Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם ממליצים לבחור צעיר לקנות רכב ב70 אלף?

Carcar21
שימו לב! השרשור הזה בן 1041 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

@Potato, אני יודע שאתה אוהב להתווכח לשם הוויכוח, אבל דחילק- הבחור לא עובד, קצת קומון-סנס לא יזיק. יתחיל לעבוד ויראה מה קורא איתו לפני ששופך את הכסף (ועוד על קרוסאובר, אבל אני לא שופט אף אחד על ההעדפות שלו).

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני כשעה, Adani כתב:

כן, אבל אתה לא מי-יודע-מה חי את הרגע עם סוזוקי, זה מה שהרבה מהמגיבים מנסים להגיד לך.

לדעתי זה די נכון, אבל עד גבול מסוים.

כנראה שעוד כמה (אולי הרבה) שנים הכל יהיה חשמלי, והחוויה של איך הייתי פותח קודם את הגג ואז מניע כדי לתת לנהמה של המנוע לחדור לי עמוק לאוזניים תהיה רק בזיכרון.

מצד שני, לשרוף כסף שאין לך או שתצטרך אותו על רכב ולהצטער על זה אחר כך, או לחיות בקמצנות בגלל הרכב זה דבילי.

תמצא את האיזון שמתאים לך בין השניים ותחיה גם את הרגע וגם את העתיד.

מאיזה סכום של חיסכון לדעתך מתאים לקנות ב70 אלף שקל?

לפני כשעה, לירון .ה. כתב:

עובדה אפשר, עבודה קשה, מתאימים לרמת חיים ועולים תוך כדאי.

יש אנשים שמגיל צעיר מתכנתים בהייטק ומרוויחים הרבה על ההתחלה ובגיל צעיר.

לומדים, עובדים, מתפתחים, אפשרי.

גם שאין לך כרגע ילדים יותר קל לחסוך, זה הזמן.

ולא, לשאלתך לא משלם הרבה, ההפך הרכב מטופל כמו שצריך ודיקנות כל חיו, לכן אין הוצאות רבות על טיפולים חורגים, כי זה מתחלק על כל השנים בשוטף.

אם עכשיו הייתי מוציא 40000 שקל על רכב יותר חדש, זה היה 40000 פחות בחשבון בנק שלי. 

בסכום הזה אני יכול להחזיק את הרכב הנוכחי עוד הרבה שנים קדימה, בפיזור הכסף על השנים. ככה לא נכנס למינוס.

לא לכל אחד זה מתאים, לי זה עובד.

העדפתי לחסוך לדירה משלי במקום טוב, מאשר להוציא על רכב יותר חדש

40 אלף זה לא מה שיגביל אותך מלקנות דירה משלך אם זה הכיוון שלך..

לפני 58 דקות, יובל .מ. כתב:

רשם 8000 שקל הוצאות קבועות לא רק דירה.
נגיד 3500 ייצא לך על דירה, תוסיף עלויות רכב דלק טיפולים זה עוד 1000 בחודש לפחות, הבת זוג תרצה טיסה תגיד לה לא? אז קח עוד הוצאה חודשית של 500 שקל בערך, עכשיו בוא נדבר על זה שאתה רוצה לחיות, לבלות ולצאת למסעדות, זה לא כסף? 
אם תחליט לקנות בגדים זה הוצאה, חדר כושר זה הוצאה, תתחיל ללמוד/תפתח עסק מצפה לך הוצאות+הקטנת הכנסות.
אני לא מאלה שיגידו לך לחסוך כל שקל כי זה לא שווה אם תגיע לגיל 30 תסתכל לאחור ותגיד איזה פספוס היה לי,  אבל כרגע אתה לא עובד, אתה לא יודע מה יהיה בחיים ואתה רוצה להתחייב לרכב יקר. קח צעד אחורה.

אז בינתיים אין טיסות חחח.

ודרך אגב אני בן 30

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Carcar21 כתב:

אתה יכול לעשות חיפוש ביד 2 ולראות..יש מלא הצעות של דירות אפילו יותר מ3 חדרים ב3500 שקל. דירות מאוד נחמדות . בכל רחבי הארץ כמעט. 

ואני כן עם בת זוג ,מחפשים דירה ומתחלקים ביחד . 

החשיבה שלי היא שעכשיו יש לי את הסכום אז למה לקנות משהו שאהיה פחות מבסוט עליו ובעוד כמה אנשים אצטרך למצוא עוד סכום כזה שלא יודע מה יהיה איתו..וזה גם הפסד למכור את האוטו 

אני במקרה נמצא בשוק של שוכרי הדירות במרכז ככה שאני יודע טוב מאוד מה הולך.

