Jump to content

eli.eli

 • פרסום הודעות

  60
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

מוניטין

1 נייטרלי

אודות eli.eli

 • דירוג
  נהג חדש (> 40 הודעות)
 1. מה הכוונה 'המינימום'? זה הקנס המוגדר. זה המינימום באותה מידה שזה המקסימום.
 2. בהנחה שאני מרשה לעצמי לשרוף על זה קצת זמן, אני מניח שהשאלה העיקרית היא: מה הסיכוי שאקבל עונש חמור יותר ממה שכבר קיבלתי?
 3. @ישה תודה. מעלה את הדו"ח. ראיתי את ה"עומד" הזה, אבל אין לי שום ידע משפטי כדי לנחש אם יש לזה משמעות. כנראה שאתה צודק ועדיף לי לשלם @Be roo שופט אכן יכול לפרש לחומרה. השאלה אם הוא יתן לי עונש גדול מהמקור. הנה הדו"ח: ניסיתי להקליד את מה שרלוונטי עד כמה שהצלחתי לפענח. תיאור העובדות: נהגת ברכב הנל(?) ובהתקרבותך למעבר חציה לא נתת זכות קדימה להולך רגל שעמד על המדרכה בסמוך למעבר חציה וניכר היה שבכוונתו לחצות את הכביש בניגוד לתקנה. נסיבות מיוחדות: במהלך ??? שיגרתי ברחוב נחל שורק ??? ??? אשר מגיע מכיוון כללי נחל הקישון ופונה לכיוון נחל שורק לכיוון נחל ערוגות וכאשר הגיע למעבר חציה אשר נמצא ברחוב נחל שורק פינת נחל הקישון ערוגות(?) לא נתן זכות קדימה להולכת רגל אשר עמדה על המדרכה בסמוך למעבר חציה וניכר(?) היה שבכוונתה לחצות את הכביש, עצרתי את הנהג בצד תוך שניות תוך שמירת קשר עין רציף, הסברתי לנהג את מהות העבירה ו?? זה נרשם בהתאם. המיקום שבו השוטר עצר אותי: https://goo.gl/maps/J7rVU2NNgxX4BJ7H9 אגב, כשהוא עצר אותי הוא אמר לי בהתחלה שזה 800 שקל דוח ו8 נקודות ושהוא מוותר לי. אז העדפתי לא לפתוח את הפה (לא שזה בהכרח שינה משהו). בדיעבד אני מבין שהוא שיקר לי. אבל זה לא באמת רלוונטי. סתם מעצבן.
 4. שלום חברים, לפני מספר ימים קיבלתי דו"ח (250, בלי נקודות) על אי מתן זכות קדימה להולך רגל במעבר חציה. להלן הסעיף הרלוונטי: [בדו"ח מצויין 67(א1)] הנה צילום המקרה: https://drive.google.com/file/d/1ObycaR5We0ro7EqjiGrqQCFrLNh0tN6w/preview מדובר כמובן על האישה בשחור משמאל. אני מניח שאפשר להתווכח על ההגדרה של "בסמוך". בנוסף, בהתחשב בזה ששטח הפרדה נחשב הפרדה לצורך זה, ובמיוחד פה שגם מי שנמצא על שטח ההפרדה לא בהכרח ימשיך לכיוון שלי, אלא יכול לחצות לכיוון השני, כך שבשלב שבו ברור שהיא ממשיכה לכיוון שלי, היא עדיין מטר מהכביש ואני כבר כמעט על מעבר החציה. אני מבין שזה לא הרבה כסף ושאין נקודות, אבל זה עדיין מציק לי. השאלות שלי הן: 1. האם כדאי לבקש להישפט? (השאלה היא פחות על דעתו האישית של כל חבר על המקרה, מכיוון שעם כל הכבוד, זה לא רלוונטי. השאלה היא יותר על האם מישהו מכיר מקרים דומים/תקדימים/טיעונים רלוונטיים) 2. אני מבין שאם אני מבקש להישפט, השופט לא מחוייב לרף הענישה של הקנסות המוגדרים. ריאלית, מה הסיכוי שאקבל עונש גרוע יותר (סכום גבוה יותר, נקודות, או משהו אחר)? עריכה: למיטב הבנתי, באופן כללי במתן זכות קדימה, הכוונה היא לא לגרום לבעל הזכות להאט. אני לא חושב שגרמתי לה להאט. נ.