Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אני רוצה לבנות מוטורהום - האם לקנות משאית או אוטובוס?

Alex Manning
שימו לב! השרשור הזה בן 3025 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בכוונתי לבנות קרוואן על משאית או על אוטובוס

התלבטות בין רכישת משאית לאוטובוס.

הרעיון הוא בית על גלגלים למגורים, 8+ מטר אורך, כמה שיותר, יותר טוב :)

הרישיון שלי - רישיון C1 עד 12 טון

המטרה היא למגורים, עם תזוזות קלות מידי שבוע, מידי פעם צפון או דרום.

האם כדאי משאית על פני אוטובוס או להיפך?

מה ההבדלים מבחינת

משקל עצמי / כולל?

דלק?

תחזוק?

תיקונים, טיפולים?

בלאי?

דגמים מומלצים?

האם יש משאית קלה או אוטובוס קל משקל

שיכולים לשאת בבית שאורכו 8 מטר ואף יותר? (ועדיין לשקול פחות מ-12 טון?)

(לא רלוונטי להפנות אותי לקבוצות קרוואנים, כי גם שם כבר שאלתי בנושא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה מהשאלות שלך לא יקבלו תשובות אצלי, אבל היתרון של אוטובוס על משאית הוא המתלים הרכים יותר ותיבת הילוכים אוטומטית.

במשאית אתה מתחיל עם ארגז ריק שיכול להיות בסיס טוב, באוטובוס תצטרך לסלק מושבים ולשנות את הגדרתו במשרד הרישוי ל"משא מגורים".

בזה מסתכם הידע שלי.

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם לאחר הסבת האוטובוס ל"משא מגורים" נדרש כדי לנהוג בו רישיון C1 או רישיון D?

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי אוטובוס מוסב למוטורהום.

האוטובוס הוא מאן איריזר 98. ברישיון הוא מופיע כמרכב אחוד מגורים N3.

הרישיון הנדרש עליו הוא עד 15 טון.

אני לא יודע להשוות אותו לתחזוקת משאית.

צריכת דלק היא סביב 1:2

תיקונים מתבצעים במוסך מתמחה. סביב 2500-3000 ש"ח לטיפול. כמובן שכמויות השמן בהתאם.

הנסועה השנתית שלו נמוכה מאוד. הבלאי מסתכם בעיקר במצבר שמתרוקן ומדי פעם ענייני אטימה באיזור הגג.

download_20140525_172658.jpeg

download_20140525_172713.jpeg

download_20140525_172716.jpeg

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר מישהי שגרה באוטובוס. הבעייה העיקרית היא שטח החלונות הגדול שהופך אותו לחממה כבר בשעות הבוקר המוקדמות.

אני מניח שארגז של משאית ניתן לבנות ולבודד טוב יותר, מה גם שלמשאית כושר תמרון טוב יותר ויכולת עבירות משופרת ביחס לאוטובוס.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדויק. אוטובוס הוא בערך כלי הרכב היחיד שבו הנהג יושב לפני הסרן הקדמי, מה שיוצר שלוחה קדמית ארוכה יחסית מחד, ומקצר את בסיס הגלגלים מאידך.

התצורה הזאת נועדה כדי לאפשר לו יכולת תמרון במקומות צרים יחסית. מצד שני, אורכן של השלוחות הקדמית והאחורית גוזר על האוטובוס זוויות גישה ונטישה צנועות מאוד, אע"פ שאת המרכב של מרבית האוטובוסים ניתן להגביה זמנית באמצעות ניפוח כריות האוויר. למי שמבלה את מרבית זמנו על הכביש זה אומנם לא רלבנטי, אבל צריך לזכור שהיכולת של אוטובוס לטייל בשטח - אפילו קל מאוד - היא מוגבלת ביותר.

עריכה אחרונה על ידי אלעד

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3025 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...