Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחירון העם של משרד התחבורה עלה לאוויר

zalmi
שימו לב! השרשור הזה בן 1059 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

WAT

image.png.33a3676085364069a87da69a5867957a.png

• מצחיק 2

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מצאתי כל עיסקאות של רכבים לא עממיים 😉 למשל לאון קופרה או איביזה קופרה 

בכל מקרה מאד קרוב ללוי יצחק ממה שבדקתי. הפרש של מאות שקלים לא יותר.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום מכרתי את הרכב ובעת העברת הבעלות בדואר נשאלנו על מחיר המכירה.

הכל טוב ונחמד - רק שהרכב שמכרתי היה עם תקלה משמעותית שגרמה למכירה בחצי מהמחירון - דבר שהולך להשתקף במחירון הזה למרות שאלמלא התקלה הייתי מוכר אותו במחיר קרוב יותר למחירון.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, גור אדם כתב:

הכל טוב ונחמד - רק שהרכב שמכרתי היה עם תקלה משמעותית שגרמה למכירה בחצי מהמחירון - דבר שהולך להשתקף במחירון הזה למרות שאלמלא התקלה הייתי מוכר אותו במחיר קרוב יותר למחירון.

אני רוצה להאמין שבבניית האלגוריתם ישבו מתמטיקאים שמבינים כי ערכי קיצון לא יהיו רלוונטיים לכן לא ילקחו בחשבון.

• מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתוך כתבה בנושא:

באשר לאפשרות שהקונים ירמו ויספקו מחירים פיקטיביים מצוין במסמך של משרד התחבורה כי "יש לצפות כי רוב הציבור ימסור מחיר אמיתי, בידיעה שהמידע יישאר אנונימי ודיסקרטי. מי שלא ירצה לחשוף את המחיר, רשאי שלא למסור אותו, כך שאין סיבה לספק מידע לא מדויק. המערכת תתבסס על מודל סטטיסטי אשר יודע להתעלם מנתוני קיצון חריגים".

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יופי

בדקתי הרגע על אקסנט 2006 שנקנתה לפני חודש ב7500 שקל (קמ ויד נמוכים, מטופל מאוד) המחירון נתן לי מחיר של 4500 שקל. לפי לוי יצחק המחירון סביב ה10 אלף.

זו דוגמא איך העסקאות שמבוצעות לא לוקחות בחשבון את הקמ בזמן המכירה. הרי סביר להניח שרוב הרכבים שנמכרו מ2006, היום כבר עם 200-250 אלף ק"מ, לכן נמכרו בעבור 4-5 אלף שקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, גור אדם כתב:

היום מכרתי את הרכב ובעת העברת הבעלות בדואר נשאלנו על מחיר המכירה.

אתה מבין איזה "נזק" גרמת לסוג הרכב שמכרת, כאן בארץ?

במילים אחרות , הורדת את המחירון החדש, של הרכב הספציפי, לקרשים.☺️

לא שמישהו היה מתייחס ברצינות לדבר הזה, כן?

בקיצור,משרד התחבורה היה עושה טוב, אילו היה משקיע את המשאבים הללו בפרוייקט הכושל הזה, לדברים אחרים, שהיו פותרים, או מנסים לפתור בעיות אמיתיות , שקיימות שם. 

ולא חסר כאלה. 

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, EliC25 כתב:

אני רוצה להאמין שבבניית האלגוריתם ישבו מתמטיקאים שמבינים כי ערכי קיצון לא יהיו רלוונטיים לכן לא ילקחו בחשבון.

ערכי קיצון לא רלוונטיים כשיש מדגם מספיק גדול. לא צריך לפתח בשביל זה אפילו אלג' מסובך, פשוט ממוצע משוקלל כלשהו או אפילו חציון שבמקרה שלו לערכי קיצון אין שום משמעות.
השאלה כמה זמן יקח עד שמאגר המידע הזה יספוג מספיק מידע.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, farkash7 כתב:

ערכי קיצון לא רלוונטיים כשיש מדגם מספיק גדול. לא צריך לפתח בשביל זה אפילו אלג' מסובך, פשוט ממוצע משוקלל כלשהו או אפילו חציון שבמקרה שלו לערכי קיצון אין שום משמעות.

הם רלוונטים כשיש לך כמה מאות חתיכות מדגם על הכביש (ואני אפילו לא מדבר על עשרות או יחידות ספורות...)

זה אומר שעסקאות יד 2 של הדגם הזה מבוצעות אחת לכמה שבועות כנראה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני דקות הושק המחירון החדש

https://www.gov.il/apps/mot/carlistprice/

מעניין כמה נתח יקח אם בכלל מהמחירון של יצחק לוי או ממחירון יד 2

Untitled.jpg

עריכה אחרונה על ידי kobi_g

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1059 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...