Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם רכב שהיה בליסינג, הוא רכב שעדיף לוותר עליו?

מתלבט 100
שימו לב! השרשור הזה בן 1040 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תראה,  @אורח לרגע , אני רוצה להאמין שאני שומר על יחס של 50/50 מול הרכב שלי 😏

אני לא אלך ברגל ואזיע בגלל חניה, אבל אם יוצאים לקניון לראות סרט, אין לי בעיה לחנות רחוק יחסית או בקומה ריקה ולהתעכב במעלית עוד 3 דקות בדרך פנימה,

אם אתה חושב ששמירה על רכב ברמת תצוגה זו הפרעה, סבבה,
יש בקריות מפגש רכבים במרכז "BIG" קרית אתא כל שישי (אני חושב שכבר חזרו לשגרה אחרי הקורונה - לצערי ימי השישי שלי תפוסים כרגע בשעות האלה לזמן הקרוב),

רוב הרכבים שם מלוקקים לחלוטין, עניין של גישה ותחביב - כמו כל תחביב אחר.

כרוכב אופניים בישראל (חול/פודרה/קוצים ומסלולים פחות מתוחזקים), אני שוטף ומתחזק את האופניים שלי כל שבוע בערך, פשוט מכיוון שזה יכול לפגוע באופניים שלי או בחלקי ההינע וכד',

לא יודע איך זה באופנוע כביש, ואולי ברכב זה פחות קריטי, אבל זו גישה של רצון לניקיון וחדש וריחני כל הזמן,

אולי זה OCD או לא, אבל אני עוקב אחרי מפגשים בחו"ל וככה זה בהמון מקומות,

מרגיש אחרת? מצויין :-) שמור על רכבך כיצד שאתה רואה לנכון, כל עוד מכנית הוא בסדר, זה מה שחשוב.

אני מודע לזה שאני קיצוני בגישתי, לכן אני לא קהל היעד לרכב שנקנה מחברת ליסינג כנראה.

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב שלי אני גם לא מרשה לאכול, הבעיה היא פחות בפירורים אלא יותר בכתמים.

רוצים לאכול משהו בזמן נסיעה? עוצרים בכיף בתחנת הדלק וממשיכים.

לגבי חניה, אני כמו תומר, חונה הכי רחוק מכולם ומחשב איפה יש פחות סכנה. זאת שריטה מעצבנת אבל ככה זה.

• אהבתי 1

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Super_T כתב:

תראה,  @אורח לרגע , אני רוצה להאמין שאני שומר על יחס של 50/50 מול הרכב שלי 😏

אני לא אלך ברגל ואזיע בגלל חניה, אבל אם יוצאים לקניון לראות סרט, אין לי בעיה לחנות רחוק יחסית או בקומה ריקה ולהתעכב במעלית עוד 3 דקות בדרך פנימה,

אם אתה חושב ששמירה על רכב ברמת תצוגה זו הפרעה, סבבה,
יש בקריות מפגש רכבים במרכז "BIG" קרית אתא כל שישי (אני חושב שכבר חזרו לשגרה אחרי הקורונה - לצערי ימי השישי שלי תפוסים כרגע בשעות האלה לזמן הקרוב),

רוב הרכבים שם מלוקקים לחלוטין, עניין של גישה ותחביב - כמו כל תחביב אחר.

ראיתי את הקהל וסרטונים שמסתובבים משם מידי פעם.

אם אתה מגיע לשם הבעיה הכי קטנה קטנה שלך היא מצב הרכב.

לפני שעה, Super_T כתב:

כרוכב אופניים בישראל (חול/פודרה/קוצים ומסלולים פחות מתוחזקים), אני שוטף ומתחזק את האופניים שלי כל שבוע בערך, פשוט מכיוון שזה יכול לפגוע באופניים שלי או בחלקי ההינע וכד',

אני גם שוטף את האופניים אחרי רכיבה,הסיבה לכך היא תחזוקה ולא נקיון.

