Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה נראה שרכבים ישנים בישראל מוזנחים יותר?

LaCoco
שימו לב! השרשור הזה בן 698 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חלק ניכר מאוד מהרכבים בני 10+ שאני רואה בישראל הינם במצב בכי רע.

ממכות פח, דרך צבע מקולף, חלקי פלסטיק נפולים, פנסים כהים, ואפילו הזנחה חמורה ולכלוך בפנים.

כשאני משווה זאת לרכבים בני אותם הגיל בארה"ב למשל, זה פשוט דבר אחר לחלוטין - רכבים בני 10+ בארה"ב לרוב נראים בסדר, וחלק ניכר אפילו שמורים מאוד. כל זאת באופן יחסי כמובן.

מה פשר התופעה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 73
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני לא יודע מה אתה מדבר,

אני גר בארה"ב תקופה ויש פה המון רכבים שמודבקים במסקינטייפ בפגושים שמלאים כבר חלודה, באירופה יותר נפוץ לראות רכבים ישנים שמורים יותר.

• אהבתי 2

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאמין שזה גם קשור לאופי של האנשים.

לרוב רכבים בני 10+ הם יד 2 במקרה הטוב או 4+ במקרה הפחות טוב, אנשים שקונים אותם לא משופעים בכסף, ואין להם חשק לשפוך כסף על נראות חיצונית של הרכב (הרבה פעמים אנשים לא עושים ביטוח מקיף בגיל הזה מאותה סיבה), ואין גם רצון לתקן בעצמם (שוב, מצריך השקעה כספית וגם ידע).

בנוסף, עם המצב של שוק הרכבים ביד שניה כיום, הם עדיין יצליחו למכור במחיר טוב, כך שאין ממש מניע של רווח משמעותי במכירה.

תוסיף לזה את הנהיגה ה"זהירה" של הנהגים/ות הישראלים/ות, מכה פה שפשוף שם דלתות שנדפקות ברכב שלך, (וצבע שדוהה, לא יודע למה?), וזו התוצאה.

אני מחזיק רכב בן 7 שנים, ואני לא יודע כמה אני אהיה מוכן להשקיע על נראות חיצונית.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל בבדיקת רוחב משבצת חניה במדינה צפופה כשלנו לעמות מדינה רחבת ידיים באמריקה או אירופה. זה, לבד, מסביר את כל מעיכות פתיחת הדלתות.

הוסף לזה את היחס לרכוש של האחר, וגם לרכוש שלך. ומזה נגזר שגם אם הרכב שלך נפגע לא  תמהר לתקן כל שריטונת, הרי ממילא בעוד שבוע או חודש תהיה חדשה.

ודבר אחרון הוא מזג האויר - הרכב באירופה נשטף באופן תדיר על ידי הגשם. אצלנו רק חול וחול, וכשכבר יורד גשם הוא בוץ. גם הצהוב הזה לא מוסיף למראה הרכב.

• אהבתי 5
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים בארץ מוזנחים בגלל עלויות התחזוקה הגבוהות,

למשל פנסים דהויים, אני החלפתי פנסים קדמיים ב900 ש"ח ברכב בן 14 שיש לי, הישנים עברו טסט אך לא יודע אם יעברו את הבא, מה שבטוח הם נראים ממש רע, והתאורה מתחילה להיות חלשה, השאלה כמה מוכנים לעשות זאת ברכב בן 14, בטוח מעטים מאוד, שלא לדבר על צביעת הרכב וכו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחת הסיבות העיקריות לדעתי, היא מחיר החלפים והתיקונים בארץ. בעברי עבדתי במקומות שונים בעולם והייתי מקבל רכבי חברה במדינה בה הייתי. באחת המדינות עשיתי תאונה (לא לגמרי באשמתי) והרסתי שתי דלתות של רכב בצד אחד. הרכב לא היה מבוטח ותוקן על ידי החברה. כדי להשוויץ הבוס רצה להראות לי כמה זה עלה לו לתקן. אני לא יגיד כמה ,כי למען האמת אני כבר לא זוכר אבל זה היה סכום מגוחך. הדלתות הוחלפו לחדשות כי לטענת הבוס לא היה כמעט הבדל בין לבצע פחחות להחלפת דלת קומפלט. בארץ שכל תחזוקת הרכב והחלפים עולים הון, כי ליבואנים רווחים של מאות ולפעמים אלפי אחוזים על כל חלק, הרבה אנשים, במיוחד במכוניות ישנות, מעדיפים להתקמצן בטיפולים ובנראות של הרכב כדי לחסוך בהוצאות.

