Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אז מה לעשות עם הקוף הזה?

TheNessus
שימו לב! השרשור הזה בן 1742 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אותו "בבון" הולך הביתה בתחושה שהוא צודק ועושה את העולם טוב יותר כי הוא מחנך מניאקים בכביש.

ואתה הולך הביתה בתחושה שאתה צודק כי לא ירדת לרמה שלו והבלגת.

"כשאתה מת,אתה לא יודע שאתה מת,זה רק קשה לאחרים-אותו דבר שאתה מטומטם" ג.כרום

בסוף כולם חוזרים הביתה שמחים ומאושרים.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי כמה תגובות פה שעודדו נשיאת אקדח ככלי להגנה למקרים כאלו. עקרונית נכון, אם אתה מגיע לסיטואציה מסכנת חיים תמיד נחמד שיהיה עליך נשק, אבל יש צד שני לכל הסיפור. כלי נשק מהווים לא פעם גורם לסוג כזה של תקריות. בעל הכלי מקבל בטחון גבוה מעצם נשאית הנשק ולכן במקרה של פוטנציאל לעימות הוא לא יסוג אחורה כמו ברוב המקרים וינקוט בגישת " אל תהיה צודק תהיה חכם" אלא מתוך הביטחון שקיבל הוא ינסה להתמודד עם אותו ערס שחתך אותו בכביש. הרבה פעמים לא נגמר טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^

זה גם למה לא צריך להיות רישוי נשק חופשי לכל דורש.

אם אותו הערס שבא לתקוף אותך גם יהיה חמוש, זה לא ייגמר בטוב לאף אחד.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תזכור, אף אחד לא חושב שהוא הbad guy, לכל אחד יש רציונל להתנהגות שלו

לא מסכים איתך. יש לי בערך 1000 דרכים להוכיח שאני מה"חבר'ה הטובים" - חושב שחשפתי פה מספיק פרטים על עצמי, הרבה יותר ממה שהרוב נוטים לחשוף בפורום. אם זה לא מספיק, אז אני אסביר את זה מהר. אם תשאל אותי מה הערך הכי נעלה בחיים האלה (אני אדם דתי, אמנם לייט עם כיפה סרוגה אבל עדיין), התשובה שלי תהיה אחת:

הרמוניה

באנו לעולם הזה עירומים וחסרי דעת וככה גם נצא ממנו. לכן הדבר היחיד שאנחנו יכולים לתרום פה (אם יתמזל מזלך, או שלא, ועשית משהו ממש חשוב, או ממש רע, יזכרו אותך לדורי דורות אבל בוא רגע נעזוב את זה) זו הרמוניה עם שאר בני האדם. ויש רעיון למבחן מאוד פשוט (וקיצוני) כדי לבדוק אם אדם כלשהו הוא הרמוני:

נניח ויש תינוק בן שנה רנדומלי לחלוטין (אין לך שום מידע על מוצאו או על העתיד), שצריך להציל אותו, ובוודאות זה או הוא או אתה. היית מציל או לא? התשובה שלי היא "כן" בלי למצמץ אפילו. ברור לחלוטין שבהסתכלות גלובלית, הרמונית ונטולת רגשות לחלוטין, תינוק בן שנה עדיף עלי, יצור בחצי החיים שלו, לכן הייתי מסכים לכך לחלוטין. עכשיו, מבטיח לך במיליון אחוז, שקוף ממוצע בכביש לא יסכים עם הדעה שלי בענין, והרמוניה עם שאר בני האנוש היא לא הערך החשוב לו ביותר (גם אם הוא יגיד את זה ברגע של התגלות נדירה, צריך לעשות ולא רק לדבר ושם הוא ייפול).

חוץ מזה יש עוד מיליון דרכים נוספות, תתחיל לחשוב יצירתי. אני הייתי לוקח את העולם התיאורטי של Mad max בתור ניסוי מגניב לבדוק אופי, אם זה היה אפשרי כמובן. פתאום הייתי מגלה שחלק לא קטן מה"נאורים" יהפכו לחיות אדם בהזדמנות הראשונה שנהיה קצת קשה... כל שכן יצורים נחותים שביומיום הינם חיות אדם.

2. אותה תשובה כמו 1 בגדול (זה הרציונל שלך להצדיק התנהגות בריונית, בשביל להתמודד עם הדיסוננס הקוגניטיבי בין העובדה שאתה מתנהג כמו בריון בסיטואציות מסוימות, אבל רואה עצמך נעלה מהם). אבל זה גם מגוחך לטעון שמי שבוחר לא להתרגש ולדפדף הלאה תורם לאלימות כמו מי שבוחר לצאת מהרכב ולבקש מאנשים ללכת מכות.

