Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מקלדת נוחה לאחד שכותב. הרבה. מאוד.

vadim6385
שימו לב! השרשור הזה בן 1431 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 12 שעות, Asaf-R כתב:

עד היום המקלדת הכי נוחה בעולם https://en.wikipedia.org/wiki/Model_M_keyboard

אפשר להשיג רפליקות אלחוטיות שלה, אבל הן די יקרות. 

אה, תרשה לי לפקפק. נשמע לי כמו זיכרון רטרו כזה נחמד,

מהסוג של ״פעם תמיד היה טוב יותר״ גם כשלמעשה היה רע יותר.

המקלדת הזאת כנראה אמינה, אבל לא נוחה ולא נעליים.

מצטער, אני מספיק זקן בשביל לזכור.

עריכה:

מספיק זקן בשביל לזכור מכונות כתיבה, תכל׳ס. אוי, זה היה נורא. פשוט נורא.

מספיק זקן בשביל להבין מדוע ל-shift קוראים shift (כי הוא מסיט פיזית את כל המקשים... אחרי שאתה יושב עליו בכל הכוח).

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 103
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לצערי בתקציב הנל תקבל מקלדת ממברה סינית. (לא אומר חלילה שממברנה זה דרעק)

נתחיל ממה אתה מעדיף מקדת ממברנה או מכנית עזוב כרגע את צבע הסוויץ'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז יש לי כאן שתי אופציות בינתיים:

Microsoft Sculpt Comfort Desktop Wireless, 250 ש"ח לסט עכבר ומקלדת אלחוטיים

https://ksp.co.il/mob/item/21153/סט-מקלדת-ועכבר-אלחוטיים-microsoft-sculpt-comfort

מקלדת חוטית Microsoft Ergonomic

239 ש"ח מקלדת בלבד

https://ksp.co.il/mob/item/92770/מקלדת-ארגונומית-חוטית-microsoft

כמו שאמרתי, אין לי צורך אמיתי באלחוטי, וגם יש לי ניסיון לא טוב עם סט אלחוטי שלי מייקרוסופט - עכבר כבד שצובר ג׳יפה עם חלקי גומי נמסים (הציפוי של הגלגלת) פלוס מקלדת שמפספסת אותיות.

גם העכבר של אותה sculpt, הוא פשוט לא נוח לאחיזה.

אז נראה לי עדיף את המקלדת בלבד (יש לה גם משענת לידיים).

לא מעוניין לחרוג ממש מהתקציב של 300 ש"ח.

האם הmicrosoft ergonomic זה הכי טוב שאפשר למצוא בתקציב הנ"ל או שיש יותר טוב?

לפני כשעה, eyali23 כתב:

לצערי בתקציב הנל תקבל מקלדת ממברה סינית. (לא אומר חלילה שממברנה זה דרעק)

נתחיל ממה אתה מעדיף מקדת ממברנה או מכנית עזוב כרגע את צבע הסוויץ'.

מעדיף נוח לכתיבה.

ממברנה יותר שקטות, ואני לא משחק (גם לא רוצה שיהיה לי את האופציה), אז נראה לי עדיף זה.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, vadim6385 כתב:

מעדיף נוח לכתיבה.

ממברנה יותר שקטות, ואני לא משחק (גם לא רוצה שיהיה לי את האופציה), אז נראה לי עדיף זה.

"נוח" זה סובייקטיבי לגמרי. יש אנשים שאוהבים את התחושה של הלחיצה על סוויץ' מכאני ואת המהלך הארוך שלו (לרוב אני שומע את זה מאנשים שמקלידים עם הרבה כוח בכל לחיצה) וזה נוח להם. לאחרים יותר נוח מקשים רדודים כי הם מקלידים חלש ולא bottoming out (מגיעים לתחתית המהלך? לא יודע איך להגיד את זה בעברית). 

