Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גם אתם קיבלתם שינוי תנאים של וואספ פרטים בפנים

yor2
שימו לב! השרשור הזה בן 1168 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

1. אתם מקבלים את מה שאתם משלמים עבורו (יעני You get what you pay for).
  2. זה חינם.
  3. אם אתם לא משלמים על מוצר מסוים, אתם המוצר.
  4. כל מי שמספיק רוצה לדעת עליכם משהו, יודע את זה.

מעבר לזה, כמו שכל מי שכתב כאן שם לב, גם חוקי האתר הזה השתנו לאחרונה וכולכם הייתם צריכים לאשר אותם מחדש. 

החוק, לפחות בישראל, לא יודע לגבי מקומות אחרים אומר ככה: אם נדרשת לאשר תנאי שימוש כלשהם, זה ההסכם שאתה והחברה התחייבתם לכבד. אם הם השתנו לאחר מכן, השינויים לא חלים עליך. 

הדבר הזה משאיר לבעלי השירותים שתי אופציות: האופציה הראשונה היא לשמור עותק של תנאי השימוש שכל משתמש חתם עליהם ולפעול על-פיו. למשל - אתה לא הסכמת לסעיף שמאפשר לקארספורום לבוא אליך הביתה ולקחת לך את החתול, אבל Zaf כן. אז לפני שאנחנו מוציאים משלחת איסוף חתולים אנחנו נעבור נחפש את המועד בו הוכנס הסעיף הזה, ואת כל המשתמשים שהסכימו לתנאים אחרי שהוא נכנס ואז נלך לבתים שלהם. השניה היא פשוט לדרוש אישור מחדש אחרי כל שינוי, ואז כל שינוי חל על כולם.

מכאן שמה שצריכים להתמקד בו הוא בדיוק הנוסח החדש של התנאים ולא עצם העובדה שדרשו לאשר מחדש. כאן למשל, אחד החוקים בוטל ועכשיו יש מהמשתמשים באתר פחות דרישות ויותר חופש פעולה. האם זה רע? אני מניח שלא. 

האם מישהו קרא באמת והבין את תנאי השימוש החדשים של וואטסאפ ומצא בדיוק איפה נערכו שינויים? האם מישהו באמת בדק לעומק מה השינויים האלה אומרים? 

בכל מקרה:

1. כאמור, ה"חחחח גדול אחי" בקבוצות של העבודה שלנו לא מעניין אף אחד. 

2. לפייסבוק יש שני "תפקידים" הראשון הוא סוכנות פרסום, אז כל המידע שהיא אוספת עלייך ישמש להצגת פרסומות שיותר מתאימות ל"מה שאתה רוצה באמת" (שזה דווקא לא כזה רע. אני מעדיף לקבל פרסומות לדברים מגניבים שבא לי לקנות ולא פרסומות של רכבי יוקרה או קומקומים חשמליים מהודרים. התפקיד השני שלה הוא אגרגטור של מידע שמוכר אותו לכל המרבה במחיר. ברוב המקרים אלה גופים שמעוניינים לגרום לך לחשוב משהו מסוים. או בשם אחר והרבה יותר מאגניב ואפל, "מהנדסי תודעה". כאן כל מה שצריך זה שכל ישר וקריאה ביקורתית, אפשר אפילו להצליב מידע מכמה מקורות, וככה מקבלים תמונה אמיתית יותר.

אז, איך "נלחמים" בזה? פשוט מאוד. לא משתפים דברים שאתם לא רוצים שאנשים ידעו. לא עוברים על החוק (או לפחות לא מתעדים את זה באמצעים שקבילים בבימ"ש). לא בוגדים בבן/בת זוג שלכם. ובאופן כללי, לא אומרים/עושים/מפיצים דברים שאתם לא רוצים שגופים מסחריים יידעו. במילים אחרות - אם אני לא אומר לאף אחד שאני רוצה לקנות קלאץ' כדי לעשות שמייח בחתונה, אני לא אקבל פרסומות לקלאצ'ים.

בקיצור... אפשר לחזל"ש. 

• רעיון טוב! 1

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסבר מלומד מעבר למה שכבר נכתב מופיע כאן 

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001356613

אז כמה דברים בולטים -

מדובר בשינוי שיהפוך את וואטסאפ לחלק בלתי נפרד מהאקו-סיסטם המסחרי של פייסבוק. בפשטות - אנחנו מוסרים את המידע שלנו ומאפשרים לשתף אותו עם פייסבוק - כדי שזו האחרונה תוכל להעניק שירותים משופרים וטובים יותר ללקוחותיה - מפרסמים, גופים פוליטיים, וסוחרי מידע (Data Brokers). באמצעות המידע שפייסבוק מוכרת ללקוחותיה - ניתן לשכנע אותנו באופן אישי ומותאם לקנות מוצרים שאנחנו לא בטוח צריכים, להציג לנו מידע שעשוי לשנות תפיסת המציאות שלנו".

