Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אישור מנוע מ1800 ל2000 BMW E30 Touring

E-man
שימו לב! השרשור הזה בן 2324 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 143
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תודה רבה לכולם :-P

ch2856, עדיין מדובר בהסבה לא חוקית. נכון, קשה יותר לעלות עליה, אבל היא עדיין לא חוקית ב100%.

עדכון קטן:

דלק מוטורס יצרו איתי קשר היום בבוקר וביקשו שאשלח להם תעודה מזהה על מנת שיוכלו לשלוח לי את המכתב שביקשתי, לצערי הם תפסו אותי בדיוק בדרך לעבודה ולכן לא הייתה לי אפשרות לשלוח להם בפקס תצלום של הת.ז שלי.

ניסיתי להיעזר בהורי שהיו בבית וליד מכשיר פקס אך כל התעודות המזהות שלי היו עלי :cry: כשסוף סוף אבי הצליח למצוא את הרישיון ישן שלי ולשלוח אותו, דלק מוטורס כבר היה סגורים, מחר בבוקר אשלח להם את הת.ז ונקווה שאקבל את המכתב כדי שאוכל לשלוח אותו לב.מ.וו העולמית.

בנתיים קיבלתי אישור מב.מ.וו העולמית שהם קיבלו את המייל שלי והנושא מועבר לטיפול במחלקה הרלונטית

Dear Mr. ******,

Thank you for your e-mail.

We have assigned your matter to the relevant department for assessment. Please expect their direct response.

We highly appreciate your patience in the short interim.

Kind Regards,

BMW Customer Service Team

אני עדיין ממתין לתגובה מהמחלקה הקלאסית שלב.מ.וו אבל גם זו התחלה :-P

אני שוב רוצה להודות לכולכם על התמיכה :wave2:

When you're rife with devastation

There's a simple explanation

You're a toymaker's creation

Trapped inside a crystal ball

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד. כמובן שלא היינו צריכים את הדוגמא הזו בכדי לדעת שאנו חיים בשממה מוטורית, אם להיות עדינים.

בכל אופן, בהצלחה רבה לך ומחכים לעדכונים, בתקווה שתקבל את מבוקשך - ואולי תסלול דרך לנוספים.

מה? לאדם אסור לחלום? :lol:

דע מניין באת, לאן אתה הולך וכמה זה יעלה לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקדמות, ואחת די רצינית הפעם :-P

בשעה טובה קיבלתי מענה מהמחלקה הקלאסית של ב.מ.וו גרמניה (E30 נכנסת כבר בקטגוריה הקלאסית של ב.מ.וו לכן הם המחלקה המטפלת)

והנה המייל:

*****Dear Mr. ,

here in Germany we have to go to the technical department were verifying the cars all two years. There give you some certification what is to change on the car to replace another engine.

Our department by BMW is not allowed to give you some certification, because we don't know which

Configuration (suspension, breaks) is on your car.

Sorry, but you have to clarify this with your BMW Dealer and the car department.

Mit freundlichen Grüßen

Best Regards

Karl-Heinz Adamski

BMW Group Classic

Sales and Aftersales

Teilevertrieb

Teiletechnik, Disposition und Preisbildung

Schleißheimer Str. 416

80935 München

כמו שאתם רואים הנציג מב.מ.וו גרמניה מסביר לי כי לב.מ.וו העולמית אין התנגדות לשינוי מנוע, אלא האישור בגרמניה מותנה בשינויים שתידרש לבצע לפי המחלקה הטכנית ושהוא אינו יכול לעזור לי כי אין להם דרך לדעת מה מצב\מפרט המתלים\בלמים ברכבי ולכן הוא מפנה אותי ליבואן בארץ להמשך טיפול מולם

לאחר שקיבלתי את המייל הנ"ל מב.מ.וו גרמניה, פניתי לדלק מוטורס

והנה המכתב ששלחתי במייל לדלק מוטורס

ענבל בוקר טוב,

במשך לנושא החלפת המנוע ברכבי מסוגTouring E30 318,

לאחר שיחתנו פניתי ישירות לחברת ב.מ.וו העולמית והעלתי בפניהם את בקשתי להחלפת המנוע ברכבי לדגם ונפח שונה ממה שמותקן ברכבי כיום.