מבחינת ממברנות מול מקשי chiclet, אני לא רואה שום יתרון לממברנות חוץ ממחיר. הם עיסתיים, אתה לא יודע מתי לחצת מספיק כדי לשלוח את הפקודה, והם גם דורשים יותר כוח. 

לגבי המקלדות שצירפת, אני לא מכיר אותן אישית, אבל למיטב ידיעתי זו שעליה המלצתי היא דגם בכיר או חדש יותר - כלומר היא לא "סגנון אחר" אלא אותו דבר ביותר טוב. לדעתי - במיוחד לאור פער המחירים הלא מאוד משמעותי ובגלל שלא אישית לא היו שום פספוסים בגלל האל-חוטיות, הייתי הולך על הסט האלחוטי. אבל זו דעתי וכבר אמרתי אותה. 

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@פבל

קיבלתי את מה שאתה אומר

אם עולים קצת בתקציב, אז יש את זה:

Microsoft Sculpt Ergonomic Desktop

359 ש"ח

https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=11972

או

Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 USB Retail 

269 ש"ח

https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=20295

האם זה שווה את ההבדל במחיר?

שוב פעם, אין לי באמת צורך באלחוטי או עכבר, אבל נחמד שהמקלדת מתפרקת לרכיבים ויש משענת לכפות ידיים הפעם.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הראשונה היא זו שעליה המלצתי, העכבר שלה חביב (ביחס לעכברים רגילים של שקל וחצי) אבל הוא כזה שוס שחייבים, פשוט לא הצלחתי למצוא את המקלדת הזו בשום מקום בלעדיו. אם אתה (או מישהו אחר) מצליח, רווח נקי. 

שים לב שכתוב בלינק שצירפת שיש חריטת לייזר של אותיות בעברית - זה לא אופטימלי כי אחרי כמה זמן הכפתורים יכולים להתחיל להתקלף או "להימחק" מסביב לחריטה הזו. זה קורה כרגע ב-Das שלי (אחרי קצת פחות משלוש שנות שימוש) במקשי ה-WASD 😓.

את השניה אני לא מכיר אבל @m3x7r3m3 המליץ עליה בחום אז אני מאמין שהיא גם טובה.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסקאלפט ארגונומיק מגיעה אך ורק בסט עם עכבר.

הנטורל מצוינת בתנאי שאתה לא צריך אלחוטי ולא מפריע לך ה-NUM Pad בצד ימין

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, vadim6385 כתב:

אז יש לי כאן שתי אופציות בינתיים:

Microsoft Sculpt Comfort Desktop Wireless, 250 ש"ח לסט עכבר ומקלדת אלחוטיים

https://ksp.co.il/mob/item/21153/סט-מקלדת-ועכבר-אלחוטיים-microsoft-sculpt-comfort

מקלדת חוטית Microsoft Ergonomic

239 ש"ח מקלדת בלבד

https://ksp.co.il/mob/item/92770/מקלדת-ארגונומית-חוטית-microsoft

היו לי את שתיהן. סתם מקלדות. לא מגרדות את איכות ההקלדה שאפשר לקבל ממקלדת מכנית. 

השילוב הכי טוב שאני מצאתי עד היום זו מקלדת מכנית + עכבר גיימרים גם בשביל עבודה משרדית. בעצם ציוד גיימרים מעולה לעבודה משרדית כי הוא מתוכנן לאנשים שיושבים הרבה שעות מול המחשב, מבינים עניין ומוכנים לשלם הרבה כסף. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוב המוחלט של הפעמים (אשכרה כל דבר שאני יכול לחשוב עליו חוץ מעכברים) המונח "גיימינג" זה חרטא שיווקית שמדביקים על דברים - בדרך כלל בשילוב תאורת RGB - כדי שילדים שמשחקים במחשב ישכנעו את ההורים שלהם להוציא על זה עוד כסף. גם לגבי עכברים, אגב, זה נכון, כשיוצאי הדופן היחידים הם אלה שיש עליהם 14 וחצי מיליון כפתורים, שזה באמת שימושי. 

