Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כלב נוסף בבית-כדאי או לא?

anonport

פוסטים מומלצים

לפני 54 דקות, avizaz כתב:

איך מוציאים שני כלבים ועונים לטלפון?

מה עושים כשאחת קשישה והשני צעיר ונמרץ? אתה מרגיש שקורעים לך את הידיים או שהוא מעיף אותך ואז היא בכלל נופלת.

הטיול שלי עם הכלבות זה נטו זמן איכות שלי עם עצמי, לא עונה לטלפונים. אני לא רופא או תורן חירום בשום מקום ולא יקרה כלום אם לא אענה מיד.

זה אצלי המצב, אחת היום בת 15 השניה בת 7. אנחנו הולכים בקצב של הזקנה 😉 והצעירה ממושמעת, כשאומרים לה לא, היא מתעלמת מכלבים וחתולים , בכל מצב אחר (בשבועות הראשונים איתה) היא משגרת עצמה לכיון החתול וצריך להיות עירנים. (כמעט השטיחה אותי באחת הפעמים) גם לגבי כלבי השכנים שממשטרים את המרחב שמול השער שלהם, ההוראה ״לא״ והיא נותרת לצידי. 

כלבים צריכים להרגיל למשמעת, ללא זה הם באמת קשים להתנהלות בציבור. 

לגדל כלב זה לא רק אוכל שתיה ופוצי מוצי. 🙂

• רעיון טוב! 2

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@zaf כלב למרות הכל הוא חיה עם אינסטינקטים משל עצמו. גם שלי מקשיב אבל יש מצב שהוא עושה מה שבא לו לכן אני תמיד משחרר אותו ברחובות הולנדיים, פארקים או בשעות מתות.

לפני שעה, Liviur כתב:

זה סופר תלוי בדינמיקה בין הכלבים. כשאין דינמיקה טובה / התאמה אתה צודק.

זה שיקול הכרחי אבל לא היחיד שקובע. דוגמא טיפשית ממה שקורה עכשיו אצלי היא שהכלב החדש תפס בעלות את המיטה של הכלב הותיק. כואב לראות את זה ולמצוא פתרון. הוא נכנס לישון על הרצפה בחדר שינה למרות שהוא יודע שהחדר הזה מחוץ לתחום אבל ויתרתי כי אני מבין את הסיטואציה. וזה בנוסף לטיולים שהופכים להיות מורכבים (את שלי לקחתי לים ועכשיו זה מסובך אז אוותר וכך יוצא שהוא יפסיד) ובזמן הטיול כל אחד מושך לכיוון אחר ואי אפשר לרצות את כולם

לפני שעה, avizaz כתב:

לא תודה

איך מוציאים שני כלבים ועונים לטלפון? זה הכי קל - אזניות. את זה אני עושה עוד קודם

מה עושים כשאחת קשישה והשני צעיר ונמרץ? אתה מרגיש שקורעים לך את הידיים או שהוא מעיף אותך ואז היא בכלל נופלת. ✔️

הייתי שם, זה בלי קשר לגניבות אוכל וריבים על אוכל, אחד היה בינוני והשניה פצפונת, תמיד אחד היה בבית והשניה בחוץ בגלל זה. ✔️

אולי זה עובד לאנשים מסויימים, בשבילי זה היה סיוט לא נורמאלי. אז מה עשית בסוף? נשארת איתם שנים ככה כשכולם מפספסים?

מן הסתם כבר קיבלת החלטה ברגע שאימצת אותה, אאחל לך בהצלחה. עדיין יכול להתחרט עוד לא הודעתי למי שמסר לי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהראו את זה ברמזור בצורה הכי טובה

קראו לאיצקו "חבר כלב" או משהו כזה. אבל כן, זה הזמן שאני יכול להתקשר לכמה חברים ולהשלים פערים, להתנתק קצת מהבית והעבודה, בימי שישי נהגתי ללכת להרים פה ליד ולתת לו לרדוף אחרי צבאים וכבשים וישבתי בטבע עד ששמעתי לפעמים ססססססססס מאחוריי :(

ולגבי התנתקות לגמרי, אני שומר שבת אז לא דחוף לי להתנתק מהכל.

