Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נהיגה ללא ביטוח חובה,איך זה אפשרי למעשה?

much
שימו לב! השרשור הזה בן 1267 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 3 שעות, kompy כתב:

הבנתי היטב.

תחזור שוב אל הודעתי ותקרא, החוק דורש מהמשטרה לאבטח אירועים, על אבטחה זו הם דורשים(ומקבלים) תשלום ואף מכתיבים את כמות הכח.

זה לא אותו דבר. מי שעושה אירוע מזמין משטרה במיוחד לתפקיד זה והמשטרה מבצעת את זה תמורת התשלום של המזמין.

אף אחד לא טען שהמשטרה צריכה לעשות פה עבודה במיוחד, ללא תמורה. המשטרה בודקת רכבים ונהגים? כן. עושה בדיקות פתע? כן. עושה בדיקות שגרתיות? כן. יכולים באותה נשימה לבדוק ביטוח חובה? כן.

עושים את זה? לא.

מי משלם על זה בסוף? אני ואתה (ועוד כמה פראיירים). 

פעם המשטרה הייתה בודקת ביטוח כשהיו עוצרים מישהו לבדיקה כלשהיא. ואז, יום אחד הפסיקו. למה, זה כבר נהיה יותר מדי לבקש משוטר לבדוק תאריך על פיסת נייר תוך כדי שהוא בודק רשיונות?

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן שמעתי על התופעה מחבר בעל אופנוע

ההסבר שקיבלתי ממנו שזה אכן תופעה נפוצה אצל בעלי אופנועים חזקים למדי, הטענה היא שאם הרוכב יעשה טעות ואכן תהיה תאונה שום ביטוח כבר לא יהיה רלוונטי כי הרוכב יסיים את חייו במידי

כלומר הרוכבים יוצאים מנקודת הנחה שהכלי שהם משתמשים בו הוא מסוכן ביותר ואכן שימוש בו עלול לגרור לקיצור החיים ועבורם לעשות ביטוח בין אם חובה ובין אם מקיף לא רלונטי כי הם לא יהיו שם כדי לשאת בתוצאות- יותר נכון הם לא יהיו נקודה.

יש מאוחרי זה רציונל מסוים, אם כי לדעתי הוא לגמרי מעוות ופגום.

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 6.10.2020 בשעה 15:19, much כתב:

אני שומע לא מעט אנשים שאומרים שהם נוסעים ללא ביטוח חובה 

באיזה חוגים אתה מסתובב

עריכה אחרונה על ידי TsachiE

What worries you, masters you. - John Locke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, אורח לרגע כתב:

זה לא אותו דבר. מי שעושה אירוע מזמין משטרה במיוחד לתפקיד זה והמשטרה מבצעת את זה תמורת התשלום של המזמין.

אף אחד לא טען שהמשטרה צריכה לעשות פה עבודה במיוחד, ללא תמורה. המשטרה בודקת רכבים ונהגים? כן. עושה בדיקות פתע? כן. עושה בדיקות שגרתיות? כן. יכולים באותה נשימה לבדוק ביטוח חובה? כן.

עושים את זה? לא.

מי משלם על זה בסוף? אני ואתה (ועוד כמה פראיירים). 

פעם המשטרה הייתה בודקת ביטוח כשהיו עוצרים מישהו לבדיקה כלשהיא. ואז, יום אחד הפסיקו. למה, זה כבר נהיה יותר מדי לבקש משוטר לבדוק תאריך על פיסת נייר תוך כדי שהוא בודק רשיונות?

חובת הזמנת המשטרה קבועה בחוק. מפיק הארוע אינו יכול להקים אותו ללא נוכחות המשטרה ולקיימו רק עם חב' אבטחה פרטית, לכן המשטרה דורשת ע"כ תשלום.

חובת ביטוח חובה גם היא קבועה בחוק. חברות הביטוח רוצות אכיפה בנושא? המשטרה דורשת תשלום. הם יכולים לבצע את העבודה, אך אינם חייבים לבדוק.

המשטרה תמיד קבלה תשלום עבור בדיקת ביטוח חובה(כמו גם על יחידת אתג"ר שנגוזה לה). כחולי המדים פשוט דרשו תשלום גבוה יותר עבור ההסדר, ולאחר שהמו"מ התפוצץ הם פשוט הפסיקו לבדוק כליל.

חב' הביטוח חשבו כי המדינה תתערב לטובתם ותחייב את המשך הסטטוס-קוו, אך לא כך קרה וכלנו נשארנו קרחים מכאן ומכאן.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@ik3 שאלה כמובן שטויות. אין לפני סטטיסטיקה, אבל סביר שבהשוואה לנוסעי רכב סגור הפציעות יהיו יותר חמורות עם נכות יותר קשה לטווח ארוך. דווקא סיבה חשובה לרכישת ביטוח, וסיבה לחברות הביטוח לדרוש פרמיה יותר גבוהה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, kompy כתב:

חובת ביטוח חובה גם היא קבועה בחוק. חברות הביטוח רוצות אכיפה בנושא... 

