Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיזו 308SW או קיה CEED

דוב המערות
שימו לב! השרשור הזה בן 1818 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אשמח לעזרה בהתלבטות בין שתי המכוניות שבכותרת שנתונים 2014-2015.

חשוב לנו:

1. מרווח פנים

2. אמינות

3. חיסכון בדלק ועלויות אחזקה

המחירים של המכוניות די קרובים בלוחות.

לרוב הפיזו שבלוחות או בטרייד אין ק"מ נמוך לעומת הקיה.

מישהו התנסה עם בעיות בגיר של הקיה?

תודה ויום נעים

הדב

עריכה אחרונה על ידי דוב המערות
שגיאת כתיב בכותרת
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

308SW יש לך רק משנת 2015,קניתי רכב כזה מלובינסקי טרייד והוא הולך לשמש את אשתי עם הילד,אני מאוד מרוצה מהרכישה וממה שאני מקבל תמורת הכסף,הרכב צורך ליטר דלק ל14.5 ק"מ והמנוע מרגיש די נמרץ..

עלו כמה תלונות לגבי עניין קריעת רצועת הטיימינג אבל הבנתי שאם מחליפים אותה לפני הזמן(באיזר ה80-90 אלף ק"מ) אז לא אמורות להיות בעיות.

במידה ויש עוד שאלות אתה מוזמן לשאול....

Peugeot 5008 1.6T Active 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי הרבה מאד נסיון עם ה308,הוא רכב אמין מאד ובכלל מוצלח,קח בחשבון שלSW בסיס גלגלים ארוך משמעותית משל ההצבק ככה שהוא מרווח בלא מעט.

לא יודע אם הגיר של הסיד הוא כמו הגיר של הספורטאז שמתחמם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו מחזיקים את הרכב 4 חודשים,הוא נקנה מלובינסקי טרייד גלילות(במידה ותרצה אני אתן לך את הטלפון של הנציג שטיפל בי),הרכב נקנה ב47 אלף ש"ח והוא היה עם 64 אלף ק"מ בזמן הקנייה,לקחתי את הרכב למכון בדיקה(מבדק בהרצליה פיתוח) והבדיקה יצאה די נקייה ומה שלא יצא תקין לובינסקי תיקנו.

סה"כ חווית הקנייה הייתה טובה.

קנינו את הרכב כאשר שילמנו עליו 2000 ש"ח מקדמה,אחרי הבדיקה נתנו עוד 3000 ש"ח בשביל שיתקנו את הליקויים ואח"כ צ'ק בנקאי של 12 אלף ש"ח (סה"כ עד עכשיו זה 17 אלף ש"ח) ולקחנו הלוואה של 30 אלף ש"ח ב30 תשלומים ללא ריבית(פתיחת תיק עולה 899 ש"ח והמימון הוא דרך מימון ישיר).

Peugeot 5008 1.6T Active 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי הרבה מאד נסיון עם ה308,הוא רכב אמין מאד ובכלל מוצלח,

צריך לסייג את זה לדור השני, מ 2015 עם מנוע 1.2

מנועי ה EP על הדור הראשון לא היו אמינים בלשון המעטה.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובות המהירות.

אני נוטה מאוד לכיוון הפיזו (104 היה האוטו הראשון שלי...)

אשתי רוצה ללכת על קיה מכיוון שזה אוטו יותר סולידי שלא צפויות בו בעיות/ירידת ערך.

מישהו עם ניסיון עם הקיה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לסייג את זה לדור השני, מ 2015 עם מנוע 1.2

מנועי ה EP על הדור הראשון לא היו אמינים בלשון המעטה.

איציק

כמובן,מדובר על מנוע 1.2 החל מ2014.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיד מצויידת בגיר רובוטי כפול מצמד שמעצם תכנונו דורש החלפת מצמדים בתלות בתוואי הנסיעה ואופי השימוש (יש גם תלונות בפורום אם תחפש היטב). הסיד גם תהייה פחות חסכונית מהפיג׳ו בגרסת הבנזין (הדיזל יובאה רק בשנתיים האחרונות) ופחות נוחה.

שתיהן מכוניות טובות אך לדעתי ה-308 טובה יותר.

