Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סופר מיני עד 35K (נערך)

bar201
שימו לב! השרשור הזה בן 2050 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למעט האיביזה בעלת גיר רובוטי כפול מצמדים לשאר הרכבים תיבה אוטומטית רגיל .

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

למעט האיביזה בעלת גיר רובוטי כפול מצמדים לשאר הרכבים תיבה אוטומטית רגיל .

תודה רבה אתם עוזרים לי לעשות סדר בראש ולפסול לאט לאט אופציות לא רלוונטיות

אשמח לקבל חוות דעת גם על i20 ,ואופל קורסה

כרגע ההתלבטות המרכזית שלי היא בין פורד פיאסטה (שנתון 2012 ומטה עם הגיר האוטומטי) לקיה פיקנטו

כן אני יודע שמדובר ברכבים מקטגוריות שונות, אבל שניהן עונות על הצרכים שלי פחות או יותר

אוטומטיות

צריכה דלק לא משו אבל אחיה עם זה

אמינות

מאובזרות מספיק

מבחינת ביצועים - לפיקנטו 1.25 עם 85 כ"ס

לפיאסטה 1.4 עם 97 כ"ס

בהתחשב בזה שיש עם פרמטרים שביצועי המכונית מושפעים מהם - למי מהשתיים יהיו ביצועי מנוע חזקים יותר? מי תסחוב טוב יותר? ובשורה התחתונה - באיזה מהן יהיה לי יותר כיף לנהוג?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי בפיאטסה יהיה נעים יותר, הסלון איכותי יותר עם מושבים עדיפים.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקרהה שכתבתי פעם על קורסה. לא אותו מנוע ולא אותו גיר אז תתעלם מכל מה שקשור למנוע, גיר וצריכת דלק.

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=3024190

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מחפש רכב אוטומטי אמין בתקציב נמוך. לא תמצא רכב שירגיש חזק בהגדרות האלו.

לדעתי ההבדל בין פיקנטו 1.2 לפיאסטה 1.4 יהיה יחסית שולי. אף אחת לא תאיץ מהר ב-120.

אבל הכי טוב יהיה שתבדוק בעצמך.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מחפש רכב אוטומטי אמין בתקציב נמוך. לא תמצא רכב שירגיש חזק בהגדרות האלו.

לדעתי ההבדל בין פיקנטו 1.2 לפיאסטה 1.4 יהיה יחסית שולי. אף אחת לא תאיץ מהר ב-120.

אבל הכי טוב יהיה שתבדוק בעצמך.

מסכים שלא אביא פרארי בתקציב הזה אבל זה גם לא מה שאני מחפש

אני בסך הכל רוצה רכב שמרגיש לי שהוא סוחב ומאיץ בצורה שהיא סבבה ולא מבאסת (לא להרגיש שהמנוע צועק או שהרכב לא זז)

זה הכל..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השרשור: עד לפני שבוע חיפשתי גם אני סופר מיני בתקציב ותנאים דומים (עד 45K ומשנתון 2014 לפחות). בסוף קניתי שברולט סוניק RS מנוע 1.4 טורבו 2014 ב 38K עם 80K ק"מ. יופי של ביצועים ואבזור. מצד שני זאת שברולט, עם כל המשמעויות של כך (כולל לצערי ירידת ערך בגלל המוניטין של הדייהולטים, אבל לי זה פחות משנה כי אני מתכוון להחזיק את הרכב כמה שנים טובות גם ככה). לשיקולך אם אתה מוצא את כל האחרות "משעממות" מידי - זו הייתה בערך הסיבה העיקרית שלי, למרות שהרכב בעיקר בשביל אשתי, אני גם אסע עליו פה ושם והיה לי חשוב שהוא לא יהיה שעמומון מוחלט. רשמתי פה כל מה שיכולתי בערך על הרכב:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?659404-%D7%9E%D7%A9%D7%A4%D7%97%D7%AA%D7%99%D7%AA-%D7%A2%D7%93-45K-%D7%A9%D7%A0%D7%AA%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%9D-2014-2015&p=5722305#post5722305

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים שלא אביא פרארי בתקציב הזה אבל זה גם לא מה שאני מחפש

אני בסך הכל רוצה רכב שמרגיש לי שהוא סוחב ומאיץ בצורה שהיא סבבה ולא מבאסת (לא להרגיש שהמנוע צועק או שהרכב לא זז)

זה הכל..

