Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פורד אסקורט וחורי חלודה

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 6839 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לחבר טוב יש פורד אסקורט 92' ובאותו הרכב יש גם חלודה.והרבה.בייחוד בדלת האחורית(חמישית).וכשאני אומר חורים...אחד באורך 8 סנטים רוחב 2.5 ואחר באורך 6 סנטים....ובכלל הגומי המבודד לא מבודד טוב-מסביבו הכל חלוד.

יום שישי נפגשנו והתחלנו לנסות לתקן.לצערי לא הבאתי מצלמה איתי ככה שאין תמונות.

המצרכים:

3 חבילות אפוקסי(אני מקווה שיספיק...הרבה חלודה...)

בקבוק ספריי צבע לבן

משייפת מכאנית מאייס\הום סנטר(120 ש"ח נדמה לי)

ניירות למשייפת

נייר לטש(או בגרמנית:שלייף פפירן)

חתיכת אלומיניום גדולה

מסור פלדה(עדיפות לג'קסון-הרבה פחות זמן)

2 פליירים

כף טייחים-שפחטל(רק הכף,ורק במקרה שלנו-אסביר בהמשך).

בן היתר גם נעשה שימוש לפני זמן מה בחומר של טרטלווקס למניעה וטיפול בחלודה.עוזר קצת.

ולעבודה!!!

שלב ראשון:לשייף.והרבה.ועוד קצת.עד שהחלודה חלקה ויפה.וגם השוליים של החלודה מסביב-זה חיוני לתפיסה טובה של האפוקסי.

שלב שני:חיתוך האלומיניום בצורה המתאימה.יש לציין שהאלומיניום נועד לשמש כגשר לדבק,כפי שאמרתי החור ארוך מאד.ועוד יש לציין,כדי שהתוצאה תראה איכשהוא סביר יש להניח את הגשר בחור מתחת לחלודה,ולא מעל.

טוב-עכשיו בא שלב ההדבקה עצמה.אם יש גישה לתפוס את האלומיניום בעזרת הכף טייחים,מה טוב-האלומיניום לא יזוז(כמו שאמרתי,החלודה "פתחה"מרווח גדול בין החלון האחורי לגוף ולחור-אידיאלי לדחוף בפנים משהוא שיחזיק את האלומיניום בזמן העבודה).אם לא,צריך לשבור קצת את הראש-אבל יש שיטות.בקיצור-להכין את האפוקסי,ולהדביק בצורה יפה.לא לשכוח לעשות את זה "צורתי"-צריך לשייף בסוף גם את האפוקסי!!!

השלבים הבאים-טוב,עוד לא הגענו אליהם,ואני מקווה לזכור לקחת מצלמה ולצלם,אבל השלבים הם:

לשייף את האפוקסי עד שנותרת שכבה דקה ושטוחה,אידיאלי בדיוק בגובה החור.מכאן הצורך בגשר-חור קטן פשוט דוחפים קצת אפוקסי פנימה וזהו.פה היה צריך להחזיק כמות יפה של דבק.לשייף גם את האפוקסי בחור השני.השלב הזה חיוני משני סיבות-הראשונה,אסטטית.שזה לא ייראה עד כמה שאפשר "חאפרי".והשנייה-זה חיוני לתפיסה טובה של הצבע.

ואחרי כל השיופים באמת בא תורו של הצבע.במקרה הזה ספריי צבע לבן לרכב.למי שלא השתמש בספריי צבע מעולם:תעקבו אחרי ההוראות כלשונם.בלי"אני יודע יותר טוב",זה בולשיט.אמנם ילך יותר צבע ככה,אבל התוצאה תהיה אחידה ויפה.

וזהו-אם לא משתבש כלום בדרך,אמור להיות עכשיו אוטו נחמד ושלם-בלי חורים מכוערים ובלי בליטות לא מוסברות,לפחות לא מרחוק\בינוני...

מקווה שעזרתי למישהוא.