עריכה אחרונה על ידי Uri-G
  • אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקוני פחחות וצבע עולים הון בארץ, זאת הסיבה.

וגם העניין של חוצפה ישראלית וחוזר כבוד לרכוש של אחר.

אז כמה שזה מעצבן ומבאס, אם דפקו לי את הרכב בחניה וזה לא פוגע בתקינות הכללית של הרכב, אני לא ארוץ לתקן את זה בכמה מאות/אלפי שקלים, רק מהסיבה שתוך זמן קצה זה יקרה שוב, אז חבל על הזמן, כסף ועצבים.

• אהבתי 2

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל תלוי בבעל הרכב. 

בשנת 2018 מכרנו את ה 626 ששירתה אותנו נאמנה איזה 7 שנים, כשהאוטו היה בן 20. חוץ מאוטובוס שגירד אותי ובן מיעוטים שגירד את הצד השני של האוטו, האוטו היה נראה מדהים. חבל שהתמונות שלו לא בשלוף. 

מצד שני, לשכן שלי יש xc90 חדשה. לדעתי קנה אותה לכל היותר שנה שעברה. 

אממה, לשכן יש שני רכבים, ומשום מה מעדיף להשאיר את הישן בחניה הפרטית שלו, ומחנה את הוולבו ברחוב. 

אה, וברחוב יש גן ילדים עם חניה מאוד מאוד קטנה במקביל. מדי פעם הוא מחנה שם. 

כשאני חניתי שם למשך כמה ימים כשהייתי מאומת, חזרתי לרכב מוכה מפתיחת דלתות. אבל ממש מוכה. כאילו הם עושים בכוונה. ואכלתי תסביך איך אני מחנה שם כמה ימים ונפגע, ובו לא נוגעים!

עברתי ליד האוטו שלו, ופתאום אני מגלה שלא רק כל השכונה פותחת עליו דלתות, האוטו גם שרוט, משופשף, ונראה די מוזנח ממבט קרוב (לא רואים את זה מרחוק). 

הנקודה שלי היא שיש אנשים שפשוט לא אכפת להם. מבחינתם הרכב זה עוד כלי. ואם זה נמשך לאורך שנים, ההזנחה תהיה יותר ויותר בולטת. 

ויש כאלה שאכפת להם אבל הם לא מבינים, כמו שותף שלי בלימודים. נוסע בטויוטה 2003 שלא נראית מושלם, אבל מפחד שאם ירצה לתקן אז ידפקו אותו כי הוא לא מבין ברכבים. וממילא, רכב שקנה ב 2000 שקל, יתקן עכשיו ביותר מהשווי שלו כדי שיראה טוב?

אנשים מתים לחזור הביתה לנוח מהפקקים שעברו כדי להגיע לעבודה, מהכאב ראש מהבוס או מהילדים, הדבר האחרון שהם חושבים זה ״אוי הפנס שלי דהוי כדאי שאעשה לו פוליש שיבריק.״. 

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה,

האם גרת תקופה מסוימת בארה"ב בשביל לקבל חוות דעת מספיק אובייקטיבית על העניין? כי במידה והרושם שנוצר לך נובע מרכבים שראית כשטיילת\ראית בסרטון אז לא פייר להשוות בין השניים.

כמובן שבנוסף יש גם את העניין שפה הכל צפוף כל הזמן והרכב שלך בעצם נמצא בסיכון יותר מוגבר למפגעים מאשר שם.

תוסיף לזה מזג אוויר ואת המנטליות הישראלית שאומרת "לא ראו? לא נורא!" 

אקנח בסיפור *אמיתי* שקרה לי אתמול:

הוזמנתי עם החברה ללג בעומר אצל המשפחה שלה, אחת המוזמנות שלא קשורה למשפחה הגיעה עם האאוטלנדר שלה וחנתה על הרכב של חברה שלי, אחרי שבהתחלה היא טענה שהיא חנתה ממש קרוב ולא פגעה, לקחתי אותה לרכב והראיתי לה שהיא אפילו לא טרחה להעלים ראיות ולחזור קצת רוורס אחרי שנכנסה בה, כמובן שאחרי זה התחילה ההתחמקות של "אה נו זה משהו קטן לא כזה נורא, ממילא יש לך כבר סימנים על הטמבון". 

