Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ענתיקות בדרכים ובחצרות, אפריל - יולי 2012 הנחיות בהודעה נראשונה

Benni Haspel

פוסטים מומלצים

ברשל"צ, אין לי שום קשר לרכב, מיקום מדויק ימסר לחברי פורום מוכרים בלבד.

2012-06-20_17-58-50_226.jpg

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

וגם לסובארו בראט (טנדר ) 81 4X4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשל"צ, אין לי שום קשר לרכב, מיקום מדויק ימסר לחברי פורום מוכרים בלבד.

אני חושב שראיתי אותה נוסעת לפני חודש

ברשותי אלפא 147 1.6 2002

לפני FIAT 131 1982 (נמכרה לצערי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כזכור לי מאז ומתמיד, בתור ילד בארגז חול ובגן השעשועים השכונתי, רק מכוניות, דגמים ומודלים עינינו אותי ואפילו לא טרקטורים :-o .

כשגדלתי מעט היה זה תחביב אישי שהפך במשך הזמן (השנים) למשותף ביני לבין החברים, לא קראנו לו בשם מסויים כדוגמאת "פרוייקט" "חמישי חופשי" אך האינטרס היה זהה, לחפש למצוא ולצלם רכבים מיוחדים בדרכים, בחצרות בבתים וברחובות.

כאשר הגענו לכמות אלבומים לא מבוטלת ומספר מאות התמונות שכבר הפסקנו לספור דאז, די נמאס משותפות וכל אחד לקח את חלקו (ועד היום אני מצטער על כמה וכמה תמונות עם רכבים שהיו וצבעו את נופינו ומזמן נעלמו מעיננו יחד עם התמונות שלקחו החברים).

אך הג'וק לא יצא לו, אף גדל והוביל לשיפוץ רכב (המתמשך גם עד כה) מיוחד.

עד היום ולא פעם אני יוצא מצויד במצלמה אחר צייד (של אוצרות בחצרות) שכזה באזור אשר אני מחליט עליו מראש.

אז מכווןן שכרגע אינני יכול לפרסם את התמונות בצורה נוחה (בשל היעדר כמות מספקת של הודעות - ואני לא אחד ש"אספים" את דפי הפורום עד שאגיע ואף ל 20 הודעות) אני מצרף אותם להודעה עצמה.

* אזהרה - תמונות אלו צולמו לא במצלמה איכותית (לא בשלי) אז אין להתייחס לאיכות התמונות :wink: .

אז נתחיל..

התחלנו באיזור המוכר לנו מימים טובים, הגענו למטרה המסומנת מראש - חצר מסויימת בה היו לא מעט רכבים בעבר, אך מה שנשאר מאותם ימים הם:

- טנדר וויליס אשר ראה ימים טובים יותר ! אני זוכר אותו עומד באותה הצורה, באותו המקום בדיוק למשך עשורים ! לא זז רק הלך והחליד, מצבו כיום קשה לפי הנראה ! הוא החליף את מקומו כאשר בעל הבית החליט לעשות סדר בחצר ולנקות אותה מכל הקוצים שגדלו והערימו על גובה הטנדר.

- טנדר סוסיתא שגם הוא ראה ימים טובים יותר באותה החצר אגב, גם הסוסיתא החליפה את מקומה בגלל הסידור החדש של חצר האחורית, יחד איתה עד לא כל כך מזמן היה עוד טנדר סוסיתא אחד ועוד סוסיתא כרמל דוכס\גלבוע (לא זוכר בודאות) אשר לגביהם החליט בעל הבית שאין לו מקום וזרק אותן. אמורות להיות לי תמונות במאגר שלי לפני כמה שנים, אחפש.

- ווקסהול ויקטור גם הוא באותה החצר, רכב שנראה שהיה לו פוטנציאל לפני כמה שנים, אך השמש לא הטיבה לו.

