Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"העישון במקום ציבורי מסוכן לבריאות ואסור" - זאת אומרת ש ....

dani666

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

... במקום פרטי העישון בריא?

ראיתי את זה על ישבנו של אוטובוס היום.

אני מניח שכולנו יודעים שבמקום ציבורי אכן אסור לעשן (פרט לפינות יעודיות) ובמקום פרטי מותר.

אני גם מניח שכולנו יודעים שהעישון במקום ציבורי אכן מסוכן לבריאות, ובהתאם למה שכתוב כאן אפשר להבין שבמקום פרטי ..... העישון ... עוזר לבריאות ....

ייתכן כמובן שביל גייטס מממן את הפרסומת כחלק ממאבקו להקטנת אוכלוסית העולם.

יש גם אפשרות (פחות סבירה כמובן) שהקופירייטר אידיוט, הדיוט, קצת חלש בלוגיקה, דווקא עישן משוה כשחשב על המשפט הזה - כל אחד לחוד, או קומבינציה כל שהיא שלהם ואולי יש עוד.

ודעתכם?  האם אכן העישון במקום פרטי טוב לבריאות?  האם ידו של ביל כאן או שזה הקופירייטר?

קדימה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע לגבי עישון, אבל אם שותים לא פותחים שרשור בפורום...

• מצחיק 11
  • רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או עישון מיד שלישית

יש דבר כזה. למשל תינוק שזוחל על השטיח בבית של סבא המעשן סופג את העשן מהשטיח.

• מעניין 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח (ומקווה) שהשרשור נפתח כבדיחה, אבל בעניין הלוגיקה נראה שהיית רציני, אז אני רק אגיד שבשיעור הראשון בלוגיקה מלמדים שאם כל הגבוהים כחולים, אז זה לא אומר שום דבר על מי שלא גבוה (או על מי שכחול). או במילים אחרות, הטעות הלוגית היא לא בכתיסת המשפט, אלא בלהסיק מסקנה על קבוצה שלא הופיעה במשפט רק מהצורה בה הוא מנוסח :)

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי לא מזמן שהחשש מעישון פסיבי מוגזם. יש כאן מי שהתעמק ויכול לשתף במסקנות שהגיע אליהן? ברור שאדם שלא מעשן לא צריך לשאוף את עשן הסיגריות. גם אם יוכח כי העישון הפסיבי לא מוגזם כמו שנהוג להתייחס אליו, ובצדק לדעתי.

אבל מבחינה מדעית, בריאותית, לא פסיכולוגית חברתית, מעניין לדעת האם באמת ההתייחסות לזה, לפחות ממה שקראתי, מוגזמת. כמה זה נכון?

אגב כתבת שאסור לעשן במקום ציבורי פרט לפינות ייעודיות. אתה בטוח? זה סותר את מה שכתוב פה

https://www.cancer.org.il/template/default.aspx?PageId=12120

אני מבין מהאתר שאסור במקומות ציבוריים ספציפית היכן שמצוין באתר. לא מנוסח אסור לעשן במקומות ציבורים פרט לפינות ייעודית, אלא להפך. מצוין מקומות יעודים בשטח ציבורי שבהם אין לעשן ובכל השאר ניתן להבין שמותר?

עריכה אחרונה על ידי פאר האורה
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מוגזם והנזקים הרפואיים קיימים, ידועים ומוכחים. מומלץ להימנע כפי שמומלץ להימנע מעישון ראשוני. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין הגזמה בהערכת נזקי עישון. שלוש סיגריות ביום מביאות את הנזק למקסימום.

ניסוח החוק מפורט מאוד, כי יש מקומות בהם מותר להקצות חדרי עישון, ומצד שני יש מקומות בהם העישון אסור למרות שהם לכאורה פתוחים ומאווררים, כגון רציפי תחנות רכבת או גני שעשועים לילדים.

