Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מרצדס c200 2009

שימו לב! השרשור הזה בן 3609 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים.

כבר הרבה זמן שאני מחפש רכב כזה ביד 2 ולפני שבוע קניתי אותו!

לא לפני שעברנו אני והנהג החביב שממנו קניתי את הרכב 7 מדורי גהנום שכלל במצטבר שבוער של בדיקות מקיפות לרכב.

הרכב היינו מונית לשעבר אך עם אפס תקלות ומצב חיצוני ופנימי פשוט מעולה!

לעניינו, שלשום פרקתי סופית את כל המערכת מהקליאו הירוקה שלי - עבודה של 4 שעות +- (למי שתהה כמה זמן לוקח לפרק מערכת).

את הפודים והקורות והאיטום השארתי לחברתו של אבי שתהנה מהן (:, בגדול "הפסדתי" על הרכב משהו כמה 500 ש"ח חומר איטום ו300 ש"ח על החומרים של הבניות. למי שמעוניין אני מוכן למכור תמורת סכום סמלי את הבניה בבגז' למגברים, רצפה כפולה מותאמת בדיוק לקליאו B עם חלונות פרספקס (פנו אלי בפרטי).

המערכת:

רדיו דיסק:

נקסוס 7, בחרתי לעבור לטאבלט (משולב עם פרוססור) משום שהקלריון שלי לא תומך ב3 חלקים אקטיבי וגם רציתי לעבור לתצוגה יותר נוחה, תפריט שירים נוח, אופציה להרבה זיכרון, וויז עם מסך גדול, אפשרות לקרוא קבצים בפורמטי FLAC ו WAV וגם בגלל שאתם חייבים להודות שזה פשוט מגניב :lol:

סט קדמי:

מיד באס - ML 165 הוופר של ההרץ מילה, פשוט מיד באס מעולה, חזק שאני מאוד מבסוט ממנו.

מידריינג - בהתחלה הייתי נעול על gladen audio מסדרת ה aerospace כי מאוד התחברתי לטוויטר שלהם מסדרת הzero pro (סדרה אחת מתחת) אך היו בעיות בהזמנה ולא רציתי להגיע למצב שאני מקבל מוצר לא תקין וקצת קיבלתי תחושה שלא יהיה בדיוק מה לעשות עם יקרה הדבר.

אז רכשתי מידים של AD מדגם M35 NEO, מיד מבית טוב (איטלקי :-D ) עם הרבה ביקורות חמות עליו בחו"ל (בעיקר מרוסיה).

בחרתי גם בגודל 3.5 אינץ' ועם מנוע קטן כדי להקל על ההתקנה (גודל נפחים רצוים וכו'...)

טוויטר - אותו הסיפור עם ה gladen אז רציתי לקנות מיד וטוויטר מאותו יצרן ובשאיפה לאותה סדרה אז קניתי את הmm1, טוויטר מאוד מפורט, מאוד נאמן למקור, בלי "אפקטים" עליו והוא מאוד נציל! (המיד מסדרה אחת למטה כי המיד מסדרת ה mm פשוט היה מחוץ לתקציב)

סאב - DC LEVEL 2 '12 המוכר והטוב, לגבי התיבה אני עוד לא סגור. הגיוני מאוד שהתיבה הקטנה שהייתה בקליאו לא תיהיה טובה לרכב הנ"ל אז כנראה אעבור לגדולה יותר וכרגע גם לא שולל פורטד.

פרוססור - כנראה ב90% שאני אקח את הביט 1 החדש, רציתי בהתחלה לרכוש אחד יד שניה אבל פשוט אין אחד כזה וגם קיבלתי הרבה ביקורות לא טובות בהקשר לבאגים שלפעמים יש לו ולמסך היחסית עדין - מה שנפתר בגרסה החדשה.

אם כבר חדש אז למה דווקא ביט 1? כי דבר ראשון יש בו שלל פונקציות לכיוון , הוא תומך ב3 חלקים אקטיבית, הרבה משתמשים בו פה בארץ (חשוב מאוד מבחינתי בהיבט התמיכה והעזרה) והכי חשוב כי אוכל לרכוש אותו במחיר טוב.

הגברה:

למיד באס - celestra 2.150 המוכר והטוב.

למידריינג' ולטוויטר - celestra ra 475 - יש לי את הFA275 אז זה היה או לרכוש עוד מגברי 2 ערוצים (מיותר להוסיף עוד מקום בבגאז') או לקנות 4 ערוצים חדש. ורציתי לאלמנטים האלה לתת הגברה כמה שיותר איכותית וכבר יצא לי לשמוע את המגבר הזה בכמה סטים והתוצאה הייתה פשוט לטעמי.

