Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תיקון צינור גינה(?) קבור

Haim_gds
שימו לב! השרשור הזה בן 986 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נראה לי שיהיה יותר קל לחשוף את הקצוות של הצינור, לקנות מחברים וצינור מתאימים ולהחליף את כולו. 

בקצב הזה של המחברים בסוף זה יעלה לך הרבה יותר גם בכסף וגם בעבודה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסיתי קודם לסדר את הצינור בגינה כי הוא לא קריטי וניתן לסגור שם את הקו עם ברז בלי שזה יפריע לשאר הבית.

חתכתי את הצינור וניסיתי להכניס את המתאם, בגלל ששני צינורות עוברום שם צמודים אחד לשני זה היה בלתי אפשרי לפני שהורדתי קטע של 5 מ"מ מהצינור הפגום. חיבור הצד השמאלי התבצע ידני ועם מעט סבון לשימון והסתיים בקלות. כבר שם גיליתי בעייה ראשונה, עקב דלקת גידים בידים שאני סוחב כבר כמה חודשים קשה/כואב לי מאוד לסגור את החיבור היטב בידיים חשופות.

הבעייה החלה אחרי שהרכבתי את הניפל והברגתי את חיבור ימין, בגלל הצינור השני העובר בצמוד נוצרת מעין קשת ומאוד קשה להבריג ידנית. עם הידיים שלי זה כבר היה בלתי אפשרי אז השתמשתי במפתח צינורות (בעדינות). פתיחת הברז (המזין את הברזים בגינה) הראתה שפישלתי🤔 החיבור הימני משפריץ מים.... ניסיתי לסדר את זה עד שכבר לא הצלחתי לסגור את האצבעות מרוב כאבים😬 אך ללא הצלחה.

אני לא בטוח היכן הבעייה אבל היא יכולה להיות עקב החתיכה של ה 5 מ"מ שהוסרה או (סביר יותר) בגלל שהחיבור קצת עקום בגלל הבטן שנוצרה, רעיונות איך לפתור את זה?

מה שהכי משפיל אותי הוא שיש לי ניסיון לא מועט באנסטלצייה (מלפני כ 30 שנה...) כעבודה צדדית ואני מפשל בפאקיניג צינור גינה מחורבן.

משפיל. 

IMG_20210802_172300.jpg

IMG_20210802_172414.jpg

IMG_20210802_172450.jpg

IMG_20210802_172652.jpg

IMG_20210802_172847.jpg

IMG_20210802_173106.jpg

IMG_20210802_174140.jpg

עריכה אחרונה על ידי Haim_gds
תיקון
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מפתח צינורות לגודל הזה, אל תלך לאייס ודומיו.

לך ישירות לחנויות אספקה טכנית של גננים בסגנון, עמיר, הגרעין וכו'. תבקש מפתח צינורות.

זה יקל לך על הסגירה של הצינור.

כמדומני צריך 2 מפתחות ואולי מישהו מהמשפחה שיעשה במקומך את הסגירה.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני (כבר) לא עוזר שיפוצניק ולא בטוח שאשקיע בכלים, השתמשתי במפתח צינורות רגיל בעדינות. אני יודע כי זה אינו מומלץ אבל הייתי בסיטואצייה...

האישה/בת לא תוכל לעשות את זה כך שזה רק אני, אני לא חושב כי זו בעיית סגירה/הידוק אלא שהצינור לא יושב טוב במחבר. בכל מקרה בסופ"ש  (אם הידיים שלי יתאוששו🥴) אפרק וארכיב שוב שהכל מוזז קצת ימינה, כלומר שהסוגר הימני ישב על יותר צינור. 

מקווה שיסתדר, כי אני חושש להמשיך עם הצינור 32 מ"מ, זה הצינר הראשי אל הבית בגלל שפשלה שם תפסיק לנו את המים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Haim_gds כתב:

אני (כבר) לא עוזר שיפוצניק ולא בטוח שאשקיע בכלים

(אם הידיים שלי יתאוששו🥴) אפרק וארכיב שוב שהכל מוזז קצת ימינה, כלומר שהסוגר הימני ישב על יותר צינור. 

מקווה שיסתדר, כי אני חושש להמשיך עם הצינור 32 מ"מ, זה הצינר הראשי אל הבית בגלל שפשלה שם תפסיק לנו את המים...

אפשר לתת לך כיוון מחשבה ידידי?

אני לא רואה פה "השקעה בכלים". בטח שלא כשמדובר על סה"כ מפתח צינורות אחד.

אני כן רואה פה השקעה בתיקון של בעייה, עם מגבלות מסויימות (הכאבים בידיים שלך) ובעצמך. 

אם אתה לא מעוניין להביא איש מקצוע שיטפל בזה, שזו דרך אחת לפתור את הבעייה בלי כאבים בידיים ובלי כאבי ראש,

לפחות תדאג לשמור על עצמך ולהצטייד בכלי הנכון לביצוע התיקון- מה שיקל עליך משמעותית מאשר "להילחם" עם החלק (ועם הכלי הלא נכון).

זה נכון פי 5 כשמדובר על משהו משמעותי כמו צינור הזנה ראשי של מים לבית. 

תיקון תקלות צריך להיות קל ומהיר, אולי עם קצת התייעצות בפורום לפני :lol:, אבל ממש לא "ארוך, עבה, קשה וכואב".

