Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש לי 20,000 ש"ח פנויים

o_prime
שימו לב! השרשור הזה בן 930 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתאריך 30.9.2021 בשעה 18:35, MiniMiz3r כתב:

התשואות הכי נמוכות, דמי הניהול הכי גבוהים ושירות הלקוחות הכי גרוע.

השירות באמת לא טוב

אבל לפני כמה שנים שחידשתי את הקרן השתלמות בדקתי מקומות והתשואות באלטשולר שוב היו הכי טובות

ואני לא חושב שהדמי ניהול היו הכי גבוהים. אולי לא הכי נמוכים. אבל לא הכי גבוהים

לפני 8 דקות, Gorpi כתב:

לכן מומלץ לשים במוצר עם התשואה הגדולה ביותר - קריפטו.

מי שהשקיע 10 אלף בביטקוין לפני 10 שנים - כיום הוא מולטי מיליונר.

אז נכון שעוד 10 שנים העלייה לא תהיה כזו גדולה.

אבל מה רע בלגדול מ-10K ל-400K תוך 10 שנים?

אפשר להגיד את זה על כל נייר שבתחילת דרכו היה נמוך ואחרי תקופה עלה

מי אמר שככה הנייר יתנהג כל החיים ?

עוד שנתים יחליטו שקריפטו מחוץ לחוק, יגלו שהארנקם האלה פריצים,  מצאו  טכנולוגיה חדשה שתמשוך יותר אנשים

הכל יכול לקרות

לעומת מדדים שעולים ויורדים אבל  בסוף תמיד יעלו בטווח כזה

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, Transporter כתב:

אבל לפני כמה שנים שחידשתי את הקרן השתלמות בדקתי מקומות והתשואות באלטשולר שוב היו הכי טובות

זה אכן היה המצב עד לפני שנה בערך. אבל הם כבר תקופה ארוכה בתחתית הרשימה מבחינת תשואות ובפסגה מבחינת דמי הניהול. 

לפני חודש וחצי רציתי לקחת הלוואה ע"ח קרן השתלמות שפתחתי לפני שנתיים באלטשולר (לא נזילה), השיחה התנהלה בערך כך: 

-שלום, אני רוצה לקחת הלוואה 

- אנחנו לא נותנים הלוואות על קרנות לא נזילות

- אני מוכן לנייד אליכם קרן נוספת, נזילה, של כמה מאות אלפי שקלים

- לא

- טוב אז אני מנייד את הקרן שלי למקום אחר 

-טוב 

והשיחה עם מיטב דש: 

-שלום, אני יכול לנייד אליכם קרן לא נזילה ולקחת עליה הלוואה? 

- בוודאי

- תודה 

אתה יכול לנחש איפה הקרן הזאת עכשיו (ולשם השוואה, דמי הניהול שקיבלתי ממיטב הם 0.55, ובאלטשולר היו 0.8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה2 סנט שלי בעניין, עם 20K שקל לא הייתי מתעסק במיוחד בהקשר של השקעות, רווח משמעותי לא תקבל מזה (בסיכון נמוך)

אתה צריך להחליט קודם כל מה הסיכון שאתה מוכן לקחת ועל איזה סכום,

20K שקל זה סכום מאוד נמוך, אם אתה מרגיש בנוח עם העובדה שאתה עלול לאבד את כולו, הייתי ממליץ להשקיע בתחום עם סיכון גבוה ופוטנציאל רווח גבוה.

דוגמא כמו שהציעו קריפטו, אבל ממש לא רק יש לך גם מניות של חברות שונות(תעשה מחקר בעצמך) אבל באופן כללי יש תחומים מסוימים שבהם פונציאל הצמיחה הוא גבוהה.

באפיקים כאלו אתה יכול לצפות על פני 10 שנים לקבל החזר של 10-15X ואפילו הרבה יותר, אבל שוב 10X על סכום של 20K זה בסהכ 200K שקל- שזה שוב סכום לא גדול(בתור חסכון).

