Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נפל עליי רעיון לאפליקצייה. מאיפה מתחילים?

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 1315 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 28 דקות, Gavrik כתב:

10,000 זה סכום מכובד לעשות דף נחיתה מצויין (עד 1000 שקל בוויקס או אלמנטור) ולהביא איש קמפיינים ולהריץ קמפיין בגוגל ופייסבוק.

אחרי שהרצת את הקמפיין אתה מגיע למשקיע ומראה לו את המספרים "להביא לקוח עלה לנו 5 דולר והוא לחץ על לרכוש את המוצר ב10 דולר יש לנו 5 דולר רווח ואנחנו צריכים X כסף כדי לפתח את המוצר ולהביא 50,000 לקוחות"

בשביל להגיע לשלב שאתה עושה את זה - אתה צריך אפיון מוצר , להבין כמה כסף יעלה אמת לפתח אותו , לעמוד על מודל כלכלי - ואז להביא את האיש קמפיינים ולהריץ את הקמפיין.

מה גם שזה עובד עבור סט מוצרים דיי מצומצם.

מכיוון שלברווז יש בעיקר רעיון - ולא את הידע של שאר הנקודות או שותף שיודע לענות על שאר הנקודות - ולקבוע פגישה עם משקיע דורש גם הכנת חומרים רצינית - אז אני חוזר לנקודה ש10 אלף זה נחמד אבל לא ריאלי.

כשציינתי את הזמן באאוטסורס תשים לב שלא אמרתי מתכנת.

יש עוד הרבה מסביב שצריך הרבה קודם. מה שציינת זה רק את העלות התפעולית התאורטית - אם כל היכולות והידע היו in house.

והנקודה היא שרעיון - הוא רק רעיון - ובלי ביצוע יוצא מן הכלל - זה רק רעיון.

אז כמו שאמרתי קודם - או שאתה מביא שקים של כסף , או יכולות - כי אחרת אין ביזנס.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 94
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ב100% מהפעמים ששמעתי "יש לי רעיון מטורף לאפליקציה"  תמיד זה בא ממישהו שאין לו רקע.

אם היה לו, היה או עושה ואז זה לא היה רעיון,  או יורד מזה, כי היה מבין את המשמעות.

ב100% מאותם פעמים הרעיון, האפליקציה / אתר כבר קיים בדרך זו או אחרת, כאפליקציה בפני עצמה או כפיצ'ר באפליקציה אחרת.

או שהרעיון לא היה רווחי או דרוש השקעה עצומה, ולכן אף אחד לא עושה אותו.

עריכה אחרונה על ידי stum
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
לפני 22 דקות, falou כתב:

בקיצור, אל תיכנס לשום עסק שאין לך ערך מוסף בו.

אם יש לך רעיון ואתה צריך מתכנת שיבצע אותו אותו, איש ביצוע שיקדם אותו, ומישהו עם כסף שיממן אותו, בשביל מה הם צריכים אותך?

אנשים לא רצים בכזאת מהירות לחתור תחת היזם או גונבים לו את הרעיון,

גם כי נותרה קצת יושרה בעולם וגם כי הם בעצמם יצטרכו להניע את הפרוייקט ככה ו-וואלה, לא כולם נולדים עם חושי יזמות.

לא יודע איך זה בעולם האפליקציות אך בעולם המוצר הפיזי מאוד מקובל לגשת למשרדי פיתוח, לאפיין איתם ביחד את המוצר והם רצים על הפן הטכני/עיצובי ולעיתים גם שיווקי. 

זה יקר אבל אחרת סביר שלא תתקדם לשום מקום.

כבר באו אליי כאלה בלי שום כלום מעבר לרעיון. דחיתי אותם? לא, זה פשוט עלה להם יותר.

הערכים המוספים במצב כזה הם כאמור כסף, דרייב וכמובן גם בינה בסיסית.

כאלה שחושבים שמספיק נפנוף ב"וואי וואי איזה רעיון אני מביא לך", לא מגיעים לשום מקום.

• רעיון טוב! 1

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, itaysamurai כתב:

אנשים לא רצים בכזאת מהירות לחתור תחת היזם או גונבים לו את הרעיון,

גם כי נותרה קצת יושרה בעולם וגם כי הם בעצמם יצטרכו להניע את הפרוייקט ככה ו-וואלה, לא כולם נולדים עם חושי יזמות.

