Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה לרכב למורה נהיגה עד 100K (עדיפות לחדש)

Taipan
שימו לב! השרשור הזה בן 1320 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עדיפות להשאר עם עודף מה100K אבל אפשר למתוח ממש טיפה בגבולות ההגיון. כרגע המועמדת הפייבוריטית היא שברולט ספארק (הגודל הדאיג אותי אבל היא עומדת בתאנים)

סדר העדיפויות בסדר יורד:

- אמינות

- אחזקה זולה (כולל דלק)

- נוחות

- בטיחות

- מראה

- שמירת ערך

פתוח להצעות (למעט קונצרן vag)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מדובר על רכב שתבלה בו לא מעט שעות, כדאי לבדוק אם ספארק תתאים לך בכלל.

אני הייתי הולך לכיוון של סופר מיני או סופר מיני מוגבהת לכל הפחות.

תבדוק יונדאי ווניו או קיה סטוניק 1.4 אוטומטית.

אם הרכישה לא דחופה אולי הייתי מחכה ליאריס החדשה.

עריכה אחרונה על ידי dorsht

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחילה לא חשבתי כלל על רכב מקטגוריית המיני בדיוק מהסיבות שציינת, אבל אחרי שהיה לי את הרכב למשך שלושה שבועות במסגרת אחרת אשר מלוות בשעות רבות על הכבישים הבנתי שהמיני של היום זה לא המיני של פעם (לפחות הספארק, את הפיקנטו גם היה לי ואני לא שוקל אותה אפילו)

אחלה אופציה הויניו, אני די בטוח אבל שהיא חסכונית משמעותית פחות מהספארק.

עריכה אחרונה על ידי Taipan
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם שאלת ביניים שמסקרנת אותי, בתור מורה נהיגה, כמה אתה חושב שלסוג הרכב עצמו יש משמעות לתלמיד שבא ללמוד?

רכב יותר יוקרתי מגניב וכו' מושך יותר לקוחות? או שאולי מצד שני רכב מיני יהיה פחות מאיים לתלמיד חדש 🤔

אני יודע שבמוניות למשל, יש אנשים שלא נכנסים למוניות קטנות/חבוטות/"פשוטות", מעדיפים מרצדס וכו'.

אגב, מאוד מפתיע שבטיחות בסדרי העדיפויות רק במקום הרביעי 😮 ולא במקום הראשון או השני.

עריכה אחרונה על ידי ramik33
  • מעניין 1
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלמידי נהיגה מושפעים מסוג הרכב של המורה, הייתי הולך על ה 3008 \ ואו סיטרואן C5 אשר נכנסת חזק לתחום המוניות.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו, אני זוכר שלמדתי נהיגה, אז השאלה הראשונה שהייתי נשאל בבית הספר היא על איזה סוג רכב אתה לומד. נכנסתי לפורום של מורים ותלמידים ושאלתי את השאלה הזו שם וקיבלתי המון תגובות שברוב המכריע של התגובות התשובה הייתה שזה לא חשוב איזה רכב, חשוב איזה מורה ואיך היחס שלו. 

עריכה אחרונה על ידי Taipan
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שלא בטוח ששברולט ספארק עומדת בדרישות להתקנת דוושות לצד הנהג כנדרש ממורה נהיגה.

אורך המינימלי של רכב בתקנות עומד על 365 (שזה בדיוק הספארק), שווה להרים טלפון ולעשות בדיקה.

באופן כללי אני חושב שספארק זה רכב קטן מאוד לכמות השעות שאתה הולך לעשות והנראות שלו בעייתית מאוד לתלמידים.

אבא שלי מורה נהיגה ולכן אני מכיר היטב את השיקולים.

לגבי שמירת ערך - אין כזאת, מורה נהיגה מאבד 27% מהערך עם עליית הרכב לכביש, אל תצפה לשמירת ערך זה פחות יקרה.

תקנה רכב שהוא נוח לך וגם לא יהווה חסם לכניסת תלמידים חדשים.

רכב היברידי או סי 5 שהוצע פה יתנו לך גם מענה בדמות חסכון בדלק וגם יעזרו לך למשוך תלמידים.

זו דעתי

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החוק מחייב 3650 מ''מ והספארק היא 3655 מ''מ על פי האתר של משרד הרישוי זה תקין. בכל מקרה, אבדוק את זה השבוע כדי שלא יהיו הפתעות.

הc5 הרבה מעל התקציב שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידני או אוטומטי?

איזה מערכות עזר אתה רוצה שיהיו או לא יהיו ברכב?

האם בדקת את נוחות הרכב - לפחות המושבים הקדמיים - כאשר צפןי שתשב בו 12 שעות ביממה?

