Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יעוץ ברכישת סיריון מליסינג

einatoh
שימו לב! השרשור הזה בן 4994 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

לאחותי יש רכב חברה ,דייהטסו סיריון שנת 2008 שנמצא ברשותה 3 שנים , ועשה כ-60 אלף קילומטר

בעיקרון הרכב ממש שמור ולא היו לו בעיות , הוא גם היה בשימוש רק לצורך נסיעה כפר סבא רעננה לרוב.

עכשיו מתכוונים להחליף לה רכב לחדש יותר ויש אפשרות לרכוש את הסיריון , בעיקרון הוא של שלמה סיקסט,

הם מוכנים למכור בגלל שזה עובד חברה ב17 אחוז פחות מהמחירון (76,000)

השאלה שלי ,האם כדאי לי לקנות את הרכב הזה, האם לא תהיה לי בעיה במכירה ?

ודבר נוסף , האם בכל זאת כדאי לקחת לבדיקה את הרכב , כי העבירו את הרכב טסט ואחותי קיבלה פירוט על הכל.

אודה לתגובתכם :)

עינת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שווה לקחת לבדיקה ועוד יותר שווה לקנות.

למה שווה לקנות? כי זה רכב פרטי לכל דבר, שהיה צמוד לאחותך - שאת יודעת שהיה תקין במשך כל השנים האחרונות ולא עבר תאונות.

שאלה לי אליך - אם היה מדובר ברכב שאחותך קנתה מסוכנות, ומחיר המחירון שלו היה 76 אלף ללא הנחה, היית קונה? כנראה שכן - כי זה רכב עם נתונים טובים.

אז אם חברת ההשכרה בעצמה מוכנה להוריד 17%, כדי לא להתעסק עם המכירה - איזה סיבה יש לא לקחת את הרכב?

שווה בטירוף, ובשביל השקט הנפשי שווה לקחת לבדיקה ולדעת שאין צרות גדולות שלא שמתם לב אליהן.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ני חושב שרכב במצב טוב ימכר למרות שהיה בליסינג וכמובן לא במחיר המחירון אלא לאחר ההפחתה המתבקשת.

אולי ניתן להשיג מחברת הליסינג מסמך שמאשר שאחותך הייתה הנהגת הבלעדית ברכב עם מספר תעודת זהות וחותמת של חברת הליסינג, זה בהחלט יקל על המכירה. גם ספר טיפולים חתום ומסודר יכול לעזור. אני ממליץ לשמור גם את טופס הבדיקה במכון עד לזמן המכירה, טופס נקי מהעבר שיצטרף לעוד טופס בהחלט משדר אמינות.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים תודה רבה,

אני מתלבטת מה לעשות , יש לי אפשרות לקנות רכב שהיה בליסינג באמדוקס , ואחותי נהגה עליו 3 שנים ,שנת 2008

63,000 ק"מ, אוטו שמור ללא תאונות , ומוכנים להוריד 17 אחוז מהמחיר ולמכור לה אותו ב 63,000 ש"ח, הרכב של שלמה סיקס...

אני בעיקרון חיפשתי רכב קטן לנסיעות בעיר בתקציב של 40,000-50000 כמו סוזוקי איגניס לדוגמא

מצד שאני אני מאוד אוהבת לנהוג על הסיריון , השאלה אם בכל זאת כדאי להשקיע יותר ואם העיסקה הזו ממש ממש משתלמת

כי אני לא חושבת שהם ירדו מהמחיר הזה...

אודה לתגובתכם :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העיסקה לא ממש ממש מתשלמת. זאת עסקה לא רעה בכלל, ובוודאי שבמידה רבה עדיף לך לרכוש רכב שאת יודעת את עברו על פני רכב משומש אין לך מושג מי נהג בו וכיצד. אבל אל תצפי לקבל כאן את עיסקת החלומות בדיל הכל-כלול. בכל זאת, חברת הליסינג לא רוצה להפסיד עליך.

אני מבין שהסיריון מעל לתקציב שלך ושקשה לך להחליט, אבל אנחנו לא יכולים להחליט בשבילך מה לעשות כאן. זה די ברור שהסיריון טובה מהאיגניס. אבל היא גם עולה קצת יותר. השמיים כאן הם הגבול, וככל שתגדילי את התקציב שלך תמצאי רכבים יותר ויותר טובים. רק את יכולה לקבוע איפה עוצרים - באיגיניס, בסיריון, במאזדה 2, באודי A1 או במיני קופר.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העיסקה לא ממש ממש מתשלמת. זאת עסקה לא רעה בכלל, ובוודאי שבמידה רבה עדיף לך לרכוש רכב שאת יודעת את עברו על פני רכב משומש אין לך מושג מי נהג בו וכיצד. אבל אל תצפי לקבל כאן את עיסקת החלומות בדיל הכל-כלול. בכל זאת, חברת הליסינג לא רוצה להפסיד עליך.

