Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה נראה שרכבים ישנים בישראל מוזנחים יותר?

LaCoco
שימו לב! השרשור הזה בן 696 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם כל הכבוד לגורמים תורמים כמו שמש, צפיפות, מחיר חלפים וכד', לדעתי הסיבה האמיתית היא מאפיין תרבות של חוסר השקעה בתחזוקה שקיים בכל תחומי החיים.

כשקונים משהו חדש אז משקיעים: טלפון יקר, בניין חדש ויפה, רכב יקר.

אבל בהמשך המסך של הטלפון נסדק ואף אחד לא מתקן, הצבע של הבניין מתקלף ואף אחד לא צובע.

מחכים עד שהמצב כבר בלתי נסבל ואז מחליפים: את הטלפון, עושים תמ"א או עוברים דירה, קונים רכב חדש יותר.

• אהבתי 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 73
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תוסיף לזה מדינת תאוונים לכסף, ומה יצא?! רכוש רקוב אך העיקר שיש כסף בבנק,

דוד שלי גר כבר עשרות שנים באיטליה, ואמר לי פעם שאצלהם בדר"כ מי שמוכר את הרכב דואג שיהיה פיקס, ממש פיקס, ולא צריך כלום.

בארץ זה בדיוק ההפך, דואגים למכור את הרכב כאשר צריך אוטוטו טיפול וטסט, וזה אחרי שחסך ומשך כמה שנים עם ברקסים וצמיגים גמורים, ועוד ברכב ישן בטח גם ציריות, תפוחים, משולשים, בולמים, העיקר שהוא מציין במודעה שהרכב נוסע כמו חדש.

בקיצור, הכתובת על הקיר.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, לירון .ה. כתב:

אני מדבר על מגן שמש לחלון, במבט חטוף אצלי בעבודה, כל רכבי הליסינג, אף אחד מהם לא משתמש במגן. תרבות הרכב שמוחלף כל 3 שנים.

פעם לכולם היה

פעם הייתי שם את השטות הזאת, אבל הפסקתי, כשלא הצלחתי להבין למה זה טוב בדיוק.

הרכב היחידי שבו נסדק לי הדשבורד מהשמש זה קסנטיה. מעבר לזה - לא קרה בשום רכב, לא בהונדה בת 20, לא במיצובישי בת 10, לא בקורולה בת 5, לא במאזדה בת 3 ולא באיוניק חדשה.

המסקנה - זה תלוי אך ורק באיכות הפלסטיקה, הווילון הזה עוזר רק פסיכולוגית. מעבר לזה, זה רק מוסיף התעסקות.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כן מונע מהחלקים שאתה בא איתם במגע, כמו חגורה, הגה, ידית הילוכים להתחמם בטירוף בקיץ ברמה שלא נעים לגעת בהם.

"ההתעסקות" היא 5-10 שניות בכל פעם. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, vadim6385 כתב:

סיבות שחושב עליהם כרגע,

הרכב פחות חם (חסכון בחשמל\דלק לקירור),

אתה לא חוטף כוויה מלגעת בהגה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, vadim6385 כתב:

הרכב היחידי שבו נסדק לי הדשבורד מהשמש זה קסנטיה. מעבר לזה - לא קרה בשום רכב, לא בהונדה בת 20, לא במיצובישי בת 10, לא בקורולה בת 5, לא במאזדה בת 3 ולא באיוניק חדשה.

המסקנה - זה תלוי אך ורק באיכות הפלסטיקה, הווילון הזה עוזר רק פסיכולוגית. מעבר לזה, זה רק מוסיף התעסקות.

זה מגן על כל הפלסטיקים, ידית איתות, שלא הופכת למסטיק, הגה, עוזר להוריד טמפ ברכב, אני בכלל בעבודה גם משאיר 2 חלונות טיפה פתוחים.

אל תדאג בחורף אני לא שם 😉

• אהבתי 3

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ההבדל בין לחנות יום שלם בשמש עם ובלי כיסוי לחלון הקדמי הוא תהומי. זה בעיקר לנוחות שלך ולא בשביל הפלסטיק.

• אהבתי 3

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, לירון .ה. כתב:

זה מגן על כל הפלסטיקים, ידית איתות, שלא הופכת למסטיק, הגה, עוזר להוריד טמפ 

😉

כשהייתה לי הלנסר קלאסיק, עם הגה מומו שיש לו ליבת מתכת, אכן היה אפשר לקבל כוויה אם אין כיסוי.

מעבר לזה - לא מרגיש בהבדל עם כיסוי או בלי.

ידית איתות הופכת למסטיק - לדעתי זה בגלל פלסטיקה באיכות נמוכה, או לא מותאמת לחום גבוה. לי אישית אף פעם לא קרה.

לפני 5 שעות, אלכס 1 כתב:

הרכב פחות חם (חסכון בחשמל\דלק לקירור),

זה אני בספק, ותלוי גם בזווית שבה קרני השמש פוגעים ברכב.

וגם ההבדל בצריכת דלק יהיה זניח לאורך זמן.