כן. אני כיניתי את זה "איש ביצוע" בפוסט שלי.

יזם הוא יוזם... גם אם הוא לא מבין בביצוע עצמו, הוא גורם לדברים לקרות. הוא צריך להיות מישהו עם דרייב, או לפחות מישהו עם כושר ניהול פרוייקטאלי. סוגשל קבלן.

העניין הוא שגם אם לא חותרים תחת היזם, ונגיד שהעסק מתרומם... אם התרומה שלו שולית, בעל המאה (שהוא בעל הדעה), יוציא אותו בחוץ.

רעיון טוב זה כלום.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, Liviur כתב:

בשביל להגיע לשלב שאתה עושה את זה - אתה צריך אפיון מוצר , להבין כמה כסף יעלה אמת לפתח אותו , לעמוד על מודל כלכלי - ואז להביא את האיש קמפיינים ולהריץ את הקמפיין.

מה גם שזה עובד עבור סט מוצרים דיי מצומצם.

מכיוון שלברווז יש בעיקר רעיון - ולא את הידע של שאר הנקודות או שותף שיודע לענות על שאר הנקודות - ולקבוע פגישה עם משקיע דורש גם הכנת חומרים רצינית - אז אני חוזר לנקודה ש10 אלף זה נחמד אבל לא ריאלי.

כשציינתי את הזמן באאוטסורס תשים לב שלא אמרתי מתכנת.

יש עוד הרבה מסביב שצריך הרבה קודם. מה שציינת זה רק את העלות התפעולית התאורטית - אם כל היכולות והידע היו in house.

והנקודה היא שרעיון - הוא רק רעיון - ובלי ביצוע יוצא מן הכלל - זה רק רעיון.

אז כמו שאמרתי קודם - או שאתה מביא שקים של כסף , או יכולות - כי אחרת אין ביזנס.

איך אתה בדיוק בונה מודל כלכלי אם אתה לא יודע כמה לקוח יעלה לך? בלי הנתונים האלו כול מודל כלכלי הוא יריה באפלה וב99% מהמקרים לא יעמוד במבחן המציאות. לכן אני דוגל בגישה של להריץ קמפיין נסיוני קודם כול לקבל עלות המרת לקוח ועל בסיס זה לבנות את המודל הכלכלי.
בשביל אפיון צריך לפעול במטודולוגיות ניהול מוצר לצאת לדבר עם לקוחות פוטנציאלים לעשות איתם רעיונות על מנת לאפיין את המוצר ואז לעשות רעיונות לשם ולידציה של האפיון שורה תחתונה זה לא עולה כמעט שקל

אני כן מסכים איתך שברווז צריך יכולות של פאונדר וכדי לרכוש את היכולות האלו הוא צריך סה"כ ללמוד כסף גם נחמד שיהיה אך לדעתי בכלל לא חובה ואם הרעיות הוא לא איזה B2E טכנולוגי אלא יישום B2C פשוט או אפילו B2B2C אני לא רואה שום בעיה לצאת לדרך בלי מימון רציני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי רקע אין לצאת לדרך, אתה לא יודע מה הדרך בכלל..

תצא בבוקר צפונה,

במקרה הטוב לא תזוז מהמקום בכלל,

במקרה הפחות טוב תמצא עצמך באילת,

במקרה הרע תמצא עצמך זרוק באיזה סמטה בהודו בלי כליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה הייתה שיצא לדרך ללמוד הוא יכול להתחיל מלקרוא ספרים כמו THE LAEN STARTUP או להקשיב לפודקאסטים כמו המנגל או מוצרלה או STARTUP FOR STARTUP.

יש אפילו פודקאסט שעושה הדרכה של שלב אחר שלב משלב הרעיון עד לשלב הגיוס ששמו "מהומת הסטארט-אפ"

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין את התבוסתנות הזו.

אפשר כמו שאומרים לשכוח מהכל ואז ישאר לך הרעיון אבל זה יהיה סתם פיל לבן שתופס מקום בשכל ומצד שני אפשר לחפש מישהו שכן מבין דבר או שניים בעולם הזה, לחתום איתו הסכם סודיות ובמידה והרעיון ישים להגיע לחלוקת אחוזים או אפילו למכור אותו ולצאת לדרך.

אם כל פעם שהיה לי משהו בראש הייתי אומר זה תחום שאני לא מבין בו אז עד היום לא הייתי מבין כלום.