תרצה או לא תרצה, תרבות נחותה (ואני מתעקש לכנות אותה כך, כי זה מה שמגדיר טרוריסט\מניאק\רוצח\אנס\ערס כשהוא מתנהג ככה) מנצלת את הפאסיביות של התרבות הנאורה כדי לפגוע בה. תסכים או לא, הגנה אקטיבית גורמת לצד התוקף להבין שלא כדאי לו להתעסק ולעבור לקורבן אחר. אם כולם היו אקטיביים, לתוקפנים לא היה איך לפגוע, זה הגיון פשוט. אם כולם פאסיביים, הם מעודדים תוקפנות יתר כי כולם מוותרים להם אז למה שיפסיקו?

אז נכון אני לא מנסה לחנך, אבל אני כן שומר על הטריטוריה שלי, בקנאות. אני לא מוכן לסבול את הפחד\טראומה\הרגל שאנחנו צריכים להתקפל כי אנחנו נאורים, לא! שהם יתקפלו! שמי שמנסה בכוח לחתוך אותי, ולהתנהג באלימות, יבין שזה לא היום שלו, זה הכל. מאוד פשוט. לא רואה איפה הבעיה בזה.

3. יש המון דרכים להתמודד עם ״תרבות נחותה״ כלשונך מבלי להפוך עצמך ל״נחות״, אני תמיד משתעשע לראות ישראלים המנבאים את חורבנה של האמפריה המערבית בגלל שראו איזה אייטם בחדשות של ״או וואו מפחיד״ - מי ישמע שאתה חי באיזו מקום פסטורלי נעים וממש בנקודת האופטימום התרבותית בזמן שכל אירופה וארה״ב ממש קורסות לתוך עצמן... חבוב, אתה גר בפאקינג באר שבע! טול קורה, או ארבע.

שמעת אותי מהדר את באר-שבע?? להפך אם לא הבנת! איך שאני יוצא מהרחוב ההולנדי שלי, יש סבירות גבוהה לבן מיעוטים על הכביש, יש סיכוי פה ושם לתפוס איזה בבון ערס על הכביש.

בקשר לארה"ב ואירופה - כנראה אתה לא יודע, אירופה זאת יבשת בהתאבדות (ילודה נמוכה באופן קיצוני עד שבחלק מהמדינות מבטיחים מענקים למי שיעשה יותר ילדים). האירופים הנוצרים הולכים ומתמעטים והפליטים והמהגרים הולכים ומתרבים. בהסתכלות ל Limit באינסוף, מה לדעתך יקרה עוד נניח 100 שנה?

חוץ מזה, אייטם בחדשות? באמת? שמע משהו:

אחרי ירי הטילים האחרון לדרום לפני חודש וחצי בערך שהתרחש ממש אחרי הבחירות בישראל (רוב האוכלוסיה בדרום מצביעה ימין), התגובות בכל אתרי החדשות היו בסגנון:

"בחרתם ביבי בדרום? יופי! אז עכשיו אל תבקשו שנגלה אליכם סימפטיה, תאכלו את הטילים שאתם חוטפים ותשתקו"

כתבים מסויימים בעיתון התחילו כבר לעשות חישובים של מי משלם יותר לקופת המדינה, ולמה בעצם לתושבי המרכז עדיף שהמדינה תתחלק לכמה מדינות כשהמרכז יישאר עשיר ויחיה טוב ושאר האזורים יירדו דרסטית מבחינת רמת החיים.

ואותה כתבה בדיוק נכתבה בארה"ב לגבי המדינות האמריקאיות - למה יש סיכוי לא רע שתגיע נקודת זמן שבה קליפורניה העשירה תגיע למסקנה שהיא לא צריכה לממן את לואיזיאנה ותבקש להפרד מארה"ב ולהיות מדינה עצמאית (ועשירה מאוד כמובן ללא הצורך לממן את העניים), ואז בעקבותיה יבואו עוד מדינות...

אם אתה חושב אימפריות לא יכולות לקרוס, חשבו כמוך בדיוק גם ביוון וגם ברומא. אימפריות קורסות מבפנים ולאט, כשהנאורות מביאה את האדם העשיר והשבע לרחם מצד אחד על התרבות הנחותה (שהרי הם חלשים ומסכנים וסובלים ותריך לגלות אליהם אמפתיה), ולתעב מצד שני את אחיו שמעיזים כביכול לשבור את "כללי הנאורות".

