Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דו"ח מעבר חציה - התייעצות

שימו לב! השרשור הזה בן 1497 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אין לקונה במילה, יש סיפור שאתה סיפרת לעצמך בו חצי מהוכלי הרגל מתיישבים ליד מעבר החציה ומטעים נהגים שעוצרים להם ללא סיבה.

היות ואין בפרוטוקול  דיון על בעית הולכי הרגל היושבים לעומת העומדים זקוף, אלא דיון על בעית הולכי רגל שממתינים שיעצרו להם ואף אחד לא עוצר כי לא חייבים להוריד רגל, המסקנה של אדם שמבין עברית היא שהשינוי בא לפתור את הבעיה, והמילה עומד הוכנסה כדי להסיר את הדרישה להתחלת החציה (וכל היושבים ליד המעבר ממשיכים להטריד את הנהגים). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, m3x7r3m3 כתב:

זה לא רלוונטי, מה שרלוונטי זה הכוונה שלהם, ואם יש לקונה משמעותית שלמילה יש מספר משמעויות זה בדיוק תפקיד בית המשפט להצביע על הלקונה הזו כדי שהמחוקק יבהיר את כוונתו.

אמת, אבל בית המשפט, בבואו לפרש סעיף כזה או אחר, נוהג על פי מספר עקרונות.

כלל עיקרי בפרשנות, בתחום הפלילי לכל הפחות, הוא שאם ניתן לפרש את הסעיף לטובת הנאשם - כך יפורש. כלומר, על הצד המקל.

אני, בניגוד אליך, סבור שאם העניין יגיע למשפט, בעזרת סרטון תומך, כמו במקרה הזה, אשר בו ניתן להבחין בנקל כי הולך הרגל טרם הגיע לשפת המדרכה, הרי שזיכוי היא אופציה אפשרית לחלוטין.

מניח שנישאר חלוקים בדעותינו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם ישה, רק שלדעתי כוונה לחצות יש בהחלט, היא הולכת בקצב לכיוון המעבר ואין ספק שברגע שתגיע אליו היא תחצה, אבל זו הבעיה של הרכב של אחרי פות״ש, כשפות״ש עבר שם היא היתה עדיין רחוקה מספר צעדים מהכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Be roo כתב:

אני עם ישה, רק שלדעתי כוונה לחצות יש בהחלט, היא הולכת בקצב לכיוון המעבר ואין ספק שברגע שתגיע אליו היא תחצה, אבל זו הבעיה של הרכב של אחרי פות״ש, כשפות״ש עבר שם היא היתה עדיין רחוקה מספר צעדים מהכביש.

אז זה יוצא 3 מול 1...

אמנם לא מדובר בדמוקרטיה, אבל אם 3 אנשים (שכנראה עונים על ההגדרה המטמורפוזית של ״האדם הסביר״) הבינו מה שהבינו - כנראה שיש דברים בגו. אחרת, לשון החוק חייבת להשתנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, ישה כתב:

לו אני פות"ש הולך למשפט.

זיכוי מחמת הספק יש פה גם יש

הראשון מבט השוטר לא מופנה לזירת האירוע

השני - על פי התקנה עומד  פירושו עומד ובנוסף צריך להראות כוונה של רוצה לחצות  , שני אלה עובדתית לא קיימים.

מביא את הדיון של וועדת הכלכלה שם אין את הפרשנות הוירטואזית שלך אלא את הפרשות של עומד. 

וגם אם כן במקרה בו יש שני פירושים למילה יופעל הפירוש המיטיב עם הנאשם

יש מבין

עברית שפה קשה:

לפני 15 שעות, m3x7r3m3 כתב:

אני לא מדבר על המקרה הספציפי הזה אלא ככלל.

ולכן התחלתי להגיב רק אחרי שסיימתם עם פות"ש וכתגובה כללית.

יש למילה עומד עוד כמה פירושים, הפירוש שאתה בחרת לא מתיישב עם המציאות, אבל כפי שציינתי אין לזה רלוונטיות למקרה הספציפי של פות"ש כי הולכת הרגל עוד נמצאת במעבר החצייה מאחורי אי התנועה.

לפני 7 דקות, Be roo כתב:

אין לקונה במילה, יש סיפור שאתה סיפרת לעצמך בו חצי מהוכלי הרגל מתיישבים ליד מעבר החציה ומטעים נהגים שעוצרים להם ללא סיבה.