למרות שיש לו מוח של ברווז ידידנו בעל הנוצות לא פחות טוב מהרבה אחרים שכן מימשו את הרעיונות שלהם אז למההוא לא?

• אהבתי 1

אולמרט צדק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, itaysamurai כתב:

אולי לפחות תסבירו לו למה לרדת מזה?

לפני 3 שעות, m3x7r3m3 כתב:

וברצינות בהתחשבות בעובדה שאין לך רקע בתכנות, אם אין לך רעיון איך אתה עושה מזה דיי הרבה כסף - תוותר

שזה גם עונה על זה:

אין רקע בתכנות? אז שישכור מתכנת. 

וגם על זה:

אין רקע ב"ביזנס"? מחפשים מישהו שיש לו.

אלה אנשים שלוקחים כסף, לא מעט כסף, כל בוגר קורס ג'ון ברייס (או פחות מזה) לתכנות אפליקציות ייקח לפחות 15, זה אומר שהעלות העסקה שלו תהיה מעל זה.

עכשיו צריך לחשוב האם האפליקציה הזו יכולה איכשהו להכניס לפחות 20 אלף בחודש? וזה בהתחשב בכך שהיא מספיק קטנה כדי להחזיק מפתח אחד בלבד.

חלק מפעילות החברה שלי זה הנעת פרוייקטים עבור אנשים שהם לא מהמקצוע. ותנחשו מה? לא כולם נכשלים. 

מי שנכשל התייבש כלכלית או שלא היה לו מספיק "דם" בשביל זה או שחשב שכולם יעבדו על אחוזים בלי שכ"ט.

כל השאר, הריאליים, עשו דברים יפים.

החברה שלך עובדת בחינם? אם לא תוסיף גם את זה לרשימת ההוצאות.

לפני 2 שעות, חולגי כתב:

נסה לשכנע את הכרישים (בתוכנית הטלביזיה).

אם ראית את התוכנית פעם או פעמיים, צריך להגיע אליהם עם משהו הרבה יותר אפוי.

שאפשר לפתור ע"י זמן כפול ידע (אבל אין לברווז ידע אז האופציה הזו דיי נפסלת), או ע"י כסף, תשלום למפתח.

לפני 32 דקות, Night Driver כתב:

אני לא מבין את התבוסתנות הזו.

לא קשור לתבוסתנות.

או שאתה אומר יש לי ידע איך לעשות את זה, ואני אשקיע מהזמן שלי ואולי ייצא מזה משהו.

או שאתה אומר יש לי רעיון לעשות כסף, והרעיון הממומש ייצר את הכסף כדי לשלם לאנשים שיידעו איך לעשות את זה.

אחרת זה אומר להשקיע הרבה כסף, הרבה הרבה כסף, לקבל מוצר שאתה לא באמת יכול לפרק לגורמים (כמו להחליף גומיית אטם נניח), בשביל מה בעצם?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אתן לך תשובה קצת שונה משאר האנשים פה, לי עלה הרעיון לאפליקציה שיש לי בחתימה וגם לי לא היה רקע בתכנות, אלא אם אתה מחשיב תכנית hello world כרקע.

עכשיו בנוגע לרעיון שלך, בניגוד לשאר האנשים פה לא מעניין אותי בכלל מה הרעיון שלך, אם אתה חושב שזה רעיון טוב ואתה רוצה להשקיע בזה את הזמן שלך, לך על זה, הנה קצת מהמקורות שאני התחלתי איתם כשרציתי לבנות את האפליקציה שלי, סלח לי אני אבל יוצא מנקודת הנחה שאתה יודע אנגלית.

1. תלמד את הבסיס של ג'אווה - משתנים, סוגי משתנים (String, int, double, float..), לולאות (For, while..) תנאים, פונקציות ומחלקות.

מקור טוב יהיה Code Academy.

2. תתקין Android Studio ותתקין אימולטור (או שלחילופין תשתמש במכשיר אנדראויד שברשותך, אך אינני ממליץ, לפחות בהתחלה כי זה מסורבל)

הורדות התקנה של אנדרואיד סטודיו תמצא כאן

3. תלמד איך בנויה אפליקציה של אנדרואיד - Layout (המסגרת בה אתה רואה את התוכן), TextViews, Views, ImageView, Activities, על מעבר בין פעילויות, וכו', וכן על עיצוב האפליקציה דרך xml.

