Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המרת רישיון "עד 500" ישן ל A1

שימו לב! השרשור הזה בן 1246 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, 

יש לי רישיון לאופנוע שהוצאתי לפני 20 שנה.

הרישיון היה במקור עד 500 סמ"ק.

בשנת 2007, עם שינוי שיטת הרישיונות הוא הומר אוטומטית לרישון A1 עם הגבלה:

ראשי לנהוג אופנוע עם נפח מנוע עד 500 סמ"ק ועם הספק מנוע עד 54.4 כ"ס.

אני מעוניין להמיר אותו ל A1 רגיל שזה עד הספק 47 כ"ס ובלי הגבלת נפח.

איך עושים את זה? הכוונה המרה אדמיניסטרטיבית בלי שיעורים וטסטים. שמעתי לפני כמה שנים על אפשרות כזאת. 

תודה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

פירסמתי את זה לפני כמה ימים בפורום אופנועים.

מכיוון שלא היו תשובות, הזזתי לפה. אולי במקרה מישהו כאן יודע.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שיש.

קיימים היום דגמים רבים עם מנוע בנפח 600-900 סמ"ק והספק נגיד 80 או 90 כ"ס שניתן לקנות מוגבלים ל 47 כ"ס ומתאימים לרישיון A1.
מי שמשדרג את הרישיון ל A יכול להסיר במוסך מורשה את ההגבלה ולקבל את ההספק המקורי.

יש גם כמה כלים כמו סוזוקי DR650 שהם מתחת ל 47 כ"ס במצב רגיל בלי הגבלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי, למיטב ידיעתי לא השתנה כלום מאז שונו התקנות והותאמו לאירופה, אי שם במהלך שנת 2014(או אז שאלת זאת בפעם הראשונה באופ-טופיק).

מחזיקי ר.נ. של 500/54.4 נתקעו באמצע ולא ניתן להם פתרון. כל המבקש להמיר את רשיונו מקבל החמרה במצב ל-500/47.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זוכר ששאלתי את זה ב 2014, אז השינוי היה העלת הספק ב A1 מ 33 ל 47 כ"ס, למייטב ידעתי זה היה גם השיני באירופה.

ואז הפך להיות "שווה" לעשות את ההמרה שאני רוצה לעשות.

בדיוק באותה תקופה גם דובר על אפשרות להמיר את ה 500/54 ל A1 רגיל בלי הגבלות נפח.

אבל לא אז ולא עכשיו לא מצאתי ברשת שום עדות לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני לא מצאתי עדות לכך, לבד מאזהרות שביצוע שינוי רק יחמיר את המצב.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כל הגיון לעשות מבחן בשביל המרה כזאת...כבר נבחנתי בזמנו על אופנוע שהיו לו 50 כ"ס, אז מבחן בשביל לקבל רישיון ל 47?

מדובר אחרי הכל ב"שינמוך" הרישיון הקיים והסרת הגבלת נפח מנוע ממנו כי ברור שאין קשר בין רמת הביצועים לנפח מנוע.

בכל מקרה אם זה כרוך במבחן אז כבר עושים 8 שיעורים ומבחן ל A לא מוגבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מדינת ישראל, אל תחפש הגיון...

מבחינת המדינה, עשית רשיון על כלי שנפח המנוע שלו הוא 500 סמ"ק. עכשיו אתה מבקש לרכב על כלי שהנפח שלו הוא יותר מ-500 סמ"ק. מבחינת המדינה, זה לא תקין.

אם ממש מחפשים בציציות, אפשר לטעון שמשקל של אופנוע 500 סמק הוא, נגיד, 190 ק"ג, ומשקל אופנוע 750 סמק הוא סדר גודל של 220 (הכל תלוי כמובן באופנוע הספציפי, אבל אני מדבר באופן כללי). ולכן, המדינה תוכל לטעון שמדובר על התנהגות כביש שונה. ולכן יש צורך במבחן.

היגיון בריא אומר שהספק המנוע חשוב הרבה יותר, ובשל שינוי שיטת הרישוי יש לבוא דווקא לקראת הרוכבים הוותיקים. בין היתר, מכיוון שמדובר ברוכבים ותיקים ובעלי ניסיון. אבל שוב, זה מדינת ישראל...

ואחרי הכל, אני מסייג. אני לא בטוח שכך הם פני הדברים, ואני שב וממליץ לך לבדוק מול מורה נהיגה לדו"ג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, Keyser Söze כתב:

אפשר לטעון שמשקל של אופנוע 500 סמק הוא, נגיד, 190 ק"ג, ומשקל אופנוע 750 סמק הוא סדר גודל של 220 (הכל תלוי כמובן באופנוע הספציפי, אבל אני מדבר באופן כללי). ולכן, המדינה תוכל לטעון שמדובר על התנהגות כביש שונה. ולכן יש צורך במבחן.

ההגיון הזה נוגד את התקנות הקיימות אחרי 2007, אתה נבחן היום בקטגוריה A1 על כלי צנוע במשקל נגיד 150 קילו ורשאי לרכב על כל אופנוע גם אם משקלו 300 קילו כל עוד הוא מתחת ל 47 כ"ס.

אני אנסה לברר עם מורה נהיגה או במשרד הרישוי. סה"כ מטרת השירשור היא לנסות למצוא מישהו שאולי כבר בירר ויודע.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 15.4.2020 בשעה 01:19, Buki כתב:

כמובן שיש.

קיימים היום דגמים רבים עם מנוע בנפח 600-900 סמ"ק והספק נגיד 80 או 90 כ"ס שניתן לקנות מוגבלים ל 47 כ"ס ומתאימים לרישיון A1.
מי שמשדרג את הרישיון ל A יכול להסיר במוסך מורשה את ההגבלה ולקבל את ההספק המקורי.

יש גם כמה כלים כמו סוזוקי DR650 שהם מתחת ל 47 כ"ס במצב רגיל בלי הגבלות.

אם יש לך רישיון עד 500 סמ"ק/54.4 כ"ס אתה רשאי לנהוג בכלי שעונה רק על אחת מהמגבלות, כלומר אלה שתי מגבלות חלופיות ולא מצטברות. ככה שהמרה ל-A1 החדש עם הגבלה ל-47 כ"ס רק תרע את מצבך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה אבל אתה יכול להפנות למקור או לסימוכין לזה?

שים לב איך זה מופיע ברשיון: "עד 500 סמ"ק ולא יותר מ 54.4 כ"ס. 

20200418_020352(1).jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין הרישיון נהיגה שלי גם A1 B C1

רק שלי אין טרקטור (1), למרות שיצא לי לנהוג על אחד שהיה לנו עם מספר שחור.

משהו לא מסתדר עם ההגבלה על הB, הרי יש לך C1

אצלי רשום:

רשאי לנהוג בדרגה C1 עד 14999 ק"ג בישראל

ר"ל אופנוע עד 500 סמ"ק ולא יותר מ 54.4 כס

אין החותם מעיד על גיסתו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1246 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...