קיצר - לא צריך לרדת לרמה של אף אחד, במערכת מתפקדת האכיפה בשילוב עם סטטיסטיקה יגררו את אותו בריון למקום בו הוא צריך להיות (מה שלעתים אנשים מכנים ״קארמה״). הטקטיקה שאתה מתאר היא ממש איך שמגייסים ילדים בגטו למכור סמים, במקום להשקיע בחינוך ולהרים עצמך מעלה (/החוצה) תהיה גבר-גבר ותשחק את המשחק. במקרה אני חי באותו מקום אליו התייחסת מקודם כמקום רגוע ושליו, ואחד היתרונות המרכזיים היא אותה תרבות רגועה אותה אתה מהדר מחד ובז לה מאידך. אם כל אחד כאן היה מחפש עימותים עם כל דגנרט שחתך אותו בכביש או עשה לו פרצופי מעליבי, המקום היה נראה אחרת.

הלוואי שהייתה אכיפה כמו שצריך שהייתה מטפלת בבריונות, אבל אין, לפחות לא כאן. אכיפה נגד בריונות זה לשים סייגים, גדרות, לטפל אגרסיבית בבריונות כביש, או במישהו שמשדר בריונות, יש דרכים לעשות את זה אם רוצים, הבעיה שכנראה כאן לפחות, לא רוצים מספיק.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד, מה לדעתך הופך ערס לערס?

צבע עור, רקע סוציואקונומי, חוסר השכלה פורמלית, העדפות מוזיקליות, כובע נייק?

או צורת חשיבה והתנהגות?

לא הבנת את האמירה שלי.

"יחתכו אותי" כשם השיר שהבאתי - Right in two זה שם השיר. תקשיב למילים או שתקרא זה לא משנה. זה מה שהשיר אומר, לחתוך כאן זה עם חרב, ממש ולא לחתוך בכביש. וכתבתי את זה כמטאפורה. או שלא, הרי בעולם דמיוני שהייתה להם אפשרות, לא בטוח שהקופים לא היו מנסים לחתוך אותי או אותך כדי לקחת לעצמם את מה שיש לנו.

זה, דרך אגב מה שמגדיר ערס, אם כבר, מישהו שהרמוניה אנושית לא חשובה לו. לי ההרמוניה הכי חשובה, ולכן מי שמזלזל בה, אני אראה לו את הצד השני של המטבע.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז על הפרה קטנה של הרמוניה אתה מכניס הפרה עוד יותר גדולה.

לוגית היא גדלה,עבור 2 הצדדים.

שניהם מפסידים.

אתה מחפש תירוצים להצדיק אלימות מיותרת,אף אחד לא קונה את זה.

בכיף,תהיה אלים,כנראה שאנחנו לא ניפגש בנסיבות כאלה,אבל אל תנסה לתת להתנהגות הזו הצדקה הגיונית.

לדת אין שום חשיבות בנסיון להצדיק התנהגות.

האנזים והרוצחים הכי שפלים מגיעים לבתי משפט עם כיפה על הראש.

עריכה אחרונה על ידי halperin96

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הפרה יותר גדולה, אלא הפרה שעושה תיקון עם הבריונות. אני עושה את מה שרשויות האכיפה אמורות לעשות בעולם אידאלי (וכמובן שבצורה של מניעה ולא תגובה).

פאסיביות גוררת עוד אלימות של הצד השני, נקודה. אני מרגיש את זה כאן כל כמה שנים כשעפים טילים לעבר הבית שלי והילדים שלי צריכים לקום ולהכנס למקלט...

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו כולנו,אתה מחפש להצדיק את ההתנהגות שלך.

מאוד טבעי סה''כ.

אתה תיתן לעצמך סיבות לתת לאנשים מכות בכביש,אני אתן לעצמי סיבות להיות הסמרטוט שיושב באוטו ואומר סליחה ונסכים שלא להסכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין, אז בפנטזיה שאתה מתאר היית מוותר על חייך ברגע עבור תינוק רנדומי בן שנה - תאמר לי בבקשה, כמה יתומים אימצת עד היום..?

בתיאוריה, אתה מצהיר על עצמך כעל ישות הרמונית נעלה. בפרקטיקה, אתה מחפש ללכת מכות עם אנשים ברחוב שעצבנו אותך. כמובן שקל יותר להגדיר עצמך כאדם נעלה לפי סט פרמטרים שרירותי ומבלי שאתה נדרש לבצע משהו, זו בדיוק הפואנטה שלי.