3500₪ לא יקנו לך הרבה באיזור המרכז, אם אתה רוצה לגור ביישוב סביר ומעלה ואני לא מדבר על תל אביב\רמת גן\גבעתיים\אונו אפילו.

החשיבה שלך לא נכונה. 

לפי התיאוריה שלך אני צריך לקנות רכב משפחתי כבר מעכשיו, כי מתישהו אני אתחתן ואביא ילדים.

על פניו, נכון, זה יקרה יום אחד.

עד אז, אין לי סיבה להחזיק ברכב משפחתי ואני די בטוח שגם ברכב הנוכחי שלי לא תהיה בעיה להסיע ילד אחד לפחות.

אבל בפועל זה לא יקרה היום או מחר, אז בהנחה ואתה לא מתכוון להביא ילדים בשנה - שנתיים הקרובה\קרובות, אני לא רואה סיבה.

במקרה ה"רע" אתה פשוט מחליף רכב.

בנתיים אתה יכול להינות מרכב שיהיה לך חסכוני יותר, יותר קל למצוא איתו חניה וכו'.

• רעיון טוב! 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, SixthGear כתב:

קורולה 2009 עם מנוע 1.6 עושה 1:17 בין עירוני, 1:10-11 עירוני. (עד שתחסוך את הפער במחיר הקרוסאובר יהיה יד שלישית)

אמינה, גיר חלק כמו חמאה, יחסית נוחה ואפילו מתנהגת לא רע בסיבובים.

מה עוד אתה צריך? 

רכב כזה ישן בטח עם קילומטר מאוד גבוה שזה אומר בלאי של המנוע ועוד חלקים ,זאת אומרת עוד הוצאות

עריכה אחרונה על ידי Carcar21
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, Carcar21 כתב:

40 אלף זה לא מה שיגביל אותך מלקנות דירה משלך אם זה הכיוון שלך..

זהוא שכבר קניתי,

אז כן זה עזר חחח

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, sperial כתב:

פוטייטו - אתה נתפס לקטנות ולא רואה את המשמעות הרחבה של דברי. מכונת הכביסה והטלויזיה (כן אני יודע שאפשר לקנות "32 ב-400 ש"ח) הן רק כמשל. הרעיון הוא שהבחור חי בלי הכנסה ועם מעט מאד חסכונות יחסית לתכניותיו, ורוצה להוציא חלק גדול מחסכונותיו על רכב מסוג שכנראה לא מתאים לצרכיו וליכולותיו. עם תוכניות כשלו הוא צריך לחשוב לטווח הרבה יותר ארוך.

לגבי משך החזקת רכב - תתפלא. מכיר אנשים שיכולים להרשות לעצמם להתחדש כל 3 שנים אבל לא רואים בכך צורך. במקרה של פות"ש הרחבת משפחה תהיה סיבה טובה להתחדשות, כנראה לפני שהרכב יגיע לגיל 12 שנה.

דווקא חשבתי שזה חיסכון די סבבה..שמעתי על הרבה סטודנטים וצעירים בגילאים 22-35 שבקושי סוגרים את החודש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Carcar21 מתוך נימת ההודעות הקודמות התרשמתי שאתה הרבה יותר צעיר.

מכל מקום - השאלה

ציטוט

אינה נכונה. 

השאלה שלך צריכה להיות "איזה רכב מתאים לי לקנות במצבי" - כפי שאתה מתאר אותו.

לאור העובדה שאתה בן 30, בזוגיות וככל הנראה עומד להתחתן התשובה צריכה להתבסס על המצב הכלכלי והצרכים העכשויים והצפויים שלכם כזוג. אז, שוב, אם זוגתך מכניסה מספיק כסף ומחזיקה במספיק חסכונות, והיא בהריון ועומדת ללדת בעוד 4 חודשים אולי התשובה היא בכל זאת לקנות את הסוזוקי או משהו דומה. אבל אם אתם זוג עם חסכונות של 130 אש"ח והכנסות קטנות ולא יציבות התשובה היא לא לקנות רכב כעת - אלא אם זה התנאי למציאת עבודה או יכולת של בת הזוג להתמיד בעבודתה.

עריכה: אתה בן 30, עדיין גר אצל ההורים. ככל הנראה שאין לך ניסיון מבחינת הוצאות מחיה כאשר אתה עצמאי. אם אתה רוכש רב ב-70 אש"ח ומדמם מהחסכון כדי להחזיק אותו תשאר מהר מאד עם חסכון אפסי.

