Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משטרת איטליה תופסת עברייני מהירות בעזרת ...

kompy
שימו לב! השרשור הזה בן 7113 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

משטרת איטליה תופסת עברייני מהירות בעזרת למבורגיני

14.11.2004 ניו יורק טיימס

מאת איאן פישר

האיטלקים נשבעים שלא מדובר בצעצוע אלא בניידת משטרה אמיתית, אך התיירים היפאנים ממשיכים להתגודד בהשתאות בחניון. אפשר להבין אותם: רכב הסיור המשטרתי החדש של משטרת איטליה הוא למבורגיני גיארדו חדשה, שמגיעה בתוך שניות למהירות של 160 קמ"ש. המכונית גם נראית נהדר בצבעה הכחול המבריק, והיא הכלי האיטלקי המושלם לחינוך הנהגים האיטלקים, הידועים בנהיגה מהירה וחוסר ציות לחוק. התדריך לעיתונאים עוד לא הזכיר את שיא המהירות של המכונית: 305 קמ"ש. ניצב משנה פאולו מאציני, מפקד במשרת התנועה האיטלקית, שמר על רצינות: "זה לא בשביל הכיף שלנו".

איש כמעט אינו טוען שמשטרת איטליה ממש זקוקה ללמבורגיני, אך מצד שני, באומה שמטורפת על מרוצי מכוניות, ושבה נפתחה לאחרונה חנות בגדים של חברת "פרארי", רק מעטים יסכימו להודות שאין צורך במכונית יוקרה, בעיקר לא במשטרה. "נציגים של למבורגיני דיברו עם ראשי המשטרה והעלו את הרעיון", סיפר סרג'ו פונטנה, דובר חברת למבורגיני. "הם הציעו את הגיארדו למשטרת התנועה, ומפקד המשטרה אמר, 'למה לא באמת'? זה מועיל מאוד לתדמיתה של המשטרה ולתדמית של למבורגיני ברחבי העולם".

פונטנה שכח לספר על המניע המסחרי של למבורגיני, הנאבקת בחברת פרארי, החברה המובילה למכוניות מרוץ יוקרתיות באיטליה. פרארי סיפקה למשטרה מכוניות מתוצרתה בשנות השישים והשבעים. במאי הלכה למבורגיני בעקבותיה, ותרמה מכונית בשווי 165 אלף דולר למשטרה, לכבוד יום השנה ה-152 להקמת כוח המשטרה האיטלקי.

המשטרה קיבלה בתודה את התרומה, אך אז עלתה התהייה המשותפת לרבים מבעלי מכוניות הפאר: מה לעשות במכוניות? התשובה היא, כצפוי: בעיקר יחסי ציבור. תחילה חנתה הגיארדו בהפגנתיות מול המטה הארצי של משטרת איטליה ברומא. באוקטובר הוטסה לניו יורק, לרגל מצעד "יום קולומבוס" בעיר. פקדת לורה צ'אנו וסגן ניצב בידזארו, שניים מעשרת קציני המשטרה שהוכשרו לנהיגה בלמבורגיני, ליוו את הסיור בניו יורק. "צילמו את המכונית אולי אלפיים פעמים", סיפרו השניים. "עמיתינו במשטרה בארה"ב שאלו האם כל השוטרים באיטליה נוהגים במכוניות למבורגיני".

lamborghini_police_italy.jpg

ייעודה המקורי של הגיארדו היה טיפול במקרים דחופים. למכונית יש - פרט לעשרה צילינדרים, נפח מנוע של 5 ליטרים והספק של 500 כוח סוס - גם מקרר מיוחד לאחסון דם או תרומות איברים. בתוך המכונית יש גם דפיברילטור - מכשיר שמחזיר את קצב הלב לסדרו על ידי מתן הלם חשמלי - שמבצע אבחון אוטומטי של לחץ דם ואלקטרוקרדיוגרמות. באלה עדיין לא נמצאה הזדמנות להשתמש.

