Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טוחן אשפה - כמה למה ואיך?

HybridBoy

פוסטים מומלצים

רוצים להתקין טוחן אשפה במטבח של ההורים.

כמה כ"ס זה מספיק? (כולם 0.75 כ"ס?)

האם יש כאלו שמופעלים אוטומטית או שכולם עם כפתור?

אם לא רוצים לקדוח את השיש, יש אפשרות לשלט?

המחירים נעים מ800 ש"ח ועד 4000 ש"ח, האם יש הבדל מהותי בינהם?

אשמח להמלצות.

They are trying to ban me...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין במכשירים האלה. אבל יודע היטב שחשוב לדעת איך להשתמש בהם נכון.

איך אני יודע? גרתי מתחת למישהו שהיה מכניס לטוחן שקיות פלסטיק. הצנרת שלו נסתמה והרטיבות הגיעה לתקרה שלי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ ללכת על InSinkErator, יש מדי פעם מבצע עליהם באמזון אנגליה או אחרים באירופה. אני קניתי את ה-200S  ב-2000 שח כולל הכל, והוא מעל ומעבר, לא רואה צורך בהספק גבוה יותר מ-3/4 כס.

https://www.amazon.co.uk/InSinkErator-Evolution-Food-Waste-Disposal/dp/B0845TPJM2/ref=sr_1_1?crid=1GHNVBILWGU9V&keywords=insinkerator+s200&qid=1687691993&sprefix=insinkerator+s200%2Caps%2C132&sr=8-1

לא מכיר הפעלה אוטומטית, אבל כן יש אופציה להתקין מפסק אלחוטי, יש באליקספרס.

https://www.aliexpress.com/item/1005005105023491.html?spm=a2g0o.productlist.main.1.74d23a7eyCTqdN&algo_pvid=e51d305f-ef02-463a-b86e-ef727c664b5d&algo_exp_id=e51d305f-ef02-463a-b86e-ef727c664b5d-0&pdp_npi=3%40dis!USD!29.98!14.99!!!!!%402145265416876922876948656d0768!12000031755865037!sea!IL!136187306&curPageLogUid=gVJVeXMyezxJ

שים לב שברוב הכיורים בימינו יש כבר הכנה לפתיחת חור לכפתור, יש פתחים מוכנים שהם מכוסים מלמעלה עם שכבה דקה של קרמיקה שאפשר לשבור עם מברג ולקבל פתח עגול ונקי בשניה. צריך רק להציץ בחלק התחתון ולראות אם יש סימן.

• רעיון טוב! 1

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם insinkerator שרכשתי מאמאזון (3/4 למיטב זכרוני), בארץ רכשתי ממיר 110 ל 220 ועד היום (5+ שנים לפחות) עובד נהדר

למעט שאשתי העמיסה עליו וגרמה לו להתקע פעמיים, איני יודע סתימות מהן.

זה אחד מהמוצרים שמחלקים את החיים ללפני ואחרי.

שלי עם כפתור, אוטומטי נשמע לי מפחיד ולא בטיחותי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

הנושא עלה בעקבות שאלה של הדייירת בדירת הורי. הצנרת שם בת 50 שנה עם הסטורית חסימות במהלך השנים.

מכיוון שמדובר בכיור כפול, על פניו נראה שצריך להתקין את המכשיר נמוך מהרגיל, מה שמעלה חשש שזה יהיה מקור לצרות.
האם יש טוחן ״קטן״ בגובה?  האם יש נתון לגבי ספיקה וגודל/קוטר צינור הביוב אליו מתחברים?

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח שטוחן בדירה עם הסטורית חסימות זה רעיון טוב, בטח לא בדירה שכורה.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Mikelt89 כתב:

לא יותר נכון פשוט לא לזרוק זבל ושאריות מזון לכיור? זבל ושאריות מזון לדעתי זורקים לפח. 

אז תשטוף כלים ביד, לא צריך מדיח.

וגם תתלה כביסה על החבל, לא צריך מייבש.

ואם כבר, תעשה כביסה ביד, לא צריך מכונת כביסה.

עד שלא חווית שימוש עם גורס, אתה לא יודע מה אתה מפסיד.

לא צריך להפריד, לא צריך לשים שקיות, לא צריך לנקות דברים שנוזלים, הכל הולך לכיור ונשטף בקלות.

לפני 1 דקה, borsood כתב:

לא בטוח שטוחן בדירה עם הסטורית חסימות זה רעיון טוב, בטח לא בדירה שכורה.

לא יודע לגבי דירה שכורה וישנה, אבל דווקא השימוש בגורס חוסך חסימות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעקרון זה הולך ככה - אם יש לך מיכל קומפוסט ביתי, תפריד לשם. אם אחרת - טוחן זה נהדר.

בשימוש נכון זה דווקא מונע סתימות כי אתה טוחן את כל השטויות הקטנות שדוחפים לכיור.

אני קניתי דרך אתר ישראלי שבעצם עושה לך יבוא אישי gdu או משהו כזה. מישהו פה אמר שהם גם מימשו לו אחריות כשהיתה בעיה אחרי פחות משנה, קיבל מכשיר חדש.