דרך אגב, המספרים שזרקתי היו מתוך ניסיון של בני הבכור, בן גילך שהתחתן לא מזמן ושוכר דירה בחיפה. ההוצאות של הזוג כנראה טיפה יותר גבוהות - אבל שניהם עובדים - והרכבים שהם מחזיקים הם סוזוקי סויפט בת 8 וטויוטה קורולה בת 15, וכרגע ממש לא ממהרים להחליפן.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, dorsht כתב:

אני במקרה נמצא בשוק של שוכרי הדירות במרכז ככה שאני יודע טוב מאוד מה הולך.

3500₪ לא יקנו לך הרבה באיזור המרכז, אם אתה רוצה לגור ביישוב סביר ומעלה ואני לא מדבר על תל אביב\רמת גן\גבעתיים\אונו אפילו.

החשיבה שלך לא נכונה. 

לפי התיאוריה שלך אני צריך לקנות רכב משפחתי כבר מעכשיו, כי מתישהו אני אתחתן ואביא ילדים.

על פניו, נכון, זה יקרה יום אחד.

עד אז, אין לי סיבה להחזיק ברכב משפחתי ואני די בטוח שגם ברכב הנוכחי שלי לא תהיה בעיה להסיע ילד אחד לפחות.

אבל בפועל זה לא יקרה היום או מחר, אז בהנחה ואתה לא מתכוון להביא ילדים בשנה - שנתיים הקרובה\קרובות, אני לא רואה סיבה.

במקרה ה"רע" אתה פשוט מחליף רכב.

בנתיים אתה יכול להינות מרכב שיהיה לך חסכוני יותר, יותר קל למצוא איתו חניה וכו'.

ואם אני

לפני 22 דקות, yohai71 כתב:

@Potato, אני יודע שאתה אוהב להתווכח לשם הוויכוח, אבל דחילק- הבחור לא עובד, קצת קומון-סנס לא יזיק. יתחיל לעבוד ויראה מה קורא איתו לפני ששופך את הכסף (ועוד על קרוסאובר, אבל אני לא שופט אף אחד על ההעדפות שלו).

ואם אני כן מתכוון להביא ילדים בשנה שנתיים הקרובות?

לפני 22 דקות, yohai71 כתב:

מה יש לך נגד הקרוסאובר?

לפני 13 דקות, לירון .ה. כתב:

זהוא שכבר קניתי,

אז כן זה עזר חחח

ואם היית קונה רכב ב40 אלף אז לא היית קונה דירה ? היית מסתדר איכשהו 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, יש בפורום כל מיני דעות כולל דעות קדומות.

אישית אני נוהג בקרוסאובר 2016 (אטמוספרי) והוא לגמרי מספק את צרכי, לא מתכוון להחליפו בשנים הקרובות אלא אם אחליט להעביר אותו לאחד הבנים אם ייזקק לו. וזה הסוזוקי הששי במשפחה, כאשר עד כה היינו מרוצים מכולם (כולל הליאנות שהיו לאשתי בליסינג). אבל כאשר לפני כשנה חיפשתי רכב לאשתי אפילו לא טרחנו להכנס לסוכנות סוזוקי, בגלל נושא מערכות הבטיחות.

בפורום הזה סוזוקי נחשב ליצרן אפור, שמייצר מכוניות בסיסיות אם כי אמינות מאד. ואחת הבעיות האמיליות היא שהיבואן היה אולי אחרון היבואנים הגדולים שדאג לצייד את הרכבים שייבא במערכות בטיחות מודרניות. אם ב-2016 מובילאיי היה הסטנדרד ובלימה אוטונומית היתה חידוש די מסחרר הרי שכעבור שנה - שנתיים הפכה לנפוצה מאד, אבל סוזוקי החלה להביא ארצה רכבים המצויידים בה רק בסביבו2019-2020 (בהתאם לדגם) - למרות שהיו קיימים בעולם.

עריכה: דיברנו על הוצאותמחיה לרווק או זוג צעיר. אם אתה מדבר על ילד - האם אתה מודע לעלויות גידול של תינוק ו פעוט?

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, sperial כתב:

@Carcar21 מתוך נימת ההודעות הקודמות התרשמתי שאתה הרבה יותר צעיר.

מכל מקום - השאלה

אינה נכונה. 

השאלה שלך צריכה להיות "איזה רכב מתאים לי לקנות במצבי" - כפי שאתה מתאר אותו.

לאור העובדה שאתה בן 30, בזוגיות וככל הנראה עומד להתחתן התשובה צריכה להתבסס על המצב הכלכלי והצרכים העכשויים והצפויים שלכם כזוג. אז, שוב, אם זוגתך מכניסה מספיק כסף ומחזיקה במספיק חסכונות, והיא בהריון ועומדת ללדת בעוד 4 חודשים אולי התשובה היא בכל זאת לקנות את הסוזוקי או משהו דומה. אבל אם אתם זוג עם חסכונות של 130 אש"ח והכנסות קטנות ולא יציבות התשובה היא לא לקנות רכב כעת - אלא אם זה התנאי למציאת עבודה או יכולת של בת הזוג להתמיד בעבודתה.

