Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גיבוב טקסני

oryo

פוסטים מומלצים

לפני שעה, pasat04 כתב:

ב-20:00 או ב-19:00?

8, טעות של המעצבת, יו הד וואן ג׳וב... 😅

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 531
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בתאריך 22.4.2023 בשעה 16:40, oryo כתב:

נפגשתי היום עם חבר פורום אחר @roiei שהזכיר לי את הדברים היפים בקהילה :)

רועי - אולי תתן כאן איזו חוו"ד על העיר בתום הביקור?

סליחה על התגובה המאוחרת, שילוב של חזרה לשגרה + טיסה שהתעכבה ודפקה לנו את כל השעון

שורה תחתונה אוסטין עיר מגניבה, כמו מיני קליפורניה במדינת טקסס.

הרבה מסעדות, מקומות של היפסטרים, עיצובים מגניבים, סצנת פוד טארקס ענפה, פארקים וירוק וכו'. התניידות עם רכב די קלה, לעיתים יש עומסים קלים אבל בקטע הזה - ממש לא קליפורניה.

Rainey St. היה מאוד מפתיע - לא ציפיתי שבאמצע ה DOWNTOWN יהיה רחוב "מסיבתי", מאוד מגניב למי שבקטע.

סה"כ חוויה טובה והיה כיף לפגוש את @oryo 😃

מצרף כמה תמונות:

1021212.jpg

1121212.jpg

1221212.jpg

1321212.jpg

1421212.jpg

1521212.jpg

1621212.jpg

1721212.jpg

1821212.jpg

1921212.jpg

11021212.jpg

11121212.jpg

• אהבתי 6
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

אז יצא לי לנסות מיון באמריקה בפעם הראשונה... שייפתי מתכת ולרגע שכחתי לשים משקפי מגן, וכמובן שמרפי תקף ועפו לי רסיסים מזעריים לעין

אחרי שטיפה במים של כמה דק' החלטתי שלא משחקים עם עיניים ונסעתי למיון (סופש ארוך פה הכל סגור)

תוך 10 דק' הגעתי לבית חולים ותוך פחות מ 30 דק' כבר הייתי מול רופא עיניים תורן (אחרי קליטה, מדדים, שאלות ועוד ועוד)

נאמר לי שלא משנה מה עושים - המחיר הוא $100, זו העלות של מיון הכל כלול

הרופאה בדקה בדקה, שמה כל מני חומרים בעין, בדיקות ראייה, שימוש בעוד כל מני סוגי מכשור מהסוג שאתה שם את הסנטר וכו'

הגיעה למסקנה שאין כלום, אבל כן דיווחה שיש סימן שהיה משהו ויש 2-3 נקודות של 1 מ"מ של רקמה פצועה

לא סמכתי עליה וביקשתי חוות דעת שנייה. בלי וויכוחים אפילו לא מילה, הלכה להביא את המנהל התורן שהגיע תוך 5 דק' - חזר על כל אותן בדיקות שהרופאה הראשונה עשתה + עוד כמה בדיקות והגיע בסופו של דבר לאותה מסקנה פלוס פתח בהסבר ארוך על איך העצבים בעין עובדים ולמה קשה לנו להבדיל מבחינת תחושה בין סתם נזק מזערי שמחלים מעצמו לעצם זר בעין

הנזק? 100 דולר ושכר לימוד - אבל עכשיו אני יודע שמה שהייתי רגיל מישראל, הסיוט של מיון שאתה יודע שעד שיראה אותך רופא כבר עדיף לך למות בשקט בבית - פשוט לא המצב פה, ושלא משנה מה עושים, המחיר CAPPED ב 100 דולר

לעין שלום

• אהבתי 3
  • מעניין 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שיצא לו בשנה האחרונה להיות מלווה להרבה בתי חולים, וחדרי מיון בימים, שעות מוזרות, במספר בתי חולים שונים.

יש להבדיל בין מיון הולכים למיון שוכבים, בהולכים, אכן בדרך כלל סיוט, בשעות עומס, או אם יש איזה אירוע שכל הרופאים הולכים לטראומה, שעות על שעות.