מאז שאין לי כלב\ים אני מדבר עם חברים שלי פעם בכמה חודשים

השרשור הטוב ביותר בפורום

אני לא הייתי הולך לקנות עכשיו דייהו נובירה - אבל אחרי הרמה שהורגלתי אליה בדייהו נובירה, אני מוכן לעבור רק לב.מ.ו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, anonport כתב:

ובזמן הטיול כל אחד מושך לכיוון אחר ואי אפשר לרצות את כולם

כלב לא צריך למשוך. היו לי שני כלבים גדולים, לפעמים שלושה. לפעמים פלוס חתול שגם בא לטיול. משיכות לא צריכות להיות וניתן לעבוד על זה בהצלחה מלאה (אלא במקרים מיוחדים של כלבים עם קשיים ספציפיים) 

הכי קשה היה לי עם לשחרר כלב רוח שאימצנו כבר בוגר. עם קצת עבודה, קיבוע הרגלים וועזרה מהכלבה השנייה (כלבת רועים אוסטרלית) זה הסתדר. 

בכל מיקרה, איפה שיש הרבה אנשים לא הייתי משחרר אותו בחיים, כי הדחף שלו לצוד היה עצום . את האוסטרלית יכולתי לשחרר חופשי, אבל לא עשיתי את זה. 

פעם היא הלכה לאיבוד לאשתי, כי איבדה איתה קשר עין. מצאו אותה  בדרך הביתה יושבת ליד מעבר החצייה ומחכה למישהו שיאשר לה לחצות... 

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, avizaz כתב:

מה עושים כשאחת קשישה והשני צעיר ונמרץ? אתה מרגיש שקורעים לך את הידיים או שהוא מעיף אותך ואז היא בכלל נופלת.

גם כלב אחד יכול לקרוע לך את היד, חינוך בסיסי למשמעת בטיול הוא הכרחי.

טיילתי בגיל 13 עם שתי כלבות בוקסר, כל אחד ליד לרגל אחרת.

אם אחד קשיש ומתקשה בטיולים ארוכים, עושים טיול קצר עם שניהם, מחזירים את הקשיש הביתה וממשיכים עם הצעיר.

גם הדינמיקה בינהם היא ענין שהבעלים יכול לתמרן. לפעמים זה יותר פשוט ולפעמים פחות, אבל תלוי הרבה בבעלים.

טלפון? שיחכו. גם עם הכלב הנוכחי, הטלפון כמעט תמיד בכיס. וגם חיוני לענות, הוא יודע לחכות בסבלנות. אבל אין לי כוונה לנהל שיחות נפש או עבודה בזמן הטיול.

לפני 17 שעות, anonport כתב:

הכלב החדש תפס בעלות את המיטה של הכלב הותיק

תתיעץ עם מאלף. זה בסדר לתת להם להסתדר בעצמם, עד גבול מסויים. אתה לא רוצה לפגוע בתחושת הבטחון הבסיסית של המבוגר.

לפני 17 שעות, anonport כתב:

ובזמן הטיול כל אחד מושך לכיוון אחר ואי אפשר לרצות את כולם

אתה לא אמור לרצות אותם. אתה מכתיב את הטיול. ולא יקרה שום דבר אם כלב לא זוכה להריח כל דבר שמתחשק לו.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, Be roo כתב:

אבל תלוי הרבה בבעלים.

בשלב מסוים בחיים שקלתי אפשרות לעשות קורס אילוף ולעסוק בתחום.

בדקתי כמה קורסים ובמקביל ניסיתי את כוחי על כמה כלבים של חברים וקרובים.

מהר מאוד הבנתי שכלבים די קל לאלף.

לאלף את הבעלים זה כבר הרבה יותר קשה ומתסכל, ואותי אישית זה גם משעמם, אז איבדתי עניין...

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, BoazB11 כתב:

לאלף את הבעלים זה כבר הרבה יותר קשה ומתסכל

אחד הדברים שהרבה חובבי כלבים שמחליטים ללכת לתחום האילוף לא מבינים.

זו עבודה לאנשים של אנשים. הלקוח הוא הבעלים, מי שמתווכח איתך הוא הבעלים, מי שמתקשה ליישם את מה שאתה מלמד אותו הוא הבעלים.

עבדתי והכרתי לא מעט מאלפים, הטובים ביותר הם אלה שמבינים גם באנשים, ונהנים לעבוד גם איתם, למרות האתגר.

מאלף שלא מסוגל להתאים את עצמו ואת הפתרונות שהוא מציע לסיטואציה המשולבת של בעלים+כלב, הוא מאלף לא טוב מבחינתי. הרי לא חסרים כלבים שמתנהגים נהדר עם בן משפחה אחד ולא עם השני.

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...