Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 6 שעות, Transporter כתב:

האמת שאני ממש מסוקרן

יש סיכוי שלפני שמופיעים לחולה תסמינים הוא לא מדבק?

סוגיית ההדבקה הלא/פרה-סימפטומטית היא עניין שנוי במחלוקת מדעית. זה יתכן בנסיבות מסוימות (למשל, במגע קרוב במיוחד/החלפת נוזלי גוף) אבל ככל הנראה לא נפוץ.

אישית, הייתי בסיטואציה זהה לשלך לפני שבועיים וחצי (הייתי במשך שעות אצל ההורים ולמחרת אמא שלי פיתחה תסמינים ויצאה חיובית) ולא נדבקתי למרות שישבנו ביחד ודיברנו במשך שעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, Gosser1860 כתב:

שומר על הצעצועים שלו קרוב, אה? 

וחכם החבוב, לוקח את השזלונג :)

הם לרוב מפוזרים על הרצפה ומאתגרים את הרובוט 🥴

האמת שהשזלונג זה האיזור שיועד לו מלכתחילה (ראה השמיכה), לי זה פחות נוח, הוא יודע שאסור לו לסטות מהתחום במילימטר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@omerkot להפך. ממה שאני קורא הקונסנזוס הוא שההדבקה מתחילה יומיים לפני התסמינים, מגיעה לשיא ביומיים הראושנים של התסמינים ואז דועכת, אם כי יש איזה ויכוח תוך כמה זמן החולה כבר לא מדבק. לפי פרסומי משהב"ר ההחלטה לקצר את בידוד החולים ל-5 ימים (בכפוף לשתי בדיקות אנטיגן שליליות בימים 4 ו-5) נעשתה בידיעה כי 15-20% מהם יוסיפולהיות מדבקים גם אחרי תקופה זו. זו גם הסיבה להארכת הבידוד ל-7 ימים למי שאחת מבדיקות האנטיגן שלו חיובית.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, sperial כתב:

@omerkot להפך. ממה שאני קורא הקונסנזוס הוא שההדבקה מתחילה יומיים לפני התסמינים, מגיעה לשיא ביומיים הראושנים של התסמינים ואז דועכת, אם כי יש איזה ויכוח תוך כמה זמן החולה כבר לא מדבק. לפי פרסומי משהב"ר ההחלטה לקצר את בידוד החולים ל-5 ימים (בכפוף לשתי בדיקות אנטיגן שליליות בימים 4 ו-5) נעשתה בידיעה כי 15-20% מהם יוסיפולהיות מדבקים גם אחרי תקופה זו. זו גם הסיבה להארכת הבידוד ל-7 ימים למי שאחת מבדיקות האנטיגן שלו חיובית.

https://jamanetwork.com/journals/jamanetworkopen/fullarticle/2774102?s=08

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7219423/

https://www.nature.com/articles/s41467-020-19802-w

...

לא חסר חומר מדעי כבד משקל, שמראה שהדבקה אסימפטומוטית בטלה בשישים ביחס להדבקה סימפטומית. קונצנזוס אין כאן.

לעניין בידוד החולים, החל מתחילת אפריל 2020 אנחנו יודעים, שאפילו במקרים קיצוניים של חולים מאושפזים, אין הדבקה מעבר ל8 ימים אחרי הופעת סימפטומים:

https://www.nature.com/articles/s41586-020-2196-x

מתי הופחת הבידוד משתי בדיקות pcr שליליות (עניין של 3-4 שבועות) לשבועיים? מתי הופחת ל10 ימים? מתי הופחת ל7 ימים ומתי ל5 ימים?

מה היתה המוטיבציה?

את המסקנות יסיק כל אחד לעצמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים אין תסמינים

נקווה שנעבור את מחר

חבר יצא אתמול מאומת, משרד הבריאות אמר לו שאם ביום שלישי הוא עושה בדיקה והוא שלילי הוא יכול לצאת מבידוד

מה קיצרו את הבידוד ל 3 ימים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותי טימטמו לחלוטין. 

