Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטוח רכב נכים בביטוח חובה

super-man
שימו לב! השרשור הזה בן 764 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום

אם אתם מבטחים רכב נכים (מסחרי) בביטוח חובה או מכירים מי שמבטח רכב נכים בביטוח חובה.

כדאי לדעת את המידע הבא:

תעריף מוזל בביטוח חובה לרכב נכה

ביטוח רכבי נכים אמור להיות יקר יותר לכאורה; פלח המבוטחים הנכים דורשים שירותי רכב מיוחדים והתאמה אישית לצרכים הפרטיים של כל סוג מבוטח. מאות אלפי אנשים זקוקים להתקנת תוכנית ביטוח רכב שעלולה לעלות יקר בעוד שממילא מדובר על אדם שיש לו אבדן כושר עבודה או הגדרת נכות מסוימת. יחד עם זאת, ישנה זכאות להנחה על ביטוח הרכב על פי ההנחיה של המפקח על הביטוח. כך ניתן לחסוך מאות שקלים בשנה בביטוח רכבי נכים מסחריים הנזקקים לניידות.

שינויים בענף הביטוח
סעיף 5 לתקנות הפיקוח על הביטוח – המדברות על תעריף חובה לרכב מסחרי בתת סעיף 9 כתוב כי אם ברשיון הרכב צוין שימוש לצורך הסעות נכה, התעריף יהיה של רכב פרטי. זו תקנה שנכנסה לתוקף משנת 2001 ומאש ישנם שינויים רבים בענף ביטוח החובה. מאז אותה שנה חלו שינויים נוספים בין הפוליסות – כמו למשל יצירת תחרותיות בין המחירים.

מקור

אני בקרוב אתחיל את הסבב השנתי לחידוש הביטוח. חשבתי שיהיה נכון וטוב לשתף גם אחרים במידע הזה.

מי שלא יודע המידע יכול לחסוך לו כמאות שקלים בשנה (ההבדל בביטוח חובה בין רכב מסחרי לפרטי, ממה שבדקתי, הוא מאות שקלים)

אז שיהיה מועיל ואם יש לכם למי לשתף מוזמנים לשלוח לו קישור לנושא הזה, ושיתעקש על כך מול חברת הביטוח

שהתעריף שהוא מקבל שיהיה זהה לתעריף של רכב פרטי.

מומלץ אפילו לבדוק לבד מה התעריף לרכב פרטי במחשבון של משרד האוצר. לינק לכניסה כאן.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה וחשוב.

בעיקרון רוב הנכים מבטחים במקיף משום שביטוח לאומי מחייב אותם, והסוכנים של הנכים מכירים את הסעיף, ככל הנראה.

ביטוח חובה למסחריות יקר יותר, ורכבי נכים גדולים (סוואנה וכד', לא קראוול) מוגדרים כמסחרי.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מאיפה הבאת את מה שכתוב שם, שחלקו לא רלוונטי לגביך כי הנכה במקרה שלך הוא לא הנהג. כך שההנחה שהביטוח יהיה זול יותר מכיוון שהמבוטח כבר נכה 100% לא מדויקת כי במקרה זה הוא לא הנהג, אלא אתה הנהג והביטוח צריך להיות לפי הנתונים שלך. עגדיין הרכב משמש להסעת נכים ולכן יבוטח כרכב פרטי.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

tinoki מהניסיון שלי לא לסמוך על הסוכנים. ספציפית בביטוח רכבי נכים - לא ארצה להרחיב יותר מדי. אבל פשוט לא לסמוך.

לבדוק ולוודא כל דבר. לבד.

כמובן כל עוד הכסף חשוב לכם. כי אפשר פשוט לסגור ביטוח. 

ואולי זה רק ניסיון אישי שלי. שזה גם יכול להיות. אבל אני הרגשתי שיש שם הרבה... חסרה לי המילה. פשוט להיזהר.

אני מרגיש שלפעמים מנצלים את זה שמדובר בנכים, ואולי סוג של לקוח שבוי (כמה חברות אתה מכיר שמסכימות לבטח רכב נכים?

כזה שפתחתי עליו את הנושא פה - רכב נכים מסחרי). 

zvit מה הכוונה מאיפה הבאתי? צירפתי מקור. אתה לא רואה את הלינק הלחיץ? 

לא הבנתי את הקשר בין הנהג לביטוח. המחיר נקבע לפי סיווג הרכב (אנחנו מדברים על ביטוח חובה).

אם הרכב מסווג כפרטי התעריף הוא אחד. אם מסווג כמסחרי תעריף אחר (לרוב יקר יותר).

למה התכוונת כשהזכרת נהג ושהנכה הוא לא הנהג? 

זה לפחות מה שהבנתי מהכתוב, מצטט:

סעיף 5 לתקנות הפיקוח על הביטוח – המדברות על תעריף חובה לרכב מסחרי בתת סעיף 9 כתוב כי אם ברשיון הרכב צוין שימוש לצורך הסעות נכה, התעריף יהיה של רכב פרטי. זו תקנה שנכנסה לתוקף משנת 2001 ומאש ישנם שינויים רבים בענף ביטוח החובה. 

כלומר לא משנה מי הנהג. משנה שברשיון רכב מצוין "להסעת נכה" - זה מצוין אצלי ומאמין שגם אצלי tinoki וכל מי שיש לו רכב להסעת נכה.

עריכה אחרונה על ידי super-man
עיצוב וקיצור הציטוט, היה ארוך מדי...
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט לבדוק במחשבון משרד האוצר את התעריף לרכב זהה פרטי, ולבדוק עם הסוכן שזה התעריף של החובה. לא מסובך

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים. כתבתי את זה בסוף ההודעה הפותחת שלי. 

כששאלתי את עצמי - איך אפשר לדעת שהמחיר שנאמר, הוא באמת המחיר לפרטי?

פשוט. נבדוק לפני זה בעצמנו במחשבון, ואז נשמע את המחיר שאומרים לנו בסוכנות הביטוח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 764 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...