אישית הייתי שם את הכל או הרוב באפיק עם סיכון\פוטנציאל רווח גבוה(עם כמה שאתה מרגיש בנוח איתו).

הנקודה שצויינה מקודם שהכסף מכפיל את עצמו כל 7 שנים, המשמעות מאוחרי זה היא שסנופי לפי ההסטוריה שלו גדל כל שנה ב10%, בגידול של 10% יקח לך 7 שנים להכפיל את ההון שלך, 7.2 ליתר דיוק.

יש הקוראים לו "חוק ה72", שהמשמעות שלו היא חישוב מהיר של כמה שנים יקח לך להכפיל את הכסף שלך עבור תשואה שנתית מסויימת, בעצם אתה מחלק

72/התשואה = מספר שנים להכפלה.

*השיטה הזאת היא לא 100% מדוייקת תמיד, אך זה כלל אצבע לקבל אומדן מהיר של ההחזר הצפוי.

עריכה אחרונה על ידי ik3

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעודת סל על S&P500 זה רעיון הגיוני, מצד אחד אם יהיה הפסד (בוא נגיד, 30% זה מקרה קיצוני מאוד) אז לא נורא, בסך הכל הפסדת 6 א' ש"ח... אבל, 3 נקודות חשובות:

1) לבדוק איפה אפשר לעשות את זה בזול כדי שהעמלות השוטפות לא ישחקו את הרווח. 

2) לא לבדוק כל הזמן מה המחיר והתשואה, פשוט לשים ולשכוח מזה לכמה שנים.

3) היסטורית ה- S&P500 אכן הניב תשואה של כ- 10% לשנה, אבל זאת לא הציפיה לעשור הקרוב, יותר באזור ה- 4.5%-5%. התשואה של ה- 10% לשנה הושגה כשהריבית במשק הייתה בערך 5%, היום 0%, וגם התמחור של השוק גבוה יותר ביחס לרווחי החברות. לפי 4.5% לשנה, ובניכוי דמי ניהול של כ- 0.5% ומס, אתה אמור לקבל בסוף התקופה משהו כמו 27 א' ש"ח, בערך 7 א' ש"ח רווח אחרי מס.

לטובת העמקת הדיון (ובוז לגבי הטענה לגבי תשואת הקריפטו הצפויה), סטטיסטיקה היסטורית זה דבר נחמד כדבר הראשון שבודקים, אבל זה לא באמת מספר את הסיפור וחייבים לחפור קצת יותר ולבדוק:

- האם הנתון ההיסטורי מייצג? למשל, האם הממוצע בכלל מייצג (כמו שאומר ישה, חבר שלו תבע באגם שהעומק הממוצע שלו הוא 10 ס"מ) או שהחציון הוא מדד יותר טוב, או ששניהם לא כל כך רלוונטיים ולא מייצגים את התפלגות הנתונים בצורה טובה. ממוצע מייצג טוב רק כשההתפלגות קרובה לנורמלית (במקרה של תשואות מדדי מניות, ההתפלגות ההיסטורית אכן דומה לנורמלית אבל עם זנבות עבים משמעותית, ז"א, סיכוי גבוה יותר למקרי קיצון).

- מה משפיע על הגורם אותו אנו בודקים והם הפקטורים הללו דומים למה שהיה בעבר? במקרה של שוק המניות, כמו שכתבתי, הסטטיסטיקה של 10% תשואה ממוצעת בשנה הושגה כשהריבית הייתה גבוהה משמעותית. כיוון שתשואת המניות הצפויה היא תשואת הריבית בשוק + פרמיה בגין הסיכון, הרי ששינוי בריבית יביא לשינוי בתשואת המניות הצפויה, כל עוד הפרמיה בגין הסיכון נשארת בסדר גודל דומה. פלוס, תמחור החברות ביחס לרווחים שלהן- האם הוא דומה להיסטורי או שונה? 

• אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...