Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם עיתונות הרכב הותיקה דועכת ?

zaf
שימו לב! השרשור הזה בן 859 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כי ככה הרגילו אותנו בעידן האינטרנט.

הכל צריך להיות מתומצת ל-140 תווים.

אחרת, אנשים מאבדים קשב.

אני מהדור שעדיין קורא ספרים.

בשלוש שפות. 

(אם כי עברתי לקריאה במכשיר דיגיטלי)

מעניין, שדווקא אחד כמוך, שיודע לכתוב היטב (אחת הסיבות שיש ספייסטאר בחתימה שלי, היא הביקורות שלך בנושא) הוא בעד לקצר סיפורים :-P 

• אהבתי 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני גם קורא ספרים, אבל לראות ביקורת של 20/30 דקות זה מעייף..

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא אשמח לקרוא כתבות ארוכות, ככל שהן כתובות טוב ועוסקות בנושא מעניין ולא ביונדאי אקסנט ודומותיה. 

בפועל, בשנים האחרונות בעיתונות הרכב בארץ נהוגים בעיקר מבחני סולו ולא מבחנים השוואתיים, בניגוד למגזינים בחו"ל בהם כל גיליון כולל מספר מבחנים השוואתיים. דווקא ממגזין הייתי מצפה שיצליח לתאם כאלו, אולי מאחר והלו"ז פחות צפוף (הרי ממילא אין סיכוי להקדים את האינטרנט) אך לתחושתי דווקא בידיעות/YNET/ICAR יש יותר מבחנים השוואתיים וחבל.

בנוסף, התחושה היא שאת המבחנים צריך לקרוא בין השורות. אם רכב לא נוח, לא תמיד ייכתב לגביו שהוא לא נח ובטח לא שנוחות הנסיעה מזעזעת, אלא תמצא דרך עדינה כמו "נוחות הנסיעה של X היא לא מהמובילות בקטגוריה". דוגמא עדכנית היא המבחן לשברולט טריילבלייזר:

https://www.auto.co.il/article/roadcartest/134786-road-tests-chevrolet-trailblazer

כמובן שרכישה של מגזין רכב על ידי גורם כלכלי שיש לו שפע של אינטרסים ישירים ועקיפים בתחום היא לא בהכרח מעודדת...

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמי שהיה מנוי כ20 שנים על מגזין אוטו וכל המגזינים לאורך השנים עוד שמורים אצלי אני חייב לומר שיש כייף בלשבת בסופש ולקרוא סקירה ממגזין רכב ולא מהסמארטפון. 

לצערי אחרי שנים של הנאה מצאתי את הכתבות כלא רלוונטיות, לא פעם נהגתי ברכבים שנבחנו והתחושה שלי הייתה שונה משמעותית מהאופן בו הוצגו בכתבה. אולי זו הסתכלות מנק מבט שונה? אולי אינטרסים כאלה ואחרים..? בכל אופן גם המגזין הלך והצטמצם עם הזמן עד שבתחילת הקורונה החלטתי שהוא מיותר וסופית החלטתי לבטל.

כיום הפורום משמש מבחינתי ככלי האמין ביותר להשגת מידע על דגם מסויים. 

היום: יונדאי טוסון 22' פרימיום 2.0 ליסינג/ הונדה סיוויק האצ'בק 16'

הקודם: אאוטלנדר פרימיום 20' (ליסינג זמני) / קיה פורטה 15'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מנוי ותיק שלהם מ 93

ולא מתכוון להחליף שום פלטפורמה דיגיטלית בעיתון

הרבה יותר כיף, הרבה יותר קריא, התמונות מודפסות על נייר כרומו באיכות טובה

ולדעתי כל מי שהשמיץ את הסגנון כתיבה, לא קרא יותר מכתבה פה ושם. 

ליאור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא הסגנון, בשנים האחרונות יותר התוכן. אמנם לא באופן גורף אבל "לא מה שהיה פעם"  בטח לא מה שהיה בימי טל שביט ואברהם פורת.