רשמת שאתה לא מסכים איתי - תקרא שוב את הציטוט ותענה: אתה חושב שאותם אנשים נחותים חושבים שהם האנשים הרעים? או שאולי יש להם הצדקה למעשים שלהם...?

האם אתה באמת לא מזהה את קווי הדמיון?

שלא תבין אחרת, אני לא חושב שאתה אדם נחות או איזושהי הגדרה של שחור/לבן שקל לך להשתמש בה בשביל להגדיר שבטים. אני לא יודע עליך כלום ולכן לא שופט את האישיות הדמיונית שלך, אלא שופט אך ורק את המקרים שתיארת, מקרים שמציגים אותך באור בעייתי (אדם שנמשך לאלימות, מונע מאגו, מחפש אקשן גם כשאין הצדקה). יש איזשהו פרומיל של תקווה שאתה או אדם אחר שהסכים עם ההצהרות שלך שצריך לתדלק את מעגל האלימות (היי ספייר) יתעכב עוד רגע ויחשוב - האם זו באמת הדרך להתנהג במרחב ציבורי בחברה מתוקנת?

הפנטזיות שלך, בהן כולם תוקפים באלימות את מי שמעצבן אותם, הן *בדיוק* אותן פנטזיות של ה״קופים״ שאתה מתאר. הם הרי מממשים את זה בפועל, ואתה מתרעם על כך מחד ומצדד בהם מאידך, צביעות או בורות - זה לא באמת משנה. לערס שעשה לך תנועה מעצבנת גם היה איזשהו טריגר, הוא הרגיש ש״תקפת״ אותו מאיזושהי סיבה מטומטמת והחליט להגיב באלימות, ואתה החלטת שהוא תוקף אותך מהסיבה המטומטמת שלך והחלטת להגיב באלימות. אתם שיקוף אחד של השני, ואתה אפילו העדת על כך בעצמך באחת ההודעות הראשונות כשדיברת על צואה.

כמו שאמר ואדים - תואר בהנדסה, פסיכומטרי גבוה ופנטזיות על תינוקות זה לא מה שיגדיר אותך כאדם נעלה. המעשים שלנו, הם אלו שמגדירים אותנו, וכשאנחנו מחנכים את הסביבה שצריך לתקוף אנשים שמעצבנים אותנו - אנחנו מחנכים אותם לתרבות א/ערסית, אם אפשר לקרוא לזה תרבות בכלל. בדמיון שלך אתה מגדיר איזשהו threshold שממנו זה לגיטימי לתקוף בן אדם (מהדוגמאות שלך אנחנו כבר יודעים שתנועה לא נכונה זה תנאי מספיק), לאלו שאתה מכנה ערסים יש את תנאי הסף שלהם, אתם בגדול מממשים את אותו אלגוריתם: תתקוף בשביל ״ללמד״ את השני איזשהו לקח דמיוני, גם אם אין סכנה ממשית.

כל דאלים יגבר.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא אימצתי ולא אאמץ כנראה כבר - יש לי 4 ילדים משלי ברוך ה' ואני באמת חושב שזה מספיק, הלוואי וכולם יעשו 4 ילדים.

וכן, הייתי מחליף את חיי בשניה על תינוק רנדומלי, ובלי למצמץ. זה משהו ששום ערס לא יסכים לו! זה מה שמבדיל אותי מהם (זה הקיצוני, יש עוד עשרות דברים כמובן). אתה מנסה לשים תמונת ראי ביני לבין ערס? זה כמו לשים תמונת ראי בין מחבל עם נשק לחייל צה"ל

ברור שקל לשפוט סיטואציה אדיוטית בכביש ולהגיד היית צריך להתעלם.

מה שקורה עם ערס בכביש

מה שקורה עם עבריינים שמפיצים סמים וזנות

מה שקורה עם מחבלים פרטיים שמחליטים לדקור סתם מישהו ברחוב

מה שקורה עם ארגוני טרור שרוצים שכולנו נתאסלם

מה שקורה עם מדינות שרוצות לסחוט חצי עולם

אותן בעיות, מהכי קטנה להכי גדולה. הפתרון אותו פתרון בדיוק, רק סדר הגודל אחר לגמריי. והמשותף לכל המקרים הוא שהתנהגות פאסיבית רק מזמינה עוד.

