Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם ממליצים לבחור צעיר לקנות רכב ב70 אלף?

Carcar21
שימו לב! השרשור הזה בן 1044 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 7 שעות, yulianx כתב:

הסוזוקי זה לא רכב חסכוני במיוחד.

כדאי להתאים לך רכב, צריך להבין את הדרישות שלך, אתה מחפש ביצועים או יותר חיסכון?

האמת, אם אתה באבטלה לא הייתי רוכש רכב לפחות לא יקר עד למציאת עבודה.

אז למה בכל מקום כתוב שהוא חסכוני ? איזה רכב אחר חסכוני באותה מידה עם תיבה אוטומטית ולא רובוטית?ולא מנוע פחות מ1200 סמק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כמה אתה נוסע בשנה שצריכת הדלק כזאת קריטית?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, sperial כתב:

לדעתי - עצור. המתן.

יש לך חסכונות קטנים, הכנסה קטנה לזמן מוגבל, תוכניות גדולות. לדעתי בשלב זה אין ברירה אלא לצמצם בהוצאות, למצוא עבודה, לראות שהיא יציבה ורק אז לחשב מסלול מחדש. יוצא מכלל זה אם אתה גר באיזה חור נידח וללא רכב לא תוכל למצוא עבודה, ובמקרה כזה הייתי מחפש משהו הרבה יותר זול.

תביא בחשבון שבנוסף למחיר הרכב תצטרך להוציא מיד עוד 5,000-10,000 ש"ח - יישור קו, ביטוח, רישוי בהתאם לתאריך הטסט, ושיש הוצאות שוטפות בסדר גודל של 2,000 ש"ח בחודש (יש שיאמרו פחות, זה תלוי מה מחשבים בהוצאות, אבל בכל מקרה, סכום שבשבילך יהיה משמעותי). ברכב ישן זה צפוי להיות קצת פחות כי, למשל, תבטח בצד ג' ולא במקיף. מצד שני, סבירות ליותר עלות תיקונים.

כמוכן, יש לך תכניות גדולות. רוצה לשכור דירה ולהיות עצמאי בשטח? אפילו בחיפה אתה צריך להביא בחשבון הוצאות מינימום של איזה 8,000 ש"ח בחודש לשכירות, הוצאות קבועות ומחיה. אם זה במרכז הארץ אז הרבה יותר. אפשר להתכלב, אז תחסוך 20%, לא הפרש מהותי.

בקיצור, לגישתי חכה עד שתדע היכן אתה עומד, ואז בחר רכב לפי יכולותיך וצרכיך. רווק צעיר עם יכולת כלכלית מוגבלת יכול בשקט להסתפק בסופרמיני בת 8, אין סיבה לקנות ולהחזיק משפחתית יחסית חדשה.

תודה על התגובות המפורטות,אבל אשמח להבין כמה דברים שלא הבנתי בחישובים שלך .

למה צריך יישור קו אם החברה אמורה לדאוג לזה ?ביטוח מגיע ל5 אלף ?

איך הגעת ל8 אלף הוצאות על דירה ? יש דירות נחמדות מאוד ב3,500-4500 ש"ח ונגיד עוד הוצאות על חשבונות ואוכל עוד 2000 בהגזמה.יוצא 6500 הכי הרבה וגם זה מתחלק עם בת זוג אז יוצא 3250 בחודש..

לגבי מה שכתבת בסוף לא הצלחתי להבין איך זה משתלם לקנות עכשיו אוטו יותר קטן וזול ואז בעוד כמה שנים למכור אותו ולקנות אחד אחר..

אם אני יודע שבעתיד אצטרך אוטו יותר גדול אז לא עדיף כבר מעכשיו ולשמור אותו ?

לפני 8 דקות, yulianx כתב:

כמה אתה נוסע בשנה שצריכת הדלק כזאת קריטית?

