Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט שיפוץ - רנו 5 טורבו 2 שנת 1983

elads
שימו לב! השרשור הזה בן 3099 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן לכולם,

לאחר שנים שהרכב הנ"ל מחכה בסבלנות לשיפוץ יסודי שיחזיר אותו למקור, החלטתי להתרכז במשימה ברצינות!

קצת רקע:

* הרכב הינו ישראלי במקור. האגדה האורבנית מספרת שהיו שלוש רנו 5 טורבו 2 בישראל. לבנה, שחורה ואדומה. הלבנה והשחורה יובאו מצרפת ע"י יבואן ג'נטים מסויים. עד היום לא מצאתי כל הוכחה לקיום רנו טורבו 2 אדומה בישראל. השחורה נשרפה בתאונה עד בשנות השמונים (כך לפי אותה אגדה). הלבנה בבעלותי משנת 2004.

* לפי מספר השילדה, הרכב יוצר מוקדם בשנת 1983 או לקראת סוף 1982. הרכב הינו מבין הרכבים הראשונים של הסידרה השניה (מכאן טורבו 2). ישנם מספר פרטים מסקרנים ברכב שמסמנים את הרכב בין סידרה 1 ו- 2 , כגון המושבים המקוריים מטורבו 1 וכן השטיחים האדומים גם כן מטורבו 1. (התייחסות בהמשך - ראו תמונה משנת 1985).

* הרכב ניצבע בלבן פנינה מטאלי מתישהו בחייו. הצבע הלבן (הלא מטאלי) המקורי קיים מתחת לחלקי הפלסטיק.

* הבעלים הקודמים עשה שינויים בתא הנוסעים, כגון מושבי מרוץ לא מקוריים, רמקולים, שינויים בלוח השעונים וכולי... תא הנוסעים דורש שיפוץ מקיף

* המנוע והגיר דורשים שיפוץ מקיף.

* הגנטים המקוריים הוחלפו במיפלצות רחבות ובעיקר לא פרקטיות.

מטרת השיפוץ:

* החזרת הרכב לתצורה המקורית לחלוטין, כולל מיכלולי הנעה, תא הנוסעים ושאר אלמנטיים אסתטיים.

* שיפוץ הרכב כולו בישראל ע"י ידע ויכולות מקומיים.

* הפיכת הרכב לכלי תחבורה שמיש במונחים מודרניים.

להלן התהליך בתמונות:

בתמונות המצורפות: הרכב בשנת 1985 (דגש על הכיסאות), הרכב בתחילת תהליך הפרוק. שימו לך למצב הטוב של השילדה והשטיחים המקוריים.

בפוסט הבא - מתחילים את שיפוץ המרכב.

אלעד

5T2-1006 001E.jpg

SAM_0895E.jpg

SAM_0716E.jpg

SAM_0717E.jpg

SAM_0721E.jpg

SAM_0729E.jpg

SAM_0730E.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 260
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

המשך התהליך -

העברת הרכב לאחר פירוק מקיף לפחח, עבודות הפחחות.

יש לציין כי בהתאם למצב הרכב הופתענו לטובה עד כמה המרכב נקי מחלודה ומאד ישר. יש להניח שהמכונית לא עברה תאונה קשה בחייה. בסך הכל מאד ישרה ללא ריתוחים ו/או מתיחות שילדה.

אלעד

IMG-20121220-00007.jpg

IMG-20121230-00018.jpg

IMG-20121230-00021.jpg

IMG-20121230-00020.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה יופי של אוטו! בהחלט אחד חלומות הילדות שמעולם לא התממשו. תהנה מהשיפוץ! מבטיח לעקוב.

חבר צוות פיברקלאב.

יש לכם שאלות בנושא רום כרמל, סוסיתא? מחפשים חלקים? נסו אותנו כאן. מבטיחים לנסות לעזור!

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=448875

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד בהצלחה עם השיפוץ.

אעקוב אחרי העידכונים וההתקדמות.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן אלעד !

עכשיו הכל ברור, עכשיו כבר כולם יודעים אצל מי הרכב :-D , למרות שלא חקרתי אצל מי הוא כל השנים, אך ידעתי שהוא קיים.

בעיניי (כדעות רבים) זה אחד מן האייקונים המוטוריים שצבעו את עולם הרכב הצבע אחר, משהו שונה מיוחד וחזק, לזמנו ולזמננו.