עריכה: אתה בן 30, עדיין גר אצל ההורים. ככל הנראה שאין לך ניסיון מבחינת הוצאות מחיה כאשר אתה עצמאי. אם אתה רוכש רב ב-70 אש"ח ומדמם מהחסכון כדי להחזיק אותו תשאר מהר מאד עם חסכון אפסי.

דרך אגב, המספרים שזרקתי היו מתוך ניסיון של בני הבכור, בן גילך שהתחתן לא מזמן ושוכר דירה בחיפה. ההוצאות של הזוג כנראה טיפה יותר גבוהות - אבל שניהם עובדים - והרכבים שהם מחזיקים הם סוזוקי סויפט בת 8 וטויוטה קורולה בת 15, וכרגע ממש לא ממהרים להחליפן.

נשמע מתיש כל העסק הזה ;/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא עניין של מתיש. זה עניין של התנהלות מושכלת. טוב שהדיון הזה מתקיים כעת ולא כאשר אתה מגלה את העולם, יתכן שיחסוך לך לא מעט צרות, כי מתוך מה שאתה לומד לגבי בחירת רכב תלמד גם לגבי מהלכים יותר משמעותיים בחיים.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, sperial כתב:

זה לא עניין של מתיש. זה עניין של התנהלות מושכלת. טוב שהדיון הזה מתקיים כעת ולא כאשר אתה מגלה את העולם, יתכן שיחסוך לך לא מעט צרות, כי מתוך מה שאתה לומד לגבי בחירת רכב תלמד גם לגבי מהלכים יותר משמעותיים בחיים.

אז איזה רכב אתה מציע במקום ? 

לא מצאתי עוד רכב לא יותר מדי ישן עם מספיק כוח לעליות של ירושלים וגם חסכוני ..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדיון הזה לא יגמר. 

אתה מחפש אישור לקנות קרוסאבר?תקנה. 

רכב מאוד אפור,משעמם,לא מעניין ואין בו כלום ושום דבר. 

גם איכות חומרים לא משהו,אין דבר 1 ברכב הזה שאפשר לציין לטובה מלבד האמינות. 

הכוונה של זה,שהרכב הזה הוא לא מטרה של סמל סטטוס,ובטח לא חוויה מוטורית. 

מה המטרה ברכב הזה?בשיא הרצינות שאני רואה את הרכב הזה בכביש זה סבא כמעט תמיד. 

חשבתי גם שאתה צעיר יותר,בגיל 30 ואם אתה מקבל דמי אבטלה לא הייתי מתפנק בשום רכב. 

והולך על סופר מיני בת 6-8,גם עם ילד 1 אפשר להסתדר בסדר גמור. 

לא יודע למה הייתי בטוח שרשמת שאתה בן 22. 

והכי חשוב מתחיל לחפש עבודה,ויפה שעה אחת קודם ולא לחיות מדמי אבטלה. 

מתנצל אם זה מוציא קצת אוויר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Ido12 כתב:

הדיון הזה לא יגמר. 

אתה מחפש אישור לקנות קרוסאבר?תקנה. 

רכב מאוד אפור,משעמם,לא מעניין ואין בו כלום ושום דבר. 

גם איכות חומרים לא משהו,אין דבר 1 ברכב הזה שאפשר לציין לטובה מלבד האמינות. 

הכוונה של זה,שהרכב הזה הוא לא מטרה של סמל סטטוס,ובטח לא חוויה מוטורית. 

מה המטרה ברכב הזה?בשיא הרצינות שאני רואה את הרכב הזה בכביש זה סבא כמעט תמיד. 

חשבתי גם שאתה צעיר יותר,בגיל 30 ואם אתה מקבל דמי אבטלה לא הייתי מתפנק בשום רכב. 

והולך על סופר מיני בת 6-8,גם עם ילד 1 אפשר להסתדר בסדר גמור. 

לא יודע למה הייתי בטוח שרשמת שאתה בן 22. 

והכי חשוב מתחיל לחפש עבודה,ויפה שעה אחת קודם ולא לחיות מדמי אבטלה. 

מתנצל אם זה מוציא קצת אוויר.

אז על איזה רכבים אתה כן ממליץ ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפש משהו פשוט, מזדה 2 באזור ה25 אלף שקל למשל ברמת אבזור דינמיק, תהיה גם די זריזה ביחס לאותם שנים.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1041 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...