Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תנו לי להגיד לכם משהו על נהיגה

B3A
שימו לב! השרשור הזה בן 1607 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז בתור אחד שעל ההגה לפחות 60 שעות מדי שבוע, תנו לי לספר לכם משהו.

כשאתם מתכננים לנהוג לאיזה טיול ויש לכם נסיעה ארוכה תמיד תחתכו זמן ספייר שיהיה לכם, אל תדחו לדקה האחרונה בטענה שיש לכם אוטו ואתם תגיעו מהר ככה, זה לא איך שזה עובד.

היום כמעט התהפכתי עם רכב ממוגן (מבין המסוכנים בעולם אולי) נכנסתי ללחץ רציני וכל זה כי הייתי צריך להתחלף עם נהג אחר.

ולמה כמעט התהפכתי? כי הייתי נחפז ונהגתי בקלות ראש, אני לא אומר שנסעתי 90 ושברתי הגה, דווקא כמעט התהפכתי ממהירות של 20 וכל זה כי ניסיתי לעקוף איזהשהו כלי.

בכל אופן תדעו ש"החיפזון מהשטן" זה משפט מאוד חזק כשזה קשור לנהיגה, אל תמהרו, אין לכם למה למהר, אז תאחרו ב5-10 דקות זה לא סוף העולם אז תגיעו לחברה שלכם עוד רבע שעה, עוד עשרים דקות או עוד חצי שעה זה לא משנה.

היום למדתי את זה על בשרי כששמתי חיים של אנשים ביידים שלי ויצאתי מפגר.

בסוף, בקצה, כשחס וחלילה יקרה משהו, יאשימו את הנחפזות שלכם ולא שום דבר אחר.

תחרקו שיניים, אתם רואים מישהו נוסע לאט, אל תמהרו לעקוף, תנו לאנשים לצפור, תנו לאנשים לקלל, תנו לאנשים להגיד שאתם פחדנים, בסופו של דבר אתם צריכים לחזור שלמים.

אני בטבע שלי, הייתי נהג זהיר, כשהייתי נהג חדש נסעתי רגוע מאוד ועם החלפות הילוכים קצרות ואהבתי את זה, אבל ראיתי איך אחרים נוהגים ואמרתי אולי משהו איתי לא בסדר והתחלתי לנהוג כמוהם וכל פעם שאני נוהג במהירות שלהם הדופק שלי קצת עולה.

אל תנהגו כמו אחרים, מהירות לא אומר מיומנות. אולי יצחקו עליכם שאתם נוסעים לאט, אולי ירכלו, אולי ישנאו אבל תבינו שבקצה אתם צריכים לחזור הביתה בחיים וזה לא משנה כמה כריות אוויר יש לכם ברכב וכמה כוכבי ריסוק הוא קיבל, התחושה שעשית תאונה גם אם זה לגלח פינות, היא נוראית ואיומה.

אתם רוצים לפתוח? אני מבין שזה כיף, גם אני אוהב לפתוח, אבל לא ברחוב... לכו למסלול בערד/באר שבע/פצאל ותפתחו כמה שאתם רוצים.

הנה לא מזמן ראיתי איזה סרטון של שני נהגים שעשו "מירוץ" בכביש וגבו חיים של בן אדם שעמד ברמזור בסך הכל. וכל זה בגלל פזיזות ונהיגה בקלות ראש.

אתם יכולים להגיד לי שאני אומר את הדברים האלה בגלל שקרתה לי תקרית היום. אז... כן, אבל היום אני יותר מאמין בדברים האלה מאשר מקודם.

לצערי אני רואה אנשים שקרובים אליי שעוברים תאונות בגלל נהיגה בקלות ראש (רוב התאונות הן בגלל זה) וזה כואב לראות.

תמיד תזכרו שהחיפזון מהשטן, ושאתם צריכים לחזור הביתה בחיים ולא למות בגלל פחית שימורים שעושה תערובת של אוויר ודלק.

Sent from my Pixel 3a using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שעושה 80 ק"מ ביום.

בכל בוקר אני רואה נהגים טסים לעבודה ומרחם עליהם כי כנראה הבוס מרביץ להם כשהם מאחרים

כשחס וחלילה תאונה הכי קטנה, רק החלפת פרטים יגבה זמן ארוך יותר.

יש את כל החיים לעבוד. והעולם לא יעצר בלעדכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה הקשר בין נהיגה בקלות ראש למהירות? כשאני נוהג, אני נוהג. אין פלאפון ואין וייז מול העיניים, אני פשוט נוהג ונהנה מזה. אדיב לאחרים אך עצבני למי ששם זין (טוב זה היה בעבר, כיום זה הרוב אז אין טעם). רוב הנהגים בישראל עברייני תנועה כבדים, הבעיה היא שהמשטרה לא מזכירה להם שהם כאלו, גם לא התקשורת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מת על מטיפי המוסר... צא לי מהדוושה :evil:

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה הקשר בין נהיגה בקלות ראש למהירות? כשאני נוהג, אני נוהג. אין פלאפון ואין וייז מול העיניים, אני פשוט נוהג ונהנה מזה. אדיב לאחרים אך עצבני למי ששם זין (טוב זה היה בעבר, כיום זה הרוב אז אין טעם). רוב הנהגים בישראל עברייני תנועה כבדים, הבעיה היא שהמשטרה לא מזכירה להם שהם כאלו, גם לא התקשורת.
פלאפון ווויז זה הסחת דעת.