ב. לא חושב שיש משהו רלוונטי בדוח עצמו, אבל אם מישהו חושב שיש טעם, אנסה לפענח את הכתב של השוטר ואעלה. תודה מראש!
 5. מאיפה המידע הזה? כי מהסוכנים שדיברתי איתם הבנתי שזה לא משנה. ברגע שאתה מוצא ביטוח שלא דורש עבר זה לא משנה מה העבר שלך. פשוט קשה למצוא סוכנים שמבטחים בלי עבר. ביטוח חובה כמובן שאין בעיה. כל החברות שדיברתי איתם מוכנים לבטח (התביעה שלי היא תביעת רכוש, אז הם לא שאלו אותי על זה בכלל בהקשר של חובה). למי שמחפש, אני קיבלתי הצעה מAIG לחובה+צד ג' ב4.6K+- (בלי גרירה ושמשות, אפשר בתוספת ~300) אם לא אמצא סוכן שמבטח ביותר זול, מניח שזה מה שאעשה.
 6. שלום, אני מחפש ביטוח חובה וצד ג' כשאני: 1. בלי עבר ביטוחי (מלבד כמה חודשים בודדים) 2. עם תביעה פתוחה מהשנה האחרונה 3. צריך שהביטוח יהיה תקף לנהג חדש (נהג נוסף) רוב החברות\סוכנים שפניתי אליהם לא מוכנים לבטח ברגע ששומעים שאין לי עבר ובכל מקרה, לא הצלחתי למצוא אף אחד שמוכן לבטח. אני לא כל כך מבין את המצב הזה. אם זה היה יקר (אפילו מאוד), אז אולי זה הגיוני, אבל מה ההיגיון לא לבטח בכלל? אין לי מישהו עם עבר שאני יכול לרשום את הרכב על שמו ואני לא נהגתי על רכב של הורים\עבודה\ליסינג באופן קבוע, אז אני לא יכול להביא העדר תביעות משום מקום. בגדול אלו הפתרונות שראיתי בשרשורים אחרים, אבל הם לא אפשריים עבורי. מה עושים? מישהו מכיר חברה\סוכנות שמבטחת?
 7. שורה תחתונה, כנראה שהרכב שלי טוטאל לוס. גם אם ניתן לתקן אותו, אני אכן לא ארגיש בנוח לסוע בו עם משפחתי. מה הדרך הכי פחות הפסדית למכור אותו לחלקים\פירוק?
 8. שלום, לפני מספר ימים, מישהי נהגה ברכב שלי, ומישהו התנגש בה. האזור שבו התרחשה התאונה נראה ככה (צילום מסך מגוגל מפות): מי שנהגה ברכב שלי (הכחול) עלתה והחלה לפנות שמאלה ואז הרכב הכסוף פגע בה. לרכב הכחול תמרור תן זכות קדימה משולש (301) בדרכה. בגדול, הראות שם באזור די בעייתית, גם לנהגת שפנתה שמאלה (רכבים חונים בפינות וקשה לראות) וגם לנהג הפוגע (ניתן לראות שהרחוב שלו מתעקל ומקשה עליו לראות את הצומת באופן מלא, עד שהוא כבר ממש קרוב). לי יש חובה וצד ג' בלבד (הנהגת מכוסה תחת הפוליסה), לנהג הפוגע יש מקיף. הנהג הפוגע טוען שזו אשמת