וגם - בעצם מה שיעבור לפייסבוק -

מידע על המיקום, כתובת IP, דגם הטלפון, רמת הטעינה של הסוללה, עוצמת אות השידור, סוג הדפדפן, הרשת הסלולרית, ספק האינטרנט, אזור הזמן, ומספר תעודת הזהות של המכשיר.

מה זה נותן - ראשית זה מאפשר זיהוי מדוייק של איזור גאוגרפי ( בלי להתחבא אחרי כתובות ) , שנית אפשרות לטייב הצגת דברים על גבי פלטפורמה - לא בכל טלפון/מערכת הפעלה/גרסא חווית המשתמש זהה. עצם הידיעה מסייעת לטייב את הצגת הדפים והמסרים המסחריים.

מספר הזהות (IMSI) שך המכשיר זה כבר קצת יותר כי זה מזהה יחודי מצד אחד אבל מכיל אינפורמציה לגבי המפעיל והמדינה בה המשתמש נמצא וניתן לעקוב אחריו גם בנדידרה על ידי הצלבת נתונים כך שלמשל כשתגיע לדובאי תקבל פוש לפיד של דברים שנמצאים לידך למשל. 

אבל פרט אחר מעניין הוא  מה האלטרנטיבה שלך -

אלטרנטיבות ש(עדיין) ניצבות בפניו. אפליקציות מסרים מידיים כמו טלגרם (שגם כלפי מדיניות הפרטיות שלו קיימת ביקורת בפרט בשל העובדה ששרתיו נמצאים ברוסיה), ואפקליקציית סיגנל, שנחשבת מאובטחת יחסית לכל המתחרות. יש לציין שכמו בוואטסאפ, גם בטלגרם ובסיגנל אפשר לגלוש דרך הדפדפן במחשב. אלטרנטיבות נוספות הן האפליקציה הישראלית במקור "Viber" שנרכשה ב-2014 על ידי התאגיד היפני רקוטן, ופלטפורמת השיחות "Discord", שהחלה דרכה כרשת לגיימרים אך מאז יוני 2020 מוגדרת כרשת הפונה לכלל אוכלוסיות המשתמשים. 

• מעניין 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל חרדי הפרטיות

נניח שווצאפ היתה מציעה להשאר בתנאי הפרטיות הקודמים אבל לעבור לתשלום חודשי של 20 שקלים, או לחלופין להשאר עם אפליקציה חינמית תוך עדכון תנאי הפרטיות

מה הייתם בוחרים?

ולא, לעבור לרשת אחרת זאת לא אופציה - אם החברים שלך לא שם, ההורים, הבוס, או הגננת של הילדה, אין לך מה לעשות שם.

עריכה אחרונה על ידי avargel
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה האמיתית היא שזה כבר לא משנה. בזמן שעבר מאז האיחוד, וואצאפ ופייסבוק אספו מספיק מידע פר User ID, פשוט עכשיו כשיש להם מספיק משתמשים וכולם משתינים בבריכה, הם החליטו שזה בסדר להתחיל להשתין מהמקפצה.

היתה תקופה שניסיתי לטרנספר אנשים לטלגרם, זה היה ב 2014 ככה... כשלון חרוץ, חבל על האנרגיה. העדר ישאר בוואצאפ וכל אלו שכבר טרחו להסיר את וואצאפ, יחזירו אותה כמו גדולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשלום חודשי של 20 שקלים.

זה מה שאני האיתי מסכים.  לגוגל אני משלם 80 שקל לשנה. שטח אחסון 100g.

אני מבין שצריך לעבור לתשלום. אחסון עולה כסף.

אותי מעניין מה קורה אם אנשים שמאשרים. אבל אין להם פסבוק או אינסטגרם.

מה יעשו אם החומר?

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, ALÞћÃ כתב:

התשובה האמיתית היא שזה כבר לא משנה. 

אמת ויציב, קצר וקולע.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, yor2 כתב:

מה יעשו אם החומר?

כמוני.

הם ממשיכים לרגל גם בלי שיהיה לי פייסבוק

אין לי פייסבוק/אינסטוש ושאר כאלה

מעולם לא פתחתי את האפליקציה של פייסבוק בטלפון. ועדיין באופן קבוע היא שולחת נותנים לשרת.

Screenshot_2021-01-11-21-53-45-411_com.miui.securitycenter.jpg

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, yor2 כתב:

מה יעשו אם החומר?

אין לי וגם לא מותקן לי בכלל לא זה ולא זה.

מה שהם עושים זה מטרגטים לפי המידע שלי פרסומות לאנשים מסביבי שכן יש להם (אשתי נניח).

גם גוגל עושה לי הפוך, מטרגטים לי פרסומות לפי דברים שלומדים על אשתי.

• מעניין 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי התוכן בקישור המצ"ב, אין הבדל גדול בהתנהלות של וואטסאפ ופייסבוק לפני ואחרי ההסכמה לשינוי בתנאים.