נהיגה בקלות ראש זה כמו נהיגה אחרי יום שלא ישנת.

הנה, אתה לדוגמה אדיב, ואתה יודע שיש עברייני תנועה אז מכאן אני יכול להגיד לך שאתה לא נוהג בקלות ראש, אבל לא כל אחד חושב ככה וזה הבעיה המרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, אתה מתפרץ לדלת פתוחה. מרבת חברי הפורום מודעים לנעשה בכבישי ישראל, לטוב ולרע.

נהיגה בקלות ראש אינה מוגבלת לנהיגה בעייפות. מדובר בכל צורת נהיגה המסכנת את הנהג ואת משתמשי הדרך האחרים - נהיגה במהירות מופרזת, חיתוכים, זגזוג, חצית צמתים בניגוד לתמרורים\רמזורים ועוד הרבה עבירות אחרות שנעשות על ידי הנהג במודע.

אין לך הרבה מה לעשות נגד נדחפים. בדרך כלל הם נחושים, והתעקשות שלך תגרור תאונה.שאתמול איזה נהג חתך אותי בפניה ימינה (חסך לעצמו תור של 3-4 מכוניות), נהניתי מאד כעבור קילומטר לראות אותו לצד הדרך, עוסק במתן הסברים לשוטר (אין לי מושג מאיזה סיבה נעצר, הוא הספיק לעבור באיזה רמזור לפני ואני המתנתי דקה או שתיים).

אבל משטרת ישראל מדולדלת. לפני 5 שנים נתקעתי באיזה פקק אינסופי בדרך לנמה"ת של בריסל. במהלך השעה שעמדתי בפקק היו כמה נהגים שניסו לעקוף על השוליים. אף אחד לא הצליח להתקדם יותר מ-100 מ' לפני ששוטר רכוב על אופנוע עצר אותו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין את הלחץ שבו היית אבל רחוק מאוד מתהפכות, ב-20 קמ"ש אי אפשר להתהפך ברכב.

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז תאחרו ב5-10 דקות זה לא סוף העולם אז תגיעו לחברה שלכם עוד רבע שעה, עוד עשרים דקות או עוד חצי שעה זה לא משנה.

המילה "איחור" לא מוכרת לי, והשתדלתי להנחיל את הנושא גם לילדי.

במקום לאחר 5-10 דקות, עשרים דקות או חצי שעה, יוצאים לדרך 5-10 דקות, או יותר, מוקדם יותר, בהתאם לצורך. כמובן שבהתאם לאפשרות, אבל זה תמיד נלקח בחשבון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחתי להגיד שאני לא נוסע בכבישים עם תאורה/תמרורים/סימונים.

רוחב הכביש הוא לאוטו וחצי ובצידי הכביש יש חול, ונפלתי על חול שסחף אותי הצידה.

אז גם ב5 קמש הייתי מתהפך.

זה לא דאצ'יה דאסטר שאתה לוחץ ועובר הכל, זה רכב ממוגן עם בסיס גלגלים קצר, ורכב עם גובה.

זה רכב שאם אתה שובר הגה ב30 קמש אתה מעיף את עצמך בסיבובים לצדדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר אפשר.

עם ג׳פס אפשר להתהפך גם ב-3 קמ"ש.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שעושה 80 ק"מ ביום.

בכל בוקר אני רואה נהגים טסים לעבודה ומרחם עליהם כי כנראה הבוס מרביץ להם כשהם מאחרים

כשחס וחלילה תאונה הכי קטנה, רק החלפת פרטים יגבה זמן ארוך יותר.

יש את כל החיים לעבוד. והעולם לא יעצר בלעדכם

הם ממהרים לתחנת דלק...

מיצובישי גרנדיס 2005 | שברולט אפלנדר 2007

בתאריך 1.8.2021 בשעה 17:55, m3x7r3m3 כתב:

איך יודעים שפוליטיקאי משקר? השפתיים שלו זזות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב השירות שלי הייתי על סופה ממוגנת ודויד בשטחי יוש וסופה 1 ו2 בשטחי האש בצפון ובדרום.

נהלתי עם הרכבים מרדפים לפי צורך ובהקפצות מסויימות גם נהיגה מהירה לפי צורך.

מעולם לא הייתי קרוב להתהפכות עם אף אחד מהרכבים גם במהירות גבוהה פי 4 ויותר ממה שרשמת.

אם כמעט התהפכת בכזו מהירות (לא אומר שזה לא אפשרי) אז הבעיה שלך היא במקום אחר ולא במהירות.

When you're rife with devastation

There's a simple explanation

You're a toymaker's creation

Trapped inside a crystal ball

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין חכם כבעל ניסיון, על הכביש , במיוחד בארץ צריך להיות חכם לא צודק.

הבעייה היא שכמה טוב וזהיר שתנהג, זה לא תמיד תלוי בך, כמובן שעדיף שכולם יהיו רגועים יצייתו לחוקים ויסתכלו ימינה ושמאלה ולא יראו רק ישר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1607 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...