Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחירון העם של משרד התחבורה עלה לאוויר

zalmi
שימו לב! השרשור הזה בן 1059 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במקרה שלהם זה קצת יותר בעייתי כי הם צריכים לדווח גם לרשויות המס, אז יש סיכוי שיש דרך להצליב את המידע.
השאלה אם יש סנקציות על שקרנים?

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שהשוק "קטן" במונחים עולמיים, ו 50% ממנו לפחות זה קבוצת עיניין - ליסינג. הנטייה תהייה תמיד לשמור על מחירי מחירון גבוהים מהם נגזר שווי נכסים. לא יכול להיות אחרת.

בעולם, ליסינג מוצע ונתמך על ידי יצרן או מפיץ עצמאי גדול. לא ממש מקובל לראות "ענק ליסינג" כמו כאן. 

לפני 4 דקות, farkash7 כתב:

במקרה שלהם זה קצת יותר בעייתי כי הם צריכים לדווח גם לרשויות המס, אז יש סיכוי שיש דרך להצליב את המידע.
השאלה אם יש סנקציות על שקרנים?

לא ולא יהיו. זה שוק חופשי. ההתערבות הממשלתית כאן אין לא שום מקבילה בעולם כולו. גם לא בסין.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי בשביל מה צריכים עוד מחירון שגם לא משקלל שום דבר ומבוסס על דיווחים אקראיים ולא אמינים.

כדי עוד יותר לבלבל את כולם?

בשביל לקבל מושג כמה רכב מסוים שווה בשוק מספיק לעשות חיפוש בלוח מודעות יד2 של אותו דגם\שנה ומקסימום ללחוץ על כפתור "מחיר מחירון"

יותר מדויק מזה רק סוחר רכב מנוסה יכול להגיד.

מה יותר פשוט - לפרסם במחיר הרצוי ואחר כך להוריד, נגיד 5% כל שבועיים, אם האוטו לא נמכר? זה מה שסוחרים מקצועיים עושים.

עריכה אחרונה על ידי EvGriga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד בזבוז כספי מיסים.

לא מזמן מכרתי רכב (לא משנה הסוג), הרכב עבר תאונה ולכן המחיר ירד בעת המכירה. בחיפוש קצרצר במנוע החיפוש הזה, נראה כי קיבלתי מחיר ללא התאונה.

מדובר באחד הרכבים הנפוצים בארץ עם מחירון בונקר, המחיר במציאות כמעט עשירייה מעלה. הם מבקשים לא לשקר בדיווח אבל האתר שלהם משקר בכיף.

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נושא הרגולציה הוא נושא מורכב כפי ש @zaf רשם,

אני התכוונתי לזה שאולי כדאי לא לרכז את כל ה"כוח" בידי אדם / ארגון אחד.

האם לא יכול להיות מצב בו עושים יד אחת נגד מותג או יבואן בגלל סכסוך כזה או אחר כדי לפגוע בסחורתו?

זה שיח ב"רומו של" ומצריך הכרות עמוקה יותר של התהליכים, עמוקה ממה שאני מכיר ויודע להסביר.

לפני 1 דקה, aka77 כתב:

מדובר באחד הרכבים הנפוצים בארץ עם מחירון בונקר, המחיר במציאות כמעט עשירייה מעלה. הם מבקשים לא לשקר בדיווח אבל האתר שלהם משקר בכיף.

יש מלא רכבים שהמחירון לא משקף אצלכם כלום ושום דבר גם במצב הנוכחי, 
למשל אימפרזה GT (טורבו דור ראשון) או משהו אקזוטי אחר חדש יותר שאני לא מכיר..

באמת מעניין מהי מטרת הקמת המחירון הזה.

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג איך נבנה המחירון מעבר לנתונים שמגיעים מהרוכשים והמוכרים, ולכן לא אוכל להביע דעה על איכות המוצר.

אישית לא נראה לי שזה יתפוס.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Super_T כתב:

באמת מעניין מהי מטרת הקמת המחירון הזה.

כדי ש שר\ת התחבורה תוכל להופיע בכלי התקשורת ולגזור קופון פוליטי

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, zvit כתב:

אין לי מושג איך נבנה המחירון מעבר לנתונים שמגיעים מהרוכשים והמוכרים, ולכן לא אוכל להביע דעה על איכות המוצר.

אישית לא נראה לי שזה יתפוס.

