Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כלי רכב לא תקינים - השערות/תובנות.

orankohn
שימו לב! השרשור הזה בן 960 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בעומדי ברמזור נתקלתי במחזה הבא. 

IMG_20210730_085647.thumb.jpg.81e01c4d91dbdc5c2ace028af7bcc8d3.jpgIMG_20210730_085729.thumb.jpg.1ae8e0e488cf9c01d0585ad07c87da6f.jpgIMG_20210730_085732.thumb.jpg.dcf5d7b94414ef7f60961ceecead8b39.jpgIMG_20210730_085737.thumb.jpg.d1968aaa27960841932ac842123d64f2.jpg

שני כלי רכב די חדשים שבשניהם מערכת אורת הבלם תקולה באופן דומה - רק פנס  אור הבלימה השלישי - העליון  - דולק ואילו שני פנסי הבלימה העיקרים בשני צידי הרכב כלל אינם פועלים. 

שמתי לב שזו כלל אינה תופעה נדירה. אני נתקל בה הרבה מאוד. 

מה ניתן להסיק מזה? 

לדעתי זה סימפטום לתופעה רחבה יותר. 

מבחינה פרטנית לתקלה שתיארתי  - למה בעצם רק אחד משלושה הפנסים מתפקד , ותמיד זה רק העליון ?

מהבנה טכנית ניתן בהחלט להבין זאת. שני פנסי הבלימה העיקריים הינם עפ"ר מסוג נורת להט רגילה 21W או 21/5W משולבת באור חנייה. אילו נורות להט רגילות  

ודי טבעי שלאחר כמה  אלפי שעות פעולה הנורה נשרפת.

כמעט אף פעם נורות הבלם העיקריות לא ישרפו יחד. בד"כ אחת נשרפת ורק לאחר זמן לא מועט גם השנייה עלולה להישרף. 

מה ניתן ללמוד מכך?

כמעט בוודאות אף אחד לא בדק את תקינות אורות הבלם ממש זמן רב. 

פנס הבלימה השלישי - העליון - בד"כ עובד בטכנלוגיית נורות לד שאורך חייהן גבוה מאוד. נדיר שאור הבלימה השלישי  מסוג נורות לד חדל מלתפקד. 

די ברור שרמת האחזקה והתיחזוק של כלי הרכב בארץ די ירודה. 

יש הרבה גורמים האחראים לכך.

גורם ראשון במעלה הינו הנהגים/בעלי הרכב שחסרים עפ"ר איכפתיות, מודעות ובוודאי ידע. 

מתי מישהו ראה נהג מסתובב סביב כלי רכבו ובודק שכל הפנסים תקינים? 

גורם משמעותי נוסף הינו גופי אחזקה שעובדים באופן רשלני ו"חפיפי". 

כל מרכז שירות/מוסך אמור , לכאורה,  בעת טיפול שוטף לעשות סט בדיקות שונות כולל בדיקות מערכת תאורה. הם גם מחייבים על הכל במסגרת שעתון הפעולות שנגבה מהלקוח. 

מי באמת הבחין בטיפול השנתי שבודקים את כל הנדרש, כולל למשל כל מערכת התאורה? ממש נדיר. ממהרים להחליף שמנים, פילטרים. כן בודקים בלמים שכן החלפתם, נדרשת או לא ממש נדרשת, מהווה מקור הכנסה נאה למרכז השירות. 

גורמים תורמים נוספים הינם מכוני רישוי וכמובן משטרה. 

מכוני רישוי אולי בודקים אורות בלם אבל כמעט אף פעם לא דואגים לכיוון פנסי חזית. (לכן  חלק גדול של  כלי הרכב בארץ מסנוורים. מתקנה של פעם נאסר על מכוני רישוי להכשיל על כיוון אורות והם נדרשים ללא עלות לבצע כיוון אורות. למה שיתאמצו אם זה מבזבז זמן ולא נותן הכנסה?) 

מתי ראיתם משטרה אוכפת תקינות אורות? נדיר . יותר משתלם לדפוק קנס מהירות בכביש מהיר. 

להבדיל ,בארה"ב משטרה מייד עוצרת כל כלי רכב שאחד מפנסיו אינם תקינים. 

ומשרד התחבורה? הם רק מחפשים  דרכים לרווח בדיקות כלי רכב בטסט כל 3 שנים. 

במצב כזה די טבעי שרכב שפיתח תקלה יום לאחר הטסט (אם בכלל עלו עליה) ימשוך את התקלה שנתיים/שלוש נוספות. 

עריכה אחרונה על ידי orankohn
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מסכים.