אני מבין שהסיריון מעל לתקציב שלך ושקשה לך להחליט, אבל אנחנו לא יכולים להחליט בשבילך מה לעשות כאן. זה די ברור שהסיריון טובה מהאיגניס. אבל היא גם עולה קצת יותר. השמיים כאן הם הגבול, וככל שתגדילי את התקציב שלך תמצאי רכבים יותר ויותר טובים. רק את יכולה לקבוע איפה עוצרים - באיגיניס, בסיריון, במאזדה 2, באודי A1 או במיני קופר.

היי

הייתי אצל הסוכן של שלמה סיקס ןהוא נתן הצעה אחרונה של 62000 ש"ח לסיריון ולא מוכן לרדת מהמחיר הזה

השאלה שלי , מסתבר שהרכב עלה על הכביש כבר ב2007 , והוא אמר שהוא מוריד סך הכל 17 אחוז מהמחירון של 76,000

ולא יותר מזה , לפי לוי יצחק אני בדקתי עם עליה לכביש וזה נתן לי מחיר שלבערך 70,000 ש"ח ולא 76000

האם זה הגיוני שהמחירון יהיה 70,000 אם הרכב עלה ב2007?

הסוכן אמר שהוא מוריד אחוז וחצי מהמחירון בגלל זה ,איך אמורים לחשב את המחיר?? והאם זה משתלם 62000 ש"ח אודה לעזרתכם! אני ממש מתלבטת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שווה לקחת לבדיקה ועוד יותר שווה לקנות.

למה שווה לקנות? כי זה רכב פרטי לכל דבר, שהיה צמוד לאחותך - שאת יודעת שהיה תקין במשך כל השנים האחרונות ולא עבר תאונות.

שאלה לי אליך - אם היה מדובר ברכב שאחותך קנתה מסוכנות, ומחיר המחירון שלו היה 76 אלף ללא הנחה, היית קונה? כנראה שכן - כי זה רכב עם נתונים טובים.

אז אם חברת ההשכרה בעצמה מוכנה להוריד 17%, כדי לא להתעסק עם המכירה - איזה סיבה יש לא לקחת את הרכב?

שווה בטירוף, ובשביל השקט הנפשי שווה לקחת לבדיקה ולדעת שאין צרות גדולות שלא שמתם לב אליהן.

בהצלחה.

היי

הייתי אצל הסוכן של שלמה סיקס ןהוא נתן הצעה אחרונה של 62000 ש"ח לסיריון ולא מוכן לרדת מהמחיר הזה

השאלה שלי , מסתבר שהרכב עלה על הכביש כבר ב2007 , והוא אמר שהוא מוריד סך הכל 17 אחוז מהמחירון של 76,000

ולא יותר מזה , לפי לוי יצחק אני בדקתי עם עליה לכביש וזה נתן לי מחיר שלבערך 70,000 ש"ח ולא 76000

האם זה הגיוני שהמחירון יהיה 70,000 אם הרכב עלה ב2007?

הסוכן אמר שהוא מוריד אחוז וחצי מהמחירון בגלל זה ,איך אמורים לחשב את המחיר?? והאם זה משתלם 62000 ש"ח אודה לעזרתכם! אני ממש מתלבטת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא כל כך מבין את השאלה שלך. אם בדקת במחירון וקיבלת מחיר של 70K ש"ח אז כנראה שזה הגיוני. את לא מצפה שאנחנו נתווכח עם אלוהי מחירוני הרכב, האדון לוי יצחק?

אגב, בשנת המודל 2007 את לא צריכה להסתכל על מועד העלייה לכביש אלא על שנת הדגם. יכול להיות שהרכב עלה על הכביש בשנת 2007 אבל הוא נחשב מודל 2008 וזאת יכולה להיות הסיבה לבלבול בינך לבין איש המכירות.

