Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרגע חזרתי מבדיקת 106 94' 1400 והרי התוצאות,מה דעתכם?:

תימני אחלה!
שימו לב! השרשור הזה בן 6458 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום אנשים!

הרגע חזרתי מבדיקת 106 94' 1400 סמ"ק ידני,XR עם קילומטראז' של 115000,טסט ל-9 חודשים,מבחורה. עיקר תוצאות הבדיקה הן כך:

ציריה שמאל דופקת וצריך להחליף,גם ימין קצת אבל פחות,יש לה זמן.כשהבודק נתן פול גז במכה אחת או בתאוצה,ישר אח"כ המנוע נחנק וכבה.הוא אמר שצריך לנקות את מע' הדלק (הבחורה אמרה שניקו לה לפני כמה חודשים או ככה לפחות אמרו שעשו,אז אולי עשו עבודה לא טובה?).ומזגן החימום לא תקין.כשהפעלנו את החימום,פשוט לא יצא חום אבל היא אמרה שיוצא לה "חום מנוע" ולא חום של מזגן.השאלה עד כמה זה עקרוני כי נכוויתי ברכב הקודם שלי שגם המזגן חימום לא עבד וכל הזמן בחורף ניקיתי אדים ידנית!!! אם אין חימום ורק חום מנוע,האדים ירדו?... עד לפה הדברים העיקריים.

כל השאר זה דברים שלא כ"כ עקרוניים כמו סימני שריפת שמן,מנוע רועד,רעש שסתומים,קורוזיה במע' קירור,מצבר וטעינה חלשים (מצבר מ7.02),רעש מיסבים פנימיים,הגה קשה וכל מיני... מלכתחילה ידעתי שהוא יגיד כמעט על כל דבר כי זה העבודה שלו והוא חייב לבדוק כל פרט ופרט אפילו נורות שרופות,בגלל זה הפירוט המורכב כ"כ.

עכשיו לשאלה: היא רצתה עליו 11500 שקל.אחרי הבדיקה כשאמרתי לה שחשוב לי שהדברים הדחוים יהיו תקינים כמו ניקוי מע' דלק,החלפת ציריה ותיקון או החלפת מע' חימום ושסכום התיקון שלהם זה כ-2000 שקל,היא התייעצה עם אבא שלה בטל' והסכימה להוריד לי 1500 שקל.

למישהו יש דיעה אחרת? לקנות או לא לקנות?סכום ההורדה שווה? המחיר עצמו שווה על הרכב ובמצבו?האם אני יכול להודיל במוסך כלשהו את עלות התיקונים הדחופים האלו? ואם כן,אולי אני כבר אוכל לקנות את החלקים ולתקן בעצמי (בתקווה שלא יהיה מסובך מדי)וכך אחסוך יותר?

מה לעשות?....... תודה רבה רבה מראש! נ.ב. אמרתי לה שאני אבדוק ואתייעץ ואז אחזור אליה.אז אם אפשר בבקשה תשובות מהירות כי היא מחכה לתשובה.. תודה!

תן חיוך ;) הכל לטובה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ממש מה לנקות במערכת הזרקת הדלק של הפיג'ו הזאת. בסך הכל מזרק בודד שלא נסתם או משהו כזה.

תיקון של מערכת ההזרקה הזאת נגמר בדרך כלל בהחלפה של יחידת ההזרקה. לא זול במיוחד, כ1000-2000 ש"ח, תלוי בטיב העבודה והראש.

לגבי החימום - כדאי לבדוק האם רדיאטור החימום הפנימי מנותק לחלוטין, היות ולדעתי זאת הסיבה שאין חימום ברכב. אם כן, סביר להניח שהוא דולף ואז צריך לפתוח דש-בורד כדי להחליפו. זה לא זול.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצלחתי לרדת איתה בינתיים ל-10 וחצי אלף.ואל תשכחו שעשיתי גם בדיקה עלי שזה עוד 300 שקל שלא באים ברגל... בגלל זה אני גם מתלבט.

בכל מקרה,אני הולך עכשיו לעבודה וחוזר בסביבות 23:30-24:00 ואז אני אקרא את תגובתכם. תודה!

תן חיוך ;) הכל לטובה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר שהיא דורשת נשמע ממש גבוה ומתאים רק במכונית במצב שהכל בה -חיצונית ומכנית-תקין. ע"פ הבדיקה לא כך הדבר, ולהערכתי יש מקום להוריד לה לפחות 2500 שקל מהמחיר שהיא דורשת, אם לא יותר. אל תשכח שמדובר ברכב בן 13 שנה, ומהדור הראשון של 106. מצד שני, אם באמת התלהבת מהאוטו ואתה רוצה אותו, אז אלפיה לפה ולשם לא זה מה שישבור את העיסקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי השלדה? נקייה?

אם כן - גש למוסך ובדוק האם רדיאטור החימום מנותק, אם כן - סיפור יקר. מלבד זאת כדאי לגשת למוסך לקבל הצעת מחיר על הדברים שחשובים באמת.

רכב מבוקש יחסית, כך שאם אין ריג'קטים רציניים כדאי.

שיהיה בהצלחה,

שבוע טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולכם,השלדה נקיה חוץ מזה שיש מכה בשלדה "עדינה" מקדימה אבל הבודק אמר לי שזה רק מהמדרכות בחניה. ז"א לא מתאונה. ונראה לי שאני ארד מהאוטו הזה בסופו של דבר כי אולי עדיף עליו כבר 306 שהוא יותר מרווח כבר וכמעט באותו טווח מחיר.

תן חיוך ;) הכל לטובה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשכח שגם אחרי הבדיקה "המקיפה" הזאת, אתה עלול למצוא עוד דברים שתצטרך להשקיע בהם אחרי שתכניס את הרכב למוסך ליישור קו.

תקח את הבדיקה בערבון מוגבל ואל תקנה בלחץ.

בנוסף תקח בחשבון שהרכב הוא שנת 94 ולא חדש, ורק אם ראית כבר מספר רכבים עם רג'קטים יותר רציניים מאלה, אז תלך על זה.

תוכל להעזר בשירשור המצורף בכל הקשור לבעיות חימום.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=1060144#post1060144גם בשירשור הזה, הבחור קנה את הרכב כשהחימום לא עובד.

חוזר לדו"ג... :wave2:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אני אגיע הביתה ואז אמצא דרך לסרוק לכם את התוצאות המודפסות שלא כ"כ הבנתי מה כתוב שם ואז תראו.

תן חיוך ;) הכל לטובה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6458 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...