גם לפני כן הועבר מידע לפייסבוק, רק שעכשיו הם בעיקר מבקשים הסכמה לשינוי ההתנהלות מול עסקים חיצוניים.

וואטסאפ: אין שינויים בשיתוף המידע עם פייסבוק, רק עדכון על התנהלות מול עסקים | The Verifier

הערה : כל אתר בתחום הטכנולוגיה מפרש אחרת את דרישת ההסכמה לשינוי תנאים, ונותן דגש לנושאים אחרים.

כלומר, אם תסתכלו בכתבה של אתר אחר בתחום טכנולוגיה, תקבלו הסבר שונה עם דגש על נושא אחר.

כפי שנאמר בעבר, האמת היא היכן שהוא באמצע, בין כל הדעות השונות.

עריכה אחרונה על ידי guya72
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, avargel כתב:

ולא, לעבור לרשת אחרת זאת לא אופציה - אם החברים שלך לא שם, ההורים, הבוס, או הגננת של הילדה, אין לך מה לעשות שם.

בדיוק הטענה שלי. זה אפילו לא משנה איזה אפליקציה טובה יותר או נוחה יותר. אתה מוריד את זו שיש לכל החברים שלך.

ואני אומר את זה כאחד ששנים כבר עובד בוייבר. אבל אם זה מעניין אותכם לגבי וייבר:

הודעות 1 על 1 וקבוצות מוצפנות מקצה לקצה ואין לי מושג מה כתבתם (תאמינו לי כל הדאטה עובר בצוות שלי). יש 2 סייגים:

1. יש בוייבר אופציה לתרגם הודעות ואז תקבלו הודעה שתוכן ההודעה שאתם מתרגמים תעבור לצד 3 (רק התוכן לא כולל מי כתב ומתי וכו'). וזה פשוט כי משתמשים באחד משירותי צד שלישי לתרגום (גוגל טרנסלייט, אז'ור, אמאזון וכו') אז קצת קשה לתרגם בלי לדעת מה מתרגמים.

2. יש בוייבר מן סוג של קבוצות על סטרואידים שנקראות קומיוניטיז. שם ההודעות לא מוצפנות מכל מיני סיבות (אפשר להיות רק follower  ולא חבר בקבוצה, אפשר לראות היסטוריה גם אם הצטרפתם עכשיו, ומציגים קומיוניטיז כאלה בווב אבל זה משהו פתוח ומוצהר). 

עם מפרסמים וכו' משתפים רק את המזהה מכשיר לפרסום (idfa וכו') ולא מי אתה מאיפה אתה מה אתה כותב וכו'. ולדעתי יש אופציה לכבות את זה באפליקציה. אפילו ה- ip ששולחים למפרסמים הוא ממודר לרמת העיר כדי לשמור על הפרטיות.

והמידע הזה אפילו לא משותף עם החברת אם שלנו (ראקוטן) פרט למקרים חריגים כמו אם ביקשתם לקשר את החשבון שלכם ל rkuten ID וכאלה שמקשר את כל החשבונות שלכם בכל השירותים שלהם (בחו״ל, בארץ זה לא רלוונטי). ושוב, זה *רק אם ביקשתם וביצעתם פעולה אקטיבית*.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, wa11a כתב:

הודעות 1 על 1 וקבוצות מוצפנות מקצה לקצה ואין לי מושג מה כתבתם (תאמינו לי כל הדאטה עובר בצוות שלי). 

ברור שזה מה שתגיד... ממש המקבילה המאה-עשרים-ואחד'ית של "בוא, בוא החוצה שניה, לא מרביץ'ך. רק רוצה לדבר".

לא תצליח לשטות בנו, evil overlord! 

Think About It Reaction GIF by Big Potato Games

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, פבל כתב:

ברור שזה מה שתגיד... ממש המקבילה המאה-עשרים-ואחד'ית של "בוא, בוא החוצה שניה, לא מרביץ'ך. רק רוצה לדבר".

לא תצליח לשטות בנו, evil overlord! 

Think About It Reaction GIF by Big Potato Games

בחיים לא ניסיתי להעביר אף אחד לוייבר... ממש לא משנה לי אם תעבור 😆 אני בכלל טוען ששום סיכוי שמעבירים את הישראלים לוייבר.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

פעם מישהו שכנע אותי להתקין וייבר, אבל הוא היה היחיד שהתקשר אלי דרך האפליקציה אז מחקתי אותה.

• מצחיק 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה תקופה מסויימת שווייבר הייתה קצת יותר נפוצה, במיוחד שהיא עשתה אז שיחות  VIOP היטב כשווצאפ עוד קרטעה בתחום הזה.

אבל אז שבועיים-שלושה של ספאם בלתי נשלט הבריחו את כולם. חבל

turecaller זה באמת מה שיש לחשוש ממנו. בפעם האחרונה שבדקתי אני מופיע כ "אבא". אבל זה בטח רק זמני.

• מעניין 1

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...