לפני שעה, Super_T כתב:

לא יודע איך זה באופנוע כביש, ואולי ברכב זה פחות קריטי, אבל זו גישה של רצון לניקיון וחדש וריחני כל הזמן,

מה ריחני בפח של הרכב?

לפני שעה, Super_T כתב:

אולי זה OCD או לא,

בטוח שכן.

לפני שעה, Super_T כתב:

לפני 2 דקות, yulianx כתב:

ברכב שלי אני גם לא מרשה לאכול, הבעיה היא פחות בפירורים אלא יותר בכתמים.

רוצים לאכול משהו בזמן נסיעה? עוצרים בכיף בתחנת הדלק וממשיכים.

לגבי חניה, אני כמו תומר, חונה הכי רחוק מכולם ומחשב איפה יש פחות סכנה. זאת שריטה מעצבנת אבל ככה זה.

השריטה הזו תגיע גם אם תרצה וגם אם לא.

זה לדחות אותה,להימנע ממנה לא תצליח.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב יש סבונים בכול מיני ריחות, הקקטוס אחרי שטיפה מריחה כמו דובדבן/מסטיק.😀 

לגבי השריטה מסכים,אבל עדיף כמה בודדות בשנה מאשר כמות גדולה יותר.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Potato כתב:

ראיתי את הקהל וסרטונים שמסתובבים משם מידי פעם.

אם אתה מגיע לשם הבעיה הכי קטנה קטנה שלך היא מצב הרכב.

והנה אתה מכליל וחושב שאם אני שם, אני כנראה לא חובב רכב או יכול לשבת עם חברים ממועדון אלפא או חברים אחרים שבאים עם האימפרזה / ברז /  צרפתיות שלהם ולנהל שיחה על כוס קפה (חם או קר) מארומה ליד. 

אין לי בעיות עם ההגעה שלי לשם,

לא יודע איך זה בחודש האחרון כי לא יצא לי לקפוץ,

לפני הקורונה הגעתי עם ההונדה כמעט כל שבוע, באופן קבוע, עם חברים, וישבנו ודיברנו ונהנינו מאוד,

גם בנות הזוג הצטרפו מדי פעם, פגשתי שם כמה וכמה אנשים מאוד נחמדים שהסבירו בסבלנות ודיברו בכייף ואפילו יצאנו לסיבוב או שניים ברכבים שלא יצא לי לנסוע בהם.

יש תרבות מוטורית בקריות, אם אתה מסתובב במעגלים הנכונים,

אבל זה לא קשור לשרשור הזה.

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שאתם מתארים על אנשים ששמים את האוטו במוסך זה גם ברכב מבעלות פרטית אני לא מגיע עם שמן שלי למוסך ומסתכל איך הוא עושה את זה כי אני לא עובד אצל האוטו אלא האוטו עובד אצלי 

מי שקונה אוטו בשביל לעבוד אצל האוטו אז בבקשה שיניח אותו בחניה בבית ולא יסע איתו כי אולי הוא יתלכלך והציפו ננו ישרט ואולי מישהו יפתח עליו דלת

הגזמתי נכון כי יש כאן אנשים שמשועבדים לאוטו לפי מה שהם כותבים

אז אל תקנו אוטו יד שניה

או שתחפשו רק מפנסיונריות

וכל הרכבים מיד שניה שלא מפנסיונריות אל תגעו אז תקנו אוטו חדש ותאכלו את ירידת הערך הגבוהה על זה שמשכתם אטוטו שהיה רשום על שמכם כיד ראשונה

אני בשונה ממכם יכנס לליסינג יפתח מכסה מנוע יחפור קצת יש לי קצת חוש טכני יבקש הסטורית טיםולים יקח למכון בדיה יסחוט את חברת הליסינג ואקבל אוטו יד שניה לאחר השבחה במחיר הרבה יותר זול מהשוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי שהאוטו "יעבוד אצלך" אתה גם צריך לפחות קצת "לעבוד אצלו".