מונו - DC 1.2K.

חיווט:

כבל רמקול למיד באס - SUPRA 4.0 CLASSIC כבל איכותי מנחושת מלאה בעובי 4 מ"מ.

כבל רמקול למיד ולטוויטר - SUPRA 2.5 CLASSIC כנ"ל רק בעובי של 2.5 מ"מ.

כבל רמקול לסאב - 8 גייג' של KNU.

rca - עוד לא ברור איזה, אבחר כנראה רק כשאדע כמה מטר אצטרך לשם כך (כמובן שלא אתפשר על איכות).

כבל מתח - ראשי 0 גייג' של קנו. מהמפצלים למגברים 4 גייג' של קנו.

איטום

מינימום 2 שכבות של דיינמט, אחרי שהמערכת תרוץ אראה אם אני אצטרך עוד או שיהיה צורך בספוגים למניעת קרקושי פלסטיק.

אגב הרכב מאוד מסיבי ובמיוחד הדלתות - מה שכמובן יוסיף לאקוסטיקה.

התקנה

את הבניה של הטאבלט אני עוד צריך לסיים לתכנן אבל בגדול אני מתכנן חלק בSOLID WORKS(תוכנה לעיצוב גרפי בתלת מימד) שייוצר ע"י מדפסת תלת מימדית. תהליך העבודה של המכונה הוא בגדול הזרקה של חומר נוזלי דמוי ג'ל בשכבות ויבושו ע"י קרני UV (נשמע מפוצץ אבל בעקרון דיי פשוט). פשוט מכניסים למדפסת את מה ששרטטנו בתוכנה ותוך לילה יש לנו חלק עד גודל של חצי מטר על חצי מטר על חצי מטר.

בסופו של דבר החלק יוצא מאוד קשיח ואפשר לעצב אותו בכל צורה שנבחר בתוכנה - בסוף החלק יצופה בחומר שממנו עטוף הדשבורד.

בחרתי להשתמש בטכניקה הזאת כדי להקל עלי בבניה מפיבר. אם יצרתי חלק והוא לא טוב בדיוק בצורה שרציתי תוך סדר גודל של יממה הוא יעוצב מחדש או שאצור חלק חדש לגמרי בעלות זניחה.

רצפה כפולה - לא אעשה את הטעות הזאת בחיים. פשוט הורג את הנגישות לגלגל ספייר ומקטין את גובה הבגאז'. לכן אבצע התקנה בצידי הבגאז'.

טוויטר ומיד - כנראה בקורות. אני צריך עוד לבדוק או אוכל לעשות בניה סבירה למיד לנפח של 3/4 ליטר. אם לא, כנראה שהבניה של המיד תעבור למשלושים ששם יש גישה נוחה לבניה עם נפח.

בינתיים רוב הרכיבים אצלי. נשאר להזמין בגדול רק את הפרוססור ולקבל את המשלוח של ה"קיט התקנה" לטאבלט (ספק כח, כבלים, ממיר מאנלוגי לדיגיטלי וכו'...)

החיווט כנראה (בצער רב) יהיה מתחת לשטיחים - עבודה שחורה וקצת מפחידה ברכב כזה אם להיות איתכם כנה.

זהו, בינתיים אני מעלה תמונות של הפירוק של הקליאו וכמה בקשו ממני שאראה איך עשיתי את ההגבהה בין הפלטות של הרפצה כפולה ושל האוטו החדש, אז תהנו ותרגישו חופשי להגיב, להעיר או סתם לשאול מי פנוי בארלוזורוב???:-D

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 94
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אהבתי את הרעיון של המדפסת תלת מימדית, אני מכיר את העניין הזה דיי מקרוב, גיסי עובד באובג'ט בקרית גת (איפה שמייצרים את הדיו שאתה מדבר עליו, objet התמזגו לפני כמה חודשים עם חברה אמריקאית בשם stratasys, מהגדולות בעולם).

לגבי עלות זניחה, אני לא כלכך בטוח לגבי זה, הדיו של המדפסות האלה הוא נורא יקר.

איפה אתה מדפיס את זה?

וכמה עולה לך הדפסה כזאת?

Pioneer 80PRS

Celestra FA2150x : Hertz HV 165 XL ||| Boston Acoustics GT275 : Hertz HT 28

DC 3.5k : Sundown Z v.3 15

XS Power D2400 , D5100

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

לא מבין כלום באודיו, לכן אגיב רק על שתי נקודות מה״סביבה״ שלי:

1. הדפסת תלת מימד - אתה יודע באיזה חומר הולכים להדפיס לך? באיזה מכונה?