אני אנסה שוב: בתקציב שלך, כשאמינות היא פקטור משמעותי ובלי להתפשר על גיר ידני, אני חושב שכל מה שתמצא ישתייך לקטגורית ה"מבאסות".

אם תוותר על אמינות, אתה יכול לחפש וואגית כלשהיא. אם מצד שני תתפשר על גיר ידני, אתה יכול לחפש וואגית ידנית כלשהיא. ובוא, גם וואגית עם 1.2tsi היא לא בדיוק פרארי.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אנסה שוב: בתקציב שלך, כשאמינות היא פקטור משמעותי ובלי להתפשר על גיר ידני, אני חושב שכל מה שתמצא ישתייך לקטגורית ה"מבאסות".

אם תוותר על אמינות, אתה יכול לחפש וואגית כלשהיא. אם מצד שני תתפשר על גיר ידני, אתה יכול לחפש וואגית ידנית כלשהיא. ובוא, גם וואגית עם 1.2tsi היא לא בדיוק פרארי.

אני לא יכול להתפשר על ידני כי אני גר עם אמא שלי ואני רוצה שהיא גם תוכל לנהוג בו

על אמינות אין סיכוי שאני מוותר. מה שווה רכב מהיר אם הוא לא מניע?

שמע בוא נשאיר את זה פשוט כי אני יודע שאף אחת מהסופר מיני לא תהיה פרארי.

אבל מי תהיה יותר מהירה/עם ביצועים יותר טובים - פיקנטו הקלה עם 1.2 85כס או פיאסטה עם 1.4 97כס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הנתונים הרשמיים, לפיקנטו יש יתרון ביצועים קל (מומנט מקס' שמגיע קצת מוקדם יותר, זינוק ל-100 מהיר בחצי שניה 13.4 מול 13.9). על פניו, זה שולי לגמרי עד כדי לא מורגש.

אני אנסה פעם נוספת: בין שני הרכבים האלו, ביצועים הם לא הקריטריון הנכון לבחירה כי ההבדלים הם זניחים. מצד שני, בבטיחות, נוחות ומרחב יש הבדלים מורגשים, ולדעתי הם צריכים לקבל את הדגש העיקרי.

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל מי תהיה יותר מהירה/עם ביצועים יותר טובים - פיקנטו הקלה עם 1.2 85כס או פיאסטה עם 1.4 97כס?

פיאסטה בדגם שאתה מתעניין בו היא רכב לא נפוץ, מכל מיני סיבות שלא קשורות לרכב עצמו היא לא הייתה הצלחה במכיות בארץ (ודווקא באירופה לדעתי מובילה בקטגוריה, אבל שם הרוב המוחלט קונים את הגרסה הידנית).

ספק אם תמצא פה בן אדם שנהג בפיאסטה 1.4 אוטומטית וגם בפיקנטו בהפרש זמן לא גדול כדי שיוכל לענות לך.

הבדל בביצועים לטובת אחת מהן לא רלוונטי לסוג השימוש הממוצע במכוניות האלו.

אין רכב אחד מושלם, אם היה כזה כולם היו קנים רק אותו. הבחירה היא אחרי לקיחת בחשבון כל המשתמים היא בסה"כ העדפה אישית.

אם אומרים לי לבחור בין השתיים: ברור שפיאסטה.

