Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם ממליצים לבחור צעיר לקנות רכב ב70 אלף?

Carcar21
שימו לב! השרשור הזה בן 1038 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מציע לך פשוט שקודם תמצא עבודה, ואז תדע איזה נסיעות הרכב יעשה, ותבחר בהתאם.

אין דין נסיעה של 5 ק"מ ביום כדין נסיעה של 100 ק"מ ביום, וזה משפיע על הבחירה הנכונה של התקציב לרכישת הרכב.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 3

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 3 שעות, Potato כתב:

יש לי מאזדה 3 מ2015-2016 הדגם הכי פשוט מליסינג.

קניתי אותה כי היה האצ'בק אפורה(רציתי אופור/כחול/אדום) וזה מרכב וצבע שאני אוהב,אם היו רק סדאן לבנות/כסופות הייתי קונה קורולה

או אלנטרה.

אין לה שום ייתרון עליהן,הסוזוקי עם מנוע טורבו רכב זריז,גבוה יחסית(כניסה וישיבה למי שאוהב).

לא מכיר את הסוזוקי,למעט מספר נסיעות בודדות בתור נוסע.

יש לי חיבה למאזדה(אחרת לא הייתה לי אחת),בעיקר עם מנוע 2.0.

גם הונדה סיוויק תעשה עבודה טובה.

לא הצלחתי למצוא על איזה צורך הסוזוקי עונה,מנוע טורבו?יש אוקטביה שתהיה מרווחת יותר.

רכב גבוה? אפשר אולי למצוא טוסון/ספורטאג' עם מנוע 1.6 או לרדת בשנתון למנוע 2.0.

משפחתית גנרית-יש קורולות ואלנטרות בשפע.

הטוסון הרבה פחות חסכוני..והספורטז גם כבר גדולה מדי. אז כן אני מחפש טורבו וקצת גבוה, יש משהו אחר בסגנון שמשתווה?

לפני שעה, EliC25 כתב:

אז תשלם יותר על דלק במקום לשלם יותר על רכב

לא הבנתי את המקום שאתה מנסה לחסוך בו...

אם בגיל 30 חסכת 130 אלף שקל (ואני מתאפק לא להגיד 'רק' כי זה עדיין סכום יפה), ואתה שואל אם להוציא יותר מחצי מהם על רכב, אני מצטער להיות זה שמבשר לך, אבל אתה רחוק מאוד מלהגיע לדירה. (אלא אם יש ירושות וכסף מאחרים)

אתה חייב להבין שהוצאה הכי גדולה על רכב כשהוא יחסית חדש (עד 5 שנים בערך על הכביש) היא על ירידת הערך שלו. כלומר, הוצאה חודשית על רכב ב20 אלף שקל, והוצאה חודשית על רכב ב70 אלף שקל יכולה להשתנות דרסטית רק בגלל הירידת ערך, ולא, רכב ב20 אלף לא דורש יותר מדי תיקונים מעבר לתיקונים הרגילים. (יש לי תחזוקה של 2 רכבי דיילי בחתימה, אתה יכול להכנס ולקרוא כמה זה עולה לי, שניהם שווים בפחות מ20 אלף שקל).

בתור רכב ראשון הייתי קונה סופר מיני פשוטה, בת 6-10, עממית, ששווה כמה גרושים, כך שגם אם קנית נבלה ולא מתאים לך - אתה מוכר וממשיך הלאה במינימום הוצאות. מה כל כך נדלקת על הSX4? נהגת בה בכלל או שסתם ראית אחת ברמזור עם כיתוב turbo? גילוי נאות: יש לאבא שלי SX4 וגם לגיסי, רכב משעמם לחלוטין.

נסעתי עליה וכן גם על הרבה אחרות והנסיעה עליה היתה באמת יוצאת דופן. מרגישים שהרכב מאוד חזק עם כוח זמין ולא מתאמץ כל כך .ישיבה מאוד נוחה..תגובות טובות של הגה ובלמים ..

על איזה סופר מיני אתה מציע ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור לי למה אתה מחפש חסכון מצד אחד בדלק, ולא לחסוך בהוצאה על רכב מהצד השני...

לפי השאלה שהפנית על התנהגות הsx4 נשמע שאין לך ממש נסיון עם רכבים, וכנראה מאותה סיבה אתה גם נעול על "טורבו" בלי שמובנית לי ולחברי הפורום הסיבה למה.

לשאלתך רנו קפצור זולה, מוגבהת, ומגיעה עם מנוע טורבו.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, sperial כתב:

קודם שיתחיל לממש את הפוטנציאל. כשיראה שהמצב הכלכלי מתייצב שיחשב מסלול מחדש.