כל דבר אחר - כסאות, מסכים (להוציא אלה עם קצב רענון גבוה, מה שבאמת עוזר לגיימינג), מקלדות, אוזניות, פדים לעכבר, משענות יד, ולאחרונה אפילו שולחנות. שלא לדבר על חלקי חומרה (חוץ מכרטיסי מסך כמובן) כמו SSDים, סטיקים של RAM, מאווררים וכו' - הכל לא עוזר לשום דבר (בין היתר גם לגיימינג), בטח שלא יותר נוח, או איכותי, או כל דבר אחר. נטו נטו נטו שיווק.  

עריכה: ולנושא השרשור - מקלדות על אחת כמה וכמה. מקלדות גיימינג מכאניות מגיעות עם שלושה סוויצ'ים עיקריים - ליניארי (אדום), שלא מתאים להקלדה כי לא מרגישים את נקודת ההפעלה; קליקי (כחול), שעשוי בסבירות גבוהה לגרום למי שיושב לידך במשרד לרצוח אותך (קיבלתי איומים דומים על שימוש בסוויצ'ים חומים, אז אני אפילו לא רוצה לדמיין מה היה אילו הייתי משתמש בכחולים); ומהירים (כסוף/אפור וכו') שהוא בגדול אדום עם מרחק הפעלה קצר יותר, וסובל מאותן מגרעות כשזה נוגע להקלדה.

היתרון הכי גדול (שלא לומר היחיד) של מקלדות מכאניות כשזה נוגע להקלדה מרובה בלבד הוא התחושה שעוזרת לך - אם אתה לא מקליד עיוור - להרגיש שבאמת לחצת על הכפתור (כי אם אתה מקליד עיוור אתה רואה את האותיות מופיעות). 

צריך לשים לב להבדלים העצומים בין אנשים שמקלידים, לבין אנשים שמקלידים הרבה, לבין אנשים שבאמת מקלידים הרבה. אלה האחרונים יושבים לעיתים שעתיים-שלוש עם הידיים ב"עמידת מוצא" על המקלדת ובאמת צריכים את העיצוב הארגונומי. אפילו אני, שמקליד למחייתי ויכול למצוא את עצמי לפעמים 3-4 שעות יושב ומקליד כמעט נון-סטופ, לא מאוד סובל מהצורה של מקלדת רגילה. לכן אני לא רואה את עצמי כמי שמקליד באמת הרבה. אולי מקסימום איפשהו על התפר בין הרבה לבאמת הרבה. 

אם אני זוכר נכון, אתה עוסק בהוראת חשבון, לכן אתה אמנם עובד הרבה על המחשב, אבל אני מניח שעיקר העבודה שלך כוללת הזנת מספרים ומילוי שורות/כתיבת שורות בודדות בדו"חות (תקן אותי אם אני טועה, זה לא נאמר בזלזול אלא כהנחת מוצא), לכן אתה כנראה פשוט לא נדרש ליתרונות של מקלדת ארגונומית, ומאידך יכול להנות מהיתרונות של מקלדת מכאנית. בשרשור הזה פשוט מדובר על צורך אחר, שהיתרונות של מקלדת מכאנית לא תופסים לגביו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, פבל כתב:

גם לגבי עכברים, אגב, זה נכון, כשיוצאי הדופן היחידים הם אלה שיש עליהם 14 וחצי מיליון כפתורים, שזה באמת שימושי. 

זוג החבובים שלי מסכימים איתך:

(בבית, mx518 קשיש בן 10)                          (בעבודה, g502)

image.jpeg.a01dc877323173fc1a190552d545afae.jpeg     image.jpeg.efc0cba0fca26ba2a41765e4c0cd1f75.jpeg

אין מקום להשוואה לעכברים רגילים. הכפתורים הנוספים מאוד עוזרים כשצריך לגלול ולעבור בין דפים שונים. בעכבר השמאלי יש כפתורים להעתק, הדבק אז אני מוצא את עצמי הרבה זמן לא נוגע במקלדת.

