Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תעודת זהות ודרכון ביומטרי - למה מתנגדים לזה?

ytimsit
שימו לב! השרשור הזה בן 431 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עם כל הקומבינות האלה והנסיון למחטף ברגע האחרון של הכנסת, אני בספק אם ייצא משהו מכל הפיילוט הזה בסוף.

אתה יודע, פרה עם 3 רגליים עקומות לא תצליח ללכת רחוק.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 385
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני מתעסק באבטחת מידע מגיל מאוד צעיר (10+-), שירתתי ביחידת מודיעין שעוסקת בתחום והיא בעלת האוטוריטה הכי גבוהה במדינת ישראל בתחום אבטחת המידע, אני ועמיתיי (אני משוחרר מזה 5 שנים, חלקם בשירות, חלקם משוחררים) שלחנו מכתבים, כמה מחבריי אף העידו בועדה מסוימת על הקלות שבפריצה למאגר, הגשנו דו"חות שמסבירים בפרוטרוט כיצד בקלות ניתן לעקוף כל מנגנון "אבטחה" (אותי זה מצחיק) שכזה.

ח"כ שטרית מצידו הזיע כדי להוכיח לנו (כשאנחנו המומחים היחידים בעלי אוטוריטה רשמית בתחום אבטחת המידע האקטיבית) שהמאגר בטוח, הוא כמובן הביא "מומחים" (כמה מתכנתים לשעבר שסיימו קורסי אבטחת מידע ב"האקר יו" או משהו בסגנון) שיעידו כמה המאגר בטוח. אותנו זה מאוד מצחיק.

למרות כל הדו"חות, למרות העדויות, למרות האוטוריטה, למרות הנסיון המוכח ואין ספור פרויקטים שהוצגו לבכירי הממשלה, למרות הרמה הנמוכה וחוסר הנסיון של הצד המגן על המאגר ושל ה"מומחים" מטעם, ח"כ שטרית המשיך בפרויקט בכל הכח.

עד אז האמנתי ש95% מהשרים ומחברי הכנסת בממשלה שלנו מושחתים, היום אני יודע את זה. יש הבדל גדול, הבדל שאותו אני מבין היום.

כשאני מסתכל על שרים וחברי כנסת אני לא רואה אנשים שקמים בבוקר ושואלים את עצמם איך לשרת את האזרחים. הם שואלים את עצמם איך לרפד את הכיס, איך להבטיח תפקיד עתידי בדירקטוריון של חברה שהם מפנקים אותה בכמה הצעות חוק, איך לקמבן את הילדים, איך לשקר לבוחרים כדי להשאר עוד קצת בכסא ה40 אלף ש"ח בחודש. לחלקכם הגדול זה נשמע כמו קונספירציה או בדיה, גם אני הייתי חושד.

מאגר המידע הזה הוא פרויקט של מיליארדים. המיליארדים יגיעו מעוד כמה מאות שקלים שכל אחד מאיתנו ישלם במיסים.

המיליארדים יחולקו בין החברות הפרטיות והאהובות של התעשייה הבטחונית הישראל. חברות שנמצאות "עמוק" בתוך תהליכים בטחוניים, בעלות "נסיון" עם עבודה מול הממשלה. החברות האלו הן פרטיות, מישהו יושב למעלה ומרוויח מהן כמה מאות מליוני שקלים או במקרה הטוב מיליארדי שקלים לתוך הכיס.

זה בעצם הופך מולטי מליונרים או מיליארדים לאף יותר עשירים ממצבם היום.

המאמץ הכביר שח"כ שטרית הקדיש (למרות חוות הדעת החד משמעיות ממומחים שאין שני להם בתחום) בכדי לשכנע אנשים (בתחום שבו אין לו אפילו מילימטר של מושג) כדי להוציא את הפרויקט לפועל לא מדליק לי נורה אדומה, הוא שורף אותה. זה ברור מאליו, מובן לחלוטין שיש לו אינטרס כלכלי מאוד גדול בפרויקט הזה.

האמינו לי, שהפרטיות שלכם, זו שאולי לא חשובה לחלקכם היום (חכו, יום יבוא ותבינו), היא הדבר האחרון שמעניין אותו. מצידו לשים קישור להורדת המאגר באינטרנט.

נ.ב., המאגר ככל הנראה נפרץ כבר מהיום הראשון. ארגוני ביון מסביב לעולם חפצים מאוד במאגר הזה. ארגוני ביון יוכלו להשיג סכימה של השרתים ה"מאובטחים" ולהכין תשתית מוסתרת שתדליף את המאגר כבר מהיום הראשון, בדילוג קל מעל "מנגנון ההצפנה". העובדה שאין את המאגר בטורנט להורדה - לא אומרת שהוא לא נפרץ, היא אומרת שהוא לא הופץ. אם אתם שואלים אותי, המאגר נפרץ עוד לפני שהוסיפו את האזרח הראשון.

