Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מקלדת נוחה לאחד שכותב. הרבה. מאוד.

vadim6385
שימו לב! השרשור הזה בן 1428 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האחד הזה הוא אני.

מחפש המלצה למקלדת נוחה לכתיבה מרובה (מתכנת + סטודנט), עדיף לא אלחוטית (מניסיון רע עם מקלדות שמפספסות אותיות), ועדיף כנראה גם לא מכנית (נוחות וקלות לחיצה על מקשים).

אני לא משחק, המקלדת נטו לכתיבה, בהקלדה עיוורת.

תקציב עד 300 ש"ח פלוס מינוס, יכול לעלות בגבולות ההגיון אם יש משהו מוצלח במיוחד.

אותיות בעברית לא קריטי.

תודה לעונים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 103
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מייקרוסופט sculpt. אמנם עולה 400 ש"ח ואלחוטית, וארגונומית (מפוצלת), ואחרי בערך שנתיים של שימוש החלפתי אותה כי ה-palm rest נהיה קצת ג'יפה (יש מצב שזה סתם היה תירוץ כי רציתי מקלדת מכאנית) אבל היא מעולה. 

הדבר היחיד שעצבן אותי בה, וזה כנראה בגלל הרגל רע שלי, אבל כפתור ה-N נמצא בחלק הימני, ולחיצה על Ctrl+N דרשה שתי ידיים. בגלל שאני משתמש בשילוב הזה הרבה, זה קצת הציק, אבל זה התגמד מול חוויית השימוש המעולה חוץ מזה. 

לא היו פספוסים, והיא אמנם דרשה תקופת התרגלות קצרה של כמה ימים, אבל עד היום אני לא מצליח לשחזר את מהירות ודיוק ההקלדה עליה, ועדיין חושב מדי פעם על לקנות אחת נוספת. 

*כיום עם Das keyboard 4s או משהו כזה, והתנסתי גם במכאנית מעפנה שאני לא זוכר את השם שלה, ו-roccat aimo. 

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שאמרת שאתה לא רוצה אלחוטית, אבל אני משתמש כבר כמה שנים במקלדת האלחוטית של אפל (מלאה) והיא פשוט תענוג. לא יודע מה המחיר אבל.

באופן כללי, מצאתי שהכי נוח לי המקלדות הפשוטות של מיקרוסופט/לוגיטק (אם לא האפל). אני חושב שהן עולות בערך 100-120 שח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי נוח לי - דווקא המקלדות של המקבוק פרו (עד 2017 ואחרי 2019, לא השיקוץ המטופש באמצע עם המקשים השטוחים).

עם המקלדת החיצונית של אפל אני בכלל לא מסתדר, למרות שעל הנייר מדובר באותו סידור.

מהאופציות הרגילות - מקלדות של מייקרוסופט. הכי פשוטות ב-150₪, עם חוט. התחושה דומה למקלדות של לוג'יטק אבל להבדיל מלוג'יטק הן לא נמעכות כמו בננה במהלך השימוש.

בקיצור, חפרתי - מיקרוסופט חוטית.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי את המקלדת הזו, אני ואשתי מקלידים הרבה (במיוחד היא) ואנחנו מאוד מרוצים:

מקלדת Dell KB-522 Wired Business Multimedia USB Keyboard

https://www.pc365.co.il/product-9216-מקלדת_Dell_KB_522_Wired_Business_Multimedia_USB_Keyboard?utm_source=zap&utm_medium=cpc&utm_campaign=zap

מכיוון שכסף לא גדל על העצים, אני מסכים עם ההמלצה למקלדת מיקרוסופט "פשוטה" וכבונוס היא תעלה חצי וכלל לא בטוח שתהיה לך פחות טובה מהמקלדת שהצעתי מעלה.

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מאיפה באה לך הסטיגמה של מקלדות אלחוטיות - אבל אלו של לוגיטק מייקרוסופט ואפל מעולות

בעיקר אלו של אפל והמבוססות rf עם דונגל של לוגיטק.

אני חובב קיצוניות - - או טראוול גדול ולחיצה משמעותית (מכאניות , או לפחות מקלדות ישנות של ibm או אפל משנות ה90) או מקלדות עם מעט טראוול כמו המקלדת המלאה של אפל.

לגבי מה שהאנס אמר - שים לב שיש 2 דורות והם מאוד שונים בהרגשה שלהם (הדור השני עם טראוול יותר נמוך וממגנון יותר מדויק משמעותית לדעתי אבל אין בו את החיבורי usb הנוספים. מצד שנח אתה מרוויח מקלדת שיכולה להיות חוטית או אלחוטית)

ושים לב מספר 2 - לא! לקנות את הגירסא הקטנה של המקלדות של אפל.

אני עובד עם המקלדות של אפל (דור קודם חוטית במשרד , דור נוכחי אלחוטית בבית / משרד ביתי)  ומבחינתי הן מעולות

8-9 שעות תכנות היום פלוס כל שימוש ביתי בשאר הזמן.