כמו שכתבתי לך, אף אחד לא יכול להגיד לך אם זה כדאי או לא. אם כל כך מעניין אותך לשמוע בכמה נמכרות הסיריונים האלו בחברות אחרות את יכולה ליצור קשר עם סוכנים נוספים מחברות נוספות ולבדוק בכמה הם מוכנים למכור סיריונים. את יכולה גם להיכנס לאתר יד2 ולבדוק כמה מבקשים אחרים על סיריונים עם פרמטרים דומים ולהשוות את הנתונים.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא כל כך מבין את השאלה שלך. אם בדקת במחירון וקיבלת מחיר של 70K ש"ח אז כנראה שזה הגיוני. את לא מצפה שאנחנו נתווכח עם אלוהי מחירוני הרכב, האדון לוי יצחק?

אגב, בשנת המודל 2007 את לא צריכה להסתכל על מועד העלייה לכביש אלא על שנת הדגם. יכול להיות שהרכב עלה על הכביש בשנת 2007 אבל הוא נחשב מודל 2008 וזאת יכולה להיות הסיבה לבלבול בינך לבין איש המכירות.

כמו שכתבתי לך, אף אחד לא יכול להגיד לך אם זה כדאי או לא. אם כל כך מעניין אותך לשמוע בכמה נמכרות הסיריונים האלו בחברות אחרות את יכולה ליצור קשר עם סוכנים נוספים מחברות נוספות ולבדוק בכמה הם מוכנים למכור סיריונים. את יכולה גם להיכנס לאתר יד2 ולבדוק כמה מבקשים אחרים על סיריונים עם פרמטרים דומים ולהשוות את הנתונים.

תודה רבה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל הידוע גם לי, בשנת 2007 עדיין בודקים לפי שנת דגם ולא לפי חודש עליה לכביש.

לגבי הסיריון עצמה, וגם מליסינג, כי במקרה להורים של אשתי יש אחת כזו, שאמורה היתה

להמכר...(לא נמכר כי הם התחרטו ברגע האחרון, ורצו לחכות שיגיע הרכב שהם הזמינו)

הסריון רכב אמין למדי, מרווח מאוד בפנים, ולא היו בו תקלות מיוחדות. הוא דיי חסכוני בסה"כ,

ואם מדובר ברכב שאת יודעת מה העבר שלו, ומי נהג בו, שלא היו בו תאונות כלשהן, ותקלות מיוחדות,

וכמובן שיש לך את היכולת הכספית, אני לא הייתי מהסס.

יש לקחת את הרכב לבדיקה, כיוון שתמיד עלולים לצוץ דברים שגם הנהג של הרכב לא מודע להם,

ולמען השקט הנפשי שלך, קחי למכון בדיקה, ולאחד שאת בוחרת, ולא ששלמה סיקסט ממליצים.

לגבי סחירות, הרכב עצמו דיי סחיר, אבל בגלל הכמויות של רכבי הליסינג, יש צורך להתגמש קצת

במחיר. מהנסיון שלנו, הורדה של 2000-3000 מהמחיר המשוקלל עושה את העבודה, ויש קונים.

אם תצליחי להוציא מחברת הליסינג מכתב שמעיד שרק אחותך נהגה על הרכב, זה אכן יעזור במכירה,

ואף על פי המחירון מורידים בגין רכב כזה פחות אחוזים, בפועל רוב רכבי הליסינג "מתיישרים"

לפי הורדה של 18%.

קחי בחשבון שאת קונה רכב לכמה שנים, ובבוא העת שתרצי למכור, ערך הרכב יהיה נמוך משמעותית

וכך גם ערך ההורדה במחיר, כאחוז ממחיר הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את עושה חשבון של מחיר המכירה, אבל ירידת הערך במכירה מתקזזת מול ההנחה שאת מקבלת בקניה, כך שלמעשה אינך צפויה להפסיד מעצם העובדה שהרכב היה בליסינג. העובדה שהרכה מוכר לך ובעיקר הידיעה שלה היה מעורב בתאונה הוא נקודה חזקה בעד העסקה, אבל, כפי שהומלץ, לפני חתימת העסקה כדאי לבדוק אותו שכן יתכן שיש בעיות מיכאניות סמויות או שלא טופלו כראוי ("חיסכון" של חברות הליסינג).

למעשה, אני מניח שעניין המכירה אינו כל כך רלוונטי שכן את רוכשת רכב לצורך שימוש בו משך מספר שנים, ואין כל דרך לדעת מה יהיה שוויו בשוק כאשר תרצי להחליפו. יתכנו שינויים הנובעים מנדידת הקהל לסוגי רכב אחרים, שינוי מדיניות מיסוי או אפילו תאונה שתפגע בערך הרכב. לכן, אם את רוכשת רכב לכמה שנים כל עניין ערך המכירה הופך לספקולציה ולא למדע.