גם אם ממש לא אכפת לך מהנושא האסטתי (למרות שאני מתקשה להבין אנשים שגם לא אכפת להם שהרכב שלהם נראה כמו מזבלה עירוני מבפנים ומבחוץ, תשטפו במכונה או במטאטא רחמנא ליצלן, אבל לפחות שהרכב יהיה נקי ומסודר ולא מלא בלשלשת יונים ושכבות אבק), עדיין אתה צריך לדאוג לרכב מבחינה מכאנית, לדאוג לטיפולים בזמן ובחלפים איכותיים, לדאוג לפתוח מכסה מנוע מדי פעם ולוודא שהכול בסדר וכו'.

אתה תקבל רכב יד שניה במחיר זול לא סתם, חברת הליסינג לא עושה לך טובה. לא סתם יש הפחתה במחירון על רכבי ליסינג.

דובר כבר כאן רבות על המחיר שאתה משלם בקניית רכב מליסינג.

זה שיש לך חוש טכני זה יפה, זה לא ימנע מחברת ליסינג X או Y (אני לא אומר שכולן כאלו) לטפל בחלפים פחות איכותיים וסביר להניח שלא תוכל לדעת האם הרכב עבר טיפול כל 15 אלף ק"מ כפי שהיצרן מגדיר ואם השמן אכן עומד בתקן שהיצרן דורש או לא.

וההשבחה שלהם הרבה פעמים לא שווה את זה, לא מעט מקרים שהצביעה שעושים ב"השבחה" מאוד בינונית, רמת הניקיון סבירה ולא יותר (לפחות מהניסיון שלי עם רכב יוצא ליסינג).

עריכה אחרונה על ידי dorsht

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בין הזנחה של האוטו שלא לשטוף אותו לבין לסוע עד סוף החנין ולחנות על 3 חניות כאילו החניון של אבא שלך העיקש שמישהו לא יחשוב ע"ז לפתוח לידך את הדלת 

ביני שכל תדלוק (ממוצע כל 4 ימים) אני נכנס לדלק ושוטף בחינם לבין להגיע לשטיפה פרטית לשלם הון בשביל שישטפו לך ידני וינגבו רק עם סמרטוט מצמר גפן וילקקו אותו עם הלשון 

בין זה שהילד בניסעה אכל במבה ואני יגיע הביתה ויעביר שואב לבין אלו שהילדים לא אוהבים לסוע עם אבא כי אסור לדבר ואסור לנשום

בין אלו שכל טיפול נכנסים למוסכניק ליד הבית (מוסכניק מוכר) לבין אלו שהולכים למורשה ומגיעים עם שמן מהבית ומסתכלים על הבחרוציק שמחליף את השמן איך הוא שופך אותו שלא יטפטף בטעות טיפה לא לתוך החור בדיוק

בין אלו שכבר נהיה שריטה לאוטו ישר רצים לפחח שיתקן להם לבין אלו שאז יש שריטה כשה יהיה קצת יותר נטפל

אז כן אני לא עובד אצל האוטו אני נהנה ממנו נוסע על 4X4 בשטח והשאסי קצת נשרט בשביל זה יש אוטו אני שוטף אותו כל שבוע  במכונה  נותן לילדים לאכול ואח"כ שואב אותו קניתי אותו מליסינג (כבר אוטו שני) נהנה ממנו עד הגג ושומר עליו במגבלות הטעם הטוב

מי שרוצה לעבוד אצל האוטו יוכל גם להחזיק חברת שמירה ליד האוטו שכל פעם שהוא חונה שאף אחד לא יפתח עליו דלת וישקיע באוטו יותר ממה שהוא משקיע בילדים 

בהצלחה לכל אלו תהנו

אני לא חושב כמוכם

תסתכלו כמה שעות בשבוע אתם משקיעים בשביל האוטו ותבינו שכל ההשקעה המטורפת הזו הרי בסוף אתם מוכרים אותו אחרי 3 שנים ורוב אלו שיקנו ממכם אותו לא ידעו להעריך את ההשקעה המאסיבית שלכם שהשקעתם לפח ותמוגגו מנחת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר לא קשור לנושא הליסינג, אבל זה עולה פה.