נגיד 15 אלף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Carcar21 כתב:

איך הגעת ל8 אלף הוצאות על דירה ? יש דירות נחמדות מאוד ב3,500-4500 ש"ח ונגיד עוד הוצאות על חשבונות ואוכל עוד 2000 בהגזמה.יוצא 6500 הכי הרבה וגם זה מתחלק עם בת זוג אז יוצא 3250 בחודש..

הוא כתב בחיפה ויכול להיות שהתייחס לזה עם משפחה.

אגב אני מכיר חישובים אפילו לא באיזור המרכז שלא רחוקים ממה שהוא רשם לך.

זה חורג מהשרשור, אבל ממה שאני מבין אתה בכלל לא עם בת זוג כרגע, אז כרגע אתה לא מתחלק עם אף אחד.

3500-4500₪ לא יאפשרו לשכור משהו מי יודע מה במרכז, בטח לא קרוב לתל אביב אם תרצה.

אפילו בערים מרוחקות יחסית מתל אביב כמו יהוד ואור יהודה תתקשה (לא אומר שאי אפשר) למצוא משהו סביר במחירים כאלו.

שלא נדבר על ערים טובות יותר וקרובות יותר לתל אביב כמו קריית אונו או ערים רחוקות יותר אבל טובות מאוד כמו שוהם.

לפני 7 דקות, Carcar21 כתב:

לגבי מה שכתבת בסוף לא הצלחתי להבין איך זה משתלם לקנות עכשיו אוטו יותר קטן וזול ואז בעוד כמה שנים למכור אותו ולקנות אחד אחר..

אם אני יודע שבעתיד אצטרך אוטו יותר גדול אז לא עדיף כבר מעכשיו ולשמור אותו ?

לפני 15 דקות, yulianx כתב:

לא.

קנה עכשיו לפי מה שאתה צריך.

זה לא שאתה מתחתן מחר ואתה יודע שאשתך יולדת עוד 9 חודשים.

לפני 8 דקות, Carcar21 כתב:

נגיד 15 אלף

לא צריך להיות כזה מהותי עבורך.

• אהבתי 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, itamarg כתב:

לבחור צעיר הייתי ממליץ לחפש הונדה ג'אז, פיג'ו 208 ידנית או 1200 טורבו אוטומטית, פיאסטה ידנית, פולו / פאביה / איביזה ידניות, ולא להוציא 70K. 

כמובן לחפש אחת שמורה יד 1 מאיזה סבתא או מטרייד אין יבואן רשמי עד 40 אלף ק"מ ועד 40K ש"ח עם תיעוד טיפולים כל שנה במוסך שרשמו את הק"מ בטיפול. 

נכון שקשה למצוא, אבל אפשרי. 

רוצה רק אוטומט

לפני 4 דקות, dorsht כתב:

הוא כתב בחיפה ויכול להיות שהתייחס לזה עם משפחה.

אגב אני מכיר חישובים אפילו לא באיזור המרכז שלא רחוקים ממה שהוא רשם לך.

זה חורג מהשרשור, אבל ממה שאני מבין אתה בכלל לא עם בת זוג כרגע, אז כרגע אתה לא מתחלק עם אף אחד.

3500-4500₪ לא יאפשרו לשכור משהו מי יודע מה במרכז, בטח לא קרוב לתל אביב אם תרצה.

אפילו בערים מרוחקות יחסית מתל אביב כמו יהוד ואור יהודה תתקשה (לא אומר שאי אפשר) למצוא משהו סביר במחירים כאלו.

שלא נדבר על ערים טובות יותר וקרובות יותר לתל אביב כמו קריית אונו או ערים רחוקות יותר אבל טובות מאוד כמו שוהם.

לא.

קנה עכשיו לפי מה שאתה צריך.

זה לא שאתה מתחתן מחר ואתה יודע שאשתך יולדת עוד 9 חודשים.

לא צריך להיות כזה מהותי עבורך.

אתה יכול לעשות חיפוש ביד 2 ולראות..יש מלא הצעות של דירות אפילו יותר מ3 חדרים ב3500 שקל. דירות מאוד נחמדות . בכל רחבי הארץ כמעט. 

ואני כן עם בת זוג ,מחפשים דירה ומתחלקים ביחד . 