רוב האובג׳טים למשל מוציאות חומרים שלא עומדים בחום שמתפתח בתוך רכב בקיץ.

כן יש סוג חומר שעושים לו תהליך שנקרא קיורינג בתנור ואז מתקבלת עמידות.

וכמובן כל מדפסות ה-abs/pc שהם עמידים אך יקרים ומצריכים פיניש מוקפד יותר.

2. לקרוא לסוליד ״תוכנה לעיצוב גרפי״ זו העלבת השנה :-):wink:

בהצלחה בכל השאר.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניר

הזמן שלי קצר כרגע ולא ממש קראתי, תתחדש, רכב מדהים בעיניי ויהיו לי שאלות אליך בפרטי לגבי הנושא.

ראיתי כאן משהו לגביי הדפסות תלת מימד, לא ממש קראתי אבל רוצה לזרוק לך אתר שווה בדיקה.

http://WWW.shapeways. com עסק מדהים, אפילו מצאתי שם רינגים למידריינג L3se

מחר אקרא לעומק את השרשור.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש על הרכב ועל הציוד החדש!

השילוב הזה של טאבלט עם פרוססור נשמע מגניב לאללה, רק שייה אפשר לשלוט על הפרוססור דרך הטבלאט וזה יהיה מושלם!

SCANSPEAK

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניר הכרתי את ההתקנה אצלך בקליאו מקרוב,והתרשמתי מאד מאיכות העבודה.

אהבתי גם את התוצאה של שני חלקים אצלך ברכב.

אין ספק שעכשיו אתה מציב לעצמך רף חדש והתוצאות יהיו בהתאם :-D

תעדכן כשיהיה חדש ואני מצפה להשמעה כרגיל, בסוף התהליך.8)

BMW E36 328------Pioneer p90rs

Eton PA800.4 + PA 560.2 + ECC 1200.1

Audio Development Double W600 + Double VIPERA F8

Audio Development MM4 +MM1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, עברתי על השרשור

לגבי בידוד ניר - אני לא בטוח שברכב עם כזה פח יש בכלל הצדקה לשתי שכבות של יריעות בוטילן - חבל על הכסף!

תשקיע את זה ביריעות CFF עם כבר בכדי לחסום כמה שיותר רעש מהכביש (גם כאן, ברכב כזה אני מטיל ספק בעד כמה זה באמת הכרחי למעט בתי גלגלים, דלתות קדמיות.

זו הדיעה שלי כמובן - לא לקפוץ.

לגבי הסט - לא יודע, לא מכיר - הבנתי שמדובר בבית טוב עם רמקולים נהדרים.

לגבי הרכב - אמרתי לך - בפרטי אפנה אליך עם כמה שאלות :wink:

ובבקשה בבקשה - תימנע מהעופרת הפעם - תיקח רשת לולים אפילו ותגזור אותה עם מספרי פח - מספיק טוב, מספיק חזק ועל זה תשים יריעות בוטילן.

בהצלחה.

אה כן ולגבי הביט 1 - טוב מאוד שאתה הולך על הגרסא החדשה, לא בגלל הבאגים - אמנם אני מצאתי שם סרט הזוי בהבדלים בכוונים בין פריסטים זההים אבל יכול להיות שזה רק אצלי לאחר שהפרוססור כבר עבר התעללות קשה :-D

אלא בגלל הDRC באמת, שווה כל שקל להשקיע באחד שהצג שלא לא נשאר עם חצי מהפיקסלים שלו וזה במקרה הטוב, לאחר כמה שנים בודדות.

אה כן 2 - תרגיש חופשי להתייעץ איתי לגבי הנקסוס 7, כמו שאתה יודע, עשיתי דוקטורט על הנושא.

ואם זה הנקסוס 7 החדש - רק שתדע, אין עדיין תמיכה בUSB AUDIO מציע מאוד להשאר עם הגרסא הישנה נכון לעכשיו ולא לשדרג מעבר ל4.2.2

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות חברים וכמה התייחסויות:

אדי- גם אני חושב שלא צריך הרבה איטום בוטילן ברכב הזה, הוא מאוד שקט גם בעמידה בסרק (מנוע דיזל), מרצדס לא חסכו על כמות פח ובידוד, אני אסע קצת עם המערכת ואז אחשוב על כמה איטום לשים.