אז זהו- שלא.

חברות הביטוח לא רוצות אכיפה בנושא. מעניין להם את הז*ן.

מי שרוצה אכיפה זו המדינה, הרשות המחוקקת. אחת מהזרועות של המדינה. והמשטרה זו רשות אחרת של אותו גוף שמעוניין בזה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, kompy כתב:

הבנתי היטב.

תחזור שוב אל הודעתי ותקרא, החוק דורש מהמשטרה לאבטח אירועים, על אבטחה זו הם דורשים(ומקבלים) תשלום ואף מכתיבים את כמות הכח.

לפני 5 שעות, kompy כתב:

חובת הזמנת המשטרה קבועה בחוק. מפיק הארוע אינו יכול להקים אותו ללא נוכחות המשטרה ולקיימו רק עם חב' אבטחה פרטית, לכן המשטרה דורשת ע"כ תשלום.

חובת ביטוח חובה גם היא קבועה בחוק. חברות הביטוח רוצות אכיפה בנושא? המשטרה דורשת תשלום. הם יכולים לבצע את העבודה, אך אינם חייבים לבדוק.

המשטרה תמיד קבלה תשלום עבור בדיקת ביטוח חובה(כמו גם על יחידת אתג"ר שנגוזה לה). כחולי המדים פשוט דרשו תשלום גבוה יותר עבור ההסדר, ולאחר שהמו"מ התפוצץ הם פשוט הפסיקו לבדוק כליל.

חב' הביטוח חשבו כי המדינה תתערב לטובתם ותחייב את המשך הסטטוס-קוו, אך לא כך קרה וכלנו נשארנו קרחים מכאן ומכאן.

עמית ידידי, אתה טועה באופן מוחלט ומובהק.

קודם כל ההשוואה לאירועים (שבהם המארגן מתכנן את האירוע ולוקח בחשבון עלויות אבטחה בהתאם!) לעומת אכיפת חוק בשטח הציבורי היא מופרכת מיסודה.

השוואה הרבה יותר קרובה היא שהמשטרה תתנה אכיפת עבירות אונס בכך שארגוני זכויות נאנסות יעבירו תשלום עבור האכיפה.

ביזיון ממדרגה ראשונה והרס כל התשתית של מדינת חוק

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 6.10.2020 בשעה 16:48, tinoki כתב:

רק חברת הפול מבטחת. והמחיר יקר מאוד עד שערורייתי. לכן רבים רוכשים אספנות. רבע מחיר

כמה שטויות בהודעה אחת. מדברייך עולה כאילו אנשים רוכשים רכבי או אופנועי אספנות כדי לחסוך בביטוח. מה זה" רוכשים אספנות רבע מחיר". ביטוח אספנות כשמו הוא מיועד לכלי אספנות קרי גילו מעל 30 שנים. ייאמר שאני גם בעל אופנוע אספנות. החדשות הטובות הן שרוב רובם של בעלי האספנות למינהם עושים זאת באמת מתוך אהבה לתחביב ומעט מאוד, קומץ קטן מאוד של אנשים רוכשים כלי מעל 30 שנים בכדי להשתמש בו על בסיס יומיומי. 
כאמור עם כל הכבוד, למרות שכלי אספנות נהנה מביטוח מוזל אני יום יום בכדי להגיע לעבודה משתמש ברכב הרגיל ולא מעיז לשים קילומטרים מיותרים על האופנוע. מבחינתי אופנוע אספנות זה לשבתות, חגים ורגעים מיוחדים ולא לנסיעות מנהלתיות יום יומיות. זאת הסיבה שרכב או אופנוע אספנות זוכים להטבה משמעותית בעלות הביטוח. את רוב חייהם הם מעבירים בחניה. 
אדם שפוי יודע שבלאי של רכב אספנות הוא גבוע והקושי להשיג חלקים רק הולך וגדל. לכן לא משתמשים בכלי על בסיס יומי ולכן הביטוח בהתאם.

עכשיו אני אסביר לכם עד כמה מעוות ההיגיון של רוכבי הדו גלגלי שלא מבטחים את עצמם וחושבים שבכך הם דופקים את המערכת אבל בסופו של דבר דופקים את עצמם ואת אלה שכן משלמים. 
נתחיל מזה שלפי השיעורי בית שעשו הגיעו למסקנות שקרוב ל 50 אחוזים מרוכבי הדו גלגלי לא מבטוחים. אלה שרוכבים ללא ביטוח מבוסטים כי הם חושבים שהם דופקים את המערכת אבל בעצם הם דופקים את עצמם ואיך בדיוק?
נתחיל מזה שתחום ביטוח האופנועים מהווה הפסד גדול וכואב לחברות הביטוח. זה לא שהן לא מרוויחות, הן כן אבל מתחומים אחרים. ביטוח סקטור הדו גלגלי מהווה להם מכה כואבת והפסדים גבוהים. זה לא סוד ולא הפתעה. כל שנה המספרים הם אותו הדבר פלוס מינוס. לכן, בהתחשב בכמות אלה שכן מבטחים את עצמם ובהתחשב בעלויות חברות הביטוח מתמחרות את מחיר הפוליסות שלהם אבל עדיין, זה רחוק מאוד ממה שהן היו רוצות. אם המדינה הייתה מניחה להן, פוליסת ביטוח לאופנוע הייתה חוצה את ה 10 אלף שקל לשנה. 

