Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נתלקתם פעם ברכב שלא ניתן לבטל כרית אוויר נוסע?

ניקו פ.

פוסטים מומלצים

לאשתי ספורטאז' 2012. 

מנסה לראות איפה מכבים כרית אוויר נוסע. 

לא בדאשבורד בצד כשפו חים את הדלת. לא בהגדרות. לא בתא הכפפות. לא בדלת. 

רואה סרטונים ביוטיוב, כולם מראים שזה עם המפתח בצד הדשבורד כמו אצל כולם. בספורטאז' של אשתי לא. 

פותח ספר רכב, לפי ספר הרכב אין אפשרות כזו. מודה שהופתעתי. 

ניסיתי לראות אם זה אוטומטי. חיברתי כיסא בטיחות, שמתי על זה תיק. גם לא. 

השלב הבא הוא להתקשר למוסך של קיה לשאול אותם אולי יש דרך שלא חשבתי עליה. 

האם נתקלתם בדרכים מוזרות? 

רכבים שזה לא סטנדרטי בהם? 

קשה לי להאמין שמישהו היה מספיק מטומטם ליצור רכב בלי יכולת לבטל כרית אוויר נוסע. מנזה לחשוב אם הבעיה אולי ברכב של אשתי, אולי עבר תאונה והחליפו דשבורד בלי שאנחנו יודעים (סליקה נקיה). 

מוזר לי הסיפור. האם מישהו נתקל בדבר כזה פעם? 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. יש מספר דגמים שבהם ביטול כרית האוייר הוא אופציונלי או לא קיים. דוגמאות שעולות לי לראש ב"שלוף": חלק מדגמי BMW מסדרת E87, E90, E70 לא הגיעו עם האופציה הזו מהמפעל (היה צריך להזמין את קוד האופציה בעת הזמנת הרכב ע"י היבואן ולשלם על זה כמה עשרות יורו ליצרן). זה עוד מקרה "קל" כי ניתן להתקין ערכת ניתוק לאחר הייצור.

עוד דוגמה: דגמי פורד פוקוס 2: אין אופציה לניתוק הכרית ולא ניתן להתקין ערכת ניתוק.

כמו כן דגמים עם תקינה אמריקאית, של כל היצרנים, לא מגיעים אף פעם עם מנגנון ניתוק באמצעות מפתח מכיוון שהתקינה הזו דורשת מנגנון זיהוי אוטומטי של סוג הנוסע בכיסא שליד הנהג: מבוגר, ילד או כיסא תינוק, וניטרול כרית האוויר בהתאם.

במקרה של הקיה שלכם, המקום לקבל בו את התשובות הוא מחלקת השירות של היבואן. פנו אליהם וכנראה שתקבלו את המידע שאתם צריכים. כמו כן, הנושא הזה מפורט מאוד בספר הנהג של הרכב. שווה לעיין בו.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר הרבה רכבים שלא ניתן לנתק בהם.

וכמו שכתבתי בהרבה שירשורים אחרים, אין סיבה טובה להסיע תינוק במושב קדמי אלא אם כן מדובר ברכב דו מושבי.

• אהבתי 2

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדגמים של הונדה, מאזדה וסוזוקי ישנם דגמים שגם אין אפשרות ניתוק.

בעבר ניתן היה לגשת למוסך ולחתום על תצהיר שבו הם מבטלים לבקשת הלקוח.

בסוף חלק מהיצרנים טוענים שעדיף להושיב את הכסא תינוק מאחור כדי להימנע מהסחות דעת ולכן לא מאפשרים זאת.

לפחות כך קראתי

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, amosbmw כתב:

אני מכיר הרבה רכבים שלא ניתן לנתק בהם.

וכמו שכתבתי בהרבה שירשורים אחרים, אין סיבה טובה להסיע תינוק במושב קדמי אלא אם כן מדובר ברכב דו מושבי.