צירפתי בתחתית מכתב זה את מהלך ההתכתבות שלי עם המחלקה הקלאסית של ב.מ.וו גרמניה.

כפי שאת רואה אדון Karl-Heinz מסביר לי שאם הייתי מתגורר בגרמניה כל מה שהיה עלי לעשות הוא להגיע למחלקה הטכנית של ב.מ.וו, למסור את בקשתי, לתת למחלקה הטכנית לבחון את רכבי וזאת על מנת שיוכלו למסור לי רשימה של דברים שעלי להחליף\להוסיף\לשפר על מנת שרכבי יעמוד בעומס של המנוע החדש.

בנוסף הוא מציין כי המחלקה שלו אינה יכולה לתת לי את האישור הנ"ל היות והם אינם יכולים לדעת בוודאות מה מערך המתלים\בלמים ברכבי ברגע זה ולכן עלי לפנות ליבואן בארצי על מנת שיעמוד מה המצב של רכבי ויעזור לי בנושא הנ"ל.

כפי שצינתי בעבר,

אשמח להביא את רכבי למחלקה הטכנית הראשית של חברתכם, כפי שנהוג בחברת ב.מ.וו העולמית, על מנת שיוכלו לבדוק מה הם הרכיבים אותם אתבקש להחליף על מנת לקבל את האישור המבוקש.

בברכה.

ערן
שלחתי את המייל רק לפני מספר רגעים כך שרק מחר סביר להניח שאקבל תגובה.

כמובן שאפרסם את תגובת דלק מוטורס ברגע שיהיה לי אותה :-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידכון:

יצר אתי הרגע קשר נציג מחברת דלק מוטורס אשר אחת ולתמיד הוכיח כי דלק מוטורס אינה מסוגלת לעמוד באחריות שלה שיבואן רכב בארץ ישראל.

השיחה התחילה כמובן בפרשנות של דלק מוטורס למכתב אותו קיבלתי מב.מ.וו העולמית.

הנציג טוען שב.מ.וו התכוונה בכלל שאת האישורים לא היא נותנת אלא מכון חיצוני כלשהו,

שאלתי את הנציג היכן הוא רואה אזכור למכון חיצוני במכתב המאוד קצר ומאוד ברור שב.מ.וו שלחה והוא אמר "הנה זה שרשום כל שנתיים, זה כמו טסט אצלנו"

התגובה שלי הייתה "אוקי, אבל משרד התחבורה קבע שאתם כיבואן רכב צריך להחליט על שינוים כאלה ולא מכון טסטים"

תגובת הנציג "נכון,אבל לדלק מוטורס אין אמצעים לבדוק האם הרכב שלך יעמוד בתנאים"

התגובה שלי "איזה אמצעים דלק מוטורס צריכה? הרי יש לכם דגם זהה לשלי ששווק בארץ ובעולם עם המנוע אותו אני מבקש לתקין, מדוע שלא תשוו פשוט בין המכלולים שלו למכלולים שמותקנים ברכבי כיום ותמסרו לי מה צריך להחליף\לשפר על מנת שאוכל להחליף את המנוע?"

תגובת הנציג "כי זה לא עובד ככה. דלק מוטורס לא יכולה לבחון דבר שכזה"

תגובתי "אתה רוצה לומר לי שדלק מוטורס, יבואן רשמי ויחיד של ב.מ.וו בישראל, אינה מסוגלת להשוואות נתונים טכניים של דגמי ב.מ.וו ולבדוק איזה חלקים צריך להחליף בשביל ששני המפרטים יהיו שווים?

נתונים טכניים שאני בתור אדם פשוט כן יכול להשיג תוך כ5 דקות?"

תגובת הנציג "זה לא אומר שאם המפרטים זהים הרכב שלך יכול להכיל את אותו מנוע"

פה כבר חשבתי שאני מאבד את קצת השפיות שנשארה לי.

אני "תן לי להבין, אתה טוען שאם אתה מחזיק ביד אחת מפרט ומצב מפורט של רכיבים שמותקנים ברכבי היום ומשווה אותם למפרט היצרן המקורי של דגם ה320 שהכיל את אוטו מנוע אותו אני רוצה להתקין, אתה לא יכול לקבוע מה צריך להחליף\לשנות ברכבי כדי שיהיה זהה לפרט של ה320, מפרט שב.מ.וו השתמשה בו על מנת לבנות את כל דגמי הE30 320, כך שניתן להסיק שהוא מתאים למנוע ששוכן בו.