עריכה אחרונה על ידי שבלול
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה שאלתית - בדרכון האירופי יש מאגר ביומטרי. שם טוב ופה רע?

האם שם האבטחה הרבה יותר גבוהה? מדוע לא לומדים משם?

אגב אני חושב שגם ככה בעתיד הקרוב הכול יהיה הרבה יותר נגיש...

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם הולנד

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

ראיתי לאחרונה שארדן מקדם את זה גם הוא.

ללמדך שלא שטרית ולא ארדן הם הבעיה, אלא שבפשטות לח"כים ולשרים, בהכללה, פשוט לא אכפת מטובת האזרח.

לענ"ד זה נכון ללא קשר להשתייכות מפלגתית.

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי שארדן מנסה לבצע מחטף בנושא עוד לפני הקמת הממשלה הבאה, יש פוסט ב-404 על העניין הזה:

http://room404.net/?p=65392

הגופים הביוקרטיים של המדינה נכשלו חרוצות פעם אחרי פעם בכל הקשור לשמירה על אזרחי ישראל, בין אם שמירה על חייהם, או על פרטיותם, מתקרית הנגמ"ש ועד אגרון, מעופרת יצוקה ועד עמוד התאורה שנפל והרג קצינה בטקס ליום העצמאות.

אני כבר ככה עם רגל אחת בחו"ל, אם זה יהיה מנדטורי, אין מצב שאני אתן לחדלי האישים הללו להרוס לי את החיים בשביל ווילה בקיסריה, אני ועוד הרבה אחרים הולכים לעוף ממדינת היהודים ולרדת לגולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתעסק באבטחת מידע מגיל מאוד צעיר (10+-), שירתתי ביחידת מודיעין שעוסקת בתחום והיא בעלת האוטוריטה הכי גבוהה במדינת ישראל בתחום אבטחת המידע, אני ועמיתיי (אני משוחרר מזה 5 שנים, חלקם בשירות, חלקם משוחררים) שלחנו מכתבים, כמה מחבריי אף העידו בועדה מסוימת על הקלות שבפריצה למאגר, הגשנו דו"חות שמסבירים בפרוטרוט כיצד בקלות ניתן לעקוף כל מנגנון "אבטחה" (אותי זה מצחיק) שכזה.

ח"כ שטרית מצידו הזיע כדי להוכיח לנו (כשאנחנו המומחים היחידים בעלי אוטוריטה רשמית בתחום אבטחת המידע האקטיבית) שהמאגר בטוח, הוא כמובן הביא "מומחים" (כמה מתכנתים לשעבר שסיימו קורסי אבטחת מידע ב"האקר יו" או משהו בסגנון) שיעידו כמה המאגר בטוח. אותנו זה מאוד מצחיק.

למרות כל הדו"חות, למרות העדויות, למרות האוטוריטה, למרות הנסיון המוכח ואין ספור פרויקטים שהוצגו לבכירי הממשלה, למרות הרמה הנמוכה וחוסר הנסיון של הצד המגן על המאגר ושל ה"מומחים" מטעם, ח"כ שטרית המשיך בפרויקט בכל הכח.

עד אז האמנתי ש95% מהשרים ומחברי הכנסת בממשלה שלנו מושחתים, היום אני יודע את זה. יש הבדל גדול, הבדל שאותו אני מבין היום.

כשאני מסתכל על שרים וחברי כנסת אני לא רואה אנשים שקמים בבוקר ושואלים את עצמם איך לשרת את האזרחים. הם שואלים את עצמם איך לרפד את הכיס, איך להבטיח תפקיד עתידי בדירקטוריון של חברה שהם מפנקים אותה בכמה הצעות חוק, איך לקמבן את הילדים, איך לשקר לבוחרים כדי להשאר עוד קצת בכסא ה40 אלף ש"ח בחודש. לחלקכם הגדול זה נשמע כמו קונספירציה או בדיה, גם אני הייתי חושד.

מאגר המידע הזה הוא פרויקט של מיליארדים. המיליארדים יגיעו מעוד כמה מאות שקלים שכל אחד מאיתנו ישלם במיסים.

המיליארדים יחולקו בין החברות הפרטיות והאהובות של התעשייה הבטחונית הישראל. חברות שנמצאות "עמוק" בתוך תהליכים בטחוניים, בעלות "נסיון" עם עבודה מול הממשלה. החברות האלו הן פרטיות, מישהו יושב למעלה ומרוויח מהן כמה מאות מליוני שקלים או במקרה הטוב מיליארדי שקלים לתוך הכיס.