• אהבתי 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, bjlb כתב:

אני מנוי ותיק שלהם מ 93

ולא מתכוון להחליף שום פלטפורמה דיגיטלית בעיתון

הרבה יותר כיף, הרבה יותר קריא, התמונות מודפסות על נייר כרומו באיכות טובה

ולדעתי כל מי שהשמיץ את הסגנון כתיבה, לא קרא יותר מכתבה פה ושם. 

ליאור.

וכמה עמודים של פרסומות יש לך? לא מעט.

אתה יכול לצפות בתמונות באיכות מעולה במחשב/ipad.

הייתי מנוי שלהם במשך מספר שנים מאז שעיתון הגה נסגר.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום עדיפות לעיתון,חוץ מאם אתה אוהב להחזיק נייר.
כל עיתון נורמלי,מנהל גם אתר,שזה חלון הראווה/תקצירים כותרות שימשכו אותך לקרוא עוד, למשוך לקוחות פוטנציאלי,יש להם מודל של מנוי דיגיטלי פרימיום,שההפך לפעמים יש יותר תוכן מאשר במודפס מאצם יכולת לשתף מיידי ומימד נוסף של וידאו/שמע,ורובם גם מתמרצים לרכוש מנוי דיגיטלי,חוסך להם עלויות הדפסה/הפצה יקרים !!!

עריכה אחרונה על ידי קיורטוש אוטומוטיב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

בבלוג שלו בדה מרקר מסכם דניאל שמיל את מה שכולנו כבר רואים ומרגישים. 

עיתונות הרכב איננה עוד, הכתיבה בנושאי רכב היא כבר עיתונות צרכנית ואין בינה לבין "אהבת רכב ונהיגה"  קשר אמיתי.

אני מצטט מתוך הבלוג:

בהודעה לעיתונות ששיגרה מימון ישיר, כינתה החברה את המהלך "סל שירותים", ו"מרכז תוכן וידע", אבל אין שם מילה על עיתונות ועל התפקיד הביקורתי שלה. גם אם זה מאכזב, זה לא מאוד מפתיע - מימון ישיר לא עוסקת בעיתונות.

החברה גם אינה שחקן חיצוני ונייטרלי לענף הרכב, אלא קבוצה פעילה עם הרבה אינטרסים. כך למשל, החברה מספקת מימון ברכישת רכבי טסלה בישראל. האם אפשר יהיה לצפות לביקורת על טסלה באתר "אוטו"? ומה יקרה במבחן השוואתי? יותר מכך, הבטוחה להלוואה של מימון ישיר היא המכונית עצמה - ולכן לחברה יש אינטרס שמחירי הרכב לא יירדו. מה יקרה, למשל, אם תתגלה תקלה סדרתית במכונית מסוימת, כזו שעלולה לפגוע במחירי היד השנייה של המכוניות? האם יהיה לה ביטוי באתר ששייך לחברת המימון?

https://www.themarker.com/blogs/daniel-schmil/BLOG-1.10453339

BLOG-1.pdf

• אהבתי 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במעמד העיתון חסרה לי היכולת לשאול או להגיב מיידית. גופים מסחריים, בעלי עניין זר,  משתלטים על העיתונות. סיקור אוהד הזכרנו ?

מנוי לאתר צריך להחזיק את עלות השרתים.  כל השאר זה בונוס . 

עריכה אחרונה על ידי save
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אז אחרי הפוסט הדקדנטי של פבל, כדאי להזכיר שיש תנועה רצינית מאד היום גם בכוון ההפוך.

אתרים של עיתונים רציניים ומכובדים פתחו איזור למינויים, שיש בו כתבות יותר מעמיקות ופחות מוכוונות רייטינג.

אפילו כאן בארץ, עם הקהל היחסית מאד מצומצם, עושים את זה.

ולא רק בעיתונים ה"אליטיסטיים" של שוקן.

ראבאק, אפילו טמקא פתחו איזור מינויים.

וכן, אנשים עדיין משלמים כדי לקרוא תוכן איכותי. גם אם הוא לא מודפס על נייר כרומו, או מגיע אליהם לתיבת המכתבץבים הפיזית בחמש בבוקר.

לא קל לתחזק פלטפורמה כזו. זה נכון, והיה נכון גם לפני שהיה אינטרנט.