כאן יש קורס קצרצר וחינמי מבית גוגל שמלמד לבנות אפליקציה בסיסית שתיתן לך כלים חיוניים להמשך

https://www.udacity.com/course/android-basics-user-interface--ud834

אם אתה מעדיף קריאה יש גם המון חומר טוב למתחילים כאן

https://developer.android.com/courses/fundamentals-training/toc-v2

מכאן, השמים הם הגבול, שיהיה בהצלחה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

מפתח אפליקציית פרטי רכב

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.OMApp.rechev

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אם ראית את התוכנית פעם או פעמיים, צריך להגיע אליהם עם משהו הרבה יותר אפוי.

שאפשר לפתור ע"י זמן כפול ידע (אבל אין לברווז ידע אז האופציה הזו דיי נפסלת), או ע"י כסף, תשלום למפתח.

בשביל להגיע לתכנית הזאת צריך בעיקר לעבור מסך ו/או לבוא עם מוצר (או אופי) שיכול להביא רייטינג, כל קשר בין התוכנית הזאת לעולם היזמות הוא מקרי בהחלט (!!). הם גם לא באמת מקבלים את הכסף אגב (אם מישהו חשב שמשקיעים מנוסים, שלא לדבר על יזמים ששווים משהו סוגרים עסקאות ע"י זריקה של סכום כסף/אחוז מצוץ מהאצבע ומגיעים להחלטה תוך חצי דקה. מה שכן זה מצטלם טוב לטלויזיה).

@ברווז יש לי הרבה מה להוסיף לדיון כאחד שהיה "בתחום", אבל החבר'ה פה פחות או יותר אמרו את הבסיס. רעיונות טובים יש בשפע, באמת המון, ההבדל הוא הביצוע/הוצאה לפועל (וזה מממשששש לא אומר לקחת חברת פיתוח ב400K ש"ח שיפתחו לך הכל מ-א' עד ת'. הכרתי המון אנשים שרצו עם פיתוח עד כדי מוצר מוגמר (!) תוך השקעה של עשרות אלפי שקלים, אבל בלי שום כיוון (וכמובן שבסופו של דבר לא יצא כלום מהפרויקט).

ואם אתה עושה את זה בשביל כסף (?) - לעשות כסף מאפליקציה, אלא אם אתה בונה על להימכר לחברת ענק (בכלליות עדיף לגנוז כל מחשבות על אקזיט בתחילת המיזם ולהתרכז בביזנס עצמו. "לעשות אקזיט" זו לא תוכנית עסקית), יהיה קשה מאוד מאוד (מאוד).

מצד שני, קח בחשבון שכמעט כל דבר טוב שיש לנו בעולם - מישהו אמר מתישהו לממציא שלו: "אין מצב", "רד מזה", "לא יעבוד בחיים". אז אמרו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
לפני 3 שעות, m3x7r3m3 כתב:

וברצינות בהתחשבות בעובדה שאין לך רקע בתכנות, אם אין לך רעיון איך אתה עושה מזה דיי הרבה כסף - תוותר

לא, זאת לא עצה אלא הערה שזורקת ישר למחוזות הפנטזיה כשבאמצע יש איזה 6 ספרות בש"ח והמון למידה, ניסיונות, כשלונות ומתח.

ציטוט

אלה אנשים שלוקחים כסף, לא מעט כסף, כל בוגר קורס ג'ון ברייס (או פחות מזה) לתכנות אפליקציות ייקח לפחות 15, זה אומר שהעלות העסקה שלו תהיה מעל זה.

עכשיו צריך לחשוב האם האפליקציה הזו יכולה איכשהו להכניס לפחות 20 אלף בחודש? וזה בהתחשב בכך שהיא מספיק קטנה כדי להחזיק מפתח אחד בלבד

החברה שלך עובדת בחינם? אם לא תוסיף גם את זה לרשימת ההוצאות

וברור שאנשי מקצוע עולים כסף וברור שצריך לפתוח את הכיס כדי להתקדם, חושב שכתבתי את זה 3 פעמים.

לא מוכר לברווז ולא לאף אחד חלומות על כסף קל, בטח לא בתחום הרווי הזה.