שבוע טוב שיהיה לכם, נסכים שלא להסכים או Whatever... אני סיימתי כאן.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנת את האמירה שלי.

"יחתכו אותי" כשם השיר שהבאתי - Right in two זה שם השיר. תקשיב למילים או שתקרא זה לא משנה. זה מה שהשיר אומר, לחתוך כאן זה עם חרב, ממש ולא לחתוך בכביש. וכתבתי את זה כמטאפורה. או שלא, הרי בעולם דמיוני שהייתה להם אפשרות, לא בטוח שהקופים לא היו מנסים לחתוך אותי או אותך כדי לקחת לעצמם את מה שיש לנו.

זה, דרך אגב מה שמגדיר ערס, אם כבר, מישהו שהרמוניה אנושית לא חשובה לו. לי ההרמוניה הכי חשובה, ולכן מי שמזלזל בה, אני אראה לו את הצד השני של המטבע.

גם לערס יש את הרעיון שלו להרמוניה בעולם.

המשותף לשניכם זה ששניכם מנסים לכפות אותה על הסביבה, כל אחד מהסיבות שלו.

ואני לא יודע מי יותר גרוע - אחד שמוכן לדרוך על אנשים מתוך אגואיזם, או אחד מוכן לעשות את זה מתוך רעיון משיחי.

אגב לגבי תינוק בן יום.

אני כלל וכלל לא חושב שהוא עדיף עליי. אם זה היה או אני או הוא, זה הייתי אני, גם מסיבות אגואיסטיות (השקפת העולם שלי היא שתמיד צריך לחשוב קודם כל על מה שטוב לי), וגם מתוך חישוב קר ונטול רגשות, שאני יכול לתרום לעולם (ותורם, כאשר אני פועל מתוך אינטרסים אישיים, ותוך שיתוף פעולה עם אחרים) הרבה יותר מאותו התינוק, בתור אדם עצמאי ובעל סט כישורים מסויים, ובמידת הצורך גם להביא לעולם עוד תינוקות (כרגע אין תוכניות, אז אפשר להירגע), וזה עדיף על תינוק שלא מסוגל לתפקד.

אתה היית מתאבד בשביל אותו תינוק, ומשאיר את העולם עם פלוס תינוק בן יום ומינוס מהנדס תוכנה ואב לארבעה.

והרעיון של mad max לדעתי לא היה מחזיק מים בעולם האמיתי. בני אדם הם יצורים חברתיים, וחלק מאותו אינסטינקט השרדות הוא שיתוף פעולה, כאשר כל אחד מביא את היכולות שלו לשולחן - אחד יודע לצוד, אחד יודע לתקן מכוניות, אחד יודע איפה לחפש מים או נפט, אחד יודע לבנות, אחד יודע להשתמש בנשק, אחד יודע להכין תרופות ולטפל בפצועים וחולים, אחד יודע לתפעל מערכות מידע וליצור קשר עם קהילות שורדים אחרות.

האנושות עברה דברים יותר גרועים מכל תרחיש הוליוודי - המגפה השחורה, אינספור מלחמות, ומצבים שהיו פחות מ10 אלף אנשים בעולם, מוקפים בחיות טרף אכזריות וחכמות. ואיכשהו תמיד קמה ובנתה את עצמה מחדש.

כנראה היו כאלה שהיו הופכים לחיות אדם, אבל סיכוי טוב גם שערס בבון היה מתגלה בתור אחד עם ידי זהב שמסוגל לתקן כל מכונה, או לקחת נשק ולשמור על הקהילה מפני תקיפה חיצונית.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוניסי, נשמע שיש לך איזה גישה בה אתה מנסה לחנך את הסביבה, דבר שנידון לכישלון, לפחות בשיטה הזו.

קשה לי לראות תרחיש שבו הייתצבות מול נהג שנניח חתך אותך בגסות בכביש תוביל למשהו חיובי.

סתם מתוך סקרנות, האם אתה נושא נשק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אנחנו רוצים?

- פחות אלימות בכבישים!

איך ניישם את זה?

- יותר אלימות בכבישים!!!

What can possibly go wrong

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(היי ספייר)

היי,

לא עקבתי ב2-3-4 עמודים האחרונים כי השרשור אסקלייטד קוויקלי, אבל אני כן אגיד משהו שאתם אולי לא רואים/מבינים. ואולי אני בכלל קורא לא נכון את הסיטואציה והנפשות הפועלות, אבל פאק איט.