לפני 4 שעות, SlowRide כתב:

ההבדל בין לחנות יום שלם בשמש עם ובלי כיסוי לחלון הקדמי הוא תהומי. זה בעיקר לנוחות שלך ולא בשביל הפלסטיק.

ברוב הרכבים שלי לא הרגשתי בהבדל.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, tinoki כתב:

אח, שוודיה.

הבדל קטן: אם מישהו מתמוטט ליד הרכב בחוף הזה, מגיע אמבולנס אחרי 25 דקות ארוכות ובינתיים יש איזה אחראי חניון שמפטפט קצת בקשר. אצלנו אחרי 30 שניות גוהרים מעליו 7 אנשים (אלו שדופקים את הדלתות, כן?), אחרי 3 דקות 4 אנשי הצלה ותיכף אחריהם 2 אמבולנסים.

אז אולי המילקי זול יותר היכן שהוא, אבל הרבה יותר טוב כאן!

וזה, אח שלי, מאיפה ? חיית בשוודיה ? אפשר להיות פטריוט ולחשוב שכולם כאן אחים, אבל כמויות השינאה והתיעוב ההדדי כאן יכולות למלא את צרכי השוודים בענין למשך כמה מאות. והדפיקות האלו של דלתות בחניה, אינן ענין של דחקות וצחוקים, הן מסמלות בדיוק את אותו חוסר אכפתיות וניכור שכבר שנים מאפיינים אותנו. ויוקר המחיה כאן הפך אפילו את הנורבגים למחלקי מתנות ביחס. וסימן הקריאה שמבשר לנו בפסקנות שפה הכי טוב, קצת לא לענין, כדאי להתנסות לפני שמוציאים כותרות.

• אהבתי 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרים, הבוקר קמתי לכך שגנבו לי את הכיסוי של הרכב. כאילו לא מספיק שדפקו לי את המראה, ולא מספיק שעובדי העירייה גרמו לי נזק ל2 רכבים, ולא מספיק ולא מספיק ולא מספיק. פשוט אפס כבוד לאחר.

• מבאס 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, vadim6385 כתב:

כשהייתה לי הלנסר קלאסיק, עם הגה מומו שיש לו ליבת מתכת, אכן היה אפשר לקבל כוויה אם אין כיסוי.

מעבר לזה - לא מרגיש בהבדל עם כיסוי או בלי.

ידית איתות הופכת למסטיק - לדעתי זה בגלל פלסטיקה באיכות נמוכה, או לא מותאמת לחום גבוה. לי אישית אף פעם לא קרה.

זה אני בספק, ותלוי גם בזווית שבה קרני השמש פוגעים ברכב.

וגם ההבדל בצריכת דלק יהיה זניח לאורך זמן.

ברוב הרכבים שלי לא הרגשתי בהבדל.

שים לב לבדיקה שעשו, סך שמש מוריד כ-10 מעלות בטמפרטורת הרכב

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שלעולם לא אבין היא התייחסות לרכב בן כמה שנים כרכב ישן. 

והפרמטר העיקרי שנמצא ברשימת הדרישות בחיפושים לרכב משומש הוא שנת ייצור גבוהה.

רכב בן 10 או 15 ואף יותר יכול לשרת שנים רבות באמינות בתנאי שמטופל היטב.

ההסתכלות כל הזמן על עלות תחזוקה כאחוז מערך הרכב היא שגויה לחלוטין.

יש לך רכב ששווה 12000 שח. התקלקל המזגן והתיקון עולה 2000 שח. 

אז האפשרויות, לא לתקן כי זה יקר מדי, ולקלל כל נסיעה עם הרכב כי לא נעים לך.

או להחליף את האוטו לחדש יותר עם מזגן תקין ותקלות חדשות שאתה עוד לא מכיר. הרבה יותר כסף.

אותו דבר לגבי כל מערכת אחרת ברכב. תתקן ותטפל כמו שצריך ובדרך כלל לא תיתקע עם הפתעות.

את הבחירה להזניח את החיצוניות של הרכב, אני יכול להבין. דורש כסף וזמן שלא לכל אחד יש את הרצון להוציא אותו.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 4

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 20.5.2022 בשעה 00:33, EliC25 כתב:

העירייה

אאל"ט אני מכיר את העירייה הזו והיא לפעמים לא אפויה בהחלטות שלה. לפעמים הן לא מוצלחות ולפעמים כן. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@amosbmw - חולק עליך משתי סיבות:

1. רכב ישן עם תיקוני גדולים בזה בדרך כלל גם רכב עם תיקונים חוזרים - וזה הרבה כסף וזמן. כבר עדיך להחליף.

2. יש הבדל בין רכב שאתה מכיר לבין חתול בשק. הרכב שאתה מכיר, עם תקלה פעם באף פעם עשוי להצדיק תיקון גדול פה ושם. אבל כאשר התיקונים מתחילים להיות תדירים או כשמדובר בסיכון של רכב שאינך מכיר זו מחשבה שונה לחלוטין. אישית אני מחזיק ברכבים עד התקלה החמורה הראשונה או השניה. אבל אני גם יכול להרשות לעצמי להחליף יחסית בקלות, ואין לי שום רגשות לרכב. 

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 696 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...