יש דברים שאני לא סובל לעשות או לא יודע לעשות לבד בצורה בטיחותית\טובה\נכונה, אני מוציא אותם החוצה במקום להילחם בהם. אני כבר לא צעיר מספיק בשביל להילחם בה-כ-ל וברוך השם אני יכול להרשות לעצמי לשלם למישהו אחר שישבור את הראש והידיים.

יש דברים שמתקילים אותי, אבל אין לי בעייה לטפל בהם- אבל מצריכים כלי ייעודי או כלי "יותר נכון" ממה שיש לי בבית. אז אני קופץ לחנות הכלים האהובה עליי (אחת מהן...) ורוכש את הכלי המתאים (רוב הפעמים). בפעם האחת שלא רכשתי כלי בגלל עלות גבוהה לפרוייקט יחיד, התברווזתי במשך קרוב לשעתיים ועם כאבים בכל הגוף רק כי התקמצנתי, על משהו שלוקח 5 דקות קלילות ו-120 ש"ח לכלי הנכון.

מה עדיף לך, זו השאלה שאתה צריך לשאול את עצמך: לקנות מפתח שוודי של 50 ש"ח או לסבול מכאבים בידיים במשך שעות או אפילו ימים?

אם היינו קרובים גיאוגרפית הייתי קופץ אליך עם הכלי בשביל לעזור לך לגמור את הסיפור.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במחשבה שנייה אתה צודק, אני יכול לשלם 200+ש"ח ל"בעל מקצוע" או לרכוש את הכלי (תימני או לא😀)

מה אני צריך? אשמח לקבל תשובה בשעות הקרובות אם אפשרי כדי שאוכל לקפוץ לחנויות פה לייד או שהכל ידחה לי לשבוע הבא...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפתח שוודי לא יעזור כאן.
המחברים הללו מיועדים לסגירה עם הידיים, וכאשר הקוטר עולה כמו במיקרה שלך, אל תפחד להשתמש עם מפתח צינורות. יש כמובן גדלים שונים, אז כדאי שתיקח את המחבר איתך לחנות כלי העבודה.
שים לב שאין צורך להדק את האמ-אמא של המחבר. סגירה חזקה וזהו.
נכון, עדיף שני מפתחות צינור, כי מה עם הצד השני? תצטרך מישהו חזק מאד להחזיק קונטרה, או כאמור מפתח צינורות נוסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Haim_gds כתב:

במחשבה שנייה אתה צודק, אני יכול לשלם 200+ש"ח ל"בעל מקצוע" או לרכוש את הכלי (תימני או לא😀)

מה אני צריך? אשמח לקבל תשובה בשעות הקרובות אם אפשרי כדי שאוכל לקפוץ לחנויות פה לייד או שהכל ידחה לי לשבוע הבא...

לדעתי זה הכלי שאתה צריך:

https://www.amrusi.co.il/מפתח-אביזרים

1011524.jpgאביזרים מכניים

בנוסף נסה אולי את המחבר הבא, שנראה שמתאים למקרה שלך:

image.thumb.png.2302a8b37e1234705e4576c4af2c2bb9.png

עריכה אחרונה על ידי innvision
  • אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, ירחמיאל כתב:

נכון, עדיף שני מפתחות צינור, כי מה עם הצד השני? תצטרך מישהו חזק מאד להחזיק קונטרה, או כאמור מפתח צינורות נוסף.

יש לי, "שריברבתי" בעבר ונשארו לי חלק מכלי העבודה.

האביזר תיקון RC נראה שימושי, אבדוק אם יש אותו בחניות פה ליד.

ותודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, ירחמיאל כתב:

מפתח שוודי לא יעזור כאן

צודק, טעות שלי. התכוונתי למפתח צינורות, בטעות כתבתי שוודי. 

החברה השוודית שהמציאה את המפתח השוודי (באקו) מייצרת גם מפתחות צינורות, וכבר ביקשו ממני בעבר מפתח שוודי כשהתכוונו למפתח צינורות- יותר מפעם אחת.

נראה שהבילבול בין שניהם נתקע לי בראש :oops:

העבודה הזו גורמת לי לנזק פסיכולוגי בלתי הפיך :lol::shock:

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

לא צריך מפתח צינורות. הבעיה היא לא הידוק המצמד אלא שהצינור מעט מכופף ולא ישר. צריך לחפור בזהירות ברוחב של עשרים סנטימטר ולאורך של עד מטר ולעומק של עשרה סנטימטר מתחת לצינורות ואז יש לך מרווח להפריד מעט את הצינורות ולשחק עם הצינור כך שיבוא בול מול המצמד. את החפירה עושים באמצעות מקוש עם הצד הרחב כאשר באזור הצנרת מגרדים איתו ולא בתנועת הנפה ונעיצה.

בדרך כלל חורים בצנרת פלסטיק טמונה של גינון נובעים מאבנים קטנות בקרקע שלוחצות על הצינור ( כי אף גנן לא שם חול על הצנרת ) , או בדריכה או תזוזה של הקרקע במשך השנים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מצאתי את המפתח הזה ולא את המחבר.

הבעיה בצינור מופיעה עשרה סנטימטר לפני שהוא מועבר ימינה כך שחפירה לישור לא תעזור, אבל במחשבה שניה אוכל אולי להרים את הצינור התקול כמה סנטים למעלה כדי שהחיבר יהיה ישר.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...