לפני 20 דקות, פבל כתב:

אפילו אני, שמקליד למחייתי ויכול למצוא את עצמי לפעמים 3-4 שעות יושב ומקליד כמעט נון-סטופ, לא מאוד סובל מהצורה של מקלדת רגילה

אני רוצה להצטרף לזה. גם אצלי בעבודה המקדלת עובדת באינטרוולים. יש זמנים בהם היא יחסית לא בשימוש. ויש רגעים בהם אני לא מפסיק להקליד.

לרוב האנשים, מקלדת רגילה תספיק, ומקלדת ארגונומית זה פיצ'ר שבעיקר מוסיף נוחות. מי שבאמת כותב נון סטופ (דוגמא שעולה לי היא כתב טכני של צוות פיתוח), חייב מקלדת טובה וארגונומית.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Gosser1860 כתב:

זוג החבובים שלי מסכימים איתך:

מה אתה חושב, שאני אומר את זה סתם?

כתבתי את כל התגובה הזו בשימוש רק בחבוב הזה:

Logitech G700s Wireless & Laser Mouse for sale online | eBay

*לא באמת כתבתי אותה רק בשימוש בעכבר, למרות שעכשיו כשאני חושב על זה, יש לו 12 כפתורים וחמישה פרופילים, מה שנותן 60 כפתורים אפשריים. הרבה יותר ממה שצריך כדי לכתוב את התגובה הזאת :lol: 

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, פבל כתב:

ברוב המוחלט של הפעמים (אשכרה כל דבר שאני יכול לחשוב עליו חוץ מעכברים) המונח "גיימינג" זה חרטא שיווקית שמדביקים על דברים - בדרך כלל בשילוב תאורת RGB - כדי שילדים שמשחקים במחשב ישכנעו את ההורים שלהם להוציא על זה עוד כסף. גם לגבי עכברים, אגב, זה נכון, כשיוצאי הדופן היחידים הם אלה שיש עליהם 14 וחצי מיליון כפתורים, שזה באמת שימושי. 

כל דבר אחר - כסאות, מסכים (להוציא אלה עם קצב רענון גבוה, מה שבאמת עוזר לגיימינג), מקלדות, אוזניות, פדים לעכבר, משענות יד, ולאחרונה אפילו שולחנות. שלא לדבר על חלקי חומרה (חוץ מכרטיסי מסך כמובן) כמו SSDים, סטיקים של RAM, מאווררים וכו' - הכל לא עוזר לשום דבר (בין היתר גם לגיימינג), בטח שלא יותר נוח, או איכותי, או כל דבר אחר. נטו נטו נטו שיווק.  

ציוד גיימינג של חברות מותג ולא צ'אנג צ'ונג צ'ינה משמעותית יותר איכותי בהשוואה לציוד מחשב סטנדרטי. אתה באמת יכול להשוות עכבר גיימינג של Logitech לדוגמא MX518 או G903 לעכבר רגיל של מיקרוסופט? 

כל דבר אחר - לא נכון. כסאות גיימינג מותג איכותיים הרבה יותר נוחים מכיסא משרדי סטנדרטי. מסך גיימינג איכותי מגיע עם פאנל IPS/VA + קצב רענון גבוה + אפשרות כיון וכיול משהו שאין בכלל במסכים סטנדרטיים. מקלדות גיימינג במיוחד המכניות הרבה יותר טובות ממקלדות סטנדרטיות.  רוצה להשתמש בפד עכבר Corsair שלי? נראה אותך אומר שזה אותו הדבר כמו פד עכבר סטנדרטי. קיים הבדל של שמיים וארץ בגודל הפד, באיכות שלו, בתחושה כיצד העכבר מחליק עליו. כן, יש המון שיווק והמון RGB מגניב שמייקר את המוצר, אבל יש גם איכות משופרת בחווית השימוש.  