מטריף אותי לקאות מכוניות חדשות, בנות שנתיים שלוש ארבע, עם תקלה באורות.

רק ממחיש שרמת תשומת הלב שנותנים לאוטו נמוכה יותר מים המלח.

• אהבתי 1

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בודק את האורות במכוניות שלי מפעם לפעם ואני יודע שבמסוך בודקים כל פעם שהרכב נכנס לטיפול אבל קצת קשה לי (לבד) לבדוק אם אורות הבלם עובדים...
אולי הגיע הזמן שימציאו נורות התראה לנורות שרופות :-)

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטויוטה בתמונה עלתה על הכביש בדצמבר 2019, האוטו סה"כ בן שנה וחצי, למה בכלל יש לו נורות שרופות?

אני רואה את זה בהמון רכבים חדשים (כולל כאלה עם תאורת לד), נורות חזית שרופות, אורות בלם שרופים ולפעמים אור הבלם העליון שרוף חלקית (רק חלק מהפס עובד). 

בסוזוקי בת ה11 שאני נוהג עליה רק בגיל 8-9 התחילו להישרף נורות, לא ברור לי למה התופעה כל כך נפוצה ברכבים חדשים.

אישית אני "בודק" את תקינות כל האורות מספר פעמים בשבוע אבל זה בגלל שהחניה של מכון הכושר היא מול ויטרינת זכוכית שבערב משמשת כאחלה מראה.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, motior כתב:

אני בודק את האורות במכוניות שלי מפעם לפעם ואני יודע שבמסוך בודקים כל פעם שהרכב נכנס לטיפול אבל קצת קשה לי (לבד) לבדוק אם אורות הבלם עובדים...

תעמוד עם התחת של האוטו ליד קיר לבן ותראה שאתה מאיר אותו באדום עם הברקס שאתה לוחץ על הדוושה

• רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, Sparrow420 כתב:

תעמוד עם התחת של האוטו ליד קיר לבן ותראה שאתה מאיר אותו באדום עם הברקס שאתה לוחץ על הדוושה

או ברמזור לפני אוטובוס

או עם מקל של מטאטא

מי שרוצה, מוצא דרכים

עריכה אחרונה על ידי שביט

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבוא למרכז מסחרי פתוח כלשהו ותעמוד מול חלון ראווה של חנות. ככה אני בודק את האורות.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, motior כתב:

אולי הגיע הזמן שימציאו נורות התראה לנורות שרופות

קיים בדגמי BMW החל משנת 1981, בהתחלה בחלק מהדגמים ובהמשך בכולם

ובאמת זו עצלנות של נהגים שגם לא בודקים לחץ אויר, שמן ומים באופן קבוע.

check_brake_lights.gif

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצלנות נטו, כמו חניה שלא בין הקווים. אני מרכז העולם, ישראלים וכו'.

כולנו היינו בחו"ל, חווינו את האחרת, חזרנו בבכי. אנחנו מזרח תיכון בתרבות (בממוצע כמובן).

לא יעזור כלום.

• אהבתי 2

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, motior כתב:

היה קיים אצלי בדייהטסו אפלאוז 91, ולא באף רכב אחר שהיה לי מאז. באמת לא מבין למה לא שמים התראה על דבר כל כך קריטי.

מצד שני כל הפנסים עוברים לאט לאט לנורות לד, כך שזאת תופעה שכנראה תיעלם בשנים הקרובות.

"ai motoare capul doare"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט;

טסט לרכבים פרטיים רק אחרי 3 שנים, והמוסך כנראה מזלזל באורות

לפני 6 שעות, vadim6385 כתב:

תבוא למרכז מסחרי פתוח כלשהו ותעמוד מול חלון ראווה של חנות. ככה אני בודק את האורות.

אני עם הילדים.

כעת יש לי אימפרזה '00 ויש בה התראה...

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, orankohn כתב:

(לכן  חלק גדול של  כלי הרכב בארץ מסנוורים. מתקנה של פעם נאסר על מכוני רישוי להכשיל על כיוון אורות והם נדרשים ללא עלות לבצע כיוון אורות. למה שיתאמצו אם זה מבזבז זמן ולא נותן הכנסה?) 

אתה בטוח? כי לפני שנתיים נכשלתי על כיוון אורות וגם שילמתי 30 שח עבור כיוון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו לי ואשתי לא מעט מכוניות ומעולם לא הייתה לי נורת התראה על נורה שרופה (כול בסובארו ג'סטי ובסובארו DL שתיהן שנת 1990) לכן לא ידעתי שהדבר קיים... בכל אופן זה לא נפוץ כמו שאפשר להתרשם מהשרשור

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 960 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...