אבל כמו שאמרתי, דגם לא נפוץ, פחות מבוקש, אחקה יותר יקרה משל פיקנטו ואני לא חושב שאטעה אם אהמר על צריכת דלק גבוהה יותר באיזה 10%.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדוע לא I20? יש מבחר גדול מאוד בתקציב של פותח השרשור. רכב נפוץ, עם אחזקה לא יקרה, לא מרגיש צעצוע. אמינות טובה, אם מוצאים רכב עם נתונים טובים - יש בלוח רכבים פרטיים, מיד ראשונה ועם קילומטראז' לא גבוה ( אני יודע שהיה כאן שרשור תחזוקה ארוך של יונדאי כזה, אבל אחרי ליסינג ועם קילומטראז' גבוה מאוד - לא זה צריך להיות הכיוון).

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הנתונים הרשמיים, לפיקנטו יש יתרון ביצועים קל (מומנט מקס' שמגיע קצת מוקדם יותר, זינוק ל-100 מהיר בחצי שניה 13.4 מול 13.9). על פניו, זה שולי לגמרי עד כדי לא מורגש.

אני אנסה פעם נוספת: בין שני הרכבים האלו, ביצועים הם לא הקריטריון הנכון לבחירה כי ההבדלים הם זניחים. מצד שני, בבטיחות, נוחות ומרחב יש הבדלים מורגשים, ולדעתי הם צריכים לקבל את הדגש העיקרי.

ומן הסתם שהפיאסטה לוקחת שם אם אני מבין אותך נכון..

פיאסטה בדגם שאתה מתעניין בו היא רכב לא נפוץ, מכל מיני סיבות שלא קשורות לרכב עצמו היא לא הייתה הצלחה במכיות בארץ (ודווקא באירופה לדעתי מובילה בקטגוריה, אבל שם הרוב המוחלט קונים את הגרסה הידנית).

ספק אם תמצא פה בן אדם שנהג בפיאסטה 1.4 אוטומטית וגם בפיקנטו בהפרש זמן לא גדול כדי שיוכל לענות לך.

הבדל בביצועים לטובת אחת מהן לא רלוונטי לסוג השימוש הממוצע במכוניות האלו.

אין רכב אחד מושלם, אם היה כזה כולם היו קנים רק אותו. הבחירה היא אחרי לקיחת בחשבון כל המשתמים היא בסה"כ העדפה אישית.

אם אומרים לי לבחור בין השתיים: ברור שפיאסטה.

אבל כמו שאמרתי, דגם לא נפוץ, פחות מבוקש, אחקה יותר יקרה משל פיקנטו ואני לא חושב שאטעה אם אהמר על צריכת דלק גבוהה יותר באיזה 10%.

למה היית בוחר בפיאסטה? מה בעיניך היתרונות שמנצחים את הפיקנטו?

מדוע לא I20? יש מבחר גדול מאוד בתקציב של פותח השרשור. רכב נפוץ, עם אחזקה לא יקרה, לא מרגיש צעצוע. אמינות טובה, אם מוצאים רכב עם נתונים טובים - יש בלוח רכבים פרטיים, מיד ראשונה ועם קילומטראז' לא גבוה ( אני יודע שהיה כאן שרשור תחזוקה ארוך של יונדאי כזה, אבל אחרי ליסינג ועם קילומטראז' גבוה מאוד - לא זה צריך להיות הכיוון).

האמת שאתה צודק, וזה ישמע מאוד ילדותי אבל משהו בה פשוט לא מושך אותי. היא נראית מאוד משעממת, זקנה כזאת.

זו התלהבות של רכב ראשון, ובאלי שהרכב יהיה יפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה היית בוחר בפיאסטה? מה בעיניך היתרונות שמנצחים את הפיקנטו?

בעיקר בגלל שפיקנטו קטנה לי מידי, אני די גדול ושמן. בעיקר הרוחב הפנימי מפריע, וגם תא מטען קטן מאוד. זה לא שזה בילתי נסבל אבל בכל מצב מעדיף רכב מקטגוריית סופרי מיני על מיני.

אגב, רוצה גדול יותר שנראה טוב עם מכלולים בסיסיים ללא יומרות - תסתכל על קיה ריו 5 דלתות, הדגם החדש שהתחיל ב 2012-2013.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2050 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...