החשיבה שלי היא שעכשיו יש לי את הסכום אז למה לקנות משהו שאהיה פחות מבסוט עליו ובעוד כמה אנשים אצטרך למצוא עוד סכום כזה שלא יודע מה יהיה איתו..וזה גם הפסד למכור את האוטו 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקשיב לחוכמת ההמונים, הרכב שאתה רוצה לא יברח, עדיף לחכות למצב כלכלי יציב יותר. אין לך צורך בסזוקי, לבד, או אם בת זוג אפילו.

סופר מיני בת 8 שנים, תחסוך לך הרבה כסף כרגע, ותוכל לרוץ איתה שנים קדימה.

הרכב לא עושה את האדם, בינתיים תתיחס לזה כצורך להגיע לעבודה טובה, מה שכרגע אין לך.

אני עם יכולת כלכלית לרכב חדש, נוסע ברכב של 3000 שקל על הנייר, כבר שנים רבות

• רעיון טוב! 2

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Tal7 כתב:

כשהייתי בן 22 כמעט קניתי ג׳ולייטה ב75K, היה לי את הכסף, היו לי הרבה דרישות מהרכב, אבל בעיקר הייתה לי הקלה כשהחלטתי לרדת מזה ולקנות רכב בכמעט שליש מחיר.

מצחיק, אני הייתי באותו מצב בידיוק, רק שאני כן קניתי ואני לא מתחרט על אף שקל.

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, לירון .ה. כתב:

תקשיב לחוכמת ההמונים, הרכב שאתה רוצה לא יברח, עדיף לחכות למצב כלכלי יציב יותר. אין לך צורך בסזוקי, לבד, או אם בת זוג אפילו.

סופר מיני בת 8 שנים, תחסוך לך הרבה כסף כרגע, ותוכל לרוץ איתה שנים קדימה.

הרכב לא עושה את האדם, בינתיים תתיחס לזה כצורך להגיע לעבודה טובה, מה שכרגע אין לך.

אני עם יכולת כלכלית לרכב חדש, נוסע ברכב של 3000 שקל על הנייר, כבר שנים רבות

מי יכול להגיע לחסכון של עוד 100 אלף תוך כדי השכרת דירה וכל ההוצאות ? 

ועל הרכב שלך אתה לא משלם הרבה על טיפולים בגלל שהוא ככה ישן ?

לפני 23 דקות, Adani כתב:

מצחיק, אני הייתי באותו מצב בידיוק, רק שאני כן קניתי ואני לא מתחרט על אף שקל.

זה מה שאני חושב שאולי עדיף לחיות את הרגע כי אתה לא יודע מה יהיה בעתיד

• לא הבנתי... 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אבל אתה לא מי-יודע-מה חי את הרגע עם סוזוקי, זה מה שהרבה מהמגיבים מנסים להגיד לך.

לדעתי זה די נכון, אבל עד גבול מסוים.

כנראה שעוד כמה (אולי הרבה) שנים הכל יהיה חשמלי, והחוויה של איך הייתי פותח קודם את הגג ואז מניע כדי לתת לנהמה של המנוע לחדור לי עמוק לאוזניים תהיה רק בזיכרון.

מצד שני, לשרוף כסף שאין לך או שתצטרך אותו על רכב ולהצטער על זה אחר כך, או לחיות בקמצנות בגלל הרכב זה דבילי.

תמצא את האיזון שמתאים לך בין השניים ותחיה גם את הרגע וגם את העתיד.

• רעיון טוב! 4

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, Carcar21 כתב:

מי יכול להגיע לחסכון של עוד 100 אלף תוך כדי השכרת דירה וכל ההוצאות ? 

ועל הרכב שלך אתה לא משלם הרבה על טיפולים בגלל שהוא ככה ישן ?

זה מה שאני חושב שאולי עדיף לחיות את הרגע כי אתה לא יודע מה יהיה בעתיד

עובדה אפשר, עבודה קשה, מתאימים לרמת חיים ועולים תוך כדאי.

