Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם ממליצים לבחור צעיר לקנות רכב ב70 אלף?

Carcar21
שימו לב! השרשור הזה בן 1045 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הסוזוקי זה לא רכב חסכוני במיוחד.

כדאי להתאים לך רכב, צריך להבין את הדרישות שלך, אתה מחפש ביצועים או יותר חיסכון?

האמת, אם אתה באבטלה לא הייתי רוכש רכב לפחות לא יקר עד למציאת עבודה.

• אהבתי 1

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 8 שעות, Carcar21 כתב:

סוזוקי קרוסאובר נחשב לרכב יקר ?

1.הצרכים שלי הם לא להיות תלוי בתחבורה ציבורית,להיות עצמאי לנסוע ממקום למקום,לטייל..כרגע לא עובד אבל מחפש עבודה 

2. מחברת טרייד מוביל.      

3.כרגע מקבל דמי אבטלה וגר אצל ההורים אבל מחפש לעבור דירה.

4. לשכור דירה ,להתחתן ,ילדים.

לדעתי - עצור. המתן.

יש לך חסכונות קטנים, הכנסה קטנה לזמן מוגבל, תוכניות גדולות. לדעתי בשלב זה אין ברירה אלא לצמצם בהוצאות, למצוא עבודה, לראות שהיא יציבה ורק אז לחשב מסלול מחדש. יוצא מכלל זה אם אתה גר באיזה חור נידח וללא רכב לא תוכל למצוא עבודה, ובמקרה כזה הייתי מחפש משהו הרבה יותר זול.

תביא בחשבון שבנוסף למחיר הרכב תצטרך להוציא מיד עוד 5,000-10,000 ש"ח - יישור קו, ביטוח, רישוי בהתאם לתאריך הטסט, ושיש הוצאות שוטפות בסדר גודל של 2,000 ש"ח בחודש (יש שיאמרו פחות, זה תלוי מה מחשבים בהוצאות, אבל בכל מקרה, סכום שבשבילך יהיה משמעותי). ברכב ישן זה צפוי להיות קצת פחות כי, למשל, תבטח בצד ג' ולא במקיף. מצד שני, סבירות ליותר עלות תיקונים.

כמוכן, יש לך תכניות גדולות. רוצה לשכור דירה ולהיות עצמאי בשטח? אפילו בחיפה אתה צריך להביא בחשבון הוצאות מינימום של איזה 8,000 ש"ח בחודש לשכירות, הוצאות קבועות ומחיה. אם זה במרכז הארץ אז הרבה יותר. אפשר להתכלב, אז תחסוך 20%, לא הפרש מהותי.

בקיצור, לגישתי חכה עד שתדע היכן אתה עומד, ואז בחר רכב לפי יכולותיך וצרכיך. רווק צעיר עם יכולת כלכלית מוגבלת יכול בשקט להסתפק בסופרמיני בת 8, אין סיבה לקנות ולהחזיק משפחתית יחסית חדשה.

• רעיון טוב! 2
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבחור צעיר הייתי ממליץ לחפש הונדה ג'אז, פיג'ו 208 ידנית או 1200 טורבו אוטומטית, פיאסטה ידנית, פולו / פאביה / איביזה ידניות, ולא להוציא 70K. 

כמובן לחפש אחת שמורה יד 1 מאיזה סבתא או מטרייד אין יבואן רשמי עד 40 אלף ק"מ ועד 40K ש"ח עם תיעוד טיפולים כל שנה במוסך שרשמו את הק"מ בטיפול. 

נכון שקשה למצוא, אבל אפשרי. 

עריכה אחרונה על ידי itamarg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Carcar21 כתב:

1.הצרכים שלי הם לא להיות תלוי בתחבורה ציבורית,להיות עצמאי לנסוע ממקום למקום,לטייל..כרגע לא עובד אבל מחפש עבודה 

2. מחברת טרייד מוביל.      

3.כרגע מקבל דמי אבטלה וגר אצל ההורים אבל מחפש לעבור דירה.