הנהגת, מכיוון שלו זכות הקדימה. הנהגת טוענת שנכנסה לצומת בזהירות ולאחר שווידאה שאין רכב באזור הקרוב, ושהנהג הפוגע הגיע במהירות גבוהה. אני הגעתי לאזור כמה דקות לאחר מכן, וכמה עדים לתאונה ניגשו אלי ואמרו שגם לדעתם, הנהג הפוגע הגיע במהירות ולאחר שהנהגת כבר התחילה לפנות ורק צפר במקום להאט. אין מצלמות באזור או באחד הרכבים. להבנתי, הנהג הפוגע כבר הגיש תביעה לביטוח צד ג' שלי. להלן הנזק לשני הצדדים: הרכב שלי: הרכב הפוגע: כעת, אני צריך עזרה כדי להחליט מה לעשות. א. לגבי הנזק לרכב שלו, אם קראתי את הפוליסה שלי נכון, יש לי ביטול השתתפות עצמית (וגם אם לא, אני עדיין יכול לחיות עם זה), לכן הנזק היחיד הוא אבדן ההנחה לשנים הבאות. מכיוון שאין לי היסטוריה (זה הביטוח הראשון שלי), זה לא נזק משמעותי. ב. לגבי הרכב שלי, הנזק קצת יותר משמעותי. שווי הרכב לפי מחירון הוא 15k~ ומשיחה עם מוסך, הבנתי שייתכן מאוד שהרכב טוטאל לוס. (לצורך העניין, אפשר להוציא את הנהגת מהמשוואה. אם זו אשמתה, אני סופג את ההפסד) דיברתי עם סוכן הביטוח שלי והוא לא נשמע נלהב לתבוע את הביטוח של הנהג הפוגע ולא מבין למה שאחשוב שיש לי סיכוי, מכיוון שהיה לרכב שלי תמרור תן זכות קדימה. מצד שני, קראתי קצת פסקי דין והבנתי שהזכות קדימה לא לגמרי פוטרת מאחריות. נ.ב. למען הסר ספק, פחות מעניין אותי מי אשם באמת (אני נוטה להניח שיש פה אשמה תורמת משני הכיוונים) ויותר איך זה נראה מהצד ומה האפשרויות שלי. השאלה היא, מכיוון שיש לו מקיף, אני מניח שאם אתבע אותו, זה יהיה אני מול הביטוח שלו, מה שלא נשמע לי כמו חוויה מי יודע מה. אז מה האפשרויות שלי? מה הסיכוי שלי להוציא משהו מהנהג הפוגע או מהביטוח שלו? נניח שזה יגיע לבית המשפט, מה המשקל של דברי העדים (שגם ככה, אני בספק אם הם יגיעו להעיד (יש דבר כזה להעיד בכתב?)) ומה המשקל של דעתם ש'הנהג הפוגע אשם', אם בכלל? אשמח לקבל את עצתכם. אשמח לקבל גם המלצות לעורך דין שמתמחה בתאונות. תודה לכולכם!
 9. שלום, החוט שמחזיק את מכסה הדלק תלוי כשמוציאים אותו (fuel cap tether) חסר. איך יהיה הכי קל למצוא את החלק באינטרנט? האם יש מקום שבו אני יכול למצוא מק"ט מדוייק ולחפש לפי זה? (על המכסה עצמו לא כתוב שום דבר מזהה) מצאתי את זה, שלפי האתר מתאים לפוקוס 2008, אבל אולי זה דגם אמריקאי שונה קצת. בכל אופן, מה שיש לי כרגע לא נראה זהה ואין מידות מדוייקות, אז קשה לי לדעת אם זה יתאים בכל מקרה. יש אתרים מסויימים שכדאי לחפש בהם? או לחילופין, אולי אני חייב לקנות מכסה שלם חדש. תודה