יש אנשים שמגיל צעיר מתכנתים בהייטק ומרוויחים הרבה על ההתחלה ובגיל צעיר.

לומדים, עובדים, מתפתחים, אפשרי.

גם שאין לך כרגע ילדים יותר קל לחסוך, זה הזמן.

ולא, לשאלתך לא משלם הרבה, ההפך הרכב מטופל כמו שצריך ודיקנות כל חיו, לכן אין הוצאות רבות על טיפולים חורגים, כי זה מתחלק על כל השנים בשוטף.

אם עכשיו הייתי מוציא 40000 שקל על רכב יותר חדש, זה היה 40000 פחות בחשבון בנק שלי. 

בסכום הזה אני יכול להחזיק את הרכב הנוכחי עוד הרבה שנים קדימה, בפיזור הכסף על השנים. ככה לא נכנס למינוס.

לא לכל אחד זה מתאים, לי זה עובד.

העדפתי לחסוך לדירה משלי במקום טוב, מאשר להוציא על רכב יותר חדש

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Carcar21 כתב:

רשם 8000 שקל הוצאות קבועות לא רק דירה.
נגיד 3500 ייצא לך על דירה, תוסיף עלויות רכב דלק טיפולים זה עוד 1000 בחודש לפחות, הבת זוג תרצה טיסה תגיד לה לא? אז קח עוד הוצאה חודשית של 500 שקל בערך, עכשיו בוא נדבר על זה שאתה רוצה לחיות, לבלות ולצאת למסעדות, זה לא כסף? 
אם תחליט לקנות בגדים זה הוצאה, חדר כושר זה הוצאה, תתחיל ללמוד/תפתח עסק מצפה לך הוצאות+הקטנת הכנסות.
אני לא מאלה שיגידו לך לחסוך כל שקל כי זה לא שווה אם תגיע לגיל 30 תסתכל לאחור ותגיד איזה פספוס היה לי,  אבל כרגע אתה לא עובד, אתה לא יודע מה יהיה בחיים ואתה רוצה להתחייב לרכב יקר. קח צעד אחורה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורולה 2009 עם מנוע 1.6 עושה 1:17 בין עירוני, 1:10-11 עירוני. (עד שתחסוך את הפער במחיר הקרוסאובר יהיה יד שלישית)

אמינה, גיר חלק כמו חמאה, יחסית נוחה ואפילו מתנהגת לא רע בסיבובים.

מה עוד אתה צריך? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינתי ה-8,000 ש"ח לא כוללים רכב. אבל לא צריך להתקטנן. יש מי שיסתדר עם 6,500 ויש מי שיוציא 10,000. יש גם הבדל בין יחיד לזוג. אני גם לא כולל הוצאות חד פעמיות אלא שוטפות.

יש לי שתי נקודות עיקריות:

1. אתה צריך לתכנן הוצאות לפי צרכים, לא לפי מאוויים. זה לא שיש לך הכנסה של 30,000 ש"ח לחודש נטו, כך שאם מכונת הכביסה הולכת לעולמה אתה קופץ למחסני חשמל וקונה חדשה בלי להרגיש. אני מבין שאתה חסר מקצוע, אז אין צפי קרוב להכנסות גדולות.

2. אתה רק בתחילת דרכך. נניח שתשכור דירה. פתאום תגלה שאתה צריך ספה, שולחן, מכונת כביסה או טלוויזיה, ותתחיל להבין שהכסף זורם בין האצבעות ונעלם לפני שאתה מרגיש.

לגבי ההוצאות לאחר קניית רכב: מזכיר לי שיחה שהיתה לי אתמול עם אחד הבנים, שרוצה להחליף את הרכב שלו, וחשב שיוכל לסמוך על הבדיקה מטעם מגרש הרכב או חברת הליסינג: כשאתה קונה רכב אתה חייב לוודא תקינות, כולל פעילות מניעתית. זה יכול להסתכם בהחלפת שמן ופילטר, זה יכול להיות גם החלפת רפידות, צלחות בילום, סט צמיגים ומצבר. וכמובן שאתה נהג צעיר חסר ותק ביטוחי, אז ביטוח חובה + מקיף יכול להגיע בקלות ל-6,000-7,000 ש"ח.

