Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניית קטנוע

קוביבוי
שימו לב! השרשור הזה בן 2873 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא ידעתי אם הדברים מתאימים לפורום יעוץ לקניית רכב, אז החלטתי לשאול בפורום הזה.

הוצאתי כרגע רשיון A2 עד 125 סמ"ק. ואני מתלבט מאוד בקשר לרכישת קטנוע:

1) הבנתי שעלות הביטוח זולה משמעותית בין 50 סמ"ק, לבין יותר מ50 סמ"ק. לכן אעדיף 50 סמ"ק. אך האם זה מתאים ובטיחותי לנסיעה בעיר כמו ירושלים שיש בה כבישים מהירים לרוב, ולא קצת עליות? מבחינת מהירות אין לי דרישות מיוחדות, מספיק שהקטנוע יסגור 80 בקלות (גם בעליות), אני לא מחפש קטנוע למירוצים וכד', האם כדאי ללכת בכיוון הזה או על 125 סמ"ק.

2) מבחינת תקציב לרכישת הקטנוע, אני מחפש משהו עד סכום של 5000-6000 מקסימום, כמובן שאני לא מחפש חדש. אשמח לדעת איזו חברות מומלצות מבחינת אמינות לאורך זמן, ובטיחות, שיתאימו לטווח המחיר הנ"ל. חבר הציע לי לחפש קימקו-מובי, הוא צודק?

3) איזה דברים חשובים עלי לבדוק ברכישת הקטנוע (שנה, קילומטראז' וכו') ועל מה עלי להסתכל?

אשמח לתשובות ברורות (בלי יותר מדי התפלספויות) מבעלי ידע בעניין. תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום קטנוע 50 סמק לא יסגור 80 בעליות. אלא אם כן הוא משופר. עדיף לך להוסיף עוד כסף ולקנות קטנוע 125. קימקו מובי זה קטנוע בעל אמינות מופלגת וחלפים לרוב. כלל אצבע: קנה כמה שיותר חדש ובעל קילומטראז' נמוך. מעבר לזה, כל קטנוע הוא בפני עצמו. הייתי נמנע מלקנות קטנועים מילדים או חברות שליחויות.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וותר על 50 סמ"ק. בתקציב שלך חפש 125. אם יש אופצייה להגדיל תקציב לך על 200 (שאגב אפשר למצוא בתקציב שלך) או 250 (אותו ביטוח, אותה אחזקה).

מוביא נחשב לאמין מאוד וקל וזול לאחזקה אבל קח בחשבון- הוא קטנוע חביב בכל חברה ומשמש הרבה לשליחויות. מצד אחד זה אומר שניתן למצוא כלים בזול מצד שני- כנראה שהשתמשו בהם לא מעט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרישיון שלי הוא עד 125 סמ"ק. ואני גם ממש לא צריך יותר מזה.

בקיצור אני מבין שקימקו מובי 125 סמ"ק מתאים לדרישות שלי.

אשמח ליוד תגובות שיחזקו את הדיעה הזאת. או לחילופין עוד הצעות.

תודה לעונים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי אישית כרגע יש דיאלים S1. הוא לא החזק בחבורה אבל אמין, חסכוני (ליטר דלק ל-30 ק"מ זה מינימום קבוע אצלי). הבעיה איתו זה מושב לא הכי נוח והוא לא החזק בחבורה. מעבר לכך כלי פשוט, זול ואמין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

שלום חברים.

שוב אצטרך לעצתכם בעניין הנ"ל.

ראיתי את הקטנועים של "קימקו", גם "מובי" וגם עוד דגמים די מקרוב (התחלתי לשים לב בכבישים). ואני פתאום מסתפק בגלל שהקטנועים שלהם נראים יחסית קצת מצועצעים וקלילים מדי ביחס לחברות אחרות שראיתי. האם אני צודק? ואם כן, האם זה לא פוגע בחוזק הקטנוע, ביציבותו, ובבטיחות הרוכב?

מצד שני ראיתי קטנועים של "סאן יאנג", והם נראים די מסיביים. האם גם הם אמינים כמו "קימקו", והאם בגלל שהם נראים כבדים יותר הם נוסעים פחות מהר?

מה אומרים?

מצפה לתשובות (אשמח מבעלי ניסיון).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום חברים.

שוב אצטרך לעצתכם בעניין הנ"ל.

ראיתי את הקטנועים של "קימקו", גם "מובי" וגם עוד דגמים די מקרוב (התחלתי לשים לב בכבישים). ואני פתאום מסתפק בגלל שהקטנועים שלהם נראים יחסית קצת מצועצעים וקלילים מדי ביחס לחברות אחרות שראיתי. האם אני צודק? ואם כן, האם זה לא פוגע בחוזק הקטנוע, ביציבותו, ובבטיחות הרוכב?

מצד שני ראיתי קטנועים של "סאן יאנג", והם נראים די מסיביים. האם גם הם אמינים כמו "קימקו", והאם בגלל שהם נראים כבדים יותר הם נוסעים פחות מהר?

מה אומרים?

מצפה לתשובות (אשמח מבעלי ניסיון).

אם אתה מתכנן לקנות מ125 תדע שבקלות לא תגיע ל80 וייתכן שהקטנוע יחרוק שיניים, במיוחד במקומות כמו בירושלים. היייתי אישית ממליץ לך אם כבר לקנות קטנוע חדש שאמור לו להיות כמה חודשי חסד - או כמובן משהו שקרוב לחדש.

לצאת עם הקטנועים האלו מחוץ לעיר זו סכנה. עקב הכוח המוגבל ועקב היותם קטנים וקלים.

זה כנראה ישרוד ירושלים - תל אביב, אבל ישחוק את הקטנוע.

אלו קטנועים קטנים וחלשים. אבל מצד שני אם אין לך קילומטרז גבוה ביום ואתה נשאר בגבולות העיר, אני מניח שזה יספיק, אך לא במידה משביעת רצון. הנוחות שלהם לא משהו, תיהיה בעיניין. בעליות הקשות של ירושלים אני מקווה שתגיע מעל 50.

כמות הוויתורים כאן היא גדולה, אבל אם אתה אחד שמחפש רק להגיע מנקודה X לנקודה Y בעיר ולסבול מעט ​בדרך לך על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על המענה.

אני באמת צריך את זה רק לעיר, ובעיקר רק בכדי להגיע מנקודה אחת לנקודה אחרת (אני פשוט מתחיל לימודי ערב כל ערב במשך כמה שנים, ואני לא יכול להשאיר את אשתי בלי האוטו. ומצד שני אני לא יכול להתנייד באוטובוסים ולא יכול להרשות לעצמי עוד רכב ולכן חשבתי על קטנוע. ומדיבור למעשה הוצאתי עד 125 סמ"ק, מה שהיה נראה לי שאמור להספיק).

קצת קשה לי לקבל את מה שאתה אומר "

בעליות הקשות של ירושלים אני מקווה שתגיע מעל 50" אני אישית התחלתי לעקוב לאחרונה אחרי קטנועים 125 סמ"ק, ואני רואה שרוב הרוכבים רוכבים עליהם, ונוסעים די מהר בכבישי ירושלים, למרות העליות (להערכתי 85-95 קמ"ש).

אתה מדבר מניסיון? או שכך נראה לך?

ובכל אופן באשר לשאלתי מה עדיף, לא קבלתי מענה?....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2873 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...