תוכל להפנות אותי (או לכתוב אם זה קצר) למה אין סיבה טובה להסיע תינוק במושב קדמי? 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, ALX כתב:

עוד דוגמה: דגמי פורד פוקוס 2: אין אופציה לניתוק הכרית ולא ניתן להתקין ערכת ניתוק.

לא נכון.

התקנתי במוסך מורשה יבואן ערכה מקורית לניתוק באמצעות המפתח. עלה בערך 1500

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ניקו פ. כתב:

NTHSA

Mayo Clinic

RoSPA (ארגון בריטי למניעת תאונות).

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכתבו לפני בהרבה רכבים אין ביטול כרית אוויר במושב הנוסע,

בעבר הייתה לי אופל אסטרה שנת 2000 שלא הייתה לה אפשרות כזאת,

כמו כן ביונדאי אלנטרה החדשה אין אופציה לניתוק הכרית אוויר.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, ניקו פ. כתב:

כשהתינוק יושב לידך, דעתך מוסחת יותר.

אם נופל לו המוצץ והוא מתחיל לבכות, אתה עלול לגשת לרצפה ולנסות להביא לו את המוצץ, במקום לשים לב לכביש. אם הוא יושב מאחור ומתחיל לבכות, דעתך אמנם תוסח , בעיקר בשניות הראשונות, אבל פחות מאם הוא יושב לידך. אם המצב קשה, תרד לצד הכביש ותעצור כמו שצריך.

מושב הנווט הוא המושב הכי פחות בטיחותי באוטו. ככלל , יותר בטוח לשבת מאחור, אח"כ במושב הנהג (מישהו חייב לעשות זאת...) ואחכ לידו. 

באנגלית אמריקאית המושב הזה מכונה "מושב החמות" (יען כי שם תושיב את חמותך...)

שני ילדיי ישבו תמיד מאחור, גם במכוניות שאפשר לנטרל לבד את כרית האוויר.

אין שום סיבה "נכונה" להושיב תינוק מקדימה.

בהצלחה

עריכה אחרונה על ידי שביט
  • אהבתי 4

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את שיקול הבטיחות במקרה של תאונה אני מכיר. סתם סקרן אותי לדעת למה ציינו שאין סיבה טובה כשבעייני יש. 

בתיאוריה ברור שעדיף מושב אמצעי מאחורה. אבל גם יש כל מיני ילדים ולנסוע עם ילד צורח או מקיא ולעצור כל 5 דקות בצידי כביש מהיר זה גם לא דבר מלבב ובטיחותי במיוחד. ילד צורח מסיח את דעתך גם כשהוא מאחורה. לפעמים ליטוף בבטן או מוצץ שלא כוללים הסטת מבט או עצירה בצד הדרך יותר מאפשרים הרגעה. 

אני כמובן לא מדבר על מקרה של תאונה, אלא הימנעות ממנה. 

מבין למה בתיאוריה זה כל כך חד משמעי. בפועל, לא מאה אחוז בטוח שזה הדבר הנכון לכל ילד ולכל הורה. ז

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסוזוקי החתימו אותי ומכרו לי צמה מתאמת שאפשר היה בקלות לחבר מאחורי תא הכפפות . בגימיני זה בלתי אפשרי להושיב תינוק מאחור... 

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לג'ימני החדש או הקודם?

כמה עולה הצמה?

(למרות הנאום חוצב הלבבות שלי מהבוקר, 😆הילדים כבר בגיל שאפשר לשבת לפעמים מקדימה)

עריכה אחרונה על ידי שביט

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 19.4.2024 בשעה 07:54, yaniv572 כתב:

לא נכון.

התקנתי במוסך מורשה יבואן ערכה מקורית לניתוק באמצעות המפתח. עלה בערך 1500

בוודאות ישנן סדרות שלמות של פורד פוקוס 2 (עד מודל 2011) להן לא ניתן להתקין ערכת ניתוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...