כמי שגדל למי שבסופו של דבר התברגה כעיתונאית בכירה ב"עיתון של המדינה", אני זוכר את אימי בילדות שלי, כותבת בעתונים כמו "רחוב ראשי" ו"חדשות", (שכדי לזכור אותם צריך להיות בומר עם תעודות).

גם אז, היו אנשים מוכשרים, עיתונות טובה ונושכת, המון כסף שנשפך למערכת, מיליון כוונות טובות, וזה בכל-זאת לא הספיק.

יודעים מה, מי שמספיק בומר, זוכר גם כמה מגזיני רכב לא רעים בכלל שהתפוגגו עוד לפני שסרגיי ברין סיים גן חובה.

להדפיס היום מגזין מנייר זה קצת כמו לנסות למכור תקליטי ויניל.

זה יופי בשביל הפוזה של כמה היפסטרים. מסחרי זה כבר לא יהיה.

אבל כמו שמוזיקה עדיין נוצרת, גם לעיתונות טובה יש עדיין מקום. במדיום קצת אחר, אבל מי שיתן תמורה טובה לכסף, יקבל אותו

עריכה אחרונה על ידי natco
  • רעיון טוב! 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, natco כתב:

להדפיס היום מגזין מנייר זה קצת כמו לנסות למכור תקליטי ויניל.

זה יופי בשביל הפוזה של כמה היפסטרים. מסחרי זה כבר לא יהיה.

אבל כמו שמוזיקה עדיין נוצרת, גם לעיתונות טובה יש עדיין מקום. במדיום קצת אחר, אבל מי שיתן תמורה טובה לכסף, יקבל אותו

אבל בגילוי לב,מפורטת בצורה מעוררת הערכה,פירט לך פבל מספרית,שלא היו להם שום יומרות להדפיס מגזין, אפילו לא על נייר הכי זול,אלה מגזין דיגיטלי,בצורת "אזור מנוי בתשלום", לאתר בתחום עם טראפיק בין הגדולים בארץ, ועדיין גם עם הערכה, לפי דעתי נמוך ולא ראלי של מינימום 50K, לא הצליחו להגיע למשהו שלפחות יאזן את ההשקעה של יזם/פילנתרופ בלי להרוויח שקל,אבל לפחות לשלם את ההוצאות השוטפות של העסק !
אז אם 10 ש"ח אנשים לא מוכנים לשלם,אז למה אתה חושב ששווה להשקיע לא מעט כסף שיהיה תמורה טובה לפי גישתך, (יש יחס ישיר בין איכות לגובה ההשקעה) הרי אתה רוצה קודם שישקיעו ואז אולי אנשים יחליטו לשלם.
אז בדיגיטלי בטוח זה יותר זול מהדפסה פיזית והפצה,אבל עדיין צריך אנשים איכותיים בשכר כדי לייצר אותם.
נכון שחיים בעידן שרוב האנשים חושבים שהכל בחינם (לפעמים אני מסביר לאנשים,תזכור כאשר זה חינם,לרוב אתה המוצר),אבל בעידן האינטרנט זה נקרא מונטיזציה, בארץ קהל היעד לתוכן איכותי/HARD CORE ממש קטן,מי שלא פונה בינלאומי בארץ,אי אפשר להרוויח לפי מה שראיתי, רק כל ה"מפורסמים ל-10 דקות" משווקים לקהל טיפש עשרה באינסטוש/פייסוש וכל השיט עושים כסף,וגם שם הם מעטים,אלו שמוכנים למכור גם את גוף/אמא/עקרונות (שאין) שלהם כדי לקדם משהו.אז לצערי חותם על המשפט שלו,בלי קשר מי אשם פחות או יותר,טרגדיה יוונית של העידן האינטרנטי,עד שיעבור מטפורמוזה חדשה בהמשך שאני בטוח שיבוא סוג של התכנסות מחודשת בעתיד:

עיתונות הרכב מתה....והאשמים בה הם אתם, ואנחנו. הכותבים, העורכים, והקוראים. 

עריכה אחרונה על ידי קיורטוש אוטומוטיב
  • אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 859 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...