Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה איראן רוצה להשמיד דווקא את ישראל?

דניאל1983
שימו לב! השרשור הזה בן 1356 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אולי תוכלו להסביר לי למה איראן כול כך רוצה להשמיד דווקא את ישראל?

הם מוכנים להקריב הכול רק כדי להצליח לפגוע בנו... לשלטון לא אכפת מהעם שלו, מהכלכלה והסנקציות. לא אכפת להם שכול העולם נגדם.

הרי אין גבול עם איראן, הם באמת עושים את זה כדי לעזור לפלסטינאים?

או יש איזשהו אינטרס אחר?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מסובך. אבל אתה יכול להתחיל לקרוא פה על השיעה: https://he.m.wikipedia.org/wiki/אסלאם_שיעי

בגדול, ואני חוטא פה באי דיוקים עד השמים, השיעה מצפה לחזרת האימאם הנסתר ולהשתלטות על העולם, ובשנים האחרונות אחת מאבני הנגף שנתפסות כמפריעות לאותה השתלטות היא היישות הציונית.

אבל אל תאמין לי. תקרא. בלי לגרד קצת את פני השטח בניסיון להבין מה המניע הדתי, אתה נתון לכל מיני גישות מתחלפות של פרשנים מזדמנים.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש להוסיף לזה גם עוד שני אספקטים:

1. ההאייתוללות השתלטו במהפכה האיסלאמית, והחליפו את השאה, לא פעם במהפכות רוצים להוכיח כמה השוני בין המצב שלפני המהפכה ואחרי, ולכן עושים 180 מעלות בהמון תחומים.

באיראן זה בא לידי ביטוי בתחום הדתי, הפיכת המדינה מחילונית ומשוחררת לדתית אדוקה, למשל חיג'אב חובה ביציאה מהבית.

זה גם בא לידי ביטוי בתחום היחסים הבינ"ל, ארה"ב וישראל הידידות אולי הכי קרובות של השאה (למשל בזמן השאה איראן החזיקה בחצי ממניות קו צינור אילת-אשקלון והייתה ספקית נפט עיקרית וגם של מוצרים אחרים).

אז אצל האייתוללות ארה"ב וישראל הפכו לאויבות הכי גדולות, השטן הגדול והשטן הקטן.

2. דיקטטורה שרוצה להחזיק מעמד צריכה אויב חיצוני. אבל האויב יושב רחוק, מרחק יותר מדי אלפי קילומטרים. לאויב יש "נציגות" קרובה בהרבה. וכך הנציגות מקבלת את תשומת הלב.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, איראן ממש לא רוצה להשמיד דווקא את ישראל. איראן תנסה להשמיד את סעודיה ואת דֻבַּי הרבה לפני שהיא תנסה להשמיד את ישראל.

לפני 5 שעות, hans כתב:

בגדול, ואני חוטא פה באי דיוקים עד השמים, השיעה מצפה לחזרת האימאם הנסתר ולהשתלטות על העולם, ובשנים האחרונות אחת מאבני הנגף שנתפסות כמפריעות לאותה השתלטות היא היישות הציונית.

קודם כל, מדובר ספציפית על השיעה התריסרית ששולטת באיראן. יש זרמים שיעיים אחרים (אמנם קטנים בהרבה) כמו הנִזאריה שיש להם אימאם חי עד היום.

אגב, דווקא היסטורית השיעה היתה הרבה יותר מכילה כלפי מיעוטים דתיים מאשר הסֻנה. גם ארגוני טרור כמו אלקאעדה והמדינה האסלאמית הם תופעה סֻנית ולא שיעית. משטרת האַיַתאללה הוא יוצא דופן היסטורי, בעיקר מבחינת גודל הסמכות שהוא שם בידיים של האַיַתאללה, וביחסי דת-מדינה.

בכל אופן, כמו שאמרתי, הבעיה העיקרית שלהם היא עם העולם הסֻני. כמובן שישראל היא גם בעייתית בתור "פולש" שהשתלט על חלק מאדמת האסלאם, ובתור בעלת-ברית של ארצות הברית ושל רוב המדינות הסֻניות.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולמה הגרמנים רצו להשמיד דווקא את היהודים?
שאלה שניתן לענות עליה בשלל תשובות משלל דיסציפלינות מחקריות החל מהיסטוריה וסוציולגיה וכלה בתיאולוגיה ומיסטיקה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, Night Driver כתב:

האירנים לא רוצים להשמיד את היהודים אלא את הציונות. אלה דברים שונים לחלוטין.

