Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרמזורים החדשים - פיילוט

mightybear
שימו לב! השרשור הזה בן 1238 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתאריך 3.12.2020 בשעה 19:05, shellcase כתב:

נראה כמו יוזמה מקומית, האם זה יעזור? אולי, אני חושב שצריך לתכנן מחדש את כל תאורת הרחוב כך שהנהגים יסתנוורו פחות והרמזורים יבלטו יותר, אבל במדינה הזאת זה לא יקרה, אז שישימו לדים.
השאלה אם שמו שם בגלל שיש ריבוי תאונות עקב מעבר באדום או סתם כי חבר של מישהו בעיריה בדיוק הביא מכולה מסין...

לדעתי אופציה ב'. 

אני גר שם מעל 20 שנה ודווקא בצומת הזו לא זכורה לי תאונה.

מה שכן שמתי לב שזה מסייע לכל המסמסים ברמזור להבחין שהאור התחלף לירוק.

אבל זה נראה מזעזע, התמונה עושה חסד עם הדבר הזה. במציאות זה הרבה יותר גרוע.

לדעתי אין קשר לעיקול, כי הדבר הזה הותקן מכל צידי הצומת גם בצדדים שרואים את הרמזור מקילומטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אני תוהה לעצמי למה אין סטנדרט בין ערים שנקבע על ידי הממשלה בתחום התשתיות האקטיביות?

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.12.2020 בשעה 11:24, BeBest כתב:

במקום להשקיע בשטויות שישקיעו ברמזורים חכמים שמווסתים את עצמם לפי מצב התנועה.

כבר שנים אני אומר את זה. מספר הפעמים שנתקעתי ברמזור אדום ב-11 בלילה כשהצומת ריק הוא לא מבוטל. מניח אין אינטרס מיוחד לייעל את זה כי עובדה שהטכנולוגיה קיימת בעולם ועשו על זה הרבה מחקרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 4.12.2020 בשעה 07:28, Mikelt89 כתב:

טיימר לרמזור זה דבר אדיר, במיוחד בקטעי כביש בינעירוניים שבהם תמיד יש את הדילמה אם להאיץ או להאט בהתקרבות לצומת שבו הנתיב שלנו ירוק, מה גם ילמד את הנהגים את המרחק שהם עוברים במדד זמן מסוים.

אתה יודע על הסיבה שהם לא מביאים רמזורים כאלה?

האם מדובר בחוזים ארוכי טווח עם ספקים של רמזורים ישנים או שפשוט מישהו לא קיבל שוחד כדי לשנות את הדרך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, Shmulik_Miata כתב:

רק אני תוהה לעצמי למה אין סטנדרט בין ערים שנקבע על ידי הממשלה בתחום התשתיות האקטיביות?

יש, "הנחיות לתכנון רחובות בערים"
סדרת ספרי הנחיות שמתייחס לכל חלק וחלק בתכנון העירוני.

לפני 2 דקות, Gorpi כתב:

אתה יודע על הסיבה שהם לא מביאים רמזורים כאלה?

האם מדובר בחוזים ארוכי טווח עם ספקים של רמזורים ישנים או שפשוט מישהו לא קיבל שוחד כדי לשנות את הדרך?

יש רמזורים עם טיימרים בלא מעט מקומות בארץ. זה לא מאד נפוץ כי לא בטוח שהתרומה של זה היא חיובית נטו.

לפני 7 דקות, eitanuch כתב:

כבר שנים אני אומר את זה. מספר הפעמים שנתקעתי ברמזור אדום ב-11 בלילה כשהצומת ריק הוא לא מבוטל. מניח אין אינטרס מיוחד לייעל את זה כי עובדה שהטכנולוגיה קיימת בעולם ועשו על זה הרבה מחקרים.

הטכנולוגיה בחיתולים שלה, זה לא סטארטאפ של שואבי אבק, זה חיים של אנשים - יקח זמן והמון פיילוטים עד שזה יגיע לעולם הרחב ובטח לישראל המפגרת טכנולוגית

• אהבתי 1

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 53 דקות, shellcase כתב:

הטכנולוגיה בחיתולים שלה, זה לא סטארטאפ של שואבי אבק, זה חיים של אנשים - יקח זמן והמון פיילוטים

אני לא מסכים לגבי המצב של הטכנולוגיה אבל כול השאר יותר מנכון. (זאת גם הסיבה שבגללה אין מה לצפות לרכב אוטונומי לגמרי בקרוב)

עריכה אחרונה על ידי David32
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 4.12.2020 בשעה 07:28, Mikelt89 כתב:

טיימר לרמזור זה דבר אדיר, במיוחד בקטעי כביש בינעירוניים שבהם תמיד יש את הדילמה אם להאיץ או להאט בהתקרבות לצומת שבו הנתיב שלנו ירוק, מה גם ילמד את הנהגים את המרחק שהם עוברים במדד זמן מסוים.

היה לפני כמה שנים נסיון להתקין רמזורים כאלה בארץ, אבל הורידו אותם בגלל שנהגים התייחסו לזה כמו למרוץ עם טיימר שמצריך לנהוג כמו מטורפים כדי להספיק לעבור את רמזור לפני שיגמר הזמן של הירוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיישנים בכביש להתאמת פעולת הרמזורים קיימים שנים רבות, אפילו בארה"ק. אבל היישום כאן מאוד לא יעיל - החיישנים מוטמנים בקו הצומת וזמן התגובה אליהם ארוך. לפני שנים רבות נתקלתי בהולנד (כן @David32) בחיישנים המוטמנים עשרו מטרים לפני הצומת, מה שמאפשר החלפת האור לירוק עד ההגעה אליו (כמובן כאשר שאר התנאים מאפשרים זאת).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיישנים שנמצאים עשרות מטרים מצומת לרוב משמשים לשינוי תזמון רמזור במצבי עומס, ברגע שגם החיישן שעל הצומת וגם המרוחק עמוסים, המערכת מקדמת את הפאזה העמוסה (לרוב פשוט מחליפה לתוכנית שבה לפאזה הזאת יש יותר זמן ירוק), זה לא מיועד להחליף עד שאתה מגיע, אלא אם אתה רוכב על חד אופן ברוורס בעליה.
@David32, יש מעט מאד מקומות בעולם בהם הטכנולוגיה של מצלמות לזיהוי עומס מיושמת וגם שם זה בפיילוט וניסוי, אני קורא לזה 'חיתולים'. הטכנולוגיה עצמה של זיהוי עצמים בתנועה כמובן קיימת כבר כעשור בשימוש נרחב, אבל באפליקציה המדוברת, אנחנו עוד לא שם.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1238 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...