ואם אתה מדבר על משפחה - על איזה לוח זמנים אתה מדבר? סופרמיני תשרת אותך היטב אפילו עם ילד ראשון. אז עד ילד שני כנראה שיש עוד 6-8 שנים אפילו אם אתה ממהר, אזה הרכב שתקנה כעת יהיה בת 12 ותרצה להחליפו ממילא.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 2
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, sperial כתב:

1. אתה צריך לתכנן הוצאות לפי צרכים, לא לפי מאוויים. זה לא שיש לך הכנסה של 30,000 ש"ח לחודש נטו, כך שאם מכונת הכביסה הולכת לעולמה אתה קופץ למחסני חשמל וקונה חדשה בלי להרגיש. אני מבין שאתה חסר מקצוע, אז אין צפי קרוב להכנסות גדולות.

מכונת כביסה עולה 1200 שקל.

אפשר לקנות ב3-4 תשלומים ולא להרגיש אותה.

ציטוט

2. אתה רק בתחילת דרכך. נניח שתשכור דירה. פתאום תגלה שאתה צריך ספה, שולחן, מכונת כביסה או טלוויזיה, ותתחיל להבין שהכסף זורם בין האצבעות ונעלם לפני שאתה מרגיש.

הדברים האלה הרבה יותר זולים ממה שאתה מנסה לצייר אותם.

יש המון קבוצות מסירה ומכירת יד 2.

ציטוט

לגבי ההוצאות לאחר קניית רכב: מזכיר לי שיחה שהיתה לי אתמול עם אחד הבנים, שרוצה להחליף את הרכב שלו, וחשב שיוכל לסמוך על הבדיקה מטעם מגרש הרכב או חברת הליסינג: כשאתה קונה רכב אתה חייב לוודא תקינות, כולל פעילות מניעתית. זה יכול להסתכם בהחלפת שמן ופילטר, זה יכול להיות גם החלפת רפידות, צלחות בילום, סט צמיגים ומצבר. 

אולי יילך לך מנוע ולא יהיה באחריות...הכל יכול להיות.

זו סיבה לקנות רק רכב חדש לטענתך?

מקיף ב7 אלף שקל זה אוקטביה עם מנוע חזק או סיאטים למיניהן.

ביטוח לרכבי סוזוקי יחסית זול.

ציטוט

ואם אתה מדבר על משפחה - על איזה לוח זמנים אתה מדבר? סופרמיני תשרת אותך היטב אפילו עם ילד ראשון. אז עד ילד שני כנראה שיש עוד 6-8 שנים אפילו אם אתה ממהר, אזה הרכב שתקנה כעת יהיה בת 12 ותרצה להחליפו ממילא.

אני לא מכיר אנשים שקונים רכב ל12 שנה,הרוב יחליפו אחרי 3-5 שנים ככה או ככה.

עריכה אחרונה על ידי Potato

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוטייטו - אתה נתפס לקטנות ולא רואה את המשמעות הרחבה של דברי. מכונת הכביסה והטלויזיה (כן אני יודע שאפשר לקנות "32 ב-400 ש"ח) הן רק כמשל. הרעיון הוא שהבחור חי בלי הכנסה ועם מעט מאד חסכונות יחסית לתכניותיו, ורוצה להוציא חלק גדול מחסכונותיו על רכב מסוג שכנראה לא מתאים לצרכיו וליכולותיו. עם תוכניות כשלו הוא צריך לחשוב לטווח הרבה יותר ארוך.

לגבי משך החזקת רכב - תתפלא. מכיר אנשים שיכולים להרשות לעצמם להתחדש כל 3 שנים אבל לא רואים בכך צורך. במקרה של פות"ש הרחבת משפחה תהיה סיבה טובה להתחדשות, כנראה לפני שהרכב יגיע לגיל 12 שנה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1044 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...