שכחתי לציין שצריך גם סליקון לאיטום טוב של הגומי מסביב לחלון האחורי...

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן, מצער לשמוע שאנשים דוחים תיקון של חלודה כ"כ, נראה שתיקנתם די טוב.

תבדקו שאין עוד מקומות עם חלודה, בד"כ כל האזור נדבק.

ביצעתי לא מזמן תיקון עם פוליאסטר, יצא יותר טוב מחדש:-)

יום טוב

חבר הפורום רמי מינץ נפטר ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך.

DFC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא שמת חומר נגד חלודה? יתכן שגם לאחר השיוף וההדבקה נשאר לך בסיס של חלודה והמתכת תמשיך להאכל...

כדאי לשים איזשהו חומר נגד חלודה/צבע דוחה חלודה שיחזיק את התיקון ורק אז להדביק...

...Carpe Diem

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נשארה חלודה איפשהו על הברזל - היא תחזור עוד מעט.

בתור תיקון עזרה ראשונה זה בסדר, אבל אל תשלה את עצמך שככה נפטרת מהבעיה.

לפחות אתה עובד עם איזה אלומיניום, אצלי באלפא דחפו לאיזה חור אחד סמרטוטי בד ומרחו חומר פחחים מלמעלה, אתה יכול לנחש לבד מה התוצאה כעבור כמה שנים.

בפחחות שאני הולך לעשות בקרוב כל אזור חלוד ייחתך, עד ההגעה למתכת נקיה בלבד.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלומיניום הוא חומר לא מתאים לעבודה זו לצערי.

בגלל שהיון של אלומיניום הוא שלילי (3-) והיון של הברזל חיובי, עם הזמן נוצרת תגובה אלקטרוכימית (אמנם איטית וחלשה אבל בכל זאת) בין הברזל לאלומיניום והחלודה תחזור גם אם המקום לא חשוף לאויר.

לא מחברים אלומיניום לברזל בלי מבודד (כמו איזה אטם) ביניהם אלא אם כן המרזל מטופל לפני כן בגילוון.

בד"כ עושים עבודות כאלה עם פח ברזל או פיברגלאס.

Ford Taunus GXL 2300 v6 ידנית 1972 - [][ ]O=o=O[ ][]

Ford Fiesta CL 1988

CJ8s 1987 O|||||||O

Ford Focus Estate 2.0 2010

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה להעלות תצלום של האזור לפני התיקון אם יש.

ד"א אם תרצה אני אוכל לעזור לך למצוא את החלק הנ"ל ללא חלודה. (ה"פ)

יום טוב

חבר הפורום רמי מינץ נפטר ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך.

DFC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפהשהוא לאורך הדרך,לפני הרבה הרבה זמן,הונח כלאחר כבוד חומר דוחה חלודה על החלודה.הוא עזר-החלודה לא התפשטה.החומר הוא של טרטלווקס והוא עובד טוב.אגב-זהירות עם ההוראות בעברית,מישהוא פיקשש שם באופן רציני...

רמיGT,יש עוד הרבה חלודות קטנות על האוטו,חלקם מ"דפיקות" למיניהן.יתוקן עם בונדו בעתיד הקרוב.אגב-יצא לי לראות פרק של american hot-rod שבו התחילו שיפוץ של פורד מודל T משנת 1930.כמעט לא הייתה עליו חלודה-רק קצת באזור הגלגל הקדמי ימני...

יודיקל-מאיפה הבאת את זה?תאורטית זה נשמע הגיוני,אבל הרי אלומיניום לא מחליד.בכל מקרה-מאיפה הידע?

וכמו שכבר אמרתי-נקווה שבהמשך התהליכים נצרף תמונות.אין לי תמונות של החורים מלפני אבל אני יכול לצלם את האחרי,במידה ולא אשכח לקחת מצלמה...אני לא מאלה שלא זזים בלי מצלמה מהבית...

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6839 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...