היות ואין בפרוטוקול  דיון על בעית הולכי הרגל היושבים לעומת העומדים זקוף, אלא דיון על בעית הולכי רגל שממתינים שיעצרו להם ואף אחד לא עוצר כי לא חייבים להוריד רגל, המסקנה של אדם שמבין עברית היא שהשינוי בא לפתור את הבעיה, והמילה עומד הוכנסה כדי להסיר את הדרישה להתחלת החציה (וכל היושבים ליד המעבר ממשיכים להטריד את הנהגים). 

לא יכולה להיות לקונה במילה 😂 יכולה להיות לקונה בסעיף.

המודגש הוא החשוב, מש"ל - לא הוכחת את מה שרצית להוכיח, ואידך זיל גמור.

לפני 7 דקות, Keyser Söze כתב:

אמת, אבל בית המשפט, בבואו לפרש סעיף כזה או אחר, נוהג על פי מספר עקרונות.

כלל עיקרי בפרשנות, בתחום הפלילי לכל הפחות, הוא שאם ניתן לפרש את הסעיף לטובת הנאשם - כך יפורש. כלומר, על הצד המקל.

אני, בניגוד אליך, סבור שאם העניין יגיע למשפט, בעזרת סרטון תומך, כמו במקרה הזה, אשר בו ניתן להבחין בנקל כי הולך הרגל טרם הגיע לשפת המדרכה, הרי שזיכוי היא אופציה אפשרית לחלוטין.

מניח שנישאר חלוקים בדעותינו.

אכן, בתנאי שיש כמה פירושים מתקבלים על הדעת.

בהינתן כמה פירושים אפשריים למילה עומד, מסננים את אלו שאינם רלוונטיים ונשארים עם 2:

1. עומד - ללא תנועה, הפסיק תנועה, בניגוד להולך.

2. עומד - על רגליו, בניגוד ליושב, שוכב וכו'.

אני סבור שהפרשנות הראשונה לא תחזיק מים כיוון שהתנועה לכיוון מעבר החצייה מהווה אינדיקציה חזקה לכוונת הולך הרגל, ולכן הדרישה מהולך הרגל שיגיע למעבר החציה ויעצור כדי לקבל את ז"ק אינו מתיישב עם המשך התקנה.

אני גם סבור שבמקרה הספציפי הזה ניתן להגיע לזיכוי, הולכת הרגל נמצאת במעבר החצייה השני מעבר לאי התנועה, ולכן הדגשתי כבר כמה פעמים שאני לא מדבר על המקרה הספציפי הזה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, m3x7r3m3 כתב:

אם נדמה למישהו מכם שהוא הולך למשפט וזה קו ההגנה שלו "כבודו נכון שהוא הולך רגל במעבר חצייה, ונכון שהוא הלך לכיוון מעבר החצייה, אבל הוא לא עמד ליד מעבר החצייה", אז בהצלחה לכם, עם קנס של 250 שקל לא תצאו.

זה כוון לפות"ש או למקרה היפותטי.

ואם הגענו לשיטתך שהלשון סובלת שני פירושים ילך השופט לראות על מה דנה הוועדה ויגיע למסקנה עומד = לא הולך.

וכן 

הולך רגל מחוייב לעמוד = לא ללכת , לפני שהוא קופץ לכביש ואף אוזכר הדבר בדיון בוועדה.

התנאי הזה לא בוטל!!

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכם = למקרה היפוטתי.

אם הייתי מתכוון לפות"ש הייתי פונה ישירות אליו וכותב "לך".

לגבי הוועדה, נסכים שלא להסכים, לא רואה בדברי הוועדה שום דבר שמרמז לכיוון של "לא הולך", ואפילו אומרים שזה לא מתנגש עם 111 או עם 21.

לצטט לך את 111 כדי שתבין שבין מה ש-111 אוסר ובין "לא הולך" יש עולם שלם של אפור?

אה רגע, שמת לב לזה בעצמך, אבל כדי לא להרוס לעצמך את הטיעון יצרת כאילו יש שני מצבים של הולך רגל, עומד או קופץ לכביש.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב דברי הוועדה ברורים ביותר 

עומד = לא הולך

הוסיפו גם תזכורת שגם להולך הרגל יש חובות 

שזה השלייקס 

אבל בוא נסכים שאף אחד לא מבין חוץ ממך.

ציטוט שלך ברור גם כן 

כתבת לנו   למישהו מכם , והתכוונת בצורה ברורה לפות"ש. שהוא הולך 

אבל כנראה שוירוס קורונה זה כלום לידך😏

עריכה אחרונה על ידי ישה

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חד וברור, כשאני פונה לפות"ש אני פונה לפות"ש, כשאני פונה אליכם זה מתייחס אליך, אל בי רו ואל הקיסר.