הגיארדו דווקא השתתפה גם בפעילות אמיתית של משטרת התנועה. איטליה משופעת במכוניות מהירות, ומהירות הנהיגה בה גבוהה משמעותית מהממוצע באירופה. המכונית הוצבה אפוא על הכביש המהיר בין רומא לפירנצה, אורבת לנהגים לא זהירים. החוק האיטלקי קובע שנהג שנתפס במהירות העולה על 170 קמ"ש, מאבד את רישיונו במקום. שוטרים מספרים שנהגים שנתפסו בידי שוטרים בלמבורגיני נראים המומים וכנועים באופן לא רגיל. "הם אומרים, 'טוב, שוללים לי את הרישיון, אבל לפחות עושים את זה עם למבורגיני", סיפרה פקדת צ'אנו. "הם מחמיאים למכונית ואפילו כשהם מקבלים את הדו"ח הם אומרים 'איזה אוטו יפה'".

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

>חדשותחדשותחדשותחדשותחדשות

משטרת ישראל זכתה לתרומה עצומה ויוקרתית למחלקת התנועה!!

נתרמה סוסיתא מרהיבה ומהירה כאחד!

הכלי המצויין, בעל הצילינדר וחצי, סוגר 35 קמ"ש ביום טוב, ואת המיאוץ הקלאסי הוא פשוט לא עושה...

הכלי הועמד לייד שיפודי אווזי בצומת בילו, על מנת לתפוס פרחחים צעירים הנוהגים בקורקינט ממונע באופן לא חוקי!

הצעירים שנעצרו נדהמו מהרכב הייחודי, והגיבו באופן לא צפוי, והעלימו את הספויילר (מקרטון) שהורכב על ה"חיה" הנ"ל...

בתקווה לימים טובים יותר.

בן, סנאי של משטרה.

לפעמים ילדים במושב האחורי, גורמים לתאונות...אבל לפעמים תאונות במושב האחורי, גורמות לילדים!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישן ועתיק :roll:

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמממ אפרופו הצטיידות בכלי רכב חדשים...

משטרת ישראל בקרוב תצטייד ב-206 GTI

מהיכן אתה יודע? יש לך איזשהו מקור למידע הזה? הנושא הזה מסקרן אותי...

נשמע לי תמוהה מידי שמשטרת ישראל תצטייד ב206 GTI, על אוקטביות דיזל אוטומטיות הם לא יודעים לנהוג, אז על 206 GTI כן? :|

פליקס

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע לי תמוהה מידי שמשטרת ישראל תצטייד ב206 GTI, על אוקטביות דיזל אוטומטיות הם לא יודעים לנהוג, אז על 206 GTI כן? :|

פליקס

היתה כתבה בידיעות על הנושא הזה שהמשטרה חושבת על רכבי ספורט בתור דרך מקורית להתמודד עם עברייני תנועה.

המקור הוא העיתון , אבל שוב זאת רק כתבה עם הרבה יחסי ציבור. השאלה היא האם זה יצא לפועל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה טמטום המשטרה תתחיל לעושת פה מרדפי מכוניות כמו בארה"ב?אחרי אופנועים זה מובן שלא אבל אחרי מכוניות,מה הקטע?

נראה מתנדב של אור ירוק בן 50 עם GTI:roll: רודף אחרי STI,אני אומר לכם לא משנה איזו ניידת אני קופץ אחריו לראות את האקשן...:-P

או שישימו מדבקה GTI על הניידות מקרטון:lol:

צביקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פליקס

היה במעריב לא ממזמן...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משטרת ישראל בקרוב תצטייד ב-206 GTI

שטויות. תקראו את הכתבה ואל תסתכלו רק על התמונה.

בכתבה צויין שהמשטרה שוקלת קניית רכבים ספורטיביים למשטרת התנועה, בנוסף לצי הרכב בכולל בעיקר בהמות מגושמות.

התמונה ששמו כדי ללכוד את העין היתה במקרה של 206GTI עם לוגו "משטרה" שנעשה במחשב.

המרחק מפה ועד להגיד

היה במעריב לא ממזמן...
הוא גדול.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7113 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...