נפלתי על התפר שבין שבוע ל-5 ימי בידוד.

במוקד הייעודי אומרים לעשות 2 בדיקות, בקופה אומרים לא צריך בדיקות, ואחרי זה התחלפו בתקליט.

המסרונים של המשטרה הגיעו אליי גם יום אחד אחרי שהבידוד היה אמור להסתיים.

הקופה שלחו לי אישור מחלים "על עיוור". במוקד אמרו שלא היו אמורים...יום לפני (עם תוקף של למחרת).

בינתיים, קיבלתי מסרון (כבר לא זוכר מאיפה) על כך שנכנסתי לבידוד (אחרי שיצאתי).

היה. נגמר. עבר. חזל"ש

עד שקיבלתי הודעה ממשרד הבריאות שאני צפוי להשתחרר מהבידוד ב-26 לחודש...

כבר טומטמתי לחלוטין.

שמח שזה מאחורי.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, sperial כתב:

אומרים שתקופת הדגירה היא יומיים-שלושה, לא הגיוני שתתחיל להיות מדבק ישר אחרי שנדבקת.

אם מעניין מישהו הנה לוח הזמנים של התפשטות האומיקרון במשפחתי, כולם מחוסנים עם בוסטר-

-יום שלישי לפני כמעט שבועיים(18.1) אבי התחיל להרגיש מעט חולה עם גרד בגרון, כשחזר בערב הביתה לבש מסיכה ב"חצי קלאצ'" ובאותו ערב יצא פס חיובי חזק באנטיגן.

למחרת הרגיש יותר גרוע אבל לא נוראי, כמו צינון רגיל, בדיקת PCR חיובית, יום-יומיים לאחר מכן כבר היה ללא תסמינים חוץ משיעול פעם ב, 6 ימים אחרי הבדיקה הביתית הראשונה יצאה בדיקה ביתית עם פס חזק.

-יום שישי (21.1) אמי החלה להרגיש גרד בגרון והחל שיעול, אני ואחי היינו איתה שעה שלמה בנסיעה ברכב בלי מסכות כשהיא החלה להשתעל, למחרת היה חום גבוה 38-39, חולשה , שיעול ובחילות, בדיקה ביתית חיובית. יום לאחר מכן הפסיקו הבחילות אבל עדיין נשאר החום והיה PCR חיובי, עוד יום-יומיים לאחר מכן היא כבר יחסית חזרה לעצמה אבל עד היום (כשבוע) עדיין יש עייפות וחולשה בכל מאמץ גופני.

-יום ראשון שעבר (23.1) זה הגיע לאחי, התחיל בגרד בגרון ושיעול ומעט חום, בדיקה ביתית חיובית. למחרת מרותק למיטה עם 39 חום ושיעול, זה נמשך יומיים במהלכם קיבל גם PCR חיובי, אחרי זה נשאר עוד קצת שיעול ועכשיו מרגיש טוב.

-אצלי זה כבר קצת יותר מעניין, עשיתי PCR בשבת שבוע שעבר (22.1) וחזר שלילי, זה היה יום אחרי שביליתי שעה ברכב עם אמי כשהחלה להראות תסמינים ושלושה ימים אחרי שהייתי קרוב לאבי שהיה עם תסמינים. יום רביעי האחרון (26.1) התחלתי להרגיש מעט חולה עם חום נמוך (37.3) וגרד בגרון, למחרת החום הנמוך נעלם אבל נשאר הגרד בגרון ומעט חולשה (אבל באמת בקטנה), באותו היום עשיתי אנטיגן ביתי ויצא פס מאוד מאוד חלש, כזה שלא רואים אם לא מסתכלים מאוד טוב, יום שישי היה שיעול רב והתחיל כאב גרון חזק. באותו יום בבוקר (שישי) עשיתי PCR ובערב התקבלה תוצאה שלילית!, הופתעתי אז עשיתי אנטיגן ביתי ושוב יצא פס חיובי מאוד חלש אבל מעט יותר ברור מהפעם הקודמת. למחרת בשבת (אתמול) שוב ניגשתי לPCR שהפעם חזר חיובי, רוב היום היה כאב גרון נוראי שנמשך גם היום אבל נראה שבשעות האחרונות מתחיל להירגע, מאז שישי חוץ מכאב הגרון והשיעול אני מרגיש מצוין, אין חום או חולשה.