הבאתי טכנאי מומלץ דרכם ויש שנה אחריות גם.

ממה שאני קורא באינטרנט, היבואן הרשמי של insinkerator הוא איך נגיד בעדינות, לא נעים. כמובן גם לא זול.

נדמה לי שקניתי 100s ב1500שח כולל משלוח והכל. דרך אמזון אנגליה היה יוצא קצת יותר זול. התקנה נדמה לי 300 שח. הטכנאי היה ממש סבבה. התקין לי כפתור שחור על השיש, זה שבגיע באריזה היה כסוף. מעניין אם היבואן בארץ שם לך כפתור בצבע שונה ללא תוספת מחיר. רק כפתור מקורי עולה איזה 100שח באמזון.

לקנות רק דרך אמזון אמרופאי ולוודא מתח 220, ראיתי גם מכירה של 110 באמזון אנגליה.

בעקרון יש כל מיני דברים באליאקפרס בכלום כסף. לא מכיר.

טוחן לדעתי חייב שישתמשו בו, ניקוי תקופתי עם סודה לשתייה שזורקים לתוכו והיצרן ממליץ על טחינת לימון פעם בשבןע. משתדל ליישם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, phpclub כתב:

הכל הולך לכיור ונשטף בקלות.

פעם אחרונה שבדקתי, טוחני אשפה היו מיועדים רק לפסולת אורגנית רכה שאפשר לשטוף בהמשך אל הביוב - לא לעצמות או חרצנים, אריזות נייר או פלסטיק, בקבוקי זכוכית וכו'. בפועל זה בערך 30-40% ממה שמשק בית מייצר, ורחוק מלהיות הנס המודרני שאתה מספר עליו. נכון שזה מונע את הצורך לרוקן אשפה מדי יום-יומיים, להתמודד עם הריח וכו', אבל גם לטכנולוגיה הזאת יש מגבלות ברורות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אריזות, ניילון או פלסטיק זה לא הבלאגן שנוצר במהלך ניקוי כלים. 

כל מה שאוכלים נכנס לגורס, כולל עצמות, עוף, קליפות ביצה ואם תרצה גם פלסטיק אך יקח לו זמן עד שיטחן. 

אין לי גם בעיה לטחון חרצנים, בטוח שהיו כאלה שנכנסו במהלך הזמן, אבל כאמור יקח זמן עד שיטחנו. 

מבחינתי זה כמו מדיח - משנה חיים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, Derish כתב:

בפועל זה בערך 30-40% ממה שמשק בית מייצר

נכון שזה מונע את הצורך לרוקן אשפה מדי יום-יומיים, להתמודד עם הריח וכו'

המטרה והיתרון היא לא בחסכון אשפה או התמודדות עם ריח. האשפה והריח לא משתנים.

המטרה היא לחסוך את ההתעסקות עם לכלוכים בכיור :

1. מסננת שמונעת מעבר של חלקיקים גדולים (ולא תמיד מצליחה), המסננת נסתמת, גורמת לאי זרימת מים ואז צריכים לשחק איתה עד שהמים יורדים.

2. בדר"כ שמים משולש בכיור, שתופס מקום, מפריע, וצריך לרוקן אותו, כשמרוקנים אותו הוא מטפטף ונוזל.

3. איסוף ידני של הלכלוכים במסננת והעברתם לפח. יש אנשים ששמים שקיות ניילון ליד הכיור כדי לזרוק אליהם את הלכלוכים.

4. ריקון צלחות לזבל לפני שזה מגיע לכיור, לפעמים זה נשפך, לפעמים זה נוזל ולפעמים זה נופל על הרצפה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, KipodYam כתב:

בשימוש נכון זה דווקא מונע סתימות כי אתה טוחן את כל השטויות הקטנות שדוחפים לכיור.

אחי גר בקומה ראשונה בבניין שלי. בניין בן 11 שנה.

היתה תקופה, שכל כמה חודשים היתה להם סתימה ולבית שלהם היו נכנסות כמויות של מים עם אוכל טחון, דרך פתח ניקוז ברצפה של חדר שירות.

עד שהם נאלצו לבקש מהשכנים שמעליהם להפסיק להשתמש בטוחן אשפה שלהם.

לא יודע אם זה בגלל תכנון לקוי של הצנרת אצלנו, אבל אני מניח שבביניינים ישנים יותר, עם צנרת מיושנת, זו גם יכולה להיות בעיה.

• מבאס 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, phpclub כתב:

אריזות, ניילון או פלסטיק זה לא הבלאגן שנוצר במהלך ניקוי כלים. 

כל מה שאוכלים נכנס לגורס, כולל עצמות, עוף, קליפות ביצה ואם תרצה גם פלסטיק אך יקח לו זמן עד שיטחן. 

אין לי גם בעיה לטחון חרצנים, בטוח שהיו כאלה שנכנסו במהלך הזמן, אבל כאמור יקח זמן עד שיטחנו. 

מבחינתי זה כמו מדיח - משנה חיים. 

הגזמת לחלוטין. אני בארץ הטוחנים וגם כאן אף אחד שאני מכיר לא טוחן את הדברים האלה

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...