אגב, הצרכנים הכי גדולים של ציוד גיימינג איכותי הם אנשים מבוגרים שעובדים ומרוויחים יפה ולא ילדים שמשכנעים את אבא ואמא לקנות להם מחשב. הילדים האלה קונים את מותגי הזבל של עולם הגיימינג שם באמת מוכרים להם פלסטיק עם RGB. אני רוצה לראות ילד משכנע את אבא שלו לשלם 700 שקל על מקלדת של Corsair או 600 שקל על עכבר גיימינג של Logitech. 

לא הבנתי מה ניסית להגיד לגבי חלקי חומרה, אבל זה לא קשור אנחנו מדברים על ציוד היקפי נטו וכיצד הוא תורם לחווית השימוש במחשב. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קטע של חנונים לרצות שהעכבר שלהם יהיה רובוטריק קטן? נראה לי רעיון ששווה לחקור.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, פבל כתב:

אם אני זוכר נכון, אתה עוסק בהוראת חשבון, לכן אתה אמנם עובד הרבה על המחשב, אבל אני מניח שעיקר העבודה שלך כוללת הזנת מספרים ומילוי שורות/כתיבת שורות בודדות בדו"חות (תקן אותי אם אני טועה, זה לא נאמר בזלזול אלא כהנחת מוצא), לכן אתה כנראה פשוט לא נדרש ליתרונות של מקלדת ארגונומית, ומאידך יכול להנות מהיתרונות של מקלדת מכאנית. בשרשור הזה פשוט מדובר על צורך אחר, שהיתרונות של מקלדת מכאנית לא תופסים לגביו. 

כן, בין היתר, אבל גם כתיבה מרובה בפורומים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, ChemGuy85 כתב:

כל דבר אחר - לא נכון. כסאות גיימינג איכותיים הרבה יותר נוחים מכיסא משרדי סטנדרטי. מסך גיימינג איכותי מגיע עם פאנל IPS/VA + קצב רענון גבוה + אפשרות כיון וכיול משהו שאין בכלל במסכים סטנדרטיים. מקלדות גיימינג במיוחד המכניות הרבה יותר טובות ממקלדות סטנדרטיות.  רוצה להשתמש בפד עכבר Corsair שלי? נראה אותך אומר שזה אותו הדבר כמו פד עכבר סטנדרטי. קיים הבדל של שמיים וארץ בגודל הפד, באיכות שלו, בתחושה כיצד העכבר מחליק עליו. כן, יש המון שיווק והמון RGB מגניב שמייקר את המוצר, אבל יש גם איכות משופרת בחווית השימוש.  

כיסאות גיימינג מול כיסאות משרד - אם אתה משווה לכיסאות זולים ופשוטים - בדוק.

יש כיסאות משרדיים מעולים לעבודה של שעות - ובמקרה הזה אתה פשוט טועה.

מסכי גיימינג דורשים קצב רענון גבוהה ולרוב מוותרים על כיול ואיכות פאנל בלי ריצוד גבוהה. אם תסתכל על הסדרות העסקיות של דל מול הגירסאות גיימיג (s לדוגמא מול u לזכרוני) - תראה בקלות את ההבדל.

הדרישות פה ממש ממש שונות ולא בגלל שמסכי גיימינג ״יותר טובים״ - לעבודה משרדית הם פשוט עם סט דרישות אחרות.

מקלדות גיימינג - נאמר למעלה עם הסבר , בנוסף בהרבה מקרים הם מכוילות סביב איזור שימוש אחד ולא מאוזנות.

זה לא שחלק מהציוד לא יותר טוב - אבל צריך grain of salt וצריך לבדוק על מה וויתרו / למה זה מיועד - וציוד גיימינג בהרבה מקרים לא יותר טוב מהגירסא המשרדית / עסקית של הציוד המדובר - אם אתה שואל לעבודה משרדית - פשוט אל תשווה את זה לגירסא הכי פשוטה של הציוד הביתי.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...