לא ברור לי איך יצא PCR שלילי כשהייתי כבר 48 שעות עם תסמינים.

תסיקו מזה מה שתרצו, לפחות עכשיו אפשר לקפוץ לחופשת סקי בבולגריה עם אפס בדיקות בהלוך ובחזור ועם סיכוי נמוך מאוד (אני מקווה) להדבקה חוזרת 😁

אה ואם אתם רוצים להיבדק לכו לעשות PCR, לפחות במכבי פ"ת עושים לכולם בלי שאלות והמתחם עומד שומם.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, Michaelr כתב:

-אצלי זה כבר קצת יותר מעניין, עשיתי PCR בשבת שבוע שעבר (22.1) וחזר שלילי, זה היה יום אחרי שביליתי שעה ברכב עם אמי כשהחלה להראות תסמינים ושלושה ימים אחרי שהייתי קרוב לאבי שהיה עם תסמינים. יום רביעי האחרון (26.1) התחלתי להרגיש מעט חולה עם חום נמוך (37.3) וגרד בגרון, למחרת החום הנמוך נעלם אבל נשאר הגרד בגרון ומעט חולשה (אבל באמת בקטנה), באותו היום עשיתי אנטיגן ביתי ויצא פס מאוד מאוד חלש, כזה שלא רואים אם לא מסתכלים מאוד טוב, יום שישי היה שיעול רב והתחיל כאב גרון חזק. באותו יום בבוקר (שישי) עשיתי PCR ובערב התקבלה תוצאה שלילית!, הופתעתי אז עשיתי אנטיגן ביתי ושוב יצא פס חיובי מאוד חלש אבל מעט יותר ברור מהפעם הקודמת. למחרת בשבת (אתמול) שוב ניגשתי לPCR שהפעם חזר חיובי, רוב היום היה כאב גרון נוראי שנמשך גם היום אבל נראה שבשעות האחרונות מתחיל להירגע, מאז שישי חוץ מכאב הגרון והשיעול אני מרגיש מצוין, אין חום או חולשה.

לא ברור לי איך יצא PCR שלילי כשהייתי כבר 48 שעות עם תסמינים.

אני דומה לך אבל בערך שבועיים עם כאבי גרון נוראיים, שיעולים. בדיקות אנטיגן שליליות כולל בדיקה אחת מהן לקחתי מהגרון בלבד. ובדיקת PCR שלילי.

רופא המשפחה שביקרתי אותו טען כי מדובר במשהו שהוא לא קורונה. נתן לי כמה כדורים, לקחתי אותם במשך שבוע ועכשיו הכל בסדר חוץ מכאבי ראש חלשים מאוד.

כנראה שלא היה לי קורונה אבל אני ממש לא יודע מה קרה לי בשבועיים האחרונים. יכול להיות בגלל דברים אחרים שקורים לי אבל זניח לדעתי..

לפני 24 דקות, Michaelr כתב:

אה ואם אתם רוצים להיבדק לכו לעשות PCR,

מדגיש וחוזר עדיף ללכת לעשות PCR מאשר אחת ביתית

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעייתי יצאה חיובית ב pcr בשבת שעבר

מאותו רגע היה לי ברור שכולנו בבית נידבק לא ראיתי טעם לבודד אף אחד.

מנסיון של חברים שלנו נתקעו כמעט חודש בבית.

כל 5 ימים מישהו אחר נדבק וככה הבידוד המשיך והמשיך.

כל יום ביצענו בדיקת אנטיגן לתפוס את זה כמה שיותר מהר.