אתה לא יכול לקבוע איזה רכיבים אני צריך לשנות\להחליף\לשפר בשביל שהרכב שלי יכיל את המנוע החדש בבטחה כפי שתוכנן על ידי ב.מ.וו העולמית?

תגובת הנציג "מבחינה הגיונית כן, אבל לא כך דלק מוטורס נוהגת"

תגובתי "אז דלק מוטורס אומרת שאין לה יכולות לבדוק פיזית מכלולים ועל הדרך גם פוסלת השוואת מפרטי היצרן?"

תגובת הנציג "כן"

הסברתי לו שאני מחזיק כרגע 2 מכתבים שמוכיחים שכן אישרו בעבר החלפת מנועים בעלי אותו הפרש כוח\הספק\נפח שאני מבקש.

אישור מקמור ואישור ממשרד התחבורה.

תגובת הנציג" שלח לי אותם ונראה מה רשום שם"

פה כבר הבנתי שאין אם מי לדבר, ביקשתי במפורש שיכתוב לי באנגלית ברורה שדלק מוטורס מאמינה כי מפרט שחברת ב.מ.וו שיחררה לשוק לפני כ22 שנה הוא אינו נכון, אינו בטיחותי ואינו נכון מבחינה טכנית ולכן דלק מוטורס אינה מאשרת לי את החלפת המנוע לפי מפרט של ב.מ.וו העולמית.

פה נציג כבר ניסה לברוח " אבל שלחנו לך מכתב שבו רשמנו שלפי הוראת היצרן לא ניתן להחליף מנוע לדגם\נפח אחר"

תגובתי " ואני שלחתי לכם מכתב שמוכיח בפרוש שב.מ.וו לא אוסרת דבר שכזה אלא מתנה אותו בבדיקת הרכב והחלפת מכלולים למכלולים מתאים למנוע החדש"

תגובת הנציג "זו פרשנות שלך בלבד"

בשנית דרשתי מכתב בנוסח שאני ציינתי, הנציג אמר(בעצבים) "נשלח נשלח לך אבל זה ייקח זמן".

דרשתי פגישה עם מנהל המחלקה על מנת ליצור שיחת וועידה עם ב.מ.וו גרמניה ונעניתי בגסות "נראה אם הוא יהיה מוכן לפגוש אותך"

כן מר נציג? נראה אם ראש מחלקת השירות מר ליאור ברנד ירצה לפגוש אותי?

עכשיו את מבינים חברי פורום יקרים, אני צריך לקוות שמר ברנד יהיה מוכן להיפגש איתי.

כל הכבוד דלק מוטורס, שירות מעולה :|

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם מנסים להתיש אותך כשיטת חברות התקשורת הישראליות.

אל תחפש הגיון בתשובות שלהם אלא רק את הפרצה כדי לקדם את המטרות שלך, שהן המטרות של כל חובבי הרכב הרציניים בישראל.

יישר כח ובהצלחה.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזיקים לך אצבעות, ותמשיך לעדכן כאן, זה ממש סיפור בהמשכים.

[לא סיפור מתח, כי הרי אנו יודעים שדלק מוטורס לא רוצים לאשר זאת (ולא מובנת לי עקשנותם, הרי הצעת לעשות זאת במוסך מורשה שלהם), ואנו מאמינים ומקווים שתצליח לכופף אותם].

:idea:בכביש אל תהיה צודק, היה חכם.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים תודה על התמיכה ואל תדאגו אני לא מתייאש מהר :twisted:

לצורך העניין כבר התחלתי לבדוק עלויות של שליחת הרכב ואותי לגרמניה, במקרה הצורך הסטיישן תחזור הביתה לקבל את האישור מב.מ.וו העולמית.

נראה מה תהיה התגובה של דלק מוטורס כשב.מ.וו ישאלו אותם למה לקוח שלהם היה צריך להגיע עד גרמניה בשביל אישור פשוט שכזה :x

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2324 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...