פעם חשבתי ככה, אבל שירת איתי בצבא בחור שעלה מאיראן, לא ממשפחה פרסית או משהו, אשכרה עלה מאיראן, נולד באיראן.

לטענתו הם ברחו מאיראן כי המשטר (ולכן גם האזרחים שנסחפים אחריו) שונאים יהודים, גם יהודים איראניים שנולדו באיראן ומכירים רק איראן.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר משפחה של אירנים יהודים שחיו בשיראז וברחו לגרמניה ב 2005 והם טוענים שכיהודים לא רק שלא הופלו אלא שליהודים מותר למשל לשתות אלכוהול.

הם טוענים שכולם חיים שם חרא והיהודים חיים כמו כולם. האבא שם בגיל 55.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שיהודים יכולים לשתות אלכוהול - בגלל הקידוש.

אבל הבנתי מהם שלא היו חנויות לממכר יין, ככה שהוטל על היהודים להכין יין או לקנות יינות באופן לא מסודר כי אסור גם ליהודים להפעיל חנות שמוכרים בה יינות

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך גם לזכור שאנחנו תמכנו בשאה, צבאית ומודיענית, והוא היה דיקטטור שמונה ע"י ה-CIA במקום ממשלה נבחרת.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, חן ג. כתב:

אגב, דווקא היסטורית השיעה היתה הרבה יותר מכילה כלפי מיעוטים דתיים מאשר הסֻנה.

ספר את זה ליוצאי משהד והראת.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיראק, בחרין ואזרביג'ן הרוב הוא גם שיעי.
למה המדינות האלה לא רוצות להשמיד אותנו?
שאלה נוספת, אם האירנים מתנגדים לכול דת שהיא לא שיעית, למה הם לא מאיימים על כול שאר העולם? ודווקא שומרים על יחסים מצוינים עם מדינות לא שיעיות כמו רוסיה, סין, צפון קוראיה...
ודווקא המלחמה האחרונה שלה הייתה עם עיראק שהיא גם ברובה שיעית.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, m3x7r3m3 כתב:

כמובן שיהודים יכולים לשתות אלכוהול - בגלל הקידוש.

היסטורית, ליהודים ולנוצרים בארצות מֻסלִמיות לא היתה בעיה להשיג אלכוהול: אני זוכר שקראתי על הזמנות של אלכוהול (ובהיקפים מרשימים) בגניזה של קהיר. מבחינה הלכתית, המֻסלִמים צריכים לאפשר ל"עמי הספר" שחיים בקרבם לקיים את המנהגים שלהם.

לפני 45 דקות, borsood כתב:

ספר את זה ליוצאי משהד והראת.

בוא, אני מדבר בפרספקטיבה של אלף שנות קיום של אסלאם שיעי, לא על כמה מקרים נקודתיים. פה ושם היה איזה אלחַכּם בִּאַמְר אִללה, כמו שהיו שליטים רודניים בעולם הסֻני (וכמו שתמיד היו בכל מקום), אבל בראיה הכללית אצל השיעים היה למיעוטים דתיים טוב יותר.

לא זוכר את הסיבה המדויקת, אבל למיטב זכרוני זה היה מעוגן בהלכה שלהם.

לפני 32 דקות, דניאל1983 כתב:

שאלה נוספת, אם האירנים מתנגדים לכול דת שהיא לא שיעית, למה הם לא מאיימים על כול שאר העולם? ודווקא שומרים על יחסים מצוינים עם מדינות לא שיעיות כמו רוסיה, סין, צפון קוריאה...
ודווקא המלחמה האחרונה שלה הייתה עם עיראק שהיא גם ברובה שיעית.

הם לא מאיימים על כל העולם, אבל הם כן מאיימים על פחות-או-יותר כל מדינה סֻנית שיש. לא מספיק?

מלחמת איראן-עִראק התרחשה כאשר עִראק היתה תחת שלטון הבַעַת', אז היותה שיעית-בחלקה לא שיחק תפקיד.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...