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיר אוט', מערכות עזר לא רלוונטיות מכייון שאני מחוייב ללמד משימות אשר נכתבו כאשר מערכות העזר לא נלקחו בחשבון ואכן יש לי הכירות עם הרכב, העברתי שעות מרובות וק''מ רבים עם הרכב הנ''ל - אחרת רכב מיני לא היה עולה כלל כאופציה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצחיק שלתלמידי נהיגה פה איכפת מסוג הרכב. כל עוד הרכב נקי ומודרני ולא איזו גרוטאה, מה זה משנה. 

כבר יצא לי לראות פה ב-מ-וו 330e של מורה לנהיגה פה. תופעה שבאנגליה למשל קשה לי להאמין שהייתי נתקל בה. הרוב המוחלט של המורים שם מלמדים ברכבי סופר מיני כמו פולו, קורסה, פיאסטה וכו׳...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, ramik33 כתב:

סתם שאלת ביניים שמסקרנת אותי, בתור מורה נהיגה, כמה אתה חושב שלסוג הרכב עצמו יש משמעות לתלמיד שבא ללמוד?

אני אמנם לא מורה לנהיגה, אבל סיימתי את לימודי הנהיגה שלי לפני זמן יחסית קצר ביחס לשאר חברי הפורום, ככה שאני חושב שאני יכול לענות על זה מהניסיון האישי שלי.

הרוב המוחלט של התלמידים, כמו רוב האנשים בארץ, לא באמת מייחסים חשיבות לסוג הרכב בו הם נוסעים. 

כאשר אתה שואל אותם בנוגע לרכב של המורה שלהם, הם בדרך כלל יענו תשובות כמו "נראה לי סקודה ארוכה כזאת", "סובארו או סוזוקי משהו כזה". אני לא מכיר תלמידים שבחרו מורה לפי הרכב שלו, אלא בדר"כ בוחרים מורה לפי המלצות של חברים ומשפחה, ולרכב בו הוא ילמד יש השפעה שולית על הבחירה.

עם זאת, סוג הרכב של המורה עדיין יכול בהחלט לשמש בתור פרסום. לדוגמה, בחיפה מסתובבת אאודי צהובה ללימוד נהיגה, והדבר הזה מושך תשומת לב רבה, וכמובן אחלה פרסום עבור המורה. אבל כל עוד זה לא איזה רכב יוקרה מיוחד (ראיתי גם כמה ב.מ.וו עם שלט של ל'), זה כנראה לא באמת ימשוך אנשים שלא מבינים יותר מדי ברכבים.

אני הייתי שמח ללמוד נהיגה בC5 איירקרוס, זה רכב מצוין. אבל בשביל רוב תלמידי הנהיגה (שבדר"כ עדיין לומדים בתיכון), סיטרואן זה ממש לא רכב נחשק, לא משנה כמה נוח הוא יהיה. 

עכשיו לנושא - לדעתי רכב היברידי זה באמת רעיון טוב. מקבלים חיסכון נהדר בדלק במיוחד בנסיעות שרובן עירוניות.

בקרוב אמורה להגיע לארץ ההונדה ג'אז ההיברידית החדשה ואולי גם היאריס החדשה, אולי כדאי לחכות? 

בכל מקרה, כדאי באמת רכב עם מושבים שהמורה מוצא אותם נוחים לישיבה במשך שעות רבות, וזה עניין של העדפה אישית (לדוגמה המושבים של הקיה נירו לא נוחים עבורי אחרי נסיעות ארוכות).

עוד גורם שלא ראיתי שדובר עליו, זה באמת המרווח ברכב. ברכבים של מורי נהיגה יש לעתים קרובות יותר משני אנשים, ולכן חשוב שיהיה גם מקום לנוסעים מאחור (כל שכן שמניסיון שלי מורי נהיגה אוהבים לקחת את הכיסא שלהם יחסית הרבה אחורה). אני חושב שרכב מיני לא יהיה להיט בעניין זה, ועדיף לעלות לפחות קטגוריה לסופר מיני. 

• רעיון גרוע 1
  • מעניין 1

Kia Rio 1.0 2019

Kia Niro 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לדעתי מיני צפוף מדי.
הייתי בוחר לפחות סופר מיני עם גיר אוטומטי פלנטרי או רציף ( לא רובוטי ), חסכוני ובטיחותי. לא חייב להיות חזק . לא יודע, משהו כמו הונדה ג'אז ( אין לי מושג לגבי ההתאמה שלה לרכב לימוד נהיגה ).

לפני כמה חודשים ראיתי בדרום ת"א מורה נהיגה עם רנו מגאן RS.
את זה אני בכלל לא יכול להבין , למה תלמיד צריך להתחיל לנהוג ברכב ספורטיבי, אבל כנראה הרכב כן מושך לקוחות.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים גם מורים לנהיגה קונים רכב פשוט כי בא להם את הרכב הזה.

ראיתי מורה נהיגה עם פורסטר (שזה נדיר). אני מניח שהוא פשוט רצה פורסטר אז הוא קנה.

לא תמיד זו חשיבה עסקית כי בסוף זה גם הרכב הפרטי שלהם.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1320 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...