הרעיון בתגובה אלימה לאלימות היא בלי ספק פתרון. תראו את כל העולם פחות או יותר. כשמדינה אחת תוקפת מדינה אחרת, המדינה הנתקפת לא מתקפלת והולכת למצוא לעצמה מדינה אחרת. היא נלחמת.

עכשיו, אני לא יודע מה הטריגר של יוניסי להגיב באלימות, ואני מניח שפה נמצאת הבעיה של השרשור, שסף ה"צורך בתגובה אלימה" שלכם הרבה יותר גבוה. הרי אף אחד מהמגיבים פה לא היה סותם את הפה אם מישהו היה מאיים על אמא/אבא/אחות/בנזוג/בתזוג שלהם באקדח, נכון? הייתם עושים כל מה שאתם יכולים כדי לנטרל את התוקף. אז אצל יוניסי הרף או הטריגר הוא בריונות בכביש. על זה, על האם הטריגר נמוך מדי, אפשר להתווכח. על הקונספט - זו צביעות מוחלטת. ואולי עוצמת התגובה לדעתכם צריכה להיות פחות דרסטית, וגם עליה לגיטימי להתווכח, אבל על עצם הצורך בתגובה כוחנית - גם על זה אי אפשר להתווכח.

בכלל, הגישה הזאת של "אני מעל זה" היא בדיוק זאת שמעודדת את ההתנהגות הזאת. ערס חותך, ערס רואה שנותנים לו לחתוך, ערס ממשיך לחתוך. ערס מתרגל למצב בו כולם נותנים לו לחתוך, ערס ממשיך לחתוך, עד שיום אחד אמא שלך או אשתך לא נותנת לערס לחתוך כי היא לא שמה לב אליו, ערס יוצא מהאוטו ודופק לאמא שלך או אשתך על החלון עם האגרופים. אשתך חוטפת התקף פאניקה ולא יכולה יותר לצאת מהבית לבד / אמא שלך חוטפת התקף לב ומתה במקום (כמובן חלילה, סתם לצורך הדוגמה).

ברגע שהערס יודע שלא משנה מה הוא יעשה - לא תהיה תגובה, זה נותן לו לגיטימציה לרמוס אנשים והוא ימשיך לעשות את זה. כי מבחינתו אם הוא הפחיד את אשתך או אמא שלך שלא נתנה לו להידחף הוא ניצח כי הוא יודע שבפעם הבאה היא רק תראה אותו והיא תתקפל בפחד ותתן לו להידחף.

יומיים אחרי זה, אותו ערס יעקוף אותה בתור לקופה בסופר, לבר במועדון, לכספומט, בבית מרקחת, בקופת חולים, בדואר. היא תעיר לו, כי הרי רק בכביש אנחנו מסובבים את הלחי השניה וב"חיים האמיתיים" לעקוף אנשים זה לא מקובל. ואז הוא ידפוק לה אגרוף וישבור לה את הלסת. כי הרי מעולם אף אחד לא הסביר לו מה עלול לקרות אם הוא דופק לאנשים אגרופים ברחוב.

אבל אם הוא פעם נתקל ביוניסי, גם אם זה נגמר בכלום, הוא מודע לאופציה שקיימים אנשים כאלה, ואולי בפעם הבאה אחד האנשים האלה יעלף אותו עד סוכות ב', ואז יש מצב שהוא יעצור שניה לחשוב לפני שהוא פועל.

הגישה הזאת של "אני מעל זה" טובה אולי לטקסס שבאמריקה (למרות שלמיטב ידיעתי גם שם לא כולם בדיוק שבדים/פינים), איפה שהתופעות האלה הן השוליים של השוליים, ואין להן מספיק מאסה כדי להשפיע על החיים שלך, ואיפה שבנוסף יש אשכרה אכיפה נגד עברות זוטרות כאלה. בארץ הקודש, מאידך, איפה שהתופעה הזאת כל כך נרחבת שאין יום שאתה לא נתקל בביריונות בלי שום פרובוקציה (לדוגמה - עקיפה בתור) והשוטרים אומרים לך ש"חבל'ך על הזמן", אתה מבין שצריך "להמציא" פתרון אחר כלשהו.

שוב, תתווכחו על איפה עובר הגבול בין האפשרות להמשיך הלאה לבין הצורך להגיב, ותתווכחו על עוצמת התגובה הרצויה, אבל אל תבואו לי עם כל התנשאות והצביעות ה-high and mighty הזאת של להפנות את הלחי השניה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1742 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...