זה בעצם הופך מולטי מליונרים או מיליארדים לאף יותר עשירים ממצבם היום.

המאמץ הכביר שח"כ שטרית הקדיש (למרות חוות הדעת החד משמעיות ממומחים שאין שני להם בתחום) בכדי לשכנע אנשים (בתחום שבו אין לו אפילו מילימטר של מושג) כדי להוציא את הפרויקט לפועל לא מדליק לי נורה אדומה, הוא שורף אותה. זה ברור מאליו, מובן לחלוטין שיש לו אינטרס כלכלי מאוד גדול בפרויקט הזה.

האמינו לי, שהפרטיות שלכם, זו שאולי לא חשובה לחלקכם היום (חכו, יום יבוא ותבינו), היא הדבר האחרון שמעניין אותו. מצידו לשים קישור להורדת המאגר באינטרנט.

נ.ב., המאגר ככל הנראה נפרץ כבר מהיום הראשון. ארגוני ביון מסביב לעולם חפצים מאוד במאגר הזה. ארגוני ביון יוכלו להשיג סכימה של השרתים ה"מאובטחים" ולהכין תשתית מוסתרת שתדליף את המאגר כבר מהיום הראשון, בדילוג קל מעל "מנגנון ההצפנה". העובדה שאין את המאגר בטורנט להורדה - לא אומרת שהוא לא נפרץ, היא אומרת שהוא לא הופץ. אם אתם שואלים אותי, המאגר נפרץ עוד לפני שהוסיפו את האזרח הראשון.

ואני חייב להוסיף ולחזק מהניסיון האישי שלי את מה שכתב שבלול -

בצבא הייתי בתפקיד מפעיל מסוף נתונים, עם גישה רחבה למאגר הנתונים של צה"ל, היו חוקים מאד נוקשים לגבי הוצאת נתונים מהמאגר הזה למשל המסוף חייב להיות בחדר פנימי עם דלת, פנימית בנוסף לדלת החיצונית. רק מספר אנשים מורשים מוגבל יכול לבקש ממני להוציא מידע, ועונשים כבדים מאד על הוצאת נתונים לא מורשית.

בפועל אני בוש לספר שזה היה "הוצא נתונים כפי יכלתך" והכל באישור המפקדים מעלי. החל מהמפקדת שלי שאישרה בין היתר לקצינה החברה שלה להציא את רשימת הקב"א והפרטים הסוציומטריים של כל המחלקה שעשתה טירונות עם האחיין שלה.

הקצין הגבוה שהיה מוציא דוח ימי ההולדת של הקצינים בדרגת אלוף ומעלה כדי שיוכל ללקק להם.

הרס"ר שהיה מוציא מידי פעם תדפיס על הבחורה שהוא יוצא איתה,

השיא היה שהחייל שהיה איתי (למעשה חנך אותי כשהגעתי לתפקיד) לקח את העניין קצת רחוק מידי ועשה כל מיני שטויות, העיפו אותו לא יודע בדיוק למה אבל ממש לפני שהוא עף הבנתי שהוא מוסר נתונים לאיזה בלש פרטי שכנראה היה מהמשפחה שלו (הוא לא עף בגלל זה). מידי פעם היה מקבל טלפון, מדבר מאד בשקט ומעלה נתונים על המסוף.

כשהעיפו אותו הוא עוד הספיק לחבל בתשתית והשאיר את הבסיס ללא תקשורת למחשב למשך יומיים.

וכל זה המאגר הצבאי עם גישה לנתונים בדרגת סודי ביותר, עם מערכת משמעת נוקשה.

אני לא רוצה לחשוב מה יקרה למאגר נתונים חשוב כזה בידיים של עובדי מדינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

והביזיון נמשך: http://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3661284,00.html

"שתי ועדות פרלמנטריות אמורות לבחון ולאשר את פעולת המאגר הביומטרי - אך אחת לא כונסה כבר חצי שנה והשנייה, שפעולתה חשאית - לא כונסה מעולם ובכנסת לא ידעו שהיא אמורה להתקיים. ח"כ זנדברג: "איך ניתן להצביע על אישור המאגר לאור הפקרת הציבור?"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים ... כמה מכם מחזיקים בכרטיס מעבר גבולות מהיר בבן גוריון ( זה שמעבירים במכונה מצמידים את היד ויוצא פתק ) ?

יש לכם כרטיס כזה ???? יופי את המידע הביומטרי שלכם כבר קיבלו ....

ככה זה בחיים בוקר טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...