שאלה טובה מה זה יתפוס,  בסה"כ זה עוד מחירון בשוק.

כל מוכר היום בודק את 2 המחירונים לפני שהוא מפרסם מודעה, אז עכשיו הוא יבדוק 3. 

כנ"ל גם הקונה יגיע מוכן עם הדפסה שהמחירון של העם עם הצעה של חצי מחיר,

המוכרים יצטרכו לשלוח אותו למירי רגב שהיא תמכור לו רכב משומש במחיר המחירון שלה.

כל עוד הוא מספק מחירים נמוכים הוא יהיה להיט אצל הקונים , בעיקר המקצוענים ,

כלומר הסוחרים שיגיעו לפראיירים ויספרו להם שזה המחירון הקובע עכשיו.

דווקא הפוך, אם הוא היה מספק בדיוק את המספרים של יד 2  או של יצחק לוי , אז אולי הוא היה נעלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שזה יודע לשקלל מחירון לפי ק״מ ויד שכתובים ברישיון רכב בזמן המכירה. מקווה שהשקלול הוא כזה ולא סתם אחוזים קבועים.

המחירון של לוי יצחק מנותק נורא וסתם גורם לאנשים לקנות מכוניות שלא באמת רוצים כי זה מה שהוא מחליט ששומר ערך, אני חושב שאם הביטוחים והכל יעברו המחירון החדש הזה אז אחרי כמה שנים אולי תהיה השפעה חיובית על הדגמים שאנשים מעדיפים לקנות כחדשים - יותר לפי מה רוצים אנשים באמת ופחות לפי החלטות צפויות של מחירון מנותק.

Citroen C1 2017 ידנית (ליום יום) | Fiat Punto Cabrio 60s 1995 (לא ברור למה 😅)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, liorwohl כתב:

המחירון של לוי יצחק מנותק נורא וסתם גורם לאנשים לקנות מכוניות שלא באמת רוצים

אולי זה להפך - יש רכבים שאנשים מאמינים שהם אמינים יותר או שומרים ערך יותר טוב מאחרים ולכן הם מוכנים לשלם עבורם יותר,

והמחירון רק משקף את המצב הזה בשוק?

אני מניח שאתה לא שמאי רכב ורוב הסיכויים שגם לא באמת בדקתה אלא ממחזר את מה ששמעתה קודם בפורומים מאנשים אחרים,

שגם ממחזרים מה ששמעו מאחרים שלא הצליחו למכור לפי המחירון, או מהקונים שלא רוצים לשלם מחיר מחירון (טבעי) ולכן הטענה הקבועה שהמחירון מנופח.

יש היום מחירון לוי יצחק בחינם באפליקציה לטלפון סלולרי - כל אחד יכול לבדוק. אין לו עניין לנפח מחיר של דגם מסוים, במיוחד אם הדגם הוא בן יותר משלוש שנים.

אם האוטו באמת במצב טוב, ללא תאונות משמעותיות, מטופל היטב עם היסטוריית טיפולים מאומתת - לדעתי מחירון לוי יצחק ישקף נאמן את השווי השוק הממוצע שלו.

אבל היחס בין הביקוש להיצע בשוק משתנה כל הזמן ושום מחירון לא יכול לשקף את השוק בכל רגע נתון. רק סוחר רכב מקצועי שעובד קבוע בשוק יודע.

לדעתי, אם צריך לבחור בין שלושת המחירונים הקיימים היום - אז לוי יצחק הוא האמין ביותר בין השלושה, כי זה המקצוע והפרנסה שלו, האחרים הם חלטורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו בעבר נסיונות של שמאים לפרסם מחירונים. הם לא הצליחו בעיקר כי לא היו מקובלים על חברות הביטוח. לכן כל נסיון לבסס מחירון חדש חייב להיות בראש ובראשונה מקובל על חברות הביטוח. 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליאור כתב- "המחירון של לוי יצחק מנותק נורא וסתם גורם לאנשים לקנות מכוניות שלא באמת רוצים".

אפשר הסבר?

אני לא שמעתי על עצם דומם שמכריח מישהו לקנות משהו...

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, סלע כתב:

אפשר הסבר?

הסבר מאוד פשוט

'אני לא רוצה לקנות 2008 כי זה צרפתי ועוד 3 שנים אני אמכור אותה בהפסד גדול. אז אני קונה CH-R שתאבד בקושי 25 אחוז ב3 שנים.'

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1059 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...