ואחרי שהבנת כל כך עקום את הכוונות שלי, בוא נסכים שאל תנסה להבין את כוונת המחוקק 😂

ואחזור ואומר - בדברי הוועדה אין עומד = לא הולך, יש עומד ולא קורא עיתון

וכדי להיות יותר ברור כתבתי לפות"ש גם את קו ההגנה - הולכת הרגל בכלל נמצאת במעבר החצייה השני ויש אי תנועה בדרך. משמע זה לא קו ההגנה לפות"ש

להבהיר לך עוד יותר כמה טעית בהבנת הכוונה שלי?

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לעצור בדיון על מה זה ״עומד״? 

״נוהג רכב המתקרב למעבר חצייה, יאט את רכבו אם הולך רגל עומד על המדרכה בסמוך למעבר החצייה ואם ניכר שבכוונתו של הולך הרגל לחצות את הכביש, ייתן לו זכות קדימה.״

מה זה ״הולך רגל״? אין בתקנות הגדרה, אז נלך למילון?

״הולך רגל הוא אדם שנע ממקום למקום באמצעות הליכה רגלית.״ - אז לנכים בכסא גלגלים אסור לחצות במעבר חציה בכלל ובטח לא מגיעה להם ז״ק.

ו״לחצות״? אולי הכוונה להולך רגל שמתכוון לחלק את הכביש לשני חלקים? 

ומה זה ״ניכר״? זה כתוב בלי ניקוד, אולי זה מנוקד בצירה מלשון ניכור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי לשיטתך נכה בכיסא גלגלים צריך לנסוע על הכביש בכלל כי יש לו גלגלים.

אם לא מתייחסים להיגיון אז אכן גם הפירושים שלך ל"לחצות" ו"ניכר" יכולים להתקבל (תוסיפי אגב גם ניכר בכתיב מלא מלשון ארץ נוכריה).

יפה שבעצמך הבאת את הטיעון שלך לגיחוך

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לשיטתי, לשיטתך, אתה זה שמטיל ספק בשפה מדוברת כפי שהיא מנוסחת בידי המחוקק ודורש ללכת להגדרות מילוניות כשאין בהן צורך.

מצחיק שאתה, שמחזיק בדעת מיעוט, ומתעקש על פרשנות איזוטרית לא רלוונטית למילה ״עומד״, חושב שה״הגיון״ שלך הוא הנכון. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשיטתי "התעכבתי" על המילה עומד כי עליה התדיינתם לפני שהגבתי.

לשיטתי גם הפירושים הנוספים למילים האחרות נפסלים על הסף כי הם תחבירית בכלל לא נכונים ולא הגיוניים - ככה בדיוק פסלתי פירושים אחרים למילה "עומד"

וזה בסדר להיות בדעת מיעוט, כל עוד יש גיבוי לדעה.

אני שואל שוב, קחי מקרה היפוטתי לחלוטין, את מגיעה למעבר חצייה, מצד ימין יש הולך רגל, והוא עומד על שתי רגליו והולך לכיוון מעבר החצייה, הוא נמצא במרחק של חצי מטר משפת המדרכה, לא עצרת, קיבלת דו"ח על זה, הגעת למשפט.

מה קו ההגנה שלך?

כבוד השופט, מכיוון שהולך הרגל לא עמד ליד מעבר החצייה לא הייתי צריכה לתת לו ז"ק, למרות שכוונתו הייתה ניכרת לחצות את הכביש

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי החלטה מושפעת מהקורונה

לא מגיב למקס בכל מקרה שיבוא עם פרשנות שבינה לבין המציאות אין כל קשר.

ולך תקרא את הפרוטוקול תראה את הציטוטים שהבאתי כבר משם אז אם לא הבנת שגם שם התכוונו לעומד = לא הולך

כמו עומד לנצח, בטח הבנת לנצח מהמילה victory 

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז למה הגבת? או שהגבת בשביל להגיד שאתה לא מגיב?

קראתי את הפרוטוקול, וכמו שכתבתי לבי רו כמה הודעות למעלה, מש"ל לא הוכח, טענתם טענה, הוכחתם טענה אחרת.

השאלה בסוף הפוסט הקודם רלוונטית גם אליך, מקרה היפוטתי לחלוטין, מה קו ההגנה כבודו?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1497 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...