Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור מתעדכן, סיכום אחזקת טויוטה יאריס T SPORT שנת 2006 (סיכום 6 שנים בהודעה #79)

איתמר
שימו לב! השרשור הזה בן 2883 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ראוי לציין שצריכת הדלק הזאת מתקבלת ע"י נהיגה מאוד מאוד מאוד רגועה. איתמר, שיהיה בריא, יש לו סבלנות....

לפחות עד שהוא נתקל בפורד פוקוס שעומדת ברמזור שמאלה ברמלה :lol:

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 89
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

זו לא הייתה פוקוס, זו הייתה פאסאט ולפעמים זה ממש מצער שאין חוק שמתיר החזקת מא"ג באוטו.

צריכות הדלק הטובות שרשמתי נעשו במהירות של 100 קמ"ש. מתחת לזה כמעט ואין שינוי בצריכה ולאחר המהירות הזו צריכת הדלק עולה באופן משמעותי.

למי ששאל קודם, ליאריס יש גיר 5 הילוכים קצר מאוד. שיוט ב 100 קמ"ש מתבצע כאשר המנוע נמצא על 3,100 סל"ד. הבעייה היותר גדולה היא שהחל מ 2,500 סל"ד נכנס לחלל הנוסעים רעש תהודה מהאגזוז \ מנוע, מה שאולי נחמד בנסיעות התגרזנות, אבל להעביר איתו שיוטים ארוכים באוטוסטרדות זה פשוט מעיק.

החלפת הגיר זה משהו שבהחלט עומד על הפרק ביום שיהיה לי קצת כסף. ניתן להכניס ביאריס גיר 6 הילוכים בלי בעייה או לחילופין להחליף את התיבה לאחת עם יחסי העברה מעט ארוכים יותר, כבר עשיתי על זה דוקטורט :wink:

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיכום מאוד מעניין.

איתמר,

כשאתה רושם שהצריכת דלק גבוהה יותר במהירות מעל 100 קמ"ש, האם בדקת זאת לעומק? ז"א, מהירות 110-120 קמ"ש מעלה את הצריכה בעשרה אחוזים +?

האם המזגן "חונק" את המנוע?

כבר ציינתי בעבר, שהיאריס T ספורט מאוד חמודה (וזה לא גיי:)), אבל חלון בגג, יכל להוסיף לה הרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי הייתה דובלו JTD,פה יש רכב שקל יותר עם מנוע פחות או יותר דומה,אני מתאר לעצמי מתקבל רכב מאוד זריז?

אין כל קשר בין הרכבים, אתה מדבר על מסחרית והוא מדבר על סבורטיבית קטנה.

אגב, אני די בטוח שהדובלו טורבו דיזל ישאיר רכבת ליאריס....הדובלו מסחרית זריזה מאוד, אפילו מהירה בהחלט.

עוד מעט מישהו ירים את הכפפה וישים קישור לתרד של תומר...

:lol:

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שלא השוותי ביניהם,פשוט תיארתי לעצמי כמה היריס צריכה להיות זריזה,הקישור שאתה מדבר זה על הבחור שלקח דובלו והעמיס איזה משהו מאחור והתפעל כמה היא חזקה?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעייה היותר גדולה היא שהחל מ 2,500 סל"ד נכנס לחלל הנוסעים רעש תהודה מהאגזוז \ מנוע, מה שאולי נחמד בנסיעות התגרזנות, אבל להעביר איתו שיוטים ארוכים באוטוסטרדות זה פשוט מעיק.

בשביל זה חלקנו משדרגים את מערכת הסטריאו ברכבנו.

יש באתר אפילו תת פורום שלם שמוקדש לנושא.

מתחדשת*

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיכום מאוד מעניין.

איתמר,

כשאתה רושם שהצריכת דלק גבוהה יותר במהירות מעל 100 קמ"ש, האם בדקת זאת לעומק? ז"א, מהירות 110-120 קמ"ש מעלה את הצריכה בעשרה אחוזים +?

האם המזגן "חונק" את המנוע?

אפילו עלייה למהירות ממוצעת של 110 קמ"ש מחייבת לחיצה הגונה יותר על דוושת הדלק והמספרים הם 17 ק"מ\ל' ודרומה. נסיעה מהמרכז לאילת עם שלושה נוסעים סה"כ ומהירות ממוצעת של 100-110 (ומזגן) הניבה צריכה של 16.3. בחזור הרגוע יותר (וחצי מזגן) ועל אף העליות והסיבובים של מצפה רמון הצריכה כבר עלתה ללמעלה מ 17. פיי, כשאני קורא את זה אני מרגיש כמו בעלי האלטו שהתלוננו שהרכב שלהם עושה "רק" 19 ק"מ\ל' :wink:

המזגן בהחלט חונק את המנוע. לא ברמה שהיאריס הופכת לפיקנטו 1L, אבל בהחלט מרגישים ירידה בביצועים. מה שכן - עד היום לא נתקלתי באף רכב עם מזגן חזק יותר מהמזגנים של טויוטה.

בשביל זה חלקנו משדרגים את מערכת הסטריאו ברכבנו.

יש באתר אפילו תת פורום שלם שמוקדש לנושא.

יש'ך לינק?

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 11 חודשים מאוחר יותר...

שלום לכולם!

בלי להרגיש אני כבר שלוש שנים עם היאריס. את רשמי מהרכב ניתן לקרוא בהודעה הראשונה בשרשור הזה ולא אלאה אתכם פעם נוספת.