ועכשיו, איך החמולוגים שרוכבים בלי ביטוח דופקים את עצמם ואת אלה שכן משלמים?
הנה האנלוגיה הבאה, נניח שבעבודה שלכם רוצים למלא טופס לוטו קבוצתי. נניח שיודעים בראש ובוודאות שאתם הולכים להפסיד. אז ככל שיותר אנשים ישתתפו ברכישת הכרטיס הנזק הכספי לכל אחד ואחד מהרוכשים יקטן נכון? אותו הדבר לגבי רכישת ביטוח חובה לאופנועים. 
חברות הביטוח יודעות מראש שהן יפסידו, ולכן הן מתמחרות את הפוליסה לאלה שכן משלמים בעלות מקסימלית שהן יכולות. אילו יותר היו רוכשים ביטוח אז הסכום היה מתחלק על יותר אנשים ולכן כולם היו משלמים פחות. וכאשר הביטוח זול יותר , אלה שלא רוכשים ביטוח כי הוא יקר כן יוכלו לרכוש ביטוח. אז בעצם זה כמו כדור שלג שהולך ומתעצם. זה כאילו, אני לא רוכש ביטוח לאופנוע כי הוא יקר, הביטוח יקר כי פחות ופחות אנשים רוכשים ביטוח. 

בתור רוכב אופנועים קרוב ל 30 שנים, לפי צורת הרכיבה של הרבה רוכבי אופנועים אני מבין למה חברות הביטוח לא מעניקות הנחות בביטוחי אופנועים. ישנם רוכבים שהם פשוט חיות על הכביש. 

עריכה אחרונה על ידי Cerebral Cortex

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קצת בשוק ממה שראיתי באשכול הזה 

יש לי שאלה תמה אם קרתה תאונה בין כלי רכב א' ל- ב' ללא נפגעים, ונניח ל-ב' אין ביטוח אז מה עושים במצב כזה? המשטרה תגיד שזה לא מעניין אותם?

ומה קורה במצב הפוך שיש ביטוח אבל אין רשיון רכב תקף/טסט זה אמור לעניין אותי?

תודה.

בתאריך 2.10.2018 בשעה 21:25, GTI33 כתב:

אל תתרגש מ0-100, זה כ''כ לא מעניין, מה שחשוב זה החיוך שנמרח לך על הפרצוף שאתה נוהג ברכב ושאתה צועד בדרך אליו או מסתובב להגניב בו עוד מבט מאוהב שאתה יוצא ועוזב אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאונה ללא נפגעים לא מעניינת את המשטרה. אם אתה בעל רכב א' ונהג רכב ב' אשם ואין לו ביטוח אתה יכול להפעיל את המקיף שלך או לשלם מכיסך, ואז להחליט האם אתה תובע בתביעה אזרחית.

לך לפורום המשפטי, הנושא נטחן שם עד דק.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.10.2020 בשעה 22:44, ik3 כתב:

אכן שמעתי על התופעה מחבר בעל אופנוע

ההסבר שקיבלתי ממנו שזה אכן תופעה נפוצה אצל בעלי אופנועים חזקים למדי, הטענה היא שאם הרוכב יעשה טעות ואכן תהיה תאונה שום ביטוח כבר לא יהיה רלוונטי כי הרוכב יסיים את חייו במידי

כלומר הרוכבים יוצאים מנקודת הנחה שהכלי שהם משתמשים בו הוא מסוכן ביותר ואכן שימוש בו עלול לגרור לקיצור החיים ועבורם לעשות ביטוח בין אם חובה ובין אם מקיף לא רלונטי כי הם לא יהיו שם כדי לשאת בתוצאות- יותר נכון הם לא יהיו נקודה.

יש מאוחרי זה רציונל מסוים, אם כי לדעתי הוא לגמרי מעוות ופגום.

מה אם הוא לא יסיים את חייו, ויצטרך תהליך שיקום ארוך ויקר?

מה אם הוא יפגע במישהו אחר?

ואם כבר יש לך נטייה אובדנית, למה פשוט לא לתלות את עצמך על עץ? אין לך אומץ? ולרכב על crotch rocket שמגיע ל250-300 קמ"ש יש לך אומץ?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1267 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...