מצד שני, לא חייב להיות יזם מהנדס ביצועיסט ולא יזם מתכנת כדי להריץ מוצר.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, Blaz00r כתב:

בשביל להגיע לתכנית הזאת צריך בעיקר לעבור מסך ו/או לבוא עם מוצר (או אופי) שיכול להביא רייטינג, כל קשר בין התוכנית הזאת לעולם היזמות הוא מקרי בהחלט (!!). הם גם לא באמת מקבלים את הכסף אגב (אם מישהו חשב שמשקיעים מנוסים, שלא לדבר על יזמים ששווים משהו סוגרים עסקאות ע"י זריקה של סכום כסף/אחוז מצוץ מהאצבע ומגיעים להחלטה תוך חצי דקה. מה שכן זה מצטלם טוב לטלויזיה).

דווקא כן משקיעים שם כסף אמיתי אני מכיר מישהו שקיבל מהם כסף אחרי השתתפות בתכנית מה שכן הוא עדיין עבר תהליך אחרי.
מה שמראים בטלוויזיה זה מה שמצתלם טוב ומנסים להוציא מזה המון אקשן בפועל הם היו שם באזור הכמה שעות של הצגת מצגות ניתוח שוק תחקור כול הנתונים וכו... החמש עשר דקות של התכנית פשוט מעוותות את מה שקורה שם באמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרוב* לא מקבלים את הכסף, ואלו שכן עוברים תהליך ארוך כמו כל גיוס השקעה "נורמלי" (לא באמת נותנים להם את הכסף מייד אחרי שהם הסכימו ל"הצעה" שנתנו להם בתוכנית, צריך להיות ממש תמים בשביל להאמין לזה).

ועם כל זה - תוכנית שהיא נטו לרייטינג והקשר בינה לבין גיוס השקעה מקרי בהחלט. גם אני מכיר מישהו שהלך לשם, עבדתי איתו צמוד שנה (הבחור עם המכשיר צחצוח שיניים אוטונומי). הבחור עובד על המיזם הזה 5 שנים, נפגש עם עשרות (!) משקיעים, אף אחד לא רצה להשקיע בו. הגיע לתוכנית, כולם "קפצו" עליו עם הצעה, אבל הוא לא קיבל אף הצעה כי זה היה "נמוך לו מדי". נו...

בשורה התחתונה, יזמים אמיתיים מחפשים השקעה בדרכים אמיתיות (וגם ה"כרישים" יודעים את זה), מי שמגיע לתוכנית הזאת או רוצה לעשות לעצמו/למוצר יחסי ציבור (לא יודע כמה זה יעיל, רובם המוחלט עדיף שלא יופיעו שם כי הם עושים מעצמם צחוק), או סתם מגיע לשם לכיף ולא באמת מדמיין שיגייס השקעה כלשהי. באו לשם אנשים עם רעיונות כל כך מטומטמים שזה מביך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Skity כתב:

אני אתן לך תשובה קצת שונה משאר האנשים פה, לי עלה הרעיון לאפליקציה שיש לי בחתימה וגם לי לא היה רקע בתכנות, אלא אם אתה מחשיב תכנית hello world כרקע.

עכשיו בנוגע לרעיון שלך, בניגוד לשאר האנשים פה לא מעניין אותי בכלל מה הרעיון שלך, אם אתה חושב שזה רעיון טוב ואתה רוצה להשקיע בזה את הזמן שלך, לך על זה, הנה קצת מהמקורות שאני התחלתי איתם כשרציתי לבנות את האפליקציה שלי, סלח לי אני אבל יוצא מנקודת הנחה שאתה יודע אנגלית.

1. תלמד ...

2. תתקין Android Studio ותתקין אימולטור (או שלחילופין תשתמש במכשיר אנדראויד שברשותך, אך אינני ממליץ, לפחות בהתחלה כי זה מסורבל). תלמד.

3. תלמד...

מכאן, השמים הם הגבול, שיהיה בהצלחה.

חבר פורום יקר, אנחנו מכירים את ברווז ואת היכולות שלו פחות או יותר. חפש את שלל הרעיונות וחיפושי העבודה שלו בפורום ותראה כמה הבחור מוכשר בלעלות רעיונות...

רוב האנשים שנתקלתי בהם בשנים האחרונות רוצים שמישהו אחר יעשה את העבודה "השחורה". אתה מסוג האנשים שאני אוהב, יש לך רעיון ואתה הולך ולומד לעומק את כול הצדדים הטכנים שדורשים המון השקעה של זמן ויכולת לימוד ומתחיל לבצע דברים אבל הרוב לדעתי הם לא כמוך.

• רעיון טוב! 1

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...