לגבי העופרת - השתמשתי בה אך ורק כי היו בקליאו חורים גדולים עם פינות ועיקולים ששום מתחת אחרת

לא היתה מספקת את הצורך, ברכב הזה העניין הרבה יותר פשוט.

בני - אני הבנתי שאודיסון עובדים על העניין אבל כרגע ישנן חברות מועטות שיש להם אפליקציה לאנדרויד כמו מוסקוני ואטון

אבל האפשרויות בהן מאוד מוגבלות, רק גיין פיידר ובאלנס ואולי סאב. לא סלופי וחיתוכי תדרים.

אודי - את ההדפה אני אעשה במפעל בקריית גת, מי שיעשה לי את העבודה זה קרוב משפחה וגם הוא אמר שישנם מס חומרים שרובם באמת לא מגיבים טוב לחום אבל יש כמה שכן כמו למשל החומר שממנו מכינים שיניים תותבות

לגבי העלות, לי ספציפית זה לא עולה אבל הקרוב משפחה שלי אמר שהחומר הרגיל הוא מאוד זול והוא ינסה לחפש לי שאריות מהחומר הטוב לצורך כך. מאמין שאצור כמה חלקים ואנסה אותם,

לגבי ''לקרוא לסוליד תוכנה גרפית ב3d זה העלבה'', תראה לא כולם פה מגיעים מתחום העיצוב/שרטוט/ הנדסה ולכן בחרתי להשתמש

בתיאור הזה לתוכנה כדי שגם הילדים בני ה15 ידעו במה אני משתמש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אודיסון למיטב ידיעתי מפתחים נגן מדיה שיתחבר באופן ייעודי לביט 1 ויכול על הדרך גם לשלוט בו בצורה מלאה.

זה כבר כמה שנים בפיתוח - לך תדע מתי בכלל הם יוציאו את זה לשוק, לא בטוח בכלל אם כדאי להם בקצב שבו הטכנולוגיה מתפתחת. לעשות אפליקציה לאנדרואיד\MAC נראה לי הרבה יותר חכם אבל אני לא אודיסון, אולי פולני ולא יותר.

אתה לא תשיג הרבה מעודף שכבות של בוטילן ברכב כזה - תנסה להבין מאיפה מגיעים הרעשים שאתה הכי מרגיש בהם, אולי מכסה מנוע יכול להיות רעיון חכם.

ומעבר לזה - צמיגים שקטים, כמה שיותר שקטים - זה הגורם העיקרי לרעשי דרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניר-

כל פרויקט של הוא תענוג צרוף, החל מההקדמות הקפדניות, דרך בניות מושקעות וכלה בתוצאה סופית ערבה לאוזן ולעין.

אין הרבה מה להוסיף על הפרויקט המדהים הזה, עתיר החידושים, ולכן לא אכביר במילים, כי כל אשר אוסיף- יגרע.

רק דבר אחד אעלה- אני חולק עליך ועל אדי, פח של רכב, גם אם הרכב הוא מרצדס- זה עדיין פח, תגובתו לתדרי קול עדיין עמומה ובעלת אופי מחזיר. הבידוד ירכך מעט את התגובה של הפח. הדבר היחיד שאוכל להגיד בנושא זה שאתה יכול לבצע בידוד באופן לא רדיקלי כמו שאני ממליץ בד"כ. ז"א, אם בקליאו בודדת במקומות מסוימים שכבות כפולות- סביר להניח שפה לא תעשה זאת.

המשך לעדכן, כולנו מחכים בכיליון עיניים (ואוזניים :) ).

Pioneer P90RS | Celestra RA | Seas Lotus Reference

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אתה הולך לשלוט על הנקסוס? להוריד ווליום דרך הטאצ'? לא נשמע לי נוח מדי.

אם יש לך פתרון לזה אשמח לשמוע אני גם מעוניין להכניס נקסוס לרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש על הרכב, ניראה מדהים!

התכנון של המערכת עושה רושם מעולה.

מה הן אפשרויות השליטה בפרוססור מהטאבלט? האם ישנם פרוססורים עם אפשרות כזו?

מה מסתתר מאחורי הגריל על הדש שצמוד לשמשה הקידמית? האם זה מיקום פוטנציאלי למיד/טוויטר?

אתה מתכננן להדפיס גם את הבניות למיד/טוויטר ואז מקסימום לחזק את המבנה עם פיבר וכו'?

אתה יכול לקחת קינקט או ליפ ולסרוק את המיקום לבניות ולמדל בניה מושלמת למקום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3609 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...