אחרי שקצת יצאנו עליה היא מאוד נעלבה, לקחה את הדברים שלה והלכה.

מסקנות: 

-אם קונים רכב לאישה, להסתפק במשהו קטן.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי ברכב שריטה שקיבלתי בחניה כשהיה בן שבוע. אני לא טורח לתקן אותו, כי מדובר במקום שבו משחיתים מכוניות במכוון, ואני חונה שם כל שבוע. מכות משמעותיות - כאלה שצפויות לגרור חלודה או חדירת מים או שאר תקלות נגררות מתוקנות מיידית.

את הפנסים אני משאיר עכורים - שיהיה למכון הטסטים בשנה הבאה תירוץ לשלוח אותי לחשמלאי החצר שלהם, ולא ידביקו לי משהו יותר גרוע.

• רעיון טוב! 3

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני כשעה, Roy142 כתב:

אקנח בסיפור *אמיתי* שקרה לי אתמול:

הוזמנתי עם החברה ללג בעומר אצל המשפחה שלה, אחת המוזמנות שלא קשורה למשפחה הגיעה עם האאוטלנדר שלה וחנתה על הרכב של חברה שלי, אחרי שבהתחלה היא טענה שהיא חנתה ממש קרוב ולא פגעה, לקחתי אותה לרכב והראיתי לה שהיא אפילו לא טרחה להעלים ראיות ולחזור קצת רוורס אחרי שנכנסה בה, כמובן שאחרי זה התחילה ההתחמקות של "אה נו זה משהו קטן לא כזה נורא, ממילא יש לך כבר סימנים על הטמבון". 

אחרי שקצת יצאנו עליה היא מאוד נעלבה, לקחה את הדברים שלה והלכה.

מסקנות: 

-אם קונים רכב לאישה, להסתפק במשהו קטן

שמע סיפור אמיתי שקרה לי ביום האישה האחרון. הייתי בחניון של בית חולים שערי צדק בירושלים, הלכתי לקחת משהו מהרכב. אישה מבוגרת בגולף שנראית כמו פחית קולה מעוכה שילדים משחקים בה סטנגה ניסתה להיכנס לחניה ליד יונדאי אויניק חדשה כמה פעמים והסתבכה. רכבים מאחוריה התחילו לצפור לה,  מהלחץ היא נכנסה בכח לחניה, דפקה ליונדאי את הצורה וצעקה מהחלון "היום זה היום שלנו, תנו כבוד ותחכו בסבלנות". 

המסקנה שלי זה שלא משנה אישה או גבר, יש יותר מדי אנשים דפוקים במדינה הזאת ובמוקדם או במאוחר לאחד מהם יהיה מפגש מצער עם הרכב שלך. 

• אהבתי 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בערך כל הסיבות שנרשמו פה.

כמו כן שמעתי פעם שהסטנדרט של ״רכב תקין״ מבחינת הרשויות במדינות שונות באירופה הוא גבוה מבארץ ואתה לא באמת יכול לסוע, חוקית, ברכב חבוט מכל כיוון, אבל אין לי סימוכין לזה כרגע לכן אשאיר את זה בגדר שמועה.

אגב עוד באותו נושא: תחזוקה מכנית של רכבים ישנים: בהולנד כאשר אתה קונה רכב ישן מסוכנות, אתה מקבל עליו אחריות כמעט תמיד, לפעמים מדובר גם באחריות של איגוד המוסכים עצמו (נוסף על האחריות שמעניקה הסוכנות) מה שלדעתי מעיד גם על רמת התחזוקה המכנית של הרכב. גם ברכבים בני 10 שנים ויותר.

בארץ עבור רכב בן 3 אתה צריך להוסיף כסף כדי לקבל אחריות לחצי שנה וגם היא התנערות מוחלטת 

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Roy142 כתב:

-אם קונים רכב לאישה, להסתפק במשהו קטן.

קנה לפי הצרכים, לא לפי ניקור עיניים.

• אהבתי 4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 698 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...