Subaru BRZ 2.4 6MT | Toyota Avensis 2.0 AT | Citroen C4 SX 1.6 AT 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

תודה לכולם על העצות כאן ובכלל בפורום.

קנינו 308SW שנת 2015 (ליסינג) מלובינסקי ב40000 עם 115000 ק"מ לאחר שווידאתי שלרכב הוחלפה רצועת טיימינג (עצה שקבלתי מהשרשור על מנוע 1.2 טורבו).

השרות של לובינסקי היה נעים ומהיר בסניף בראשון (תודה לליאורה ולדור).

הנסיעה מהסניף לבית היתה נעימה ונוחה אם כי מרגישים שזהו מנוע 3 צילינדרים בעצירות ברמזורים, לא מפריע לי כשהרדיו פועל.

אני אעדכן בהמשך על האחזקה בתקווה שתהיה משעממת.

סופשבוע נעים.

הדב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש.

אגב, בהקשר לאחת התגובות שלך כאן לגביי הקיה, אין דבר כזה רכב בלי ירידת ערך.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

מקפיץ עם שאלה לפותח הנושא...

אני באותה התלבטות שהיתה לך וגם עם כיוון לקנות את ה- 308.

האם יש לך תובנות אחרי חודשיים וקצת עם הרכב? האם אתה ממליץ?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

שלום לכולם אחרי חצי שנה ו10,000 ק"מ חוזר לדווח.

דבר ראשון הקניה הזאת למרות ההמשך היא קניה טובה לדעתי.

החלקים הטובים:

1. הרכב נוח מאוד ומאובזר.

2. דיבורית ורדיו מצויינים.

3. צריכת דלק בין 13.5 ל14.5 גם לפי המחשב דרך וגם לפי תדלוקים בנסיעות 50% פקקים ו50% שיוט ב-100 קמ"ש בנסיעות ארוכות אפשר להגיע ל18 ק"מ לליטר.

4. מקום מרווח מאוד ל-3 דרדקים כשאחד משתמש בבוסטר.

5. הרכב שקט.

6. תגובת מנוע נהדרת בשילוב עם תיבה נעימה.

7. קל למצוא תנוחת נהיגה נוחה.

8. שרות טוב בלובינסקי טרייד ובמוסך המרכזי.

פחות אהבתי:

1. האוטו נמוך לישיבה ולנסיעה בדרך שאינה סלולה.

2. תפעול המזגן, הרדיו והדיבורית לא נוחים, עם הזמן אני מתרגל (לא צריך להיות ככה).

3. אפשר למלא דלק רק אם המפתח פותח את מכסה התדלוק.

בזמן שהאוטו אצלנו :

נשברה השמשה הקדמית (חצץ ממשאית) ותוקנה באוטו גלאס, הפעלת המגבים האוטומטיים הפסיקה לעבוד אחר כך כי אוטו גלאס כנראה לא השתמשו בגל מיוחד בהתקנה אני אטפל בזה אם זה יטריד אותי.

לאחר חודש מהקניה נדלקה התראת גובה שמן, לאחר שלובינסקי בדקו את האוטו באופן מאוד יסודי, ולאחר שבוצע טיפול מתנה (מלובינסקי טרייד) במוסך המרכזי הוחלט שהרינגים תפוסים ושלובינסקי יחליפו את המנוע במסגרת האחריות, ניתנה לי האפשרות לשלם השתתפות עצמית נמוכה ולקבל מנוע מפרוק (עם שלושה חודשי אחריות) או לשלם כ- 5000 ש"ח ולקבל מנוע חדש (ואחריות לשנה), בחרתי לשלם עכשיו יותר ולהיות שקט לשנה הקרובה ול100,000 ק"מ.

בזמן שעבדו על האוטו החליפו את מיכל הדלק במסגרת ריקול לפי מדגם של היצרן (זה לפחות מה שנאמר לי).

כמו שכתבתי בראשית דברי במחיר ששילמנו אני חושב שלמרות הגלולה המרה של המנוע עדיין זו עסקה טובה.

מקווה שהמידע יעזור למי ששוקל לקנות 308.

אשמח לענות על שאלות אם יש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1818 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...