הייתי מאוד רוצה לאהוב את המקלדות

של מייקרוסופט אבל המנגנון של הסקאלפט פוט לא נעים לי בידיים.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מההיכרות שלי העולם מתחלק ל-3:

1. אלה שלא מתנסים במקלדת ארגונומית.

2. אלה שמתנסים ולא מסוגלים.

3. אלה שמתנסים ולא חוזרים למקלדת רגילה.

הסקאלפט שהוזכרה בקטגוריה הזו, אני במשך איזה 20 שנה עם מקלדות ארגונומיות כשאני יכול (בצבא למשל לא), מ-A4Tech חוטית ועד לסקאלפט האלחוטית.

יש לי עוד המלצה פוטנציאלית, Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 שהיא על אותו עיקרון של הסקלאפט אבל חוטית וזולה יותר.

יש לי נכון לעכשיו 2 מקלדות כאלה, אחת במשרד ואחת בבית, לא מחליף אותן בשום דבר אחר (חוץ מאשר הסקאלפט אולי).

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, m3x7r3m3 כתב:

יש לי עוד המלצה פוטנציאלית, Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 שהיא על אותו עיקרון של הסקלאפט אבל חוטית וזולה יותר.

המלצתי ספציפית על הסקאלפט (במבט נוסף אני רואה שיש הרבה מאוד גרסאות, אז התכוונתי לזו) ולא על זו משלוש סיבות:

1. נראה שהיא משתמשת בממקשי ממברנה עם מהלך ארוך במקום במקשי scissor עם מהלך קצר. בגלל הצורה של המקלדת, ומשענת הידיים, והעובדה שהמקשים שקועים לתוך המקלדת (בדגם "שלך"), זה דורש עבודה נוספת ולא טבעית של מתיחת האצבעות, שנמנעת עם המקשים הרדודים.

2. בזו שאני המלצתי הפאנל של המספרים נפרד ואפשר לשים אותו במקום אחר שפחות יפריע לעכבר - מעל המקלדת או מימין/שמאל (בהתאם ליד הדומיננטית) לעכבר ובכך גם להקטין את מפתח הכתפיים בזמן העבודה ולהפחית את הלחץ (כי צריך להזיז את היד פחות רחוק בשביל העכבר) וגם להקטין את התחושה שהאיזור מקשי האותיות במקלדת לא ממורכז מולך מה שדורש עבודה עם סיבוב של הגוף.

3. היא מגיעה עם אחלה (יחסית) עכבר.

ולגבי התנסות עם מקלדת ארגונומית, אני לא יכול שלא להסכים יותר. אבל לרוב האנשים ש"מתנסים ולא מסוגלים" הם אנשים שהטמיעו הרגלים לא נכונים שגוררים עבודה לא נכונה, שמקלדת ארגונומית לא תומכת בה, או אנשים שלא באמת ניסו.

ואדים, אם אתה בעניין, אני זורק לך כפפה. קנה את המקלדת הזו שהמלצתי ותשתמש בה חודשיים. לא תאהב? אני אקנה אותה ממך ב-80% ממחירה המקורי. הולך?

• אהבתי 1

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, פבל כתב:

המלצתי ספציפית על הסקאלפט (במבט נוסף אני רואה שיש הרבה מאוד גרסאות, אז התכוונתי לזו) ולא על זו משלוש סיבות:

1. נראה שהיא משתמשת בממקשי ממברנה עם מהלך ארוך במקום במקשי scissor עם מהלך קצר. בגלל הצורה של המקלדת, ומשענת הידיים, והעובדה שהמקשים שקועים לתוך המקלדת (בדגם "שלך"), זה דורש עבודה נוספת ולא טבעית של מתיחת האצבעות, שנמנעת עם המקשים הרדודים.

2. בזו שאני המלצתי הפאנל של המספרים נפרד ואפשר לשים אותו במקום אחר שפחות יפריע לעכבר - מעל המקלדת או מימין/שמאל (בהתאם ליד הדומיננטית) לעכבר ובכך גם להקטין את מפתח הכתפיים בזמן העבודה ולהפחית את הלחץ (כי צריך להזיז את היד פחות רחוק בשביל העכבר) וגם להקטין את התחושה שהאיזור מקשי האותיות במקלדת לא ממורכז מולך מה שדורש עבודה עם סיבוב של הגוף.

3. היא מגיעה עם אחלה (יחסית) עכבר.

ולגבי התנסות עם מקלדת ארגונומית, אני לא יכול שלא להסכים יותר. אבל לרוב האנשים ש"מתנסים ולא מסוגלים" הם אנשים שהטמיעו הרגלים לא נכונים שגוררים עבודה לא נכונה, שמקלדת ארגונומית לא תומכת בה, או אנשים שלא באמת ניסו.

ואדים, אם אתה בעניין, אני זורק לך כפפה. קנה את המקלדת הזו שהמלצתי ותשתמש בה חודשיים. לא תאהב? אני אקנה אותה ממך ב-80% ממחירה המקורי. הולך?