4. לשכור דירה ,להתחתן ,ילדים.

לא בא להתערב לך בשיקולים, אבל ענית לזה ואתה משתף כאן פעולה אז אגיד מה אני חושב.

במצבך הנוכחי הייתי קונה רכב באיזור ה-30-40 אלף ש"ח.

זה רכב ראשון שלך, תצבור ניסיון וכסף, תשדרג את עצמך לרכב יקר יותר בהמשך.

אם ידני בא בחשבון, הייתי שוקל אולי איזו סופר מיני ידנית, היא תהיה חסכונית ותוכל לרכוש אחת חדשה יחסית בתקציב הזה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהייתי בן 22 כמעט קניתי ג׳ולייטה ב75K, היה לי את הכסף, היו לי הרבה דרישות מהרכב, אבל בעיקר הייתה לי הקלה כשהחלטתי לרדת מזה ולקנות רכב בכמעט שליש מחיר.

לא חושב שהריגוש שלך מסוזוקי קרוסאובר על פני רכבים אחרים זולים יותר יהיה שווה את תחושת העצמאות המפתה (והריקנות אחרי) של להוציא 70K על רכב בשלב הזה. אבל זה אני :)

נשמע שאין לך הרבה דרישות מהרכב חוץ משיהיה חסכוני, אם תכתוב כאן מה אופי הנסיעות שלך ומאיזה קטגוריה/סגנון רכב אתה מחפש, יוכלו לכוון אותך יותר ספציפית.

אגב - אני לא חושב שזאת החלטה כל כך גרועה, אבל מסך כל הדרישות והבקשות שלך, נשמע לי שאתה יכול להסתדר עם רכב זול בהרבה, ולשמור את הכסף לדברים אחרים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, Carcar21 כתב:

כרגע מקבל דמי אבטלה

ברגע שכתבת את זה, העצה שלי לך- לא לקנות שום רכב. לא קרוסאובר, לא קורולה, לא כלום. פשוט ככה.

תתחיל לעבוד במקום מסודר לפני שאתה שופך את הכסף שלך ואחרי זה תחליט מה אתה עושה. כי דמי אבטלה זה שום דבר שאתה יכול להסתמך עליו, ורכב זה בדיוק הפוך- משאבת כספים בלתי נגמרת (כל רכב).

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צעיר, עם כסף ומובטל.
מה אתה צריך אוטו? קנה ביטקויין, Tesla, מניית AMC, מניית Gamestop. 
זה מה שצעירים מובטלים עם כסף קונים היום.
אוטו? זה כל כך 2019.

• מצחיק 2

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהבן שלי יהיה גדול ומובטל, אם יחשוב להוציא 70K על רכב, אני אתלה אותו על המנורה.

אם אתה חייב, חפש רכב ב 10-15K שיהיה עם היסטוריה טובה, תשמור את שאר הכסף לעתיד שלך.

מוטורית, אם היית מדבר על איזה רכב ספורט מעניין עוד הייתי מבין

אבל פאקקט רכב גדול שמיועד יותר (לדעתי האישית) למשפחות / אנשים שרוצים להתפנק על ישיבה גבוהה לאחר שיש להם אפשרות כלכלית ?

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פספסתי את המובטל. אל תקנה רכב, אם אתה שואל אותי. עצנ מכל הלב. רכב זו לא השקעה כספית, בחלק מהמקרים זו שקיעה. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר אישית כמה אנשים צעירים שקנו רכבים יקרים (ביחס לתזרים שלהם), הם מתחלקים ל2 סוגים.

1. כאלו שקיבלו מתנה מאמא ואבא\סבא וסבתא\דוד ודודה - במקרה הזה ואללה הכל סבבה כי הנטל הכלכלי (או לפחות רובו שזה מחיר הקנייה) לא נופל עלייך ואתה נהנה מאחלה רכב.

