Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה איראן רוצה להשמיד דווקא את ישראל?

דניאל1983
שימו לב! השרשור הזה בן 1349 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 12 שעות, חן ג. כתב:

היסטורית, ליהודים ולנוצרים בארצות מֻסלִמיות לא היתה בעיה להשיג אלכוהול: אני זוכר שקראתי על הזמנות של אלכוהול (ובהיקפים מרשימים) בגניזה של קהיר. מבחינה הלכתית, המֻסלִמים צריכים לאפשר ל"עמי הספר" שחיים בקרבם לקיים את המנהגים שלהם.

יש תקופות ומדינות מוסלמיות שבהן היה מותר ליהודים (וככה"נ גם לנוצרים) להחזיק בחנויות אלכוהול, כמובן תחת איום שאם ימכרו למוסלמי לא תהיה חנות ולא יהיה מוכר.

בחלק מהתקופות והמדינות אפילו נתנו אישור מיוחד לייבא דרך מדינה אחרת יין שיוצר בישראל.

לפני 13 שעות, falou כתב:

צריך גם לזכור שאנחנו תמכנו בשאה, צבאית ומודיענית, והוא היה דיקטטור שמונה ע"י ה-CIA במקום ממשלה נבחרת.

אכן, אבל בהתחשב בזה שגם האייתוללות הם דיקטטורים עדיף דיקטטור פרו-מערבי מאשר דיקטטור אנטי-מערבי עם שגעון גדלות וחיבה עזה לטרור

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוצאדק היה ראש ממשלה נבחר, גם אם לא התנהל בדיוק באופן דמוקרטי, כמקובל במערב. הפעילות נגדו היתה מסיבות כלכליות גרידא.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם רוחאני לכאורה נשיא נבחר.

רוצה לומר - אם יש נשיא או ראש ממשלה שנבחר, אין זה אומר שלא מדובר בדיקטטורה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוצאדק נבחר, לא לכאורה. בכל מקרה הוא היה שליט לגיטימי שהוזז משיקולים כלכליים בלבד. היום יודעים זאת כעובדה, שה-CIA פעל נגדו, בשביל להגן על אינטרסים כלכליים אמריקאיים.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נבחר ע"י המג'לס, לא היו בחירות שבהן הוא התמודד לתפקיד ראש ממשלה.

ציטוט

במרץ 1951, לאחר כישלון מגעים בנוגע לקבלת תקבולים גבוהים יותר מייצור הנפט, החליט המג'לס להלאים את תעשיית הנפט הלאומית, ויחד עמה את חברת הנפט האנגלו-איראנית. ראש הממשלה, הגנרל חאג'עלי רזמארא (אנ'), אשר נבחר בשנת 1950, התנגד לחוק ההלאמה מטעמים טכניים. הוא נרצח ב-7 במרץ 1951 על ידי חבר בתנועה אסלאמיסטית קיצונית בשם "פידאין אל-אסלאם".

לאחר הירצחו של רזמרה הצביע המג'לס על בחירת מוסאדק כראש הממשלה החדש. כוחו הפוליטי של מוסאדק נשען על תמיכת שני גורמים - מפלגת "טודה" הפרו-סובייטית, וגורמים לאומניים ופונדמנטליסטיים. השאה הצעיר מוחמד רזא פהלווי, אשר היה מודע לפופולריות של מוסאדק ולכוחו הפוליטי, נאלץ לתת את הסכמתו למינוי. אחת מפעולותיו הראשונות של מוסאדק בתפקידו הייתה הפעלת חוק ההלאמה, והלאמת רכושה של חברת הנפט האנגלו-איראנית. לאחר הירצחו של רזמרה השאה היה בהלם וקרא: "אני לבד, אף אחד לא מבין את בעיותיי, כולם בקנוניה נגדי. חלק בכוונה וחלק לא. אך זה אני שאאלץ לשלם את העונש".

לצורך ההשוואה, נניח תיאורטית שמתנקשים בביבי, ומי שנבחר ע"י הכנסת לראשות הממשלה הוא יולי אדלשטיין, או ישראל כץ.

כשאתה הלכת לבחירות ושקלת להצביע לליכוד, חשבת שאחד משני אלה יכול להיות ראש ממשלה בקדנציה הזו? לא

הדמיון לא נגמר כאן, שים לב שבתור ראש ממשלה, הוא עדיין היה כפוף לשאה. כמו שנאמר:

ציטוט

השאה הצעיר מוחמד רזא פהלווי, אשר היה מודע לפופולריות של מוסאדק ולכוחו הפוליטי, נאלץ לתת את הסכמתו למינוי.

הוא לא באמת היה שליט, הוא לא היה ראש המדינה, הוא היה במידה כזו או אחרת דומה לראשי ממשלה במדינות ערביות שכפופים למונרך כזה או אחר.

אתה מוזמן להסתכל על מדינות סביבנו, בהיסטוריה שלהן יש מספיק דוגמאות.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...