אכן ע"פ הסיפורים המסופרים היו 3 רכבים מקוריים בארץ, זאת היא שלך, שחורה שנשרפה בכביש החוף, נגררה למוסך כלשהו באיזור חדרה ומשם נעלמו עיקבותיה (אולי היא פחית קולה עכשיו :| ) ועוד אחת אדומה שייוצא לגרמניה עם בעליה היורד מן הארץ. אין לי אימות מוחלט אם כך הכל היה אך מידע כללי (אם יום אחד אצטרך לחקור אדע הכל :-) ).

אין ספק שלדגם הספציפי הזה - רנו 5 טורבו 2 יש לי מקום מאוד מיוחד בלב, רכב אגדתי על כל מובניו, אם כי המנוע, האחיזה,המתלים, ההנעה, מיקום המנוע, העוצמה, העיצוב המהפנט והיופי הכללי ! פשוט רכב אגדי ואין יותר מה לומר או תואר אחר לתת לו.

לגבי השיפוץ, עד כה מן התמונות שהעילית נראה כי הפרוייקט הולך בשלבים הנכונים ביותר (לפחות בפחחות שהיא משהו מאוד מאוד רגיש אצלי), על הצד הטוב ביותר (מן הנראה מהתמונות) ואני מקווה שכך זה ימשיך על שלל התחומים והנושאים אליהם תגיע בשיפוץ של האגדה המוטורית שלך.

אני דוגל גדול במקוריות ועד הבורג האחרון, אך לצד מקוריות אין מנוס משילוב מודרניזציה במערכת הישנה, אף מומלץ ! אם זה במערכת המתלים, היגוי, הצתה, מכניקה וכו' וכו' וכו'.

לגבי בעל מקצוע, אין צורך להתפשר על בעל מקצוע מקומי בישראל, בטח כשאפשר למצוא אחד כזה שאין שני לו, אדם עם ידע ללא גבולות, בעל מקצוע ובעל סדנא מיוחדת מאוד שנמצא כאן בישראל ! אגב והוא עושה ממש הכל ! הוא גם מטפל בעוד כמה אייקונים מוטוריים מיוחדים שיוצרו מאז ומתמיד בעולם !

אם תרצה פרטים צור איתי קשר !

שיהיה המון ב-ה-צ-ל-ח-ה ! עשית לי את הערב ממש ! אהיה צופה הדוק לשיפוץ !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה פרוייקט ששווה לעקוב אחריו :shock:

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה תענוג של שרשור!

האדומה קיימת. שייכת לחבר.

אל תשכחו,

לא משנה כמה תנהגו מהר, תמיד תוכל להגיע לכם מיני מהשוליים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני לא מתבלבל בין דור 1 לדור 2, פעם הייתי עובר לידה בדרך לשוק. אנשים לא הבינו מה האידיוט נעמד ליד גדר בטון ובוהה בכיסוי רכב.

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

וגם לסובארו בראט (טנדר ) 81 4X4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד הרכבים הכי מעניינים שראיתי פה, יש לך מחוייבות מאוד גדולה כלפי חברי הפורום לשתף הרכב שלך הוא החלום הרטוב של לא מעט אנשים, אני אישית פיספסתי לפני כמה שנים רנו 5 טורבו נדירה במחיר מצחיק אומנם לא כזאת אבל עדין אגדה זה רכב שלא מוכרים.

מיני מיינור נגנבה כל היודע דבר ליצור קשר בבקשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה תענוג של שרשור!

האדומה קיימת. שייכת לחבר.

יאשה, אומרים שתמונה אחת שווה אלף מילים, בשבילי היא תהיה שווה מיליון אם סוף סוף מישהו ינפץ את האגדות ויביא הוכחה חותכת - תמונה עכשיוית של היצירה ותו לא, לא של מי לא אצל מי ולא היכן היא :-) , אז סוף סוף נוכל לישון רגוע שיש לפחות שתיים בארץ ?

עומרי, לגבי רנו 5 באזור הכרמל, כמדומני מדובר ברפליקה (אחת מהלבנות) שאמורה להיות ככל הנראה דומה לרנו 5 טורבו. אגב יש כמה כאלו לבנות, שחורה שאני זוכר ועוד כמה יח' שהיו ונעלמו, אחת מהן נמכרת (או שכבר נמכרה לאחרונה) מאזור המרכז, אף פורסמה באתר יד2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3099 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...