2. אנשים שממנים את קניית הרכב בעצמם, מכספים שהם חסכו\לקחו הלוואה - מה שקורה לכאלה אנשים זה שרובם ממש ממשכנים את רוב החסכונות שלהם על הרכב (במקרה הטוב כמובן שיש חסכונות), זמן עובר, מחיר הרכב יורד וקשה מאוד לאכול את זה כלכלית אחרי שפתאום קצת התבגרת הכרת בחורה והראש שלך חושב על חתונה ,בית וילדים. מצד שני הדרישות שלך מרכב מאוד גבוהות כי התרגלת לרמה מסוימת וכדי להמשיך לשמור על אותה רמה ברכבים הבאים שלך (שלא לדבר על להתקדם) אתה נכנס להלוואות\מינוסים בבנק וחי בסטרס תמידי בגלל המצב הכלכלי שלך, אבל מה? איזה כיף זה רכב חדש בחניה לא? לא!@!@

אני יכול להגיד לך שאם היית אחי הקטן הייתי עושה הכל כדי למנוע ממך לעשות את הצעד הזה.

נ.ב, סעיף 2 לא תקף כלפי אנשים שבאים ממשפחות עמידות ולהורים שלהם אין בעיה לשלם על הטעויות של הילדים שלהם.

על כל בחירה שלא תעשה שיהיה בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מבלי להתייחס לאם יש לך את הכסף או על מה אתה מוותר בשביל זה, אני לא מבין דבר אחד:

למה דווקא קרוסאובר טורבו?

מה מיוחד ברכב הזה שרווק צעיר צריך לנהוג בדבר הזה בשנים הכי טובות שלו?

היא לא מרגשת לנהיגה, היא לא בולטת או מושכת מבטים, גם לא מהירה או מתנהגת. 

במחיר שלה יש רכבים יותר מרגשים לבחור צעיר.

עריכה אחרונה על ידי Pavlik
  • אהבתי 1

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בגיל 21 טרי קניתי רכב ב90 אלף במזומן ליפני שנה וקצת,ועוד כמה חודשים קונה קופרה בת שנה-שנתיים.(לחסוך את ה50 אלף בירדת ערך ראשונית והרכב עדיין חדש)

אבל אני חוסך מאוד אגרסיבי(85% בחדש בממוצע) ועובד קשה,אין דבר כזה לא לשים בצד 7-8 אלף בצד,אחרי הוצאות,כבר כמה שנים.

אני מוכן לעבוד גם בישביל הרכב,ויודע שזה הוצאה מיותרת ובכיף יכלתי לקנות מאזדה 2 שנת 2010. 

אבל,וותרתי על טיול אחרי צבא,לא נתתי לעצמי יום בודד מנוחה אחרי שסיימתי צבא(שבוע שעבר)ונתתי 60-70 שעות שבעיות תוך כדאי הצבא. 

ולא מעשן/שותה/שורף כספים בברים ויציאות ואוכל בחוץ. 

רק הקטע הזה ״מפצה״לחסכון של קופרה של ״ילדים״בגילי. 

אני הכי בעד אם אפשר לקנות רכב שיעלה לך חיוך לקנות...אבל סיזוקי קרוסאבר? 

אם זה הכיוון תקנה מאזדה2/סוויפט בת 8 עדיף. 

ברור שזה לא הגשמת חלום,מאזדה 2 בת 8 תיהיה יותר מעניינת מסיזוקי. 

אם היית רוצה רכב מעניין,שיעשה לך טוב בלב אפשר להבין. 

אבל קרוסאבר זה הרכב הכי משעמם שיש(ביחד עם הקורולה)לא טוב בשום דבר מלבד להעביר לך מנקודה לנקודה. 

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל לנוע ולהיות עצמאי כרווק רכב סופר-מיני ידני אמור לתת אחלה תמורה בלי להוציא 70 אלף שקל על רכב משפחתי שישאר רוב הזמן ריק במושבים האחוריים.

• רעיון טוב! 1

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1045 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...