Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה CX5 רעש בהנעת בוקר בעקבות התקנת מסנן שמן לא תואם (לכאורה ?)

amnonymous
שימו לב! השרשור הזה בן 1275 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 9 דקות, danniel כתב:

לא מבין, המסנן הוחלף לתקין ועדיין יש את הרעש? 

הרכב אצל מיומו הראשון, תמיד היה את הרעש? 

כן דניאל, עדיין יש רעש. הרכב נסע עם מסנן ככה משהו כמו שנה ... הרכב אצלי כמו שרשמתי למעלה מספר חודשים . בחברה בוחן הרכב אמר שלא נתקל ברעשים כאלו הבעלים הראשון מכר את הרכב מסיבה שלא ידועה לי... יתכן ואולי זו הסיבה. לי יש בעיה אתית למכור ככה את הרכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

טוב, אתה לא ממש מספק תשובות אז אשלים מה שנראה לי.

הרעש הוא מיומו הראשון של הרכב אצלך וכמובן שכבר הוחלף המסנן לחלק מתאים.

מהוידאו אני לא שומע משהו חריג בצורה יוצאת דופן. 

המלצותי הן: 

לנסות לאתר רכב כזה דומה וצעיר יותר ולשמוע אותו לצורך השוואה, אולי אחד מחברי הפורום יש כזה רכב בדיוק או רכב אחר עם אותו המנוע.  

כדאי גם לבקר במוסך מורשה של מאזדה או אפילו המרכזי, שיתנו חוו"ד. זה אומר כמובן "להשכיב לישון" את הרכב שם יום לפני. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מאיזור המרכז או קרוב, מוסך מורשה מאזדה באור יהודה "שי לי" (נציגו גם חבר הפורום), אולי יכול לתת חוות דעת נוספת.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, danniel כתב:

טוב, אתה לא ממש מספק תשובות אז אשלים מה שנראה לי.

הרעש הוא מיומו הראשון של הרכב אצלך וכמובן שכבר הוחלף המסנן לחלק מתאים.

מהוידאו אני לא שומע משהו חריג בצורה יוצאת דופן. 

המלצותי הן: 

לנסות לאתר רכב כזה דומה וצעיר יותר ולשמוע אותו לצורך השוואה, אולי אחד מחברי הפורום יש כזה רכב בדיוק או רכב אחר עם אותו המנוע.  

כדאי גם לבקר במוסך מורשה של מאזדה או אפילו המרכזי, שיתנו חוו"ד. זה אומר כמובן "להשכיב לישון" את הרכב שם יום לפני. 

דניאל, תודה על עיצתך. אך תרשה לי להסביר זאת שוב . הרכב כבר היה במוסך המרכזה וישן שם בלילה ובבוקר בוחן רכב בדק ואמר את מה שרשמתי מעלה...כלומר שמעולם לא שצע זאת קודם ונראה לו שזה ממרימי שסתומים או תזמון משתנה וכו' לדעתו אין טעם לפרק כי הרכב לא באחריות ולנסוע ככה. בנוסף כמו שרשמתי ואף הצעתי לחבר פורום אחר שיש לי סירטונים מרכבי מאזדה אחרים שצילמתי ואין רעש כזה ואשמח להעלות לכאן לקבל חוות דעת מכם , מאנשי מקצוע וידע שיש לכם כאן. 

לפני 3 דקות, vladclar כתב:

אם אתה מאיזור המרכז או קרוב, מוסך מורשה מאזדה באור יהודה "שי לי" (נציגו גם חבר הפורום), אולי יכול לתת חוות דעת נוספת.

הי ולד, כן הייתי אצלו, אחלה גבר שבעולם ובדק את הרכב אך לדבריו יש צורך בלפרק מכלולי מנוע ואני ממש ממש חושש מזה ... חברים אתם מבינים את הבעיה שבה אני נמצא ?! מדובר ברכב שעשה רק 30 אלף . לפרק מנוע מבלי שאיש יודע לומר היכן הבעיה אינני מוכן... זה אומר להתחיל לפרק כמו שנאמר לי החל מאגן השמן וראש מנוע וכו'... ים כסף ושלא נדבר שזה כבר מנוע שפורק .. המטרה שלי כאן היא שמישהו ידע להפנות אותי אולי או לומר מתוך הסרטון מה תיתכן הבעיה ...