כיוון שהבחור הצהיר שהוא מתכוון לשכור דירה ולהתחתן צריך להביא בחשבון גם את מצבה הכלכלי של בת הזוג. הרי הם הולכים לאחד משקי בית. גם לא ברור הצד הגיאוגרפי, אין דין תושב עפולה כדין תושב בת ים, גם בצד ההכנסות וגם בצד ההוצאות. וגם בצד הנסועה.

אבל השרשור הזה די גנרי והשיקולים נכונים לכל אחד, רק צריך להציב את המספרים הנכונים בנוסחה.

אני עובד בתור מציל וגם בצילומי רחפן אז צריך להיות נייד לנסוע ממקום למקום 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ה"טורבו" - תראה, הטורבו היה פעם נחלתן של מכוניות יוקרה עם מנועים חזקים. כיום הוא רכיב סטנדרטי ברכבים עממיים. פשוט, מרבית היצרנים הפסיקו לציין את ה-T או TURBO או כל סימול אחר, כפי שבעבר ראית הרבה i כסמל לרכב עם הזרקת דלק, והיום נדירים הרכבים בלעדיה. תחשוב שכל רכב מתוצרת פולקסוואגן\סיאט\סקודה מהעשור האחרון מכיל מנוע טורבו, ובשנים האחרונות הסמל TSI  נעלם מישבנן של המכוניות, כי הטורבו חדל להיות משהו ייחודי. זה נכון לדגמים של לא מעט יצרנים אחרים. המנוע טורבו, אבל זה לא מוצהר במדבקות.

לגבי העבודה - לפני 3 עמודים כתבת שאתה על דמי אבטלה. עכשיו אתה מציין עבודה - השאלה היא כמה היא יציבה וכמה היא מכניסה. משמעותי גם היכן אתה מתעתד לגור (אין דין שכירת דירה בנהריה כדין שכירת דירה בהרצליה), מה הכנסתך, ובעיקר כמה אתה חוסך בכל חודש. ולגבי עבודת הצילום - מה גודל המטען שאתה נושא ובאיזה כבישים אתה נוסע כדי לבצע את עבודתך. 

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, EliC25 כתב:

לא ברור לי למה אתה מחפש חסכון מצד אחד בדלק, ולא לחסוך בהוצאה על רכב מהצד השני...

לפי השאלה שהפנית על התנהגות הsx4 נשמע שאין לך ממש נסיון עם רכבים, וכנראה מאותה סיבה אתה גם נעול על "טורבו" בלי שמובנית לי ולחברי הפורום הסיבה למה.

לשאלתך רנו קפצור זולה, מוגבהת, ומגיעה עם מנוע טורבו.

כי טורבו נותן כוח בלי שהמנוע מתאמץ יותר מדי ועושה רעש .וגם נותן חיסכון בדלק. חשוב חיסכון בדלק כי זה הוצאה שוטפת למשך שנים..

הקפצור עם תיבה רובוטית שלא מומלצת...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

לגבי ה"טורבו" - תראה, הטורבו היה פעם נחלתן של מכוניות יוקרה עם מנועים חזקים. כיום הוא רכיב סטנדרטי ברכבים עממיים. פשוט, מרבית היצרנים הפסיקו לציין את ה-T או TURBO או כל סימול אחר, כפי שבעבר ראית הרבה i כסמל לרכב עם הזרקת דלק, והיום נדירים הרכבים בלעדיה. תחשוב שכל רכב מתוצרת פולקסוואגן\סיאט\סקודה מהעשור האחרון מכיל מנוע טורבו, ובשנים האחרונות הסמל TSI  נעלם מישבנן של המכוניות, כי הטורבו חדל להיות משהו ייחודי. זה נכון לדגמים של לא מעט יצרנים אחרים. המנוע טורבו, אבל זה לא מוצהר במדבקות.

לגבי העבודה - לפני 3 עמודים כתבת שאתה על דמי אבטלה. עכשיו אתה מציין עבודה - השאלה היא כמה היא יציבה וכמה היא מכניסה. משמעותי גם היכן אתה מתעתד לגור (אין דין שכירת דירה בנהריה כדין שכירת דירה בהרצליה), מה הכנסתך, ובעיקר כמה אתה חוסך בכל חודש. ולגבי עבודת הצילום - מה גודל המטען שאתה נושא ובאיזה כבישים אתה נוסע כדי לבצע את עבודתך. 

נכון כרגע דמי אבטלה. העבודה בתור מציל זה עבודות מזדמנות בינתיים עד שהחליט איפה לגור ועם רכב שיהיה אפשרות להגיע למקומות עבודה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאחד שקנה רכב ראשון בסכום לא רחוק מזה, יש מצב שבראייה לאחור הייתי קונה אחד זול יותר.

אני בדיוק התחלתי לימודי תואר ראשון ובשנה וחצי הראשונות לא עבדתי והרבה חסכונות הלכו.

רק אחרי שהתחלתי לעבוד קצת ולהכניס אז יכלתי לסיים כל חודש במצב מאוזן או חיסכון מינימלי.