 10. אז האמת שכרגע מותקן H מקדימה וV מאחורה (ככה קניתי אותו). ברישיון אני לא רואה. איפה זה אמור להיות? (והאמת שלפי טבלאות המהירות, H יותר ממספיק לי) שאלה נוספת, כשאני בודק את תאריך הייצור של הצמיגים, על כמה הכי ישן שאתפשר? עריכה: ועוד שאלה לגבי הצמיג ספייר. יש לי ספייר בגודל רגיל. הצמיג כבר בן 11. השאלה אם כדאי להחליף אותו באחד מהצמיגים שאני מסיר? כי מצד שני, הוא במצב טוב (מבחינה חזותית לפחות, לא שחוק ובלי סדקים) לעומת הצמיגים שאני מסיר שהם אמנם בני 4, אבל ממש שחוקים וסדוקים.
 11. אני חושב שהגיע הזמן להחליף אותם, אשמח לעזרה בבחירת צמיגים. אז המידה סטנדרטית (195/65R15). כשאני עובר על האפשרויות פה לדוגמה, אני יכול לסנן את החברות המוכרות. 1. האם כל צמיג של חברה טובה הוא טוב, או שיש דגמים שכדאי להימנע מהם? 2. האם זה משנה באיזו פנצ'ריה עושים את זה (צריך שיהיה מקום מומלץ, או שלא משנה בשביל דבר כזה) (בכל אופן, אשמח להמלצות. אזור זכרון יעקב) 3. האם צריך לבצע גם כיוון פרונט וגם איזון גלגלים לאחר ההחלפה, ואם כן, זה אמור להיות כלול? 4. מה עושים עם הצמיגים הישנים? 5. יש עוד משהו שצריך לחשוב עליו? תודה (וסליחה על החפירה )
 12. תודה על התשובה. הנזילה היא לא מהשפריצר, אלא מהצינורות עצמם. חייבים להחליף אותם או שאני יכול לאטום אותם עם סיליקון? חוץ מזה, RTV שחור זה לא מדביק? זה ימנע ממני להוציא את גוף השפריצר, אם יהיה צורך. לגבי המגבים, אני משתמש מדי פעם גם בקיץ כשהשמשה מאובקת. מניח שאחליט לפי כמה שזה עולה. מישהו יודע אם אפשר לקנות את זה באינטרנט?
 13. שלום, רכב חדש אצלי. 1. לפני כמה ימים, ניסיתי להשתמש בשפריצר כדי לנקות את השמשה הקדמית וזה לא עבד, הנחתי שהמיכל פשוט ריק. לא הצלחתי לראות את המיכל עצמו ואם יש בו משהו. מישהו יודע איך ניתן לבדוק? (יש את הפתח למילוי המיכל מתחת למכסה מנוע בצד שמאל למעלה, אבל אני לא מצליח לראות להיכן הוא מוביל). בכל אופן, מילאתי נוזל וראיתי שהשפריצרים סתומים, הוצאתי אותם ונשפתי בהם ועכשיו זה בגדול עובד. אבל שמתי לב, שהצינורות גומי שמובילות את הנוזל לשפריצרים כבר לא מי יודע מה אוטמים וכל פעם שאני משפריץ, חלק מהנוזל דולף על המנוע וכל מה שיש שם. מבחינת הדליפה עצמה, לא ממש משנה לי (4 ליטר ₪10), השאלה היא, אם הדליפה הזאת יכולה לגרום לנזק כל שהוא לאחד הדברים שנמצאים מתחת למכסה המנוע, ואם כן, מה תהיה דרך הטיפול המומלצת? 2. די ברור שהמגבים דורשים החלפה. מצאתי בשרשור נוסף שהמידה היא 16/26 FB. אני מניח שבחנות מתאימה ידעו להביא לי את מה שאני צריך לפי זה. האם מדובר בהחלפה של גומי בלבד או של דברים נוספים, והאם זה משהו שאפשר לעשות לבד בקלות? תודה
×
×
 • Create New...