ואגב, אחרי שנים רבות של ירידה באחוז המעשנים, מאז הקורונה המספרים גדלים. עם ישראל ישלם ביוקר, אם כי בהשהיה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, פאר האורה כתב:

קראתי לא מזמן שהחשש מעישון פסיבי מוגזם. יש כאן מי שהתעמק ויכול לשתף במסקנות שהגיע אליהן?

https://scholar.google.co.il/scholar?as_ylo=2023&q=passive+smoking+research&hl=iw&as_sdt=0,5&as_vis=1

אתה יכול למצוא כאן מחקרים (סיננתי רק למחקרים מ-2023 ומעלה וקבלתי כ-5000 תוצאות...)

מעבר על הדף הראשון של התוצאות מביא שזה לא ממש מוגזם, לדוגמא:

קשר בין עישון פאסיבי לסכרת, לבריאות הפה אצל ילדים/תינוקות, דלקת מפרקים, פגיעה בשינה ועוד...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור מעשן...

למרות, ואולי בגלל - אני לא סובל לשהות במקום אפוף עשן

וזה גורם לי לתופעות שהעישון האקטיבי לא גורם, כמו צריבה בדרכי הנשימה, שיעול, וגירוי בעיניים,

ויותר מזה - אני גם לא סובל שמישהו מעשן לידי ונושף עלי את העשן (גם במקום פתוח).

לא יודע לגבי הנזק במצב כזה, ובמשמעות שלו מול נניח לחיות באיזור עירוני שמלא במזהמים 24/7,

אבל בטוח שזה מטרד לסביבה בערך כמו שמישהו משחרר גזים בתחנת אוטובוס או רציף רכבת פתוחים...

לפני 6 שעות, sperial כתב:

אין הגזמה בהערכת נזקי עישון. שלוש סיגריות ביום מביאות את הנזק למקסימום.

מסכים עם החלק הראשון.

לגבי כמות הסיגריות זה מאוד אישי. יש סבילים יותר ופחות, מכיר אישית את שני הקצוות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שאלות ששואלים בגמרא כשלמדתי בישיבה

והתשובה תהיה בסיגנון הזה

למעשן עצמו הסיגריה גורמת לנזקים ידועים 

ולא מסוכנת אלא עושה פיזית

ברשות הרבים מי שנחשף לעשן מקרי זה מסוכן אך לא בהכרח יהיה נזק

כמו מסוכן ליפול לבור אבל אולי אף אחד לא יפול

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק מראה את הבורות של "חכמי" הגמרא.

יש נזק בעישון אקטיבי

יש,נזק בעישון הפסיבי.

הכל סטטיסטי, אבל מעשנים אקטיביים, וגם מעשנים בכפיה ("פסיביים") נמצאים בסיכון מוגהר לנזק - מאימפוטנציה דרך התקפי לב ועד סוגי סרטן שונים ומשונים, והרשימה ארוכה.

@BoazB11 לא מדובר בעניין סובייקטיבי. מדובר בסטטיסטיקה של הארעות מחלות.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור נוסע בתחבצ ממש מעצבן שאנשים מתעלמים, או שלא מכירים את החוק ומעשנים בתחנות אוטובוס.

לא פעם אני צריך לעמוד במקום אחר, או להתרחק מהתחנה, כי לא בא לי לעמוד בענן של עשן.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, sperial כתב:

רק מראה את הבורות של "חכמי" הגמרא.

יש נזק בעישון אקטיבי

יש,נזק בעישון הפסיבי.

הכל סטטיסטי, אבל מעשנים אקטיביים, וגם מעשנים בכפיה ("פסיביים") נמצאים בסיכון מוגהר לנזק - מאימפוטנציה דרך התקפי לב ועד סוגי סרטן שונים ומשונים, והרשימה ארוכה.

@BoazB11 לא מדובר בעניין סובייקטיבי. מדובר בסטטיסטיקה של הארעות מחלות.

זה אני בתפקיד חכמי הגמרא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 10.3.2024 בשעה 20:40, dani666 כתב:

ודעתכם?  האם אכן העישון במקום פרטי טוב לבריאות? 

אני לא יודע. 

אני לא מעשן "במקום פרטי", אני מעשן בפה.

כל אפשרות אחרת נשמעת מאד לא נוחה.

במיוחד כשמדובר על סיגריה אלקטרונית שמנה וכבדה.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...