אם אתה למיון שוכבים, הטיפול מהיר, וכל מי שצריך לראות אותך רואה ומהר.

לא אשכח ברמבם באחד הימים הכי עמוסים שראיתי במיון, תוך שעה ראו אותנו 4 רופאים שונים, ממחלקות שונות שהגיעו למיון לבדוק. הרופאים היו מסורים והכול טיקטק, גם בטירוף שהלך שם.

יום אחר לפנות בוקר הגענו עם אמבולנס למיון חדרה, היינו לבד, כל המיון טיפל בנו תוך דקה. עם המון הסברים מהרופאים, והמון סובלנות.

אז יש ויש, מניח שכם באמריקה בבית חולים ציבורי בניו יורק זה קצת שונה.

בנורווגיה שגרתי הבית חולים זו ספרה אחרת, בכמת כמו אתרי נופש, אבל גם שם מיון, והמתנה לרופא משפחה יכולה לקחת זמן רב. 

רק בריאות

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה אם זה מייצג או שהגעת למקום טוב יחסית.

יש לי הרבה ניסיון עם פציעות ומיון בארץ וההבדלים בין המחלקות ובתי החולים אדירים.

בתל השומר יצא לי לחכות 8 שעות עד שבכלל הסתכלו עליי ובברזילי מיון עיניים אתה נכנס כמעט מיד (מניסיון של לפחות 10 ביקורים. וזה כשאני עם משקפיים).

בכלל מה ההבדלים בין בתי החולים השונים באיזור. האם כולם נותנים שירות דומה ובאיכות דומה או שההבדלים גדולים גם כפונקציה של עלות (לא מדבר על מה שאתה משלם לביטוח השתתפות עצמית אלא לעלות הטיפול עצמו)?

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניין של מזל ואולי גם בית חולים. ביקרתי במיון באיכילוב 5-6 פעמים מכל מיני סיבות - חלק כמטופל וחלק כמלווה. היתה לי חוויה אחת גרועה לפני 15 שנה, כשעוד הייתי בצבא. לקח להם 4 שעות לשחרר אותי הביתה, אחרי שהבינו שאני לא הולך להתפגר ורק צריך אנטיביוטיקה. בשאר המקרים הכל היה יותר מהיר ויעיל.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיפור כנראה מייצג את ה best case scenario של ארה"ב (מבחינת עלות\תועלת) - איזור אחד העשירים בכל המדינה אם לא העשיר ביותר, בית חולים שהוא ארגון לא למטרות רווח (בניגוד לביטוחי בריאות אחרים). אבל כל שאר האנשים שחיכו גם הם קיבלו מענה מהיר מאוד בלי קשר לסיבה לשמם הגיעו. כנראה שהמקרה שלי היה באמת מהיר בצורה חריגה כי אם יש תורן עיניים אחד, ואין אף אחד שצריך אותו, אין שום סיבה לא להכניס את המטופל מהר.

כתבתי את הפוסט כי החוויה שלי בישראל (באסף הרופא וקפלן) היתה כל כך גרועה בכל אחת מהפעמים שהייתי. היעילות הזו שציינתי? של לדבר עם המטופל בשניה שכף רגלו דרכה בבי"ח ולנתב אותו למחלקה\רופא הרלוונטי? לא היה ולא נברא בפעמים שהייתי בישראל. עד שמישהו בכלל דיבר איתי (או עם מי שליוויתי) לקח ליטרלי שעות. אולי היום המצב טוב יותר, אירועים מלפני כמה שנים.

עריכה אחרונה על ידי Morningstar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Morningstar כתב:

תוך פחות מ 30 דק' כבר הייתי מול רופא עיניים תורן

לפני 43 דקות, Morningstar כתב:

וקפלן

במקרה, לפני שבועיים או שלושה, בשבת, הבן שלי שיחק עם הכלב והצליח להכניס לעצמו איזה חלקיק מציק לעין.

לקחתי אותו לקפלן, נסיעה של 10 דקות, כשבזמן הזה אשתי דיברה עם המוקד של כללית והם שלחו הפניה למיון ילדים.