אני לא פנאט לגבי הניקיון של האוטו ולא משקיע בדיטיילינג. אני יותר איש של מכונאות.

אבל לא לאכול באוטו זה עניין בסיסי ופשוט. הילדים מחונכים ככה מגיל אפס. כמו שלא תיתן להם לאכול על הכורסה בסלון אלא רק ליד השולחן, לא אוכלים באוטו. ככה גם אין צורך לנקות את הפנים לעיתים קרובות.

יצא לי מדי פעם לראות מכוניות של קרובי משפחה שלא רואים את השטיחים מרוב אריזות של חטיפים - זה פשוט דוחה. לא יכול לסבול זבל שהוא לא בתוך פח.

אותו דבר - לא חונים אף פעם מתחת לעצים.

וגם לחנות קצת רחוק מהיעד זאת לא טיפשות כל כך גדולה. אם אתה נוסע למקום שהרבה אנשים הולכים אליו ואתה חונה בחניה מעט רחוקה הפנויה הראשונה שאתה רואה, אתה חוסך את כל הסיבובים של חיפוש חניה קרובה לכניסה יחד עם כל השאר הנהגים. ללכת מעט זה גם טוב לבריאות.

אני לא מדבר על מקרים של צורך לפרוק ציוד כבד שאז כן אתאמץ למצוא חניה קרובה. 

• אהבתי 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאנשים שמתעסקים בדיטיילינג ונהנים מזה זה פשוט תחביב שלהם, כיף להם ליסוע ברכב שהם לא יראו עליו סוורל אחד ממכונת שטיפה, יראו שהוא מבריק ונקי בלי טיפת אבק עליו ועם פנים בריח נעים - ה3-4 שעות השבועיות שהם משקיעים בטיפוח הרכב הם בשביל הנשמה והתחושה שלהם להיכנס לרכב כל בוקר ולדעת שהוא נקי ומבריק ומסודר כמו שהם אוהבים עושה להם טוב, זה לא מרגיש להם עבודה.

אני אישית פחות קריטי לי.

• אהבתי 1

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אותם פדנטים הפכו את זה שרכב מליסינג לא מתוחזק לא נשטף ומורים עליו נוטלה על הדשבורד 

לבין רכב פרטי שמלקקים אותו כל בוקר

וזה ההזיה בסיפור הזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^טון מיותר.

לגבי ליסינג או לא, אני מכיר הרבה אנשים שיש להם רכב פרטי רגיל לגמרי והם אוכלים בתוכו וחונים רק לפי שמיעה ולא אכפת להם ממנו בכלל(אפילו נתקלתי בכמה כאלה בתקופות שונות שחיפשתי רכבים משומשים) רכבים בני 3 שנראים כמו בני 8 למרות שהיו יד 00 פרטית ורכבי ליסינג שמנקים אותם ידנית מורידים את כל הפרסומות של החברת ליסינג כדי שיראו יפה יותר.

במאזן? כנראה שיש יותר רכבי ליסינג שיהיו מוזנחים ביחס לפרטיים, אגב? הרכב שלי? אני הרבה פעמים עובד המון שעות(12 שעות זה לא חריג) הרבה פעמים נוסע ללקוחות וכו׳ - לכן אצלי לדוגמא על הרצפה של הנוסע/מאחורה הרבה פעמים חוגגים להם הרבה בקבוקי שתיה ריקים/כמעט ריקים - עד שפעם בחודשים חוטף ג׳ננה מזה עוצר ליד הזבל ומפנה את עשרות הבקבוקים למחזורית, ניירת מפוזרת מידיי פעם והתא מטען שלי מלא בשיט - אני חיי עם הרכב(כשהייתי עם רכב פרטי הייתי מסדר אולי בסייקלים קצרים יותר - אבל גם הייתי פחות עסוק משמעותית מהיום).

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1040 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...