השנה האחרונה היא בהחלט שנת האחזקה הזולה ביותר עד כה. במהלך השנה נסעתי כ 9,682 ק"מ שבמסגרתם נצרכו כ 608 ליטרים של אוקטן 95 משובח מה שנותן ממוצע של 15.9 ק"מ לליטר ובסה"כ כ 4645 ₪ הוצאות על דלק (לפי חישוב של 7.64 ₪ לליטר – המחיר הממוצע לליטר 95 בשירות עצמי בשנת 2012).

השנה גם נחצה לראשונה רף ה 700 ק"מ למיכל עם נתון מרשים של 714 ק"מ וצריכה מדודה של 17.8 ק"מ\ל'. גם צריכת הדלק הטובה ביותר נרשמה השנה עם צריכה מדודה של 18.724 ק"מ לליטר עם רוב מכריע של נסיעה בין-עירונית רגועה.

מבחינת בלאי, השנים נותנות אותותיהן ולאחר כמעט 7.5 שנים על הכביש ו 72,461 ק"מ זה מה שקורה:

1. מרבית הלקה התקלפה מהגג ולאחרונה גם הלקה שעל מכסה המנוע מראה סימני התנפחות.

2. חידוש הפנסים שנעשה כבר לפני למעלה משנה זקוק לרענון.

3. אנטנת הרדיו תוחלף בעתיד בגלל התפתחות סדקים לאורכה.

4. פקק הרדיאטור פולט מדי פעם זרזיף נוזל קירור (בקצב אפסי אומנם – למעלה משנתיים לא הוספתי נוזל קירור – אבל לא בבית ספרי :wink: ).

5. רביעיית צמיגי ה Toyo T1R מזדקנת בכבוד ותוחלף לקראת הטסט הבא.

אגב, הקלאצ', רפידות וצלחות הבלמים עדיין מקוריים ולא הוחלפו מעולם.

במסגרת טיפול 70,000 ק"מ הוחלף נוזל הבלמים ובוצעה גם החלפה של שמן המנוע, פילטר השמן ושייבת פקק הניקוז. במהלך השנה מת המצבר והוחלף בחדש כמו גם זוג המגבים הקדמיים והמגב האחורי.

עלויות האחזקה בשנה האחרונה:

נוזל בלמים: Motul, 55 ₪ למיכל של חצי ליטרX 3 מיכלים = 165 ₪.

שמן מנוע: Red Line 0w30, הזמנה מארה"ב, קצת פחות מארבעה ליטרים = 312 ₪.

פילטר שמן מקורי ושייבת ריקון – חינם.

מצבר Startup – 390 ₪.

זוג מגבי Vision קדמיים – 30 ₪.

מגב אחורי (רק הגומי, מקורי) – 4$ = 16 ש"ח.

סה"כ: 913 ש"ח. כל העבודות בוצעו בצורה עצמאית או בעזרת חבר ולכן אין עמלת מוסך בכל הסיפור.

הביטוח השנה צנח במחיר ועומד על 3,500 לחובה, מקיף וצד ג'. אין לי מושג איך זה קרה אבל כנראה שמשתלם להיות בן של עובדי מדינה 8)

שנזכה לעוד שנים כאלו, בינתיים המכירה לא נראית באופק :wink:

איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשתרצה למכור תזכור אותי כן??

זה רכב שאני שואף ורוצה לקנות כבר לא מעט זמן, היה לי יאריס רגילה אוטומטית.

כול פעם שאני רואה כזו בכביש עולה לי חיוך קטן.

ולפי הסיקורים שלך הוא ניראה כאמין לחלוטין בדיוק כמו האוטומטית שהייתה לי.

ד״א - היום בבוקר ראיתי אחת אדומה, יש סיכוי שהיית באזור רחובות היום בבוקר? :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאוד מופתע מהצריכה הטובה,אכן היאריס מצדיקה את האמינות שלה.

תודה על הסיקור.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצריכה הטובה היא כי יש לה נהג עדין במרבית הנסיעות שגם רוצה להצליח ולשמוע גם קצת מוזיקה בדרך ולא רק רעשי מנוע וצמיגים. בנסיעות התגרזנות פרופר הצריכה די רחוקה משם אבל עדיין לא רעה בכלל.

ולא, לא ראית אותי היום ברחובות, סורי :wink:

איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר לעובדי מדינה השנה המכרז יצא נורא יקר החל מפנדה ועד לאוקטביה שמבקשים עליהה 6k ש"ח בכל המקרים יצא יותר זול לבטח באופן פרטי

how it's like to drive :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשאלת השאלה למי מיועד הביטוח, מקום המגורים, קומת המגורים, עבר ביטוחי וגיל הנהג הצעיר. אלו הם פרמטרים שיכולים להשפיע על מחיר הביטוח במאות אחוזים. הסכום על הפנדה נשמע גבוה, לגבי האוקטביה (הגניבה) אני לא בטוח.

בחודש הבא אצטרך לחדש את הביטוח. אעדכן.

איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה נשמע איתמר,

באתי אלייך פעם לקנות טוויטר למערכת. (יש לי יאריס כחולה)

אצלי שליש מהלכה בגג התקלפה ויש גם סימני דאייה על הכנף האחורית, מה אצלך?

חוץ מזה אין על היאריס, יחס מחיר והנאה הכי טוב שיש!

מעניין כמה יאריס T יש בארץ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2883 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...