היו שני ילדים לפנינו ואז בדיקת אחיות ונשלחנו לרופאת עיניים התורנית במחלקה של המבוגרים.

הוציאה לו את החלקיק וכתבה מכתב שחרור. סה״כ תוך פחות משעה היינו בדרך הביתה.

בלי לשלם 100 דולר.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 2

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, פינדר כתב:

במקרה, לפני שבועיים או שלושה, בשבת, הבן שלי שיחק עם הכלב והצליח להכניס לעצמו איזה חלקיק מציק לעין.

לקחתי אותו לקפלן, נסיעה של 10 דקות, כשבזמן הזה אשתי דיברה עם המוקד של כללית והם שלחו הפניה למיון ילדים.

היו שני ילדים לפנינו ואז בדיקת אחיות ונשלחנו לרופאת עיניים התורנית במחלקה של המבוגרים.

בלי לשלם 100 דולר.

אולי המצב השתפר משמעותית בשנים האחרונות, החוויות שלי היו זוועה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסופו של דבר עניין של מזל - עד כמה המיון פנוי או עמוס והאם הצוות פנוי או עסוק באותו זמן. 

משרד הבריאות מפרסם נתונים מבתי החולים - מופיעים בקישור שעד לפני כמה שבועות הוביל לנתוני הקורונה. אז יש נתונים על הזמן לטריאז' - המיון הראשוני, בד"כ על ידי אחות שקובעת את הקדימות - ויש זמן הטיפול עצמו. יש גם עניין של גישה לטיפול, יש מיונים שרק יוודאו את דחיפות הבירור והטיפול, יש מיונים שפועלים כ-one stop shop. במיון מהסוג השני תשהה יותר זמן, אבל תגיע לרופא הקהילה אחרי עיבוד יותר מעמיק ותזקק לפחות תורים בהמשך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 8 דקות, פינדר כתב:

בלי לשלם 100 דולר.

לעומת זאת מיון ילדים באיכילוב, לפני שבועיים הילד הפיל לעצמו חבילת בלטות על הבוהן ויצאה לו הציפורן מהמקום. היינו שם מ12 בצהריים עד 10 בלילה, 90% מהזמן הזה בילינו בהמתנה. 

אין מה להתלונן על המקצועיות של הצוות, רק על זה שאין מספיק צוות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, Morningstar כתב:

אולי המצב השתפר משמעותית בשנים האחרונות, החוויות שלי היו זוועה

עניין של מזל..

היו לי שם גם חוויות פחות נעימות, כולל פעם שאחרי כמה שעות, חתמתי שאני משחרר את עצמי מהמיון באמצע הלילה ונסעתי לתל השומר.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Morningstar כתב:

נאמר לי שלא משנה מה עושים - המחיר הוא $100, זו העלות של מיון הכל כלול

זה בגלל שיש לך ביטוח רפואי מתאים שמוריד את המחיר ל100?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עד היום זוכר שכילד בזמן מלחמת לבנון הראשונה הגעתי למיון בתל השומר עם מחט שנכנסה לי לרגל ונשברה בפנים.

הגעתי בסביבות 10 בבוקר וכשהגעתי ישב שם חייל עם ברך מסובבת ב 90 מעלות ונאנק מכאבים.

כשיצאתי משם בסביבות 7 בערב אחרי צילום, בדיקות וניתוח הוא עדיין המתין (הייתי בכחתה ח ועדיין זוכר את זה). אני רק מקווה שעליו עשו עבודה יותר טובה כי עד היום אני עם חלק מהמחט ברגל.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי ניסיון מעורב בכל הקשור לבתי חולים בארץ. לפעמים הטיפול מהיר, מדויק ויעיל. לפעמים יש המתנה מעיקה עד הטריאג' הראשוני, אחריו בד"כ הטיפול הוא ביחס לחומרת המצב ולעומס של המחלקה/מיון.

בגדול התחושה היא שתמיד חסר כוח אדם/מיטות/ציוד, ואני מניח שזה המצב במערכות מהסוג הזה בהינתן הנתונים בישראל (גידול אוכלוסייה, תקציבים, זמן הכשרת צוות וכו')

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...