1. מניסיון של ה-ר-ב-ה שנים, כולל עם הסקאלפט שצירפת, לא מרגישים עבודה נוספת או מתיחת אצבעות, ואת זה כותב מי שסובל בקלות מכאבים בתעלה הקרפלית (לא מגיע כדי דלקת, אבל כאבים בהחלט) שנפתרו ל-ח-ל-ו-ט-י-ן במעבר חזרה ממקלדת רגילה לארגונומית כלשהי, אצל ההורים שלי השארתי A4Tech בת 15 בערך שעדיין עובדת.

2. מסכים אבל לגמרי לא קריטי לדעתי, Nice to have לחלוטין

3. ממש לא אהבתי, אני חסיד של עכברים אנכיים, וספציפית של Anker, שכל יום בחודש וחצי האחרונים אני מצטער ששכחתי לקחת אותו מהמשרד.

לגבי ההתנסות אני גם חושב כמוך, אבל היה יותר מאחד שטען בפניי שזה לא עניין של הרגל לא נכון אלא נוחות, לכן מעט סייגתי, לא הייתי בנעליהם כאמור

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, m3x7r3m3 כתב:

3. ממש לא אהבתי, אני חסיד של עכברים אנכיים, וספציפית של Anker, שכל יום בחודש וחצי האחרונים אני מצטער ששכחתי לקחת אותו מהמשרד.

תודה תודה תודה תודה!

אני מחפש עכבר בתצורה הזו שיתן לי להניח את הזרת כמו שצריך כבר תקופה! נראה בול מה שאני צריך!

• אהבתי 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, m3x7r3m3 כתב:

יש לי כזאת 15 שנה (אותה אחת), עוברת איתי עבודות ובניינים, לא מחליף.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, Liviur כתב:

תודה תודה תודה תודה!

אני מחפש עכבר בתצורה הזו שיתן לי להניח את הזרת כמו שצריך כבר תקופה! נראה בול מה שאני צריך!

בשמחה רבה, טיפ בשבילו - במרווח בין הכפתורים נתפס קצת ג'יפה, סיכה לשחרור SIM Tray בעדינות מנקה מצוין את המרווחים האלה, והוא מסיים סוללות במפתיע כל חודש וחצי בערך, תתארגן בהתאם, סוללות AAA בזוגות.

המלצה חמה לכולם - לא ללכת על עכבר אנכי גנרי, האנקר טוב מהם ונוח יותר מהם בכמה וכמה רמות.

אני מתגעגע לעכבר שלי.

לפני 1 שעה, nglancer כתב:

יש לי כזאת 15 שנה (אותה אחת), עוברת איתי עבודות ובניינים, לא מחליף.

איתי היא 7 שנים בערך, גם אצלך הציפוי של הכרית ליד מתפורר? הספוג לא רק הדמוי עור הזה מסביב.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מחפש חווית כתיבה אולטימטיבית רק מקלדת מכנית. פשוט תחפש אחת עם סוויצ'ים שיותר מתאימים לדרישות שלך. הבחירה היא בין RED, BLUE, BROWN, GREEN, BLACK, WHITE ויש עוד כמה אקזוטיים תעשה גוגל. ההבדל כמו בעוצמת הכוח שצריך להפעיל, מרווח תנועה של הכפתורים ובצליל הקליק הייחודי של כל switch. למיטב ידעתי הסוויץ' הכי רך זה או red או white. תעשה גוגל.

בבית אני מקליד על מקלדת מכנית של Corsair עם brown switches. למשרד רכשתי מקלדת תוצרת ducky עם green switches בהזמנה מיוחדת כי מדובר בסוויצ'ים מאוד נדירים. לכל מקלדת יש אופי אחר לגמרי. Green ממש מרגישים כמו להקליד על מכונת כתיבה של פעם צריך להפעיל הרבה כוח באצבעות ויש "קליק" ממש כמו של מכונת כתיבה. אני אוהב את זה. גיימינג אני עושה על brown switches הם הרבה יותר רכים ומהירים בהשוואה ל-green, אבל זה לא חוכמה כל סוויץ' יהיה יותר רך בהשוואה ל-green. שתיהן מעולות. מה שבטוח כל מקלדת ממברנה שאני מקליד עליה מרגישה כמו פח זבל בהשוואה למקלדת מכנית. פשוט הבדלים של יום ולילה. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, ChemGuy85 כתב:

למשרד רכשתי מקלדת תוצרת ducky עם green switches בהזמנה מיוחדת כי מדובר בסוויצ'ים מאוד נדירים. לכל מקלדת יש אופי אחר לגמרי. Green ממש מרגישים כמו להקליד על מכונת כתיבה של פעם צריך להפעיל הרבה כוח באצבעות ויש "קליק" ממש כמו של מכונת כתיבה.

אני מאוד מקווה בשביל הקולגות שלך בעבודה שאתה יושב במשרד לבד. היה לי פעם באיזה אופן ספייס שישבתי ״ארכיטקט תוכנה״ עם מקלדת מכנית. אחרי יומיים עם המקלדת הזאת התאגדנו כל מי שישב ליד והבהרנו בצורה ברורה שכדאי לו מאוד להחזיר את המקלדת הזאת הביתה ולעבור למשהו שקט יותר, או שהמקלדת הזאת תצטרך ללמוד לעוף מקומה 32...

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...