Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תעודת זהות ודרכון ביומטרי - למה מתנגדים לזה?

ytimsit
שימו לב! השרשור הזה בן 432 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

^

לא נכון. בביקורת הדרכונים הנ"ל עושים שימוש במיפוי תרמי של כלי הדם ולא בטביעת האצבעות שלך, אין קשר לדרכון הביומטרי. עובדה שכשאתה מוציא דרכון חדש, צריך להחליף את כרטיס "האשראי" שאתה משתמש בו למעבר הגבול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 385
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

להבדיל, שם ניתנת לי הבחירה, אם אני רוצה לתת את אותו נתון או שאני יכול לוותר ולעמוד בתור הרגיל. ולא כמו כאן שהתוכנית היא

לחייב את כולם לתת את טביעת האצבע ותווי הפנים שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוגו - חפש במעלה השרשור, אכן מדובר במידע ביומטרי, אבל כזה שאינו מסכן את פרטיותך.

המעבר הביומטרי בנתב"ג מבוסס על שילוב של זיהוי הכרטיס ומיפוי תרמי של כף היד (מבוסס על מהלך כלי הדם). מיפוי תרמי כזה אינו משאיר עקבות בשום מקום, הרי גם אם תניח את ידך, נניח, על מעקה מפת החום "תתנדף" תוך שניות מרגע שתסיר את ידך. במערכת אין קריאת טביעות אצבע.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק שאלה - נניח שכל הסיוט הזה שלנו התגשם והמאגר יוצא לדרך וכו'

האם הממשלה יכולה או תחייב את כל האזרחים להוציא דרכון ביומטרי? האם יגרסו את התעודות זהות הישנות?

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סביר להניח שביום שיוחלט לטרנספר את כלל האזרחים לת.ז ודרכונים ביומטריים, ינתן חלון של מס' שנים לביצוע העדכון ולאחר שהחלון ייסגר, הסתובבות עם תעודה "טיפשה" תיחשב כהסתובבות ללא תעודה מזהה כלל.

איי, שיטרית.. שיטרית.. איזו טעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ת.ז. זה באמת לא בעיה, סבתי נפטרה בסוף שנות ה 90 והתעודת זהות היחידה שהייתה לה הייתה מין פנקס כזה ולא כרטיס פלסטיק למרות שעשרות שנים לא היה בפנקסים האלה רלוונטיות או חוקיות.

רק מה תעשה כשרשיון הנהיגה/ פספורט שלך יפוג והחדש יוצא רק במתן נתוןנים ביומטרים?

תכפה על עצמך תחבורה ציבורית ואי נסיעה לחו"ל עד סוף ימיך?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להשכיר - אין שום בעיה בתעודות הביומטריות, וגם המדינות הקנאיות ביותר לפרטיות אזרחיהן מנפיקות אותן.

הבעיה היא במאגר הנתונים הביומטריים, והקרב המתקיים כעת הוא על קיום מאגר זה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עקב לחץ מאשתי שלא אוהבת את התור בנתב"ג כי אני מתנגד נחרצות למאגר הביומטרי, אני מבין מכאן שאין בעיה להוציא דרכון ביומטרי מבלי להכנס למאגר ומבלי להוציא ת.ז. ביומטרית ולמסור פרטים שאני לא מעוניין שיהיו להם כגון טביעות אצבע.

האם הבנתי נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערבבים ביו מנגנוני זיהוי ביומטריים ומאגר ביומטרי.

אפשר להשתמש בנתונים ביומטריים, שישמרו למשל בשבב שבתוך התעודה החכמה, כדי לאשר שמחזיק התעודה הוא באמת האדם שהוציא אותה. הנתונים עונים על שאלה אחת ויחידה - האם האדם הטוען שהוא בעל התעודה הוא אכן בעל התעודה.

מאגר ביומטרי מחזיק את הנתונים הביומטריים של כולנו ועונה על שאלה אחרת לגמרי - למי (מבין כל האנשים במאגר) שייכת דגימה ביומטרית (למשל טביעת אצבע) מסויימת.

אין לי שום התנגדות לנתונים ביומטריים. אשמח לתעודת זהות חכמה שאף אחד אחר מלבדי לא יוכל להשתמש בה במקומי ולהתחזות לי. הבעייה היא המאגר.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין מכאן שאין בעיה להוציא דרכון ביומטרי מבלי להכנס למאגר ומבלי להוציא ת.ז. ביומטרית ולמסור פרטים שאני לא מעוניין שיהיו להם כגון טביעות אצבע.

מבחינה טכנית אין שום בעיה לעשות את זה.

אבל מדינת ישראל החליטה לכרוך את הנפקת התעודה ברישום הפרטים במאגר. זו הבעיה.

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שאין לנו גם דרך לדעת אם המידע נשמר רק בתעודה עצמה או מוכנס למאגר.

טכנית, אפשר לשמור את המידע בשום מקום - כלומר לא לשמור את המידע עצמו אלא HASH שלו. פונקצית גיבוב בעברית:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%95%D7%A0%D7%A7%D7%A6%D7%99%D7%99%D7%AA_%D7%92%D7%99%D7%91%D7%95%D7%91

לדוגמה אתרים שלא מעוניינים לשמור את הסיסמה שלכם במאגר (שעלול להגנב) שומרים תוצאת HASH שלכם. כשתנסו להכנס לאתר על ידי הזנת הסיסמה שלכם, תוצאת ה- HASH תאשר שהסיסמה שהזנתם נכונה, בעוד שהסיסמה שלכם כלל איננה בידי האתר.

עריכה אחרונה על ידי yuvk
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שציינו כאן לפניי, במדינת החכמים שלנו, החליטו לקשור בין התעודה החכמה ומאגר ביומטרי.

ברוב המדינות בעולם, הכיוון שהולכים אליו הוא תעודה חכמה, אשר יש עליה נתונים ביומטריים,

והם מאשרים שאכן מחזיק התעודה זה אותו אדם, ולא מישהו דומה לו, מישהו שהחליף תמונה,

או ניסה לזייף אותה. תעודות כאלה מקלות מאוד על הרשויות, ומקשות על הזייפנים והרמאים

למיניהם, אך אין כל פרט אודותיך שנאגר במקום כלשהו.

מסיבות לא מובנות(או מובנות מאוד לחלק מאיתנו), החליט אדון SHIT'רית לדחוף את המדינה

שלנו, להקים מאגר ביומטרי שבו ייאגרו הנתונים על כל אזרחי המדינה. מה יעלה בגורלו של

מאגר כזה ברור לכולנו, וראינו כמה המדינה טובה ויעילה בשמירה על הנתונים של אזרחיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...