בהמשך למה שדניאל הציע מתוך נסיונו הרב שאכן גם חשבתי ועשיתי אז מעלה ווידאו בהנעה ראשונה של שכן עם מאזדה 6 אך אותו מנוע בדיוק לפי רשיון רכב. ניתן לשמוע בבירור שאין דפיקות כאלו בכלל ושלא נדבר שהרכב נסע "מעט" יותר :(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין את הבעיה.
אתה לא מוכן למכור ככה את הרכב למישהו ( כל הכבוד, באמת ).
ולא מוכן לפרק שום דבר כדי למצוא מקור הרעשים.
אם היית במוסך/ים שמתמחים ברכבים האלה, והם שמעו את הרעשים בלייב, אני בספק אם מישהו כאן על סמך הסרטון יכול להגיד לך מה הבעיה או משהו שלא אמרו כבר במוסך.
תצטרך או למכור, או לפרק+לתקן ( בשיטה מהזול ליקר ) או להמשיך לנסוע ככה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, vladclar כתב:

אני מבין את הבעיה.
אתה לא מוכן למכור ככה את הרכב למישהו ( כל הכבוד, באמת ).
ולא מוכן לפרק שום דבר כדי למצוא מקור הרעשים.
אם היית במוסך/ים שמתמחים ברכבים האלה, והם שמעו את הרעשים בלייב, אני בספק אם מישהו כאן על סמך הסרטון יכול להגיד לך מה הבעיה או משהו שלא אמרו כבר במוסך.
תצטרך או למכור, או לפרק+לתקן ( בשיטה מהזול ליקר ) או להמשיך לנסוע ככה.

ולד, בתור אדם סביר בסהכ אישית לא הייתי רוצה לקנות ככה רכב... תחשוב שאני השקעתי עליו את כל החסכון שלי .ו נניח ואמכור אותו אז קצת לא הוגן יהיה "לדחוף" למישהו כזה דבר... לתקן אבל רק שהיו נותנים לי מטרה מצומצמת של בעיות ולא בוא נתחיל... זה להיכנס ולא לדעת איך לצאת

לפני 9 דקות, danniel כתב:

לפני פירוקים והוצאות גבוהות, יש תוסף של JB וגם של GB לטפל ברעשי מרימים הידראוליים.

שווה לנסות.

יש לך אולי את שמו המלא ומה זה עושה ? האם לפי זה אני יכול לבודד את הבעיה? דניאל, בהנחה שזו הבעיה האם יש טעם לדאגה הרי תוסף הוא לזמן שהוא נמצא שם או שאכן מבצע ניקוי כלשהו וכך פותר את הבעיה?

תודה לעונים . מעריך את הנכונות שלכם לסייע

עריכה אחרונה על ידי amnonymous
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אמשיך את מה שדניאל כתב כי זה כיוון נכון.

ראשית, מהסרטונים (לדעתי) זה בהחלט נשמע רעש ליפטרים, הם לא מקבלים שימון טוב והם רועשים/נוקשים עד שהשימון מגיע אליהם.

היתה לי בדיוק את התופעה הזאת (ברכב ישן שיש לי, עבר 240K ק"מ, להבדיל...), אני עשיתי פלאשינג עם LM

https://www.autostore.co.il/product/תכשיר-לשטיפת-מנוע-פלאשינג-liqui-moly-html

אחר כך החלפתי גם לסינטטי מלא, מאד מאד שיפר את התגובה.

זה לטיפול, לשיקולך. את דעתי לניהול העניין מול המוסך שעשה לך את הנזק כבר כתבתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, V6 כתב:

אני אמשיך את מה שדניאל כתב כי זה כיוון נכון.

ראשית, מהסרטונים (לדעתי) זה בהחלט נשמע רעש ליפטרים, הם לא מקבלים שימון טוב והם רועשים/נוקשים עד שהשימון מגיע אליהם.

היתה לי בדיוק את התופעה הזאת (ברכב ישן שיש לי, עבר 240K ק"מ, להבדיל...), אני עשיתי פלאשינג עם LM

https://www.autostore.co.il/product/תכשיר-לשטיפת-מנוע-פלאשינג-liqui-moly-html

אחר כך החלפתי גם לסינטטי מלא, מאד מאד שיפר את התגובה.

זה לטיפול, לשיקולך. את דעתי לניהול העניין מול המוסך שעשה לך את הנזק כבר כתבתי...

תודה רבה, נשמע כיוון בהחלט טוב. תרשה לי רק לשאול , בתור אחד שלא הכי חי את עולם המנועים, פלאשינג הוא לא נועד לנקות בוצה ?! אצלך ציינת שהרכב עשה 240k שזה מאוד מאוד מכובד :) ורחוק מהמקרה שלי שזה רק 30

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאו דווקא, גם לניקוי מעברים קטנים מאד שמיועדים להעברה והולכת שמן שנסתמו מכל סיבה שהיא.

ייתכן ובמקומך הייתי מנסה החלפת מסנן + שמן (אני כבר לא זוכר אם החלפת מסנן לרצוי או עוד לא).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, V6 כתב:

לאו דווקא, גם לניקוי מעברים קטנים מאד שמיועדים להעברה והולכת שמן שנסתמו מכל סיבה שהיא.

ייתכן ובמקומך הייתי מנסה החלפת מסנן + שמן (אני כבר לא זוכר אם החלפת מסנן לרצוי או עוד לא).

תודה על ההסבר המפורט . אבדוק את זה מול המוסך מאזדה אם לא תהיה להם התנגדות לטיפול הזה אז אני בעד לנסות טיפול "תרופתי" לפני התערבות כירורגית ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, amnonymous כתב:

יש לך אולי את שמו המלא ומה זה עושה ? האם לפי זה אני יכול לבודד את הבעיה? דניאל, בהנחה שזו הבעיה האם יש טעם לדאגה הרי תוסף הוא לזמן שהוא נמצא שם או שאכן מבצע ניקוי כלשהו וכך פותר את הבעיה?

תודה לעונים . מעריך את הנכונות שלכם לסייע

אם זה מרימים /מותחנים שמעט תפוסים, יש מצב שזה ישחרר אותם. גם פלאשינג שהציעו לפני זה רעיון טוב. 

BG - MOA or EPR

JB  - Engine Tune-Up

עם שני המותגים  היה לי נסיון טוב. 

זה בטח יצא יותר זול מאשר לפתוח מערכת תזמון ו/או מרימים ולבסוף לא למצוא כלום...גם זה קורה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, danniel כתב:

אם זה מרימים /מותחנים שמעט תפוסים, יש מצב שזה ישחרר אותם. גם פלאשינג שהציעו לפני זה רעיון טוב. 

BG - MOA or EPR

JB  - Engine Tune-Up

עם שני המותגים  היה לי נסיון טוב. 

זה בטח יצא יותר זול מאשר לפתוח מערכת תזמון ו/או מרימים ולבסוף לא למצוא כלום...גם זה קורה. 

הי דניאל, תודה !

לפי מה שקראתי על המוצרים שרשמת , BG ERP לפלאש והשני תוסף לשמן.... ממליץ לבצע בסדר הזה ? 

לגבי JB לא ראיתי איפה ניתן להשיג כזה בארץ אבל למיטב הבנתי גם הוא סוג של פלאש...

שאלה נוספת, במוסכי המורשים של החברה, האם הם נוהגים לעשות ניקוי פלאש למנוע פעם בתקופה גם לרכבים חדשים לפני החלפת שמן או שלא כל כך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1275 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...