אני יומיים אחרי התחלתי לפתח סימנים אבל עדיין שלילי באנטיגן.

רק ביום רביעי אני והבן שלי יצאנו חיוביים.

הבן בלי אף תסמין.

הבת ביום חמישי יצאה חיובית.

יצאנו לנו "טוב" תפסנו את זה מהר ונסיים עם זה מהר.

הילדים שלי קיבלו רק מנת חיסון אחת וכעת לא צריכים מנה שנייה לזמן הקרוב גם קיבלו תו ירוק ולא צריכים להיבדק בבית הספר כל ראשון ורביעי.

ברגע שזה בבית שלך זה כבר אבוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, דני 9999 כתב:

יצאנו לנו "טוב" תפסנו את זה מהר ונסיים עם זה מהר.

לכו תעשו PCR כולכם

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, דני 9999 כתב:

מנסיון של חברים שלנו נתקעו כמעט חודש בבית.

כל 5 ימים מישהו אחר נדבק וככה הבידוד המשיך והמשיך.

אצלנו סיפור דומה. אישתי עשתה בדיקה בעבודה ויצאה חיובית.

לי אין כוח לבידודים, שומרים מרחק (עד כמה שאפשר בבית של שניים וחצי חדרים), שוטפים ידיים, חלונות פתוחים עם מזגן והיא עם מסכה.

עבר כבר שבוע. אני והילד בינתיים טפו טפו טפו יוצאים שליליים ובלי תסמינים, והוא כל היום עם אמא, מקבל חיבוקים, אוכל ומקלחת.

אני עדיין לא מאמין ומחכה לרגע שניפול אבל זה המצב בינתיים.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי. עכשיו תורי

אמנם הבדיקות אנטיגן ו PCR יצאו חיוביים אבל אני חושב שזו שפעת רגילה (אני מרגיש מניסיון העבר מתי אני "נתפס" נרטבתי רציני+קור+ביגוד לא מספיק)

מה אני אמור לעשות מבחינת ההוראות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, עדי-אל כתב:

אוקי. עכשיו תורי

אמנם הבדיקות אנטיגן ו PCR יצאו חיוביים אבל אני חושב שזו שפעת רגילה (אני מרגיש מניסיון העבר מתי אני "נתפס" נרטבתי רציני+קור+ביגוד לא מספיק)

מה אני אמור לעשות מבחינת ההוראות.

מזל טוב יש לך קורונה.

והירטבות+קור+ביגוד לא מספיק לא באמת גורמים לך לחלות, יש מחקרים שאומרים שאוויר קר ויבש מקרר את האף ומוריד את יעילות מערכת החיסון בריריות האף אבל בכל מקרה צריך לנשום וירוסים/חיידקים כדי לחלות. 

ושפעת רגילה זאת בכלל לא מחלה קלילה, החרא הזה מרתק המון אנשים למיטה עם חום גבוה למשך 3 ימים+.

מבחינת ההוראות אתה מחויב להיות בבידוד לפחות 5 ימים כולל יום הבדיקה, אם בימים 4 ו5 יש לך אנטיגן שלילי (ביתי) אתה משוחרר, אם חיובי נשאר בבידוד עוד יומיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, עדי-אל כתב:

(אני מרגיש מניסיון העבר מתי אני "נתפס" נרטבתי רציני+קור+ביגוד לא מספיק)

שפעת זה וירוס, אי אפשר לחטוף שפעת כי עומדים בקור עם שיער רטוב, צריך להידבק ממישהו

תרגיש טוב זה קודם כל!

עריכה אחרונה על ידי Blaz00r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, Blaz00r כתב:

שפעת זה וירוס, אי אפשר לחטוף שפעת כי עומדים בקור עם שיער רטוב, צריך להידבק ממישהו

תרגיש טוב זה קודם כל!

אז איזה מחלות כן חוטפים מהקור?

זה לא שסתם עבדו עלינו כל השנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...