לדעתי מה שצריך לכוון את החלטתך הוא בחינה אם את זקוקה לרכב כעת, אם סוג הרכב מתאים לך, אם את יכולה לממן את רכישתו ואחזקתו וכמובן מצבו הטכני של הכלי ספציפי שאת מתכוונת לרכוש.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את עושה חשבון של מחיר המכירה, אבל ירידת הערך במכירה מתקזזת מול ההנחה שאת מקבלת בקניה, כך שלמעשה אינך צפויה להפסיד מעצם העובדה שהרכב היה בליסינג. העובדה שהרכה מוכר לך ובעיקר הידיעה שלה היה מעורב בתאונה הוא נקודה חזקה בעד העסקה, אבל, כפי שהומלץ, לפני חתימת העסקה כדאי לבדוק אותו שכן יתכן שיש בעיות מיכאניות סמויות או שלא טופלו כראוי ("חיסכון" של חברות הליסינג).

למעשה, אני מניח שעניין המכירה אינו כל כך רלוונטי שכן את רוכשת רכב לצורך שימוש בו משך מספר שנים, ואין כל דרך לדעת מה יהיה שוויו בשוק כאשר תרצי להחליפו. יתכנו שינויים הנובעים מנדידת הקהל לסוגי רכב אחרים, שינוי מדיניות מיסוי או אפילו תאונה שתפגע בערך הרכב. לכן, אם את רוכשת רכב לכמה שנים כל עניין ערך המכירה הופך לספקולציה ולא למדע.

לדעתי מה שצריך לכוון את החלטתך הוא בחינה אם את זקוקה לרכב כעת, אם סוג הרכב מתאים לך, אם את יכולה לממן את רכישתו ואחזקתו וכמובן מצבו הטכני של הכלי ספציפי שאת מתכוונת לרכוש.

אני כנראה הולכת על זה

תודה רבה לכם על היעוץ עזרתם לי מאוד :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל הידוע גם לי, בשנת 2007 עדיין בודקים לפי שנת דגם ולא לפי חודש עליה לכביש.

לגבי הסיריון עצמה, וגם מליסינג, כי במקרה להורים של אשתי יש אחת כזו, שאמורה היתה

להמכר...(לא נמכר כי הם התחרטו ברגע האחרון, ורצו לחכות שיגיע הרכב שהם הזמינו)

הסריון רכב אמין למדי, מרווח מאוד בפנים, ולא היו בו תקלות מיוחדות. הוא דיי חסכוני בסה"כ,

ואם מדובר ברכב שאת יודעת מה העבר שלו, ומי נהג בו, שלא היו בו תאונות כלשהן, ותקלות מיוחדות,

וכמובן שיש לך את היכולת הכספית, אני לא הייתי מהסס.

יש לקחת את הרכב לבדיקה, כיוון שתמיד עלולים לצוץ דברים שגם הנהג של הרכב לא מודע להם,

ולמען השקט הנפשי שלך, קחי למכון בדיקה, ולאחד שאת בוחרת, ולא ששלמה סיקסט ממליצים.

לגבי סחירות, הרכב עצמו דיי סחיר, אבל בגלל הכמויות של רכבי הליסינג, יש צורך להתגמש קצת

במחיר. מהנסיון שלנו, הורדה של 2000-3000 מהמחיר המשוקלל עושה את העבודה, ויש קונים.

אם תצליחי להוציא מחברת הליסינג מכתב שמעיד שרק אחותך נהגה על הרכב, זה אכן יעזור במכירה,

ואף על פי המחירון מורידים בגין רכב כזה פחות אחוזים, בפועל רוב רכבי הליסינג "מתיישרים"

לפי הורדה של 18%.

קחי בחשבון שאת קונה רכב לכמה שנים, ובבוא העת שתרצי למכור, ערך הרכב יהיה נמוך משמעותית

וכך גם ערך ההורדה במחיר, כאחוז ממחיר הרכב.

עשיתי בדיקה לרכב , בסך הכל רכב טוב ,אבל יש כמה דברים שצריך לתקן להחליף צמיגים ובולמים אחוריים

סך הכל טיפול של בערך 2000 שקל

השאלה , הם אמורים לעשות את התיקונים האלה ? והאם אפשר לסמוך עליהם? (שלמה סיקס)

או שאני צריכה לנסות להוריד עוד במחיר ?

אודה לעזרתכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4994 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...