הסיבה שקניתי רק בסכום כזה ולא ב-20 כמו שהציעו אלא שרציתי שנתון מתקדם מתוך ידיעה שהרכב ישמש אותי לתקופה ארוכה (אצלי כבר 4.5 שנים) וכמה שפחות ביקורים במוסך (ביקור אחד שלא במסגרת טיפולים שוטפים).

ממה שאני רואה יש לך חסכונות לא מבוטלים אבל אתה צריך לדאוג שתמשיך להיות לך הכנסה שתכסה את ההוצאות על הרכב.

במידה וזה המצב, לא רואה בעיה לרכוש רכב בסכום כזה.

אבל לא הייתי שם סכום כזה על סוזוקי קרוס. תקנה איזו סופר מיני אמינה. לא צריך מעבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, shachar187 כתב:

כאחד שקנה רכב ראשון בסכום לא רחוק מזה, יש מצב שבראייה לאחור הייתי קונה אחד זול יותר.

אני בדיוק התחלתי לימודי תואר ראשון ובשנה וחצי הראשונות לא עבדתי והרבה חסכונות הלכו.

רק אחרי שהתחלתי לעבוד קצת ולהכניס אז יכלתי לסיים כל חודש במצב מאוזן או חיסכון מינימלי.

הסיבה שקניתי רק בסכום כזה ולא ב-20 כמו שהציעו אלא שרציתי שנתון מתקדם מתוך ידיעה שהרכב ישמש אותי לתקופה ארוכה (אצלי כבר 4.5 שנים) וכמה שפחות ביקורים במוסך (ביקור אחד שלא במסגרת טיפולים שוטפים).

ממה שאני רואה יש לך חסכונות לא מבוטלים אבל אתה צריך לדאוג שתמשיך להיות לך הכנסה שתכסה את ההוצאות על הרכב.

במידה וזה המצב, לא רואה בעיה לרכוש רכב בסכום כזה.

אבל לא הייתי שם סכום כזה על סוזוקי קרוס. תקנה איזו סופר מיני אמינה. לא צריך מעבר.

על מה אתה ממליץ ? אני חושב הרבה מבחינת האמינות ,החסכון בדלק וגם מנוע חזק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, Carcar21 כתב:

נכון כרגע דמי אבטלה. העבודה בתור מציל זה עבודות מזדמנות בינתיים עד שהחליט איפה לגור ועם רכב שיהיה אפשרות להגיע למקומות עבודה. 

אז אולי חכה שתדע איפה אתה עובד ואיפה אתה מתקבע.

אולי יהיה לך שווה לקחת רכב ממקום העבודה, אולי תגור כל כך קרוב שצריכת הדלק בקושי תשנה לך, אולי תגור די רחוק ותצטרך רכב מאוד חסכוני וחסכוני יותר מהסוזוקי הזו שאתה נעול עליה (ולא ברור למה).

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Carcar21 כתב:

כי טורבו נותן כוח בלי שהמנוע מתאמץ יותר מדי ועושה רעש .וגם נותן חיסכון בדלק. חשוב חיסכון בדלק כי זה הוצאה שוטפת למשך שנים..

הקפצור עם תיבה רובוטית שלא מומלצת...

ההיגיון בטענה הזו מבחינה כספית (פיננסית), הוא חלש.

אם אתה נוסע כ 15,000 ק"מ בשנה, ההפרש בעלות הדלק השנתית בין מכונית עם צריכת דלק סבירה לבין מכונית עם צריכת דלק טובה (נניח, בין 11 ל 15), יהיה איפשהו באיזור ה 1500, 2000 שקל בשנה.

זה לא כלום, נכון. אבל -
זה לא כזה הרבה כסף ביחס לכלל ההוצאות על רכב.

זה לא כזה הרבה ביחס להפסד על הפחת\אובדן ערך על מכונית ב 70K.

זה לאו דווקא הרבה ביחס להבדלים שיכולים להיות על מחירי ביטוח, עלויות רשיון הרכב, וכן הלאה.

הפער הזה מצטמצם עוד יותר (אולי גם מתבטל לגמרי) אם אתה לוקח את הכסף שאתה חוסך ברכישה על רכב יותר זול, אבל עם צריכה יותר גבוהה - וסוגר אותו לכמה שנים.

לגבי "רעש המנוע", זו כבר החלטה סובייקטיבית לחלוטין. אישית לא מבין מה הסיפור, ולמה זה כזה משנה, ובכל מכונית עם מנוע סביר ובידוד רעשים סביר, אין לכך ממש חשיבות, אבל כל אחד וסדר העדיפויות שלו.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם רעש המנוע מפריע לך כדאי שתבצע נסיעת מבחן ברכב מהדגם המבוקש. מניסיוני סוזוקי ממש לא מצטיינים בבידוד רעשים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1038 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...