- אולדמוביל 86' אשר נסע עד לא מזמן, אך מסיבה כלשהי הגיע לאותה חצר. חבל אם יגמור כמו שאר הרכבים שם.

הוויליס והסוסיתות היו בעלי לוחית רישוי בתקן של פעם, בצבע צהוב בהיר שבמקרה זה מזמן כבר דהה והפך לדמוי רישוי דיפלומטי שחור-לבן :lol: .

ממשיכים בטיול למטרה המסומנת הבאה, לפיה חבר מספר לי על קאדילק שחורה ומשונה שלא מרבה לזוז. אכן נמצאה במהרה אותה המבוקשת אמנם לא בסטטוס אספנות, אך אי אפשר להתעלם מהעובדה שכמוה לא רואים על כבישנו הפקוקים 8) .

- קאדילק - את הדגם חסר לי.

המשך הטיול היה ספונטני לחלוטין, ומשם עברנו, הצצנו וסתכלנו בחצרות (היום אנחנו עושים זאת ברשות ועם טאקט ולא כמו פעם בימים עברו :roll: ).

נתקלנו בחצר קצת משונה, אישור כניסה אליה לנו לא היה, מהסיבה שבעל המקום לא נמצא ויש לו כמה יחידות דיור להשכרה, אותם הדיירים לא היו סימפטיים במיוחד ולא הכניסו אותנו אפילו רק להסתכל. נראה שבעל המקום מתעסק בעתיקות (ע"פ השלט), אך הרכבים לא היו "בעליית הגג" שלו :wink: .

מהגדר לפי מה שיצא לי לראות מדובר ברכב 5 ספרות, לא זיהיתי את הדגם, ולרגע פתאום הבנתי שיש עוד רכב שעומד ליד, משאית דודג'\פורד (לא מתמצא כ"כ במשאיות) משנות ה 50' כנראה.

מי מזהה את הרכבים ? - אין פרסים לעונים נכונה :wink: .

ממשיכים, על הדרך רואים טנדר בצבע קצת משונה - סגול-נוצץ (בתמונה זה לא נראה כי המצלמה גרועה, גם זוית הצילום, מה שמשאיר ללמד את הבחור צילום ושיקנה מצלמה חדשה)

- טנדר ג'יאמסי.

ממשיכים לבתים של פעם, לשכונות הישנות, שם תמיד נמצא אוצרות. בלי קשר שיש שם בתים נטושים כבר משנות ה80 (ואף לפני) וכאלה שמהזמן רק השלד נשאר, לא ברור לי למה השטח לא נמכר, מה לבעל הנכס זה שווה להחזיק בשטח.

יש שם בית דיי ישן אך שכנראה גרים בו. החצר מאז ומתמיד נראתה אותו הדבר, הרכבים עומדים באוותו המקום בלי שימוש או תנועה כבר תקופה מאוד ארוכה ! יש שם גם טרקטור ישן (לא זיהיתי את הדגם) ואפילו איזה כלי חקלאי של פעם.

- חיפושית.

- סטיישן טייפ 3 שלא זזה בעשור האחרון.

- טרקטור שכנראה יצא לפנסיה מוקדמת.

- סובארו לאונה סטיישן קצת משונה.

ממשיכים לפי כיוון הרוח, שהובילה אותנו כנראה למקום הנכון בו חונים וכנראה ממתינים לשיפוץ:

- טנדר שברולט.

- אל קמינו שע"פ הנראה בשלבי שיפוץ.

- גולף דור 2 עם מדבקה של "קונה רכבים לפירוק" - נראה שעומדת ללא תזוזה.

בדרך פוגשים ועוזרים עם הנגרר לסובארואיד בדם עם סטיישן מדהימה ומיוחדת ! קיבלנו הזמנה לביקור בחצר עם עוד כמה סובארואים מיוחדים, ננצל זאת בפעם אחרת ! והוא קיבל הזמנה שעליה כבר מאנשים אחרים שמע על להשקה של הXT טורבו שלי (שכבר אגב הייתה).

- סובארו לאונה סטיישן 1.8 4X4 (עם גלגלי פיג'ו).

ועכשיו אני מדרים קצת יותר למרכז, ושוב את הלאונה קופה החומה רואה ! כבר זמן מה אני מנסה לתפוס את הבעלים, לא בפעם הראשונה שאני מצלם אותה ומשאיר פתקים בהם את בעל הרכב אנחנו (סובארוהוליק) מזמינים למפגשים - אך כנראה שלא בראש מעיינותיו.

-סובארו קופה 88' אוט' GL (עם צנרת ואגזוז זרימה חופשית אגב :-D ).

ולסיום מדרים עוד קצת לדרום, שם תמיד יש רכבים מעניינים בעיקר במוסך בו את הרכב שלי בנו ובו מטפלים, אך מטעמי שמירה על זכות הפרט ללא רשות לא אוכל להעלות את הנמצא בתוך, אך לא רחוק ברחוב תפסתי קורטינה חומה ומקסימה, מאחוריה נמצאת לה גם פיאסטה צהובה שתקועה ולא זזה משם בשנה האחרונה.

- פורד קורטינה.

- פורד פיאסטה.

DSC02039.jpg

DSC02032.jpg

DSC02033.jpg

DSC02038.jpg

DSC02035.jpg

DSC02036.jpg

DSC02030.jpg

DSC02031.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממשיך עם התמונות , זה מעצבן אבל יסודר לאחר 25 הודעות במונה...

מישהו יודע משהו על הפורד פרפקט הזאת??

ברשותי אלפא 147 1.6 2002

לפני FIAT 131 1982 (נמכרה לצערי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי ורטיגו

אני מזהה חלק מהמקומות (גר ביישוב) האם גם התמונות האחרונות עם הקורטינה מאותו מקום?

בסובארו קופה הפגש האחורי והשמשה שונה מסובארו רגילה. פה הוא לא כמו של סובארו רגילה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

eran_k ,

אם זיהית את היישוב זה אחלה ! אבל אם לא זיהית את הקורטינה סימן שהיא לא מהיישוב :wink: , היא מעיר דרומית לחלוטין מאותו היישוב.

A900,

למיטב ידיעתי היא והמשאית מאוחוריה עומדות ככה שנים.

HEBO,

לא הבנתי בדיוק למה התכוונת, אך אם כוונת שאלתך היא למה בסובארו החומה בתמונה ה"אחורה" שלה נראה שונה מסובארו לאונה רגילה - התשובה היא כי היא קופה וכך יוצר הדגם עם שמשה אחורית גדולה אשר משמשת ועולה יחד עם מכסה הבגאז' .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יודע משהו על הפורד פרפקט הזאת??

תמצא אותה בפרדס חנה

חבר צוות פיברקלאב טוב כלב חבר מחבר כלב מיצר צינורות ברקס ממתכת 0522790303

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אשמח אם מישהו יצליח להציל את הרנו הזה. במהלך ריצות שאני עושה בקרית אונו, נתקלתי בו לפני כשנה, כשהעמידו אותו שם, ואז הוא נראה שיגעון. מאז המצב (כמה מפתיע) רק מידרדר, וזה שחלון אחד נשאר פתוח בטח לא עוזר לו (אם כי משמח מאד את ערימות החתולים שבסביבה- ואני מדבר מניסיון, ראיתי את זה קורה).

כאמור, מיקום מדוייק בפרטי.

20120622_063155.jpg

20120622_063216.jpg

אם אני לא טועה הרנו שייכת לבעל המשתלה שליד או לוטרינר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני לא טועה הרנו שייכת לבעל המשתלה שליד או לוטרינר.

נראה לי תיכף הרנו הזאת תהפוך למשתלה (מקווה שיהיו הנחות לחברי מועדון :lol:)

צביקה.ש